Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

ako začať
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
porte123
Bežný tlachal


Založený: 31 Aug 2008
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ne Aug 31, 2008 2:58 pm    Predmet: ako začať Odpovedať s citátom

Zdravím...

1. Takže som z Pezinka a mam 16 rokov. Neviete náhodou o nejakej skupine v blízkosti ?

2. Čo sa týka výstroje. Viem, že ste hovorili že drakkaria nie je dobra, ale čo sa týka oblečenia je aspon trocha obstojna?
Ešte by som zamozrejme potreboval meč (asi jednoručák) poradte prosím nejaký obchod aby to nestálo majland ale aby sa to nerpadlo. Niečo pre začiatočníka. :)zatiaľ diky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Alfi Cajzel
Tlčhuba


Založený: 12 Aug 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: panstva Žobranč,Chabrať,Blšatec

PríspevokZaslal: Ne Aug 31, 2008 5:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aldaron2, na tuto temu sa toho už popísalo dosť, skus si prečítať zopar iných tem, tam maš dostatok rad, ako začať.V okoli Pezinka ja osobne nepoznam žiadnu skupinu, ale poradím skus niečo v Blave, maš to relativne blisko a určite niekto bude naborovať členov.Čo sa týka drakkarie, zabudni ne kostými z nej a radšej si daj spraviť niečo ozaj doložene a dobove. Ale buduca skupina ťa usmerní.To iste bude aj z mečom, oni ti povedia, čo si maš zohnať, zaleží od obdobia čo budete predstavovať. Takže najprv sa niekde prihlas a potom zhaňaj info.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
porte123
Bežný tlachal


Založený: 31 Aug 2008
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ne Aug 31, 2008 6:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dobre dakujem Smile ....

No veru žiadna skupina asi v pezinku neni...bohužial
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Aldaron Ďuriš
Tlčhuba


Založený: 07 Jan 2007
Príspevky: 123
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Po Sep 01, 2008 1:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V pezinku nie ale ked ta tahaju luky skus Sv.jur tam su strelecky Vinedi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Po Sep 01, 2008 3:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To Aldaron2: Keď to myslíš so šermom naozaj vážne a seriózne a zvládol by si aj dlhé meče, kontaktuj ma cez ss, pošlem ti prípadne číslo na pánov z Corony (Pezinok). Myslím že je len málo zoskupení kde by sa ti dostalo rovnako kvalitnej výuky. Keď však chceš len inscenovať a baviť sa na pódiách postrupuj podľa vyšších rád a nekontaktuj ma. Vale
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
porte123
Bežný tlachal


Založený: 31 Aug 2008
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ut Sep 02, 2008 1:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem chalani... no ja by som to aj myslel vazne iba nemam poriadne cas a peniaze a preto som chcel nieco v PK a nie take vazne... ale dakujem...

No ale to Vivendi sa mi pozdava Smile ale bohvie ci naskrabem peniaze zatial na luk a sipy...este raz dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Ut Sep 02, 2008 3:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak potom rada nad zlato- ani s tým nezačínaj takých je tu už dosť.
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Sep 02, 2008 3:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vechter: Ale on to chce robit len pre radost, pre pokoj na dusi, pre naplnenie si svojich snov z mladosti... Skratka, idealy nad vedomosti... Vlastne je to stastny clovek, nejaka ktirika jeho cinnosti ho nema sancu vyviest z rovnovahy.... Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
porte123
Bežný tlachal


Založený: 31 Aug 2008
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ut Sep 02, 2008 3:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hehe...takych je tu dost? ako tom mozes povedat? nevies coho som schopny a vobec ma nepoznas.Povedal sivazne ze mi ho odporucis a jasom ti vdacny ale nechcem dojst do tej spolocnosti bez penazi a malo casu. Hladam som nieco ako povedal olaff iba pre radost. Nechcem sa tym zivit ani nic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AElfgar
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: Ut Sep 02, 2008 5:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aldaron2 napísal:
hehe...takych je tu dost? ako tom mozes povedat? nevies coho som schopny a vobec ma nepoznas.Povedal sivazne ze mi ho odporucis a jasom ti vdacny ale nechcem dojst do tej spolocnosti bez penazi a malo casu. Hladam som nieco ako povedal olaff iba pre radost. Nechcem sa tym zivit ani nic.

Skus RPG pocitacove hry, mozes ich kedykolvek odinstalovat alebo vypnut ked nebudes mat chut. Pokial nemas peniaze mozes ich stiahnut z torentov (ale to nie je pekne, takze keby nieco, odo mna tuto informaciu nemas Smile ).
Dobre teraz vazne:
Kazdy konicek ci je to serm, tanec, chodenie na ryby alebo lepenie papierovych modelov, vyzaduje peniaze a cas. Niektore su menej narocne na financie, niektore viac. Vsetky su ale narocne na cas. Serm patri do skupiny tych narocnejsich aj po financnej aj casovej stranke. Aj vystroj na obycajneho neurodzeneho pesiaka ktory bojuje len drevcovkou ta vyjde radovo na tisice. Zaroven to chce dost vela casu aby si sa tomu venoval - pravidelne treningy, studium historie, vyroba hist. odevov a vystroje (pokial nemas peniaze, tak si holt vsetko musis vyrobit sam).
Vechter ti vlastne poradil dobre, usetril ta buduceho sklamania. Uvedom si este jednu vec, ked aj prides do nejakej skupiny, tak sa ti tam niekto musi venovat. Ten niekto sa vlastne venuje novacikom na ukor seba sameho. Tym ze teba uci zaklady nemoze sa sam zdokonalovat. Myslis ze bude niekto v nejakej skupine taky blbec, aby sa venoval novacikovi, ktory sam prizna ze nema cas ani peniaze na to aby sa tomu venoval seriozne? Takze nehnevaj sa na Vechtera alebo inych, ktori ta od toho budu ohovarat. Vsetci uz jaksi mame s takymi novacikmi skusenosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
porte123
Bežný tlachal


Založený: 31 Aug 2008
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ut Sep 02, 2008 8:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja sa nehnevam ja som vdacny ze mi sem pisete ale podla mna nie je spravne takto kopkovat ludi. Je rozdiel medzi tym co len keca a ten co to aj urobi a to vy cez PC neviete.

Ale ked ma odhovarate tak asi viete co robite. Skusim tu histo. lukostrelbu a postupom casu bohvie...

Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Baran
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 226

PríspevokZaslal: Ut Sep 02, 2008 8:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aldaron2: Najlepsie pre teba bude prist na trening nejakej skupiny a tam priamo uvidis ako vyzera trening, pripadne preberies svoje predstavy a zistis co je realne a co nie. Na uvodnej stranke mas zoznam skupin aj s adresami.
_________________
Under Jolly Roger
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
porte123
Bežný tlachal


Založený: 31 Aug 2008
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ut Sep 02, 2008 8:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no to by bolo mozno dobre...diky Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
malej
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2008
Príspevky: 96
Bydlisko: Třebíč , Münster

PríspevokZaslal: Ut Sep 02, 2008 9:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Majlo To řekl správně,ale musím tě Aldarone2 upozornit,že tento koniček nelze dělat polovičatě (tak to zatím vyznívá). Je to běh na dlouhou trať,a le dost záleží na jakou skupinu při svém startu narazíš. Jinak lukostřelec v jakémkoliv období není laciná investice,pokud to chceš dělat pořádně,alespoň to předpokládám. Ojebů je všude dost.
_________________
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
porte123
Bežný tlachal


Založený: 31 Aug 2008
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ut Sep 02, 2008 9:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hehe... aspon si urobim radost a kupim si kratky luk Laughing ...zatial budem odma cvicit a dalej sa uvidi...

EDIT: inac aby som nevytvaral zbytocne novu temu neviete mi nahodou poradit nejaky slovensky alebo cesky eshop na styl drakkarie ? odtial neobjednavam jak som si precital vase prispevky Very Happy ... a neviete je odtial nekvalitne aj oblecenie? myslim Tunika a tak...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
malej
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2008
Príspevky: 96
Bydlisko: Třebíč , Münster

PríspevokZaslal: Ut Sep 02, 2008 10:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

netvrdím,že drakkaria je špatná,ale je drahá. Je to vlastně sprostředkovatel mezi několika výrobci a odběrateli + si na tom přihodí 20 - 40% navíc. To jak jsou některé věci dobové či nedobové jsem nikdy nepátral. Raději si na každou věc seženu toho pravého.
_________________
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
porte123
Bežný tlachal


Založený: 31 Aug 2008
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ut Sep 02, 2008 10:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jj...okej...tak co by si na tom nenahodili ked su docela znamy e-shop... Evil or Very Mad ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
malej
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2008
Príspevky: 96
Bydlisko: Třebíč , Münster

PríspevokZaslal: St Sep 03, 2008 9:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem se na tu drakkarii podíval blíže a je to spíše obchod o né zcela historických věcech,ale je tam lecos pro inspiraci.
_________________
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
porte123
Bežný tlachal


Založený: 31 Aug 2008
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Št Sep 04, 2008 5:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no neviem aky je ale mne to pride ako na divadlo kde to niekto bude drzat v ruke a sem tam s tym zamava Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
malej
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2008
Príspevky: 96
Bydlisko: Třebíč , Münster

PríspevokZaslal: Št Sep 04, 2008 8:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No takhle bych to zase nebral. Pro drakkarii vyrábí i slušní a kvalitní výrobci. Jenže mezi tím plevelem to na fotkách člověk nepozná.
_________________
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk