Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

ORAVA - Sermiarska skupina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Černovir
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Ne Aug 03, 2008 7:20 pm    Predmet: ORAVA - Sermiarska skupina Odpovedať s citátom

Zdravim bratov v zbroji! Very Happy

Chcel by som sa opytat, ci tu je nejaka sermiarska skupina z Oravy, zaoberajucou sa nemeckou skolou. Mal by som zaujem sa k niektorej pridat. Pre tych, co z oravy nepochadzaju, by som sa chcel opytat, ci nejaku skupinu z oravy nepoznaju (z akcii a tak).

Inac sermu sa venujem tak viac-menej aktivne, stiahol som niektore materialy z netu ohladne Liechtenauera, trenujem s drevenou nasadou od lopaty s bratom, no neni to to prave orechove.

Teda nebolo, az kym som na oravskom hrade (kde mimochodom pracujem ako zbrojnos) nestretol Krupinskych majstrov (Sermiarska skupina Vlci Tesak z Krupiny), s ktorymi som si dobre pokecal aj zasermoval. Keby nebyvali tak daleko, tak by som sa k nim urcite pridal Smile . Inac tymto by som ich chcel aj pozdravit, nech sa vam dari!

A este jedna vec! Rozmyslam o kupe meca, konkretne tento kusok:

viac na stranke http://www.drakkaria.cz/produkty/mece/jeden-a-pulka---klasika.html?show=0&zobrazit=0&order=0&sort=0&page=5
Preto by som sa chcel opytat vas, skusenejsich: Mate skusenosti s tymto obchodom Drakkaria? Oplati sa? Zaruku poskytuje obchod na 1 rok... je to u mecov urcenych na hist. serm dost? Existuje nejaky obchod aj na slovensku, kde sa da splasit mec?

Dopredu diky za info! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Ne Aug 03, 2008 9:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hmm...tak teraz neviem,ci mam verit,ze toto je uprimny prispevok,alebo tomu,ze sa tu niekto dobre zabava

ja som zatial o vlcom tesaku moc dobreho nepocul (z profesionalnej stranky,ci su to fajn ludia,to neviem)

co sa drakkarie tyka,kazdy ti asi povie,ze to je ako kupit lacnu bizuteriu za cenu draheho sperku (po lopate,z drakkarie nist,lebo je to drahe)
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Černovir
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 6:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

servant napísal:
hmm...tak teraz neviem,ci mam verit,ze toto je uprimny prispevok,alebo tomu,ze sa tu niekto dobre zabava

ja som zatial o vlcom tesaku moc dobreho nepocul (z profesionalnej stranky,ci su to fajn ludia,to neviem)

co sa drakkarie tyka,kazdy ti asi povie,ze to je ako kupit lacnu bizuteriu za cenu draheho sperku (po lopate,z drakkarie nist,lebo je to drahe)

Vizeram na to, ze sa zabavam? Evil or Very Mad Ked si niekto pyta pomoc, tak je neuprimny alebo ako tomu mam rozumiet.... Confused

a co sa tyka drakkarie, zas az take drahe mi to nepripada... ked si to porovnam napr. s obchodom www.repliky.info ceny su dost identicke. Ty uz mas zbran? Kde si ju zohnal?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
malej
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2008
Príspevky: 96
Bydlisko: Třebíč , Münster

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 7:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To Servant: Tak,tak!
To Černovir: Z Drakkarie nic neber jsou to pouze prostředníci mezi výrobcem a odběratelem. mají přemrštěné ceny. Ohledně toho meče: určitě ho nekupuj - je to obyčejná,svařená a přeleštěná pásovina. Už od podhledu na mě působí težce a cena tomu taky odpovídá. Skoro bych si i troufl jmenovat výrobce. Kvalitnější čepel koupíš od 4500,-kč u nás,ale není problém koupit to samé i za 8000,- a výše. Odkazů je spousta a pro inspiraci např. www.swords.cz , www.lutel.cz
_________________
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Černovir
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 7:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

malej napísal:
To Servant: Tak,tak!
To Černovir: Z Drakkarie nic neber jsou to pouze prostředníci mezivýrobcem a odběratelem. mají přemrštěné ceny. Ohledně toho meče: určitě ho nekupuj - je to obyčejná,svařená a přeleštěná pásovina. Už od podhledu na mě působí težce a cena tomu taky odpovídá. Skoro bych si i troufl jmenovat výrobce.

Diky za radu, dam radsej ruky prec Smile
Potom som si vyhliadol jedneho kovaca, vola sa Jan Motycka, zevraj ma kvalitnu pracu. Zaruku poskytuje na dva roky. Konkretne tento kusok:
http://www.repliky.info/Mec-jedenapulrucni-detail-zbozi-2954.html
- dvojsečná čepel s drážkou
- celková délka 122 cm
- délka čepele 95 cm
- šířka čepele 4,5 cm
- hlavice tvaru cibule
- jílec dřevěný omotaný kůží
- váha 1,6 kg

Da sa tomu verit? Mate s nim niekto skusenosti?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
malej
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2008
Príspevky: 96
Bydlisko: Třebíč , Münster

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 7:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ti nevím,nějak se mě to nezdá a toho výrobce taky neznám. Cena je sice pro tebe hodně přijatelná,ale jen aby to nebylo na úkor kvality (i když ta váha?). Doporučuji ti se přihlásit na www.ceskyserm.cz a v příhodném tématu se zeptat jestli s ním má někdo zkušenosti. tam se to propíra pořád. Hodně zdaru! A abych nezapoměl! Kup si k němu i pochvu,né závěs Wink .
Jen tak mě okrajově napadá. Chceš jezdit na bitvy nebo do budoucna vystupovat,učit se techniky? Ono od toho se dá taky lecos odvodit jaký potřebuješ meč. A nemluvím o tom jestli to chceš dělat dobověji.
_________________
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 8:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna si tu niekto z ostatnych dobre utahuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 9:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

asi áno, niekto si tu uťahuje, kedže som posledne videl vystúpenie krupinčanov, a ...

no nemám čo k tomu dodať , ale druhý krát to nemusím, najmä nie to čo hovoria že je šerm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 9:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no ja som ich vystupenie ani nemal silu pozriet do konca a o vybaveni uz ani nehovorim...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Xaron Mojžiš
Bežný tlachal


Založený: 30 Mar 2008
Príspevky: 89
Bydlisko: Chateau de beckov

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 12:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mno k poslednym dvom dotazom, dam len tolko..iny kraj iny mrav..Kazdy nejako zacinal a je pravda, ze jednota a nie kazdy je ako by mal byt, ved potom by nebolo koho xvalita koho bcas skritizovat, takze by som to nechal tak a nejako poradil radsi.. Wink (debatu zbytocne nerozsirujme)

hm,drakaria..ked so mtam pozrel nezdalo sa mi niektore veci zle, ale nepocul som zatial dobreho slova na vyzbroj,mece a spol..mozno nejaky mensi doplnok by sa dal, ale potom co som pocul u nas v skupine a kopu inych by som sa z tej stranky nevyzbrojoval Cool

Ked uz mece tak co ja viem teraz ma vela stranok nenapadne:
swords.cz
lutel.cz
(su sice ceske, ale su to pomerne dobre i pekne vecicky. O nejake priapdne slovenske verim ze ma doplnia tuna kolegovia.)
a napr na kruzkovice:
http://www.chainmail.szm.sk

Z oravy som veru nepocul o skupine, a le beriem to tak ze ak robis na hrade tak by ak by nejaki boli uz by si na nich narazil. Preto mas moznost skusit zalozit novu. zazemie mate na oravskom hrade krasne, len zohnat ludi(nevim, aky je tam stav a mozny vyber,takze k tomu sa nevyjadrim)No ak zacnete a zacnete som sidlom na Oravskom hrade, snazte si zobrat nieco dobreho zo skupin po slovensku,tj.navstivit festivaly a okukat z kazdeho nieco. Vybrat si vhodne obdobie, kedze aj tie sa neskor cenovou narocnostou hodne lisia, aby ste ho zvladli na urovni. Wink

Potom uz le ndrzim palce Wink
_________________
"Aliqius callidus de caelum, degenero contendo mei"
"Sine amore, nihil est vita.."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
križiak
Bežný tlachal


Založený: 10 Dec 2006
Príspevky: 10
Bydlisko: Eperjes

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 2:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

myslím že z Likavky je skupina Družiníci rytiera Donča
_________________
Zaros!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Černovir
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 5:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Velmi pekne vam dakujem za mnozstvo commentov, hlavne Matejovi a Xaronovi.

Dnes mi na hrade pridelili noveho spolustrazneho, co sa takym veciam venuje, dokonca poznal aj jednu skupinu z Chlebnic (jedna oravska dedinka na konci sveta), no ta sa rozpadla ale kovac tam este je, tak sa ho chystame navstivit Wink

Inac co sa tyka obdobia, tak ideme robit obdobie takeho 12. - 14. storocia templarskeho radu Johanitov. Vyzbroj sme si zatial tak zbezne presli... mali by sme kazdy mat mec, kruzkovu koselu, rukavice, platene chranice nôh, nejake tie cizmy, mundur a plast s krizom Smile A ak by sa este nasli financie, tak potom aj hrncovu prilbu Cool

O Družiníkoch rytiera Donča som zatial zial nepocul, no podla toho nazvu to bude zrejme talianska alebo spanielska skola... my by sme skor chceli robit tu nemecku Smile

A co sa tyka toho Jana Motycku, idem sa spytat na ten cesky web, diky za tip Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Xaron Mojžiš
Bežný tlachal


Založený: 30 Mar 2008
Príspevky: 89
Bydlisko: Chateau de beckov

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 5:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mno tak aspon nieco:)
Zaujimave obdobie, no este nieco,ked uz budete robit tie mundure a plaste s krizom,len nech to neni prepanajana len kus platna a natom nakreslene dva cervene obdlzniky(to len pre istotu:o) Wink
_________________
"Aliqius callidus de caelum, degenero contendo mei"
"Sine amore, nihil est vita.."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Alfi Cajzel
Tlčhuba


Založený: 12 Aug 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: panstva Žobranč,Chabrať,Blšatec

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 5:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Družobnici sa zaoberali, aspoň to čo si pamatam, 13-14 storočie. Posledne som bol s nimi dva roky dozadu na Sklabini a ak maš zaujem o informacie, tak 23.8. na Sklabini je večšia akcia a maš to dosť blisko.Je to zamerane sice na 15. storočie, ale aspoň si spravíš obrazok o skupinach na Slovensku, čo sa tým obdobím zaoberaju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
AElfgar
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 5:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Xaron: Vzhladom na to, ze chcu robit obdobie "12-14 storocia templarskeho radu Johanitov" a k tomu planuje Cernovir kupit jedenapol rucny mec, tak tymi plachtami s krizmi uz toho vela nepokazia Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 6:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hmm
dat po sebe 2 linky na dost (nazvyme to slusne) divnych vyrobcov
a potom trepnut to s tymi radmi...srry,ze som sa zapajal a nechal niekoho,nech sa na mne doma bavi...ale ak sa nemylim,kazdemu sa taketo srandovanie raz vypomsti

a ak je to naozaj myslene naozaj...chlapce,citaj,citaj citaj,chod po normalnych festivaloch...a potom niekedy,ked vyrasties z takychto blbosti zacni sermovat
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Černovir
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 6:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

servant napísal:
hmm
dat po sebe 2 linky na dost (nazvyme to slusne) divnych vyrobcov
a potom trepnut to s tymi radmi...srry,ze som sa zapajal a nechal niekoho,nech sa na mne doma bavi...ale ak sa nemylim,kazdemu sa taketo srandovanie raz vypomsti

a ak je to naozaj myslene naozaj...chlapce,citaj,citaj citaj,chod po normalnych festivaloch...a potom niekedy,ked vyrasties z takychto blbosti zacni sermovat

Pocuj servant, berem ta ako inteligentneho sermiara, tak sa ti to budem snazit vysvetlit inteligentne:

Ja som si nikdy v zivote mece nekupoval, tak odkial mam preboha vediet, komu verit a komu nie? Confused Co je na tom zle, ze sa pytam skusenejsich na rady? Ak k tomu nemas co povedat, tak radsej nehovor nic, ja sa tu snazim seriozne poradit, nie vkuse pocuvat rozne podozrenia, ze si z teba robim srandu.... Mozno si ju z teba robia ostatni, to fakt neviem a ani ma to absolutne nezaujima, lebo ta ani nepoznam...

Ale pochop, hodne ma uraza, ked na mna niekto nieco trepe... neber si to odomna zle, neviem ake mas skusenosti s predoslymi regrutmi, ale mozes si byt isty, ze ja to myslim uplne seriozne! Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Černovir
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 6:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Alfik napísal:
Družobnici sa zaoberali, aspoň to čo si pamatam, 13-14 storočie. Posledne som bol s nimi dva roky dozadu na Sklabini a ak maš zaujem o informacie, tak 23.8. na Sklabini je večšia akcia a maš to dosť blisko.Je to zamerane sice na 15. storočie, ale aspoň si spravíš obrazok o skupinach na Slovensku, čo sa tým obdobím zaoberaju.


Diky za tip, urcite sa tam rad pojdem pozret, dufam, ze akurat vtedy nebudem mat na hrade sluzbu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
malej
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2008
Príspevky: 96
Bydlisko: Třebíč , Münster

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 8:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To Černovír: Není zač,ale upozorňuji tě,že nejsem Matěj,ale MALEJ Smile ! Ohledně těch johanitů mám pro tebe malou nápomoc do začátku pro inspiraci www.johanite.cz Tady ti určitě pomůžou. Jinak bych ti já osobně doporučil dělat období 1270 - 1330,protože tady budeš mít od nás nejvíce informací. Pakliže chceš dělat toto období,tak se na 11/2ruční meč vybodni okamžitě Wink . Pořiď si danou dřevcovou zbraň,jednoruční meč,štít a nějakou drtivou. Dbej na to,aby jsi to dělal věrohodně danné době. Když tak mě napiš třeba SZ pro konzultaci. Jinak tady ti posílám adresy na mé známé z němec. www.milites-theutonici.de , www.medieval-crusader.de Jsou sice také řádový bratři,ale pro inspiraci .........
_________________
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
malej
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2008
Príspevky: 96
Bydlisko: Třebíč , Münster

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 8:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak tě ještě upozorňuji,že všechny tyto projekty se snaží o koukatelné minimum,takže ví jak co dělat. Tím pádem nemáš možnost tápat ve tmě. Hodně štěstí.
_________________
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk