Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Pripustenie na plac
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Rudolf Klimek
Bežný tlachal


Založený: 07 Nov 2006
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Pi Dec 29, 2006 9:27 am    Predmet: Pripustenie na plac Odpovedať s citátom

Mam este jednu otazocku, skor sa jedna o taky maly priskum trhom. Zaujimalo by ma, ako je to vlastne v konkretnych skupinach, po akej dobe je vlastne clovek co prisiel do skupiny sposobily vystupenia pred velactenym publikom, kto a ako vlastne posudzuje, ci je je clovek uz zrely na to , aby svoje zrucnosti a schopnosti ukazoval na verejnosti....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Pi Dec 29, 2006 9:36 am    Predmet: Odpovedať s citátom

boordza: to posudi divak,ked pred neho vylezies Wink odporucam si najprv popozerat vystupenia inych skupin, pozriet sebakriticky na seba a ak z tohto hodnotenia vyjdes dobe, skusaj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rudolf Klimek
Bežný tlachal


Založený: 07 Nov 2006
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Pi Dec 29, 2006 9:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

deCarabas napísal:
boordza: to posudi divak,ked pred neho vylezies Wink odporucam si najprv popozerat vystupenia inych skupin, pozriet sebakriticky na seba a ak z tohto hodnotenia vyjdes dobe, skusaj.

zrejme som nebol pochopeny spravne... ja sa nepytam, kedy ja mam ist na plac. ja sa pytam, ako je to v jednotlivych skupinach, kedy tam chodia ludia na plac... TAkze to skusme znova...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Pi Dec 29, 2006 9:43 am    Predmet: Odpovedať s citátom

bordza: potom tato otazka je trosku zbytocna, lebo to posudzuju zrejme ludia, co su v skupine dlhsie, niekto z vedenia skupiny. U nas je to rozne, na vystupenie ta pustime kludne aj po mesiaci, ak vies dovtedy dobre robit s musketou a potrebujeme strelca. Nepodas oscarovy vykon, ani si nezasermujes, ale mas musketu, stojis na podiu a svojim sposobom hras. Cize zalezi aj na tom, na co chces toho cloveka pouzit. Na serm je to ovsem o hodne dlhsia doba. A aj ta je u kazdeho individualna, rozni ludia robia rozne pokroky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Boss
Bežný tlachal


Založený: 17 Dec 2006
Príspevky: 84
Bydlisko: Topolčany

PríspevokZaslal: So Dec 30, 2006 12:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna to zalezi od toho ako vies sermovat Wink
A ako povedal deCarabas moze ist aj po mesiaci ked mu to ide Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
...
Tlčhuba


Založený: 12 Nov 2006
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: So Dec 30, 2006 12:52 pm    Predmet: Kelko Odpovedať s citátom

to Boss... na plac ano ale urcite nie sermovat.... skor len malu ulohu... podla mna
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
KATAKLYSM
Bežný tlachal


Založený: 19 Dec 2006
Príspevky: 44
Bydlisko: SNV

PríspevokZaslal: So Dec 30, 2006 4:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

so zbranou v suboji - 2 roky.... inak moze aj skor ... gardy, päste, bubnovat, ohen....
_________________
mam rad ..... sa mam rad Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: So Dec 30, 2006 7:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

u nas je nabor v oktobri a ked su v marci (priblizne) prve vystupenia dotycny moze ist. ale nemoze ist s cim chce, vacsinou je to s palicou aj ked ja som bol obojrucnym tesakom. podla mna je potrebne aby si clovek vyskusal ako sa vystupuje , aby ked potom prislo na lamanie chleba a mel ist napr zo sekerou a stitom nespanikaril.
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mattias
Bežný tlachal


Založený: 15 Aug 2006
Príspevky: 91
Bydlisko: Turiec

PríspevokZaslal: Ne Dec 31, 2006 12:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

myslím , že u každého je to inak, není všeobecné pravidlo....
ínáč chcel som sa opýtať či je tu nejaký šermiar, čo nerobí scenicky šerm, ako pre divákov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: Ne Dec 31, 2006 4:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mattias napísal:
myslím , že u každého je to inak, není všeobecné pravidlo....
ínáč chcel som sa opýtať či je tu nejaký šermiar, čo nerobí scenicky šerm, ako pre divákov


ako to myslis ? nejaky taky co sermuje profesionalne ?
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Jan 07, 2007 2:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

v nasej skupine to nie je len o dostatocnom ovladani sermiarskych zrucnosti ale aj o herectve. kazdy z nas musi vediet aj trochu (alebo viac) hrat, dalej ovladat svoju zbran a teraz sme este pritvrdili tym, ze kazdy kto chce vystupovat musi mat dobovy kostym!!! samozrejme ze prve druhe ci tretie vystupenie je vzdy tazke ale kazdym vystupenim sa clovek zlepsuje co sa herectva tyka... taktiez sa este zdokonaluje kostym a samozrejme serm! a vsak k tomu treba dodat ze si musi kazdy uvedomit na akom povrchu sermuje! je rozdiel medzi telocvicnou a klzkym javiskom, parketami ci travou! pokial mate pod nohami "klzisko" je to s tym sermom troska narocne a chce to skusenost a v tomto pripade trocha improvizacie a hlavne herctva!!!

aby som to teda zhrnul, u nas musi clovek splnat toto: dostatocne ovladanie zbrane s ktrou vystupuje, aspon z casti dobry herecky vykon a historicky kostym nasho obdobia no a potom si proste pozrieme suboj a ak usudime ze je ok a opdla nas potesi oko divaka, tak ide na vystupenie

dufam ze to bolo zrozumitelne, ak nie kludne sa pytaj
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mattias
Bežný tlachal


Založený: 15 Aug 2006
Príspevky: 91
Bydlisko: Turiec

PríspevokZaslal: Ne Jan 07, 2007 5:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to bordza: myslim že u nas to je 2 roky
to piroha: taky čo len tak pre svoje potreby
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
igor vitovič
Tlčhuba


Založený: 25 Nov 2006
Príspevky: 419
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Ne Jan 07, 2007 6:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

u nas zhruba tak ze: ovladat zbran (na zacatek palica), kroky, seky, odsmiky a to okolo, kostym a vobec vediet vystupovat. neze sa tam zosype alebo mu vypadne suboj a ostane stat jak ... no a este jeden suboj a dobre je byt aj vo stvorke.
_________________
Moj ty boh, aka som ja sermiarska sracka....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Po Jan 08, 2007 9:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna by skupina mala zacat vystupovat as po 10 rokoch svojej existencie a cvicenia. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Jan 08, 2007 10:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

to tarkil: podla coho toto usudzujes??? nesuhlasim s tebou
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Jan 08, 2007 10:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekto ani po 5-10 rokoch nesermuje tak aby mohol ist pred verejnost. Avsak 2 roky je uplne minimum. Doporucujem aspon 4. (Co sa sermu tyka)
Budem parafrazovat jednu dobru myslienku, urcite ju mnohy poznate a viete od koho je.
Keby ste isli na koncer huslistu. Myslite si, ze by Vam stacilo keby trenoval len dva roky? 3 roky? Myslim, ze nie.
Ak za nieco chcete brat peniaze, tak to nemoze byt scenka zbuchana za mesiac aj s duelmi niekedy v marci pred sezonou.
Doporucujem triezvu a radsej prehnanu sebakritiku. Lebo argumenty, ze nas to takto bavi obstoja iba ak si za to nedavate platit na verejnych vystupeniach.
Date ohodnotit svoje vystupenia laikom, ale nie z najblizsieho okolia skupiny. Zavolajte su ludi co vas este nevideli, a ci by za to dali 100Sk na vstupnom, niekde na hrade. A pokial vasa vystroj obsahuje kanady, alebo varkoce z obrusu a vam sa to zda dobre, tak potom sa zobudte. Exclamation
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Po Jan 08, 2007 11:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ked koza urobil prve vystupenie tovaristva, bolo to v cechach po 10 rokoch na stretnuti sermiarskych skupin a ich predvadzania a vyhrali tam vtedy secky kategorie a zozali uplny uspech, robili turkov, ako jediny v republike vtej dobe. a boli ohodnoteny ako najlepsie predstavenie, najlepsie kostymi, najlepsi serm, atd... bolo to spojene aj z turnajom vtedy ten samozrejme vyhrali. stalo sa to sice pred 30 rokmi ale a vtedy stacilo aj to co us teraz samozrejme nestaci, ale ostatnym sa ties vtedy zdalo ze len tak ako to robia oni to je mozne a opstojne, as prisli curaci z bratislavy a seckym vytreli prdele...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Jan 08, 2007 11:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

to moze byt, ale 10 rokov je fakt kapanek prepisknute...ale aspon ten rok, 2 to urcite chce, aby to malo nejaku uroven, aj ked niektori prekvapia aj skor...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jan 08, 2007 11:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tarkil: A tych desat rokov kym vyleziem na podium budem robit akoze co presne???? Sit jeden kostym a trenovat jeden suboj, aby som niekoho raz za desat rokov ohuril????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jan 08, 2007 11:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Silene... Aj zabudnem pocas toho casu, preco som vlastne zacal sermovat, hehe... Ale ak by som zacal v osmich a mal nad sebou ocka, ktory by mi stale pripominal, preco to vlastne robim, mozno by sa to dalo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk