Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Kováč
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: So Okt 04, 2008 9:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Konan2: No,ceny tak od 10 až 15 CZK nahoru. Udělá Ti podle předlohy co chceš ale počkáš si cca 2 roky. Sad
Nebo musíš být Kuno. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Okt 04, 2008 9:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no tak to nie je nic pre nas, skoda, bo vyzera to dobre
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Radian
Bežný tlachal


Založený: 29 Máj 2007
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: So Okt 04, 2008 10:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
Radian: Jasneeeeeeeeeeeeeeeeeee.... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

http://www.rad-sv-michala.szm.sk/hache.html Nazorna ukazka toho, ako sa clovek s drevcom nemoze realizovat, muehehehehe.


Ja som nepovedal, že sa nedá. Ba chcem šemovať predovšetkým s kopijou a halapartňou . Ale daj si do pomeru školy meča a školy drevcov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Okt 05, 2008 6:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pomer ceny skoly meca a drevcovky? Minimalne u Magisteria su vsetky kurzy v rovnakej cene tusim... ak si das trochu namahy a budes sa venovat prekladom a naslednemu skusaniu, mas to dokonca prakticky zadarmo... Twisted Evil

Ja to s halapartnou neviem a aj tak sa s nou vlacim... Ja a mojich "par" kamosov z jednotky, blbi mestania, muehehehehe...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Ne Okt 05, 2008 7:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff
on asi myslel,ze mecom sa zaobera viac skol a je viac materialov na mec,ako drevcovku

kedze mec bude asi o dost technickejsia zbran
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Okt 05, 2008 10:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pre vseobecnu info k www.sword.cz priamo od dodavatela...

dodacia doba 1,5 roka na mec a pol roka na dyku...
mece su vsetky ostre, vraj neroby tupe s pouzitim na historicky serm...
ceny sa pohybuju od 8500 Kc smerom na hor za mec a 3200 Kc za dyku...

to len ak by chcel niekto vediet viac
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Radian
Bežný tlachal


Založený: 29 Máj 2007
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Ne Okt 05, 2008 11:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff:Mám taký pocit akoby si moje príspevky nečítal . Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Po Okt 06, 2008 12:29 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
Pomer ceny skoly meca a drevcovky? Minimalne u Magisteria su vsetky kurzy v rovnakej cene tusim... ak si das trochu namahy a budes sa venovat prekladom a naslednemu skusaniu, mas to dokonca prakticky zadarmo... Twisted Evil

Ja to s halapartnou neviem a aj tak sa s nou vlacim... Ja a mojich "par" kamosov z jednotky, blbi mestania, muehehehehe...


Každopádne, človek by malmať vlastný názor. Skúsite ho odprezentovať na sympózuiu??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Okt 06, 2008 9:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Alchy: Nie, neodprezentujeme. My sme frajeri len na nete, hehe. Navyse, nas nazor na fungovanie drevcovych zbrani ludmi, ktori to vobec nevedia, bol prezentovany napriklad v Likave, uz v takmer pozeratelnej podobe. Kazdopadne dakujeme za dovolenie mat vlastny nazor....Cool

Radian: Zjavne nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Po Okt 06, 2008 9:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím,že se zde směšují dvě věci.
1.Boj dřevcovkou v šiku.
2.Šerm dřevcovkou v DUELU.
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Okt 07, 2008 7:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuno: Tak, tak.... Miesa sa to tu.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Okt 07, 2008 11:39 am    Predmet: Odpovedať s citátom

poprosim vratte sa k teme kováčov ak sa tak vola tema lebo tu citam o mečoch a drevcoch .... to je dosť mimo .... nechcem vás mazať ale nepatrei to ani do nijakej inej temy v zbrane kostymi. To snaď čomu sa venovať. Keď si neviete vybrať nie je dobre uvažovať o kúpe, a kováčoch.

Otázka kováčov na slovensku?
Často krát ma zaujíma či je to vobec tema na diskusiu.
najefektivnejšie by bolo spraviť z tych 5 aktívnych slovenských menný zotnam s tel čislom alebo adresou .... a približnou dobou dodania ich roboty.
Potom možeme spravit zoznam alebo diskusiu o tych českych, aj tam padne tak 5 mien max. takže ani tam toho človek nenadiskutuje.

Skor by sa mohli ludia postažovať alebo pochváliť ako boli vyriešene ich reklamacie v pripade poškodenia zbrane, pretože až tam sa potom liši pristup jednotlivých ľudí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Okt 07, 2008 7:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pali toto je velmi dobry napad... urcite to mnohym pomoze (mne teda urcite, lebo teraz hladame kovaca)
takze kto viete hodte to prosim sem

meno, kontakt, dodacia doba, priemerna cena, spokojnost

som ochotny to potom hodit do tabulky vsetko spolu
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ivan Krajčovic
Bežný tlachal


Založený: 12 Sep 2006
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Pi Okt 10, 2008 11:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

palo lux:
no ja by som dal ich web stranku, dobu dodania, a "referencie".. to tel. cislo si najdu na stranke, ked budu chciet.
_________________
Dokud nebudou uvedomeli, nebudou se bourit, a dokud se nevzbouri, nemohou se stat uvedomelymi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Okt 10, 2008 1:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ivankraj napísal:
palo lux:
no ja by som dal ich web stranku, dobu dodania, a "referencie".. to tel. cislo si najdu na stranke, ked budu chciet.



jasne, ale nie kazdy vyrobca ma werbstranku....
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ivan Krajčovic
Bežný tlachal


Založený: 12 Sep 2006
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Po Okt 13, 2008 2:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

konan2 napísal:
ivankraj napísal:
palo lux:
no ja by som dal ich web stranku, dobu dodania, a "referencie".. to tel. cislo si najdu na stranke, ked budu chciet.



jasne, ale nie kazdy vyrobca ma werbstranku....

tak v tom pripade to cislo..
_________________
Dokud nebudou uvedomeli, nebudou se bourit, a dokud se nevzbouri, nemohou se stat uvedomelymi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Št Okt 16, 2008 2:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

p. Gecler ... www.gecler.sk ... referencie široka paleta kvality, od kópii realnych zbraní, veľmi pekneho estetickeho spracovnia, a čepeli ktore vydržali relativne necitlivé zachádzanie 7 rokov (co je dosť) po uplne zle veci co sa predávajú v stánku na vianočnom trhu.

p. Nitranský ... cislo nemam ale má web http://www.swords-costumes.eu/chladne-zbrane-9.aspx ... referencia videl som jeho vyci u niekoľkých šermiarov, najme z okolia posobenia jeho skupiny, inšpiráciu často ukazuje na svojej stránke, o zdarilosti sa može každy si posúdi a zhodnotí od typu svojej náročnosti.

p. "Regi" (problemom je že nepoznám civilné meno aby som mohol napisať a tak opravim okamžite ak niekto uvedie) ...cislo nemám ani web... a ukážky jeho prác som videl, a celkom na mna zaposobili. Veci podla realnych podkladov. "kopie" zbrani. Velmi dobré vlastnosti.

p. Blaško je z BB www.cassanova.sk kontakt. číslo 0908 916 383 alebo 0949 393 762. Všetci si ho od nich chvália.
Videl som 2 kusy a taktiež sa mi pozdávali. Tesaka a veľky tesák (2ruć). Celkom ma prekvapila príjemne nizka hmotnost, oboch zbraní.

p. Achs ...cislo nic ale má kamenny obchod... Caffe (niećo) mne osobne sa sa podarilo vidiet iba jeho obojručné meče, ktoré spravil ako na predlohe, na pohlad sú skvostné. A tiež sa mi podarilo vidieť max seriozne vybavenie reklamacie 1 zbrane. (co na mna v prostredí SK dosť zapôsobilo)

p. Môc .... web http://www.sword.sk/ .... čo dodať niekolko jeho veci beha po slovenksu, skutočne pastva pre oči. Ja by som sa s tym bál aj robiť tak sú krásne Smile kde zacína LH ?

p. "Ritky" (zial mi taktiež uniklo jeho civilne meno) no práce sú to velmi pekné, teda tie čo som videl (sú inšpirované historiou) pre dosiahnutie nižšej váhy zbrani ktorá skutočne vie zapôsobiť, dochádza k "zrážanlivosti zbraní" (to je taky môj výraz ked sa zbraň scvrkne, nebadane odvšadial oproti orginálnym veľkostiam a pritom ostáva v proporcii. Čo je možné že bola požiadavka objednávatela. Ak mal 150 cm. (2ruč tesak, šabla husárska - som videl)Nemôžem povedať že by dodacie lehoty niekdy boli menej ako rok ak vôbec, tu hodne závisí asi na váženosti klientely v jeho očiach. (ináč si to vysvetliť neviem) Jeho reklama potom závisí od jeho váženosti v našich očiach.

p. "Varadyi" (ospravedlňujem sa ak som netrafil) jeho pracu dobre vidieť u veľa ľudí. Sú to veci aj pekné aj horšie, predpokladam že v závislosti od cenovej hladiny a možností kupujúceho. No nas trochu naľakal pohyblivými cenami. Ale iný s nim majú dlhoročne dobré skúsenosti, viď Argyll (myslím).

napísal som tých na ktorých som si spomenul a veci som videl doplnte ma opravte ma.

berte to tak že to nie je zoznam len som to predpripravil pre niekoho kto by sa na to podujal. budem doplnat ak mi date vediet.


Naposledy upravil Pavol Uličný dňa Pi Okt 17, 2008 9:48 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Baran
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 226

PríspevokZaslal: Št Okt 16, 2008 6:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to fajn akcia tento zoznam vyrbcov. Len mozno nie kazdy by suhlasil so zverejnenim svojho (asi sukromneho) cisla.
_________________
Under Jolly Roger
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Okt 17, 2008 7:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

sak toto, pouzil som len tie ktore su verejne na webe a jedno mi poslali pm, viac az po dohode s jednotlivými ´vyrobcami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Okt 17, 2008 9:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

chcel som sa spytat na palom uvedeneho p. moca (http://www.sword.sk/ ) mate s nim niekto nejaku osobnu skusenost? respektive s jeho zbranami? co vydrzia, ake su tazke, a co vlastne clovek za tu cenu dostane? vyraba aj podla predloh, alebo len to co ma na stranke? a hlavne dodacia doba?

vopred dik za info
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Strana 2 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk