Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Kováč
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Nov 04, 2008 8:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim ze som teraz nepochopil v celku o co islo v tomto prispevku? to ze je moc kovac na urovni, asi kazdy vie...

osobne by ma teraz skutocne zaujimalo, ako to bolo s tym mecom a spominanou reklamaciou z jeho pohladu, ked uz sa tu do toho tak zabrdlo, aby nedoslo k pripadnemu nedorozumeniu, lebo jeden sermiar povedal Exclamation
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Kertész
Tlčhuba


Založený: 19 Apr 2008
Príspevky: 138
Bydlisko: Hlohovec, Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Nov 04, 2008 9:58 pm    Predmet: Ehm... Odpovedať s citátom

Ako som už povedal: "Myslím, že nik tu nemá najmenší záujem robiť komukoľvek, či už dobrú alebo zlú reklamu. "
Vechter proste napísal svoje empirické skúsenosti s jednotlivými výrobcami v našom regióne a Ivankraj oponoval na základe nejakej reklamácie spojenej s nejakým výrokom. Na čo sa rozbehla živá diskusia, čo možno môže niekto brať ako zlú reklamu alebo očierňovanie, čo podľa mňa nebolo účelom. Išlo čisto len o referencie k jednotlivým kováčom.
K tomu príspevku: možno sa mýlim, ale nik nespochybňuje vzdelanie a prax (pravdepodobne) najlepšieho prof. kováča na Slovensku. Ale aj tak mi nedá: niektoré metalografické/metalurgické výskumy ukázali, že už v 15. stor.(možno skôr) sa v niektorých oceliach nachádzali neprirodzené množstvá legovacích prvkov v nemenej neprirodzených pomeroch (uhlík nechajme na pokoji). Teda niečo už bolo známe aj v stredoveku. S ostatným súhlasím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Nov 05, 2008 12:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozitivne spravy citam v tom clanku. Ze niekto nasiel riesenie tohoto zapekliteho problem. Ak by sa nasiel kontakt, prosim. Nam sa mece vyrazne minaju.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: St Nov 05, 2008 12:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážený Pán Robert Môc, nedá mi nereagovať vzhľadom na to že ste si asi dosť zle vysvetlili môj príspevok, v ktorom som chcel zhrnúť bohužiaľ nie moc dobré skúsenosti s výrobcami zbraní. (Ano už mám za sebou pomerne dosť rokov šermu a mečov na to aby som si to dovolil hodnotiť). Vo svojom príspevku som Vás spomenul len okrajovo a na základe jedinej skúsenosti, k čomu som sa aj explicitne priznal. Pokiaľ viem nenapádal som ani konštrukčné ani estetické stránky Vašich zbraní a celkom otvorene som priznal že ste jeden z najlepších kováčov na Slovensku a rád by som nejaké zbrane od Vás v budúcnosti vyskúšal. Naďalej som sa tiež nezapájal do diskusií o materiáloch, keďže o nich naozaj prd viem a nerozumiem preto, prečo ma s tým spájate. V podstate mi je jedno z akej ocele budem mať meč len nech už konečne niečo vydrží. Považujem sa v prvom rade za šermiara a preto by som rád vlastnil konečne zbraň na ktorú sa môžem spoľahnúť. Čo sa týka kritizovanej váhy vychádzam predovšetkým s poznatkov seba a svojich kolegov, ktoré sme za roky nazbierali nie len z literatúry ale aj z návštev depozitov, dokumentácii a zo spoluprác s archeológmi.
Žiadate ma aby som nezhadzoval Vašu prácu, tak potom ja Vás žiadam nezhadzujte tú našu. Nad štúdiom šermu sme strávili mnoho rokov a k rovnakému postupu sa zdá sa pripája stále viac ľudí, čo je dobre. Názor o nešťastnom samoštúdiu starých majstrov dnes už patrí k úsmevným spomienkam a je smutné že ste to nereflektovali. Myslím si, že je dnes dôležité skôr spolupracovať, pretože je nutné posunúť latku kvality mečov ďaleko vyššie. Výrobci ktorí toto nebudú schopný akceptovať sú odsúdení na zánik alebo produkciu pre treťotriedne skupiny.
Dúfam že tieto riadky nepochopíte ako nejaký útok, mám len rád keď sa veci hovoria priamo. Naďalej sa mi páčia veci ktoré som videl na Vašej internetovej prezentácii a pokladám ich za top slovenského zbrojárstva. A k poznámke o mladej skupinke - Ut iuvenes simus tamen artem Athleticam contra homines temeraros, ignavos, petulantesque discimus atque exercemus.
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: St Nov 05, 2008 9:15 am    Predmet: Re: Par slov.. Odpovedať s citátom

ivankraj napísal:
Požiadal som Ivana, aby v mojom mene napísal týchto pár slov, pretože už to zašlo dosť ďaleko na to, aby som sa podelil s vami o svoje názory.

K technike šermu sa zásadne nevyjadrujem, hoci nie som v oblasti bojových umení bez zbrane aj so zbraňou taký nevzdelaný, ako sa mnohý nazdávajú.
Viem, že naučiť sa akékoľvek bojové umenie aj tak notoricky známe, rozšírené a relatívne technicky jednoduché ako je napr. karate je zhola nemožné podľa knihy. Nie to ešte šerm mečom v akejkoľvek podobe, a navyše podľa kníh starých stovky rokov, ktorých interpretácia je neustále v strede diskusií a ktorých autori a s nimi aj ich umenie sú už dávno mŕtvi. Toľko k vašej bohorovnej istote si svojím umením šermu.

Ďalej zabúdate na fakt, že technika a taktika boja je vždy podmienená technickou úrovňou používaných zbraní, nikdy nie naopak. Pračlovek nemohol bojovať kyjakom, ani sekeromlatom ako stredoveký jazdec mečom. Ani pilot z 2. svetovej vojny nemohol lietať na La-5, alebo Messerschmite 109 tak, ako sa lieta na Su-27, alebo F-18. Kto ignoruje tento fakt pri bojovom umení so zbraňou (lebo naše telá sa za posledných 10000 rokov veľmi nezmenili) je obyčajný fantasta a nie reálny bojovník.

...


je to v sekcii ktora sa mala zapodievať zbraňami a cela sekcia je jedna z najlopodstnenejších a najhodnotnejšich na fore (ak vynecham školy) preto ma veľmi trapi keď sam musim odťahovať od témy. No pokúsim sa v nej ostať, v ramci možnosti.

Pan Môc, videli sme 1x sa na Beckove, no vaše zbrane vas predišli už dávnejšie, osobne ste mi niektoré ukazovali. Sú užasné, vyzerajú ako niečo čomu je venované adekvátne množstvo času a umu.
V prispevkoch o niečo vyžšie si myslim bolo dostatočne a verim aj objektívne zhodnotená úroveň vasej produkcie.

My osobne v skupine zbrane od vás nemáme. No minimálne 2 sme nad tym seriozne uvažovali.

No po vyhláseniach, ktoré tu píšete ma v skutku desíte. Je mi ľuto ze ste siahli po takychto tvrdeniach pretože Vám to na odbornosti nepridáva. Vašimi tvrdeniami prehlasujete o nas že vobec netušime čo robime a vysmievate sa z našho snažnia - to že bol asi Váš zámer vrátit niečo konkrétnym jednotlivcom, ma nemusí vôbec zaujímať.

Ja osobne mozem hovoriť za seba a ciastočne si trufnem aj za skupinu ľudí okolo mňa. My sa nevenujem len mečom, ale aj šabliam. Osobne som mal záujme si u Vás konkrétne dať spraviť. Ak si davam robiť zbraň - rsp - repliku- na určité obdobie tak aj boj s ňou bude prevádzaný technikami toho daneho obdbia, ak mi po tvrdých kontaktných sekoch zbran povoli alebo sa s nou stane nedaj Bože niečo ine, Vy ma obviníte z toho že riešim techniky ktorým evidentne nerozumiem? lebo to z knih nie je možné ich pochopiť? Musel by som mať IQ mrazeného kapra aby som nevedel čo mam robiť ... keď je to tam napisane ako pre debilov z ústavu. Čo maju problem kde je pravá a ľavá.

Zda sa, že nemate ani potuchu čo sa v onych knihách piše tak ako ja nemam potuchu čo je to cementovanie.

Lenže ja Vašu pracu neurážam. Poviem Vám, že ste vo mne vyvolali VEĽKÚ NEDOVERU.

Vaši potencialni zákazníci. (bývalí)

PS: to Lucifer66 keďze toto moderujem ja na rozdiel od slamniku - a tvoj prispevok nemal nijaku hodnotu - kedže nezastupuješ ani šermiara ani výrobcu zbraní - preto bol odstránený (chceš sa hadaŤ piš do Slamniku)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
HerrCifrosch
Regrút


Založený: 07 Nov 2008
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Pi Nov 07, 2008 4:53 pm    Predmet: kauza Moc Odpovedať s citátom

Co sa tyka tony dezinformacii a hysterie okolo Roberta Moca neda mi aby som sa nevyjadril, koneckoncov
cela kauza sa myslim toci okolo mojho meca(bavil som sa s Robom a toto je jediny pripad ktory sa mu vobec podoba).

1. Mec nebol ANI ZDALEKA NOVY

2. Jednalo sa o bodnu verziu jedenapolrucky dost jemnej konstrukcie(mam 2metre, musim mat vzdy nieco extra), 132+- cm cely mec, 107cm dlha cepel, v bode lomu zhruba 13cm od spicky mal sirku 2 cm, skuste si to predstavit, ako hovorim uz na pohlad dost krehke. V zlome bol material uplne v poriadku, ziadne prekalenie alebo ine kazy. Stalo sa to pri skusani protiseku na ochsa/byka/bujaka na plochu cepele.

3. Oprava nestala 8 tisic, ako uz spomenul kolega vyssie, za 8tisic mi vykul novu dlhu cepel, staru prebrusil a vyrobil z nej novy kratky mec, v cene bola dokonca aj posva a kovanie(u roba VELMI kamaratska cena)

4. Roba poznam uz dlhe roky a z toho vyplyvaju ceny aj sposob komunikacie so mnou, "nabuduce s nim nerob picoviny" mi povedal ako kamaratovi a viacmenej zo srandy, nie ako zakaznikovi, ak by mi toto povedal clovek ktoreho skoro nepoznam asi by ho to bolelo.

5. Pokial veris v legendy na neznicitelne mece s peknymi menami co sa predavaju z generacie na generaciu,je to tvoj problem, ja zijem v realite, mece boli su aj budu spotrebny tovar.

6. Od Roba Moca mam niekolko mecov a toto bol jediny ktory sa zlomil(sermujem s nimi uz asi 6rokov?-naozaj neviem presne). Navyse pri mecoch od Roba som nezazil aby trpeli klasickymi problemami inych vyrobcov - zviklana zastita, rozpadajuca sa rucka + hlavica etc.

Tato story je pomerne znama v nasom zdruzeni, neviem kto si ani ako sa to k tebe dostalo, ale ked sa budes snazit nabuduce vyzerat ze vies o co ide, aspon si over zakladne fakty. Este by som dodal ze vzdy ked som mal nejaku mensiu zavadu na posve, pripadne remenoch, vzdy mi to skoro bezplatne opravil/vymenil(sem tam flasa medoviny).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Ne Nov 09, 2008 12:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážený pán Herr Cifrosh: Spomínaná udalosť sa stala u nás na tréningu v Trnave a bol to člen združenia Bludní rytieri pri základnom nácviku zornhawu (pripomínam žiadne zatvrdenia). Odtiaľ moja znalosť.

Vami uvádzané proporcie meču nie sú ničím výnimočným.

Od prvého januára 2008 som osobne zlomil 6 mečov a bol som účastný mnohých. naozaj mnohých ďalších- k spomínanej viere v dlhovekosť si to preto prosím vás odpustite. Bože stačil by mi rok. A nebojte sa ako spotrebný materiál ich skutočne berieme.

Keď Vám meč vydržal 6 rokov a naozaj sa s ním pracovalo mám pre Vás skutočne už len jednu radu- začnite šermovať.
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
HerrCifrosch
Regrút


Založený: 07 Nov 2008
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ne Nov 09, 2008 1:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Cakal som komunikaciu na podobnej urovni. Nechce sa mi tu flameovat a rozoberat kto ako zazracne sermuje a kto dalej docura. Daval som len do poriadku fakty ktore si jaksi nezvladol podat objektivne a tak ako sa skutocne stali vysledkom coho bolo ociernenie cloveka co sa vyrobou zbrani zivi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Nov 09, 2008 3:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

HerrCifrosch: Predpokladam, ze Vechter sa nechal uniest smutnym faktom ze za tyzden zlomil 2 cepele co nepotesi vonkoncom ziadnu penazenku.
Netreba nikoho ociernovat. Ak aj padne ne niekoho nejake to slovko kritiky, tak len v zaujme zlepsenia kvality pouzivanych zbrani. My sermiari nepotrebujeme na nikoho kydat, ale objektivne fakty si povedzme. Ohovarat by sa teoreticky mohli sami kovaci, kedze si konkuruju. Nam je to jedno. Kupime mece od toho kto sa osvedci, ze jeho zbrane znesu aj tvrdsie zaobchadzanie. Idealne ak by to niektory z vyrobcov zobral ako vyzvu.

Bohuzial nam asi nepraje, ze dopyt je stale vacsi ako ponuka.
(treba bud vychovat novych vyrobcov, alebo zmensit rady sermiarov:) )
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ivan Krajčovic
Bežný tlachal


Založený: 12 Sep 2006
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: St Nov 19, 2008 8:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ako sa vam pacili ukazky ucinku zbrani?
_________________
Dokud nebudou uvedomeli, nebudou se bourit, a dokud se nevzbouri, nemohou se stat uvedomelymi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Nov 19, 2008 9:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ivankraj napísal:
ako sa vam pacili ukazky ucinku zbrani?


v tom prevedeni, ako to bolo, to bola hlupost...este tak mozno ten sek do cisteho masa, ale ostatne bola hovadina...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 8:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ivankraj napísal:
ako sa vam pacili ukazky ucinku zbrani?



mna to tiez niak extra neoslovilo, cakal som od toho viac. hlavne ked som nespocetne vela krat na tuto temu z vela ludmi hovoril, konkretne aj s petom, a vravel som im ako sme to vseliako testovali mi (vpodstate pankaci) a toto sa tomu ani nepriblizilo. priklad tych sekov presne vedenych na ten sulec, mi prislo sice zaujimave ale malo vypovedne, my sme to dokonca v konecnej faze skusali tak (a to len zahradnimi macetami) ze sme plnu dvojlitrovku vody postavili na stvol a sekli tak, ze spodok ostal stat aj z vodov vnutri, alebo otep slami v strede s prutikom, a na slame krasne vidno ktora bola preseknuta a ktora zlomena. atd... ked sme sekali z matejkom chrbticu z byka tak odpor bol takmer nulovy, atd..takychto prikladov je vela, kazdopadne to bolo slabo pripravene a cele take na poslednu chvilu (aspon to namna tak posobilo) a ruzumiem aj tej politike preco to bolo a preco tam bol ten nemec, neznalym nebudem vysvetlovat kdo rozumie, rozumie. no jedna vec na mna urobila dojem, a pravdu povediac ma aj prekvapila, ked sa tam chliev snazil zlomit ten mocov damaskovy mec. tak to som myslel ze to pukne, nepodarilo sa Wink to ma fakt prekvapilo.
_________________
"Jaduru arik kek onak"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 10:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pri tom meci som skoro plakal
TO SA ROBI!? chudatko zelezne (ehm)

jj,tie seky boli nist moc, na take male kusky masa, ked si zoberieme anatomiu cloveka, fakt,co s nim spravi poriadna supa a podobne...
nabuduce to chce objednat nieco z marnice Very Happy
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Juraj Skúpy
Tlčhuba


Založený: 27 Máj 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Trenčianske luhy a háje

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 2:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Alebo vybrat dobrovolnikov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Apr 30, 2009 11:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokladam si za povinnost informovat nasu sermiarsku obec o poslednych skusenostiach s jednym nasim vyrobcom, menovite ide o reklamacny proces u p. Maria Geclera.

Robili sme objednavku cepeli a kedze islo o dost urgentny pripad a Mario Gecler slubil vcelku priaznivy termin vyskusali sme jeho novy "vylepseny" postup vyroby frezovanych cepeli. (odniest zelezo frezarovi, od frezara dat vyrezat, o vyrezavatca dat kalicovi)
Mali sme celkom jasnu predstavu a vzhlade cepeli, ktora bola aj konzultovana na ukazkovych kusoch.
Prva vec, cepele, ktore boli pre nas uplne nevyhnutne meskali ca. 2 mesiace, co uz asi bohuzial zacinam brat ako normalne. Avsak pri tejto obejednavke bol cas zdoraznovany viac ako u inych.
Ked boli cepele hotove, zistilo sa, ze pan co ich vyrazava, ich vyrezal o 10 cm kratsie ako bolo dohodnute.
Kupodivu ani chrbat/rebro cepele nebolo rebro, ale skor akasi plocha miestami 4-5mm siroka, a to ani nie vzdy symetricky na obe strany cepele rovnako. Teda jedna polovica cepele, od rebra po brit bola sirsia ako druha.
Tak sme si povedali, ze ked uz nejde o vystavne kusy, nech sa s nimi aspon dobre sermuje.
Na prvych exemplaroch nam nas kovac z danej plochy vymodeloval rebro, takze prve neuznane reklamacne poziadavky sme v podstate prehltli, kedze do cepele bolo zasahovane.
Na dalsich kusoch zostala cepele neprebrusena podla nasho vkusu, avsak zlomili sa rovnako ako predchadzajuce, presne na rovnakom mieste. To mi dava dovod verit, ze ani nase prve zasahy do cepele neubrali na kvalite danym cepeliam.

Vsetky mece boli pouzivane menej ako 5 mesiacov. Posledny zlomeny bol pouzivany cca. 1.5 mesiaca. Chalanisko-novacik od nas, stredoskolak, si na neho nasetril na vecernych brigadach po roku. Suma 8 000 Sk, z ktorej mu po par tyzdnoch vela teda neostalo.

Tak sme sa vybrali na navstevu za panom kovacom do Perneku. Najskor nebolo mozne sa vobec dovolat. (udajne pre odcestovanie), potom sme si dohodli stretnutie, a ze este tesne pred nim mu mam zavolat, ze ci uz je doma. Opat nebolo mozne sa p. Geclerom telefonicky spojit. O tyzden nato obdobne. Tak sa spojil kolega z ineho cisla a nenechal sa odbit.

Ked sme na stol vylozili 3 zlomene mece, nebol asi nikto prilis nadseny. Na to som obdrzali informaciu, ze vyrobi (Gecler) rocne 100 mecov a nikto mu ich nereklamuje, nech sa naucime sermovat a nech sa nad tym zamyslime.
Na oplatku sme navrhli zamyslenie, nad 7 mecmi, ktore prisli neskoro, nemali dany rozmer, toboz nemali stipku estetiky, a pol pol roku preziva uz len jediny, ktory pouziva jeden novacik raz za tyzden. (v sume strata cca 48 000SK) V tom okamihu sa zacala stupnovat nervozita zo strany vyrobcu, a povedal nam, ze on pre nas uz nic robit nebude. S tym sa nedalo nic, len suhlasit a vyjadrit nazor, ze mame podobny pohlad. Ale ze by sme boli radi, aby sa aspon nejaky vysporiadali tieto predkladane reklamacne mece.
To uz zacalo prituhovat, Gecler nam strcil zlomene mece do ruk nech vypadneme, a zacal nas fyzicky vyhadzovat z pozemku, pricom cez branu si ma este dovolil sotit von do vedla stojaceho kolegu vechtera, ktoremu sa prave zacal prebudzat slovny temperament. Avsak uz len za zabuchnutymi dverami.
Pripadava vam tento pristup dostatocne kulturny a hodny vyrobcu, ktory sa sam povazuje za seriozneho?
Damy a pani, taketo spravanie nemozem tolerovat a myslim, ze by to nemal tolerovat nikto. Vyrobca, ktory agresivne vyhodi svojho zakaznika domahajuceho sa aspon ciastocnej nahrady za nekvalitne vyrobky? Kde to zijeme.
Preto tymto odporucam, kazdemu, kto nieco kupoval, alebo planuje kupit, aby tak uz nekonal. To bude jediny sposob ako zlepsit sucasny stav vyroby zbrani u nas. Sme pripraveny dozadovat sa svojich prav i oficialnejsou cestou, pripadne oznamit vysledok.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Kertész
Tlčhuba


Založený: 19 Apr 2008
Príspevky: 138
Bydlisko: Hlohovec, Bratislava

PríspevokZaslal: Št Apr 30, 2009 11:31 pm    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Zaujímavé, dobre vedieť... Cool

(... aj tak od neho nič nemám)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
izmaelt
Bežný tlachal


Založený: 10 Okt 2008
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava- Mlynské Nivy

PríspevokZaslal: Pi Máj 01, 2009 11:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

asi by som mu tu cepel nekam strcil...ale aspon viem, za kym si nepojdem dat robit zbran...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: So Máj 02, 2009 1:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mam o geclerovi jasnu mienku, jeho mec (aj ked nie novy avsak nie starsi ako rok) sa zlomil po dvoch letmych krytoch Magisteria, k tomu niet co dodat...
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ivan
Bežný tlachal


Založený: 31 Mar 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Dunajská Lužná

PríspevokZaslal: So Máj 02, 2009 8:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ja osobne mam mec od pana moca (ww.swords.cz) a neviem si ho vynachvalit. Je to lahke, dobre sa drzi v ruke, zuby sa nejak extra nevytvaraju a cepel je pevna.
Sermujem pravidelne a uz mi vydrzal bez nejakych velkych problemov rok a stvrt.
sice za tu cenu by som to aj ocakaval Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Po Máj 04, 2009 6:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

a ked si myslim, že ma uz nic nemože prekvapit .....zase zistujem, že som sa hrozne mylil

je mi to luto .....ale myslim, že ak sa vzdáte povzbudite vsetkých dalšich, aby konali podobne.

Raz sa ma jeden clovek pýtal že čo furt chodime do ČR nakupovat a nepodporíme slovenskych výrobcov .....tak neviem ci treba niečo dodať. Nechcem tým povedať, že tam by sa to stať nemoho.

Držim palce, aby ste dobre vybavili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Strana 5 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk