Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

zaciatok
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Sp33d3
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Ne Aug 03, 2008 10:57 am    Predmet: zaciatok Odpovedať s citátom

Dobri den mno mam taku otazku chcem zacat chodit na serm s jedenapolrucnim mecom a neviem do akej skupiny alebo kam. Pozeral som na stranke serm.sk tie skupiny ale ja neviem (alebo netusim) ci primaju novych clenov a ak ano tak ktora je na to najlepsie. Este mimochodom byvam v BA. Cize ak by bol niekto ochotny tak by ste my mohly poradit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sp33d3
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Ne Aug 03, 2008 3:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

alebo pripadne nejakeho ucitela alebo nejaku skolu bo niesom si isty ci tie skupiny su pre zaciatocnikov ale asi nie tak neju skolu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Goeffrey
Bežný tlachal


Založený: 30 Apr 2008
Príspevky: 46
Bydlisko: Strážske, Slovensko

PríspevokZaslal: Ne Aug 03, 2008 9:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Chápem, že si tu nový, no poprosím o trošku "myslenia", pri každej šermiarskej skupine je aj kontakt na ňu, stačí napísať mail a hotovo. Snáď je to také ťažké opýtať sa, či prijímajú nových členov ? Veď kurňa nie sme v škôlke do frasa... Evil or Very Mad vrrrr
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Černovir
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Ne Aug 03, 2008 9:39 pm    Predmet: Re: zaciatok Odpovedať s citátom

Sp33d3 napísal:
Dobri den mno mam taku otazku chcem zacat chodit na serm s jedenapolrucnim mecom a neviem do akej skupiny alebo kam. Pozeral som na stranke serm.sk tie skupiny ale ja neviem (alebo netusim) ci primaju novych clenov a ak ano tak ktora je na to najlepsie. Este mimochodom byvam v BA. Cize ak by bol niekto ochotny tak by ste my mohly poradit.


Zdar!
Uz mas kupeny mec? Odkial si ho planujes zohnat (alebo odkial si ho zohnal)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Ne Aug 03, 2008 9:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

goeffrey
spytat sa na skuopinu,to je v pohode,aspon moze dostat referencie od jej clenov,ci clenov inych skupin

speede
asi by nebolo zle ist sa pozriet na festival na devine a pokecatr so sermiarmi...co to sa dozvediet o serme,kym do toho skocis,trebars,ze su nejake storocia,ci lepsie kratke obdobia,ktorym sa mozes venovat a od toho zavisy kostym,kolko takato haluska vie stat penazi a co take treningy obnasaju...a podobne
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 5:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A dobre si pozri aj to, ako vystupujú, lebo zatiaľ každý šermiar, ktorý nebol nič moc, vystupoval vždy ako majster sveta...

Very Happy Very Happy

Nemyslím nikoho osobne... Sad

A hlavne zisti si, aká sú to partia. Veď o to tu ide. Ak Ti sedia, niet čo riešiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lenka "Lenka"
Tlčhuba


Založený: 26 Feb 2007
Príspevky: 251
Bydlisko: tam, kde sa vrany otacaju

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 1:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus Zoldnierov, ty sa popri inom tiez venuju aj mecu, skus napisat Jabcovi alebo Marcipanovi, za opytanie nic nedas....

To Cernovir: myslis ze je rozumne, kupovat hned od zaciatku mec?
_________________
Forma sleduje funkciu.... (H.J. Sullivan)
Ornament je zločin .... (A. Loos)
Ušľachtilá jednoduchosť a tichá veľkosť (J.J. Winckelmann)
Architektúra je umelecký čin a dom stroj na bývanie (Le Corbusier)
50 - ročná lebka neandrtalca (Doc. Hoššo)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Sp33d3
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 4:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

berte to tak ze som novy a nic moc o tom neviem ale paci sa my to a checm sa tomu venovat mno mec este nemam ale zozeniem si mozno sa opytan aj tu na fore mozno by ste my mohly dat nejaky dobri navrh kde ho zohnat a este k tym skupim neviem od kedy po kedy sa pouzivaly 1,5rucne mece a preto neviem ktoru skupinu. Pri kazdej skupine su tie skratky obdoby ktora je dobra na 1.5rucak?? a este otazka kedy budu sermiarske slavnosti na devine?? s radostou by som sa prissiel pozriet Smile popytam sa dozviem sa a budem o nieco skusenejsi... hm ma s tou partion ako mam zistit ze ci my vyhovuju?? ked ich iba uvidim na predstaveny?? to by sa trebalo ist kuknut na trening nie??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 4:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no na jedenapoorucak tak 15. stor. ... devin je 29.-31.8. ...no a ci ti skupina vyhovuje zistis az vtedy, ked tych ludi spozna, inac to nejde... a co sa tyka navstevy na treningu, tak to je u kazdeho ine, musis sa dohodnut s konkretnymi ludmi...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk


Naposledy upravil Daniel Holeček - Triarius dňa Po Aug 04, 2008 7:54 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Sp33d3
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 4:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Triarius napísal:
no na jednorucak tak 15. stor. ...no a ci ti skupina vyhovuje zistis az vtedy, ked tych ludi spozna, inac to nejde... a co sa tyka navstevy na treningu, tak to je u kazdeho ine, musis sa dohodnut s konkretnymi ludmi...

hmm to je asi renesancia to obdobie nie??? hmm to som tusil Smile ok dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 4:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no je to skor neskory stredovek, aspon podla mna, ale to nehra rolu
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Alfi Cajzel
Tlčhuba


Založený: 12 Aug 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: panstva Žobranč,Chabrať,Blšatec

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 5:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Sp33d3 no podla mňa a aj historikov 15. storočie u nas je ešte obdobie vrcholnej gotiky.Takže treba pozrieť skupinu s pismenom G.Ale zaroveň si zisti,ktore obdobie stredoveku robia.A v Blave je dosť vela skupína určite budu vyhlasovať nabor novačikov, zvyčajne to je ale po skončení sezony, keď sa skončí letný blazninec. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Černovir
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 5:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lenka napísal:

To Cernovir: myslis ze je rozumne, kupovat hned od zaciatku mec?

No, mna to uz s drevenym papekom nebavi, je to dobre na to, aby sme sa nepozabijali, ale s mecom to inac nema vela spolocneho. To je asi taky rozdiel, ako jest klobasu a slaninu.

A ci inu zbran na zaciatocnika.... pocul som, ze najlepsi je palcat, hôavne koli tomu, ze jak vam padne do ruky, tak s nim rubete, ale ja mam radsej mece.
Je to taky moj detsky sen. Aj keby som nesermoval, tak si ho zavesim nad postel Smile

To Sp33d3:
No, ja ti drzim palce, nech ti to vyjde. skus pozret moj topic v sekcii Regruti, tam je zopar uzitocnych odkazov, urcite sa ti niektore zidu Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Alfi Cajzel
Tlčhuba


Založený: 12 Aug 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: panstva Žobranč,Chabrať,Blšatec

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 5:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Černovir Prepač, ale pokial nevieš krokovať, meč ti zatial netreba, zvyčajne skupiny čo nechcu aby z ludí boly rychlokvasky a z roka na rok vystupovali, tak krokuju zhruba pol roka, potom prejdu na seky a po zmaknutí sekov sa posunu na zložitejšie techniky. Ak maš zaujem naučiť sa šermovať, treba sa poobzerať po dajakej škole, ale tam už by si mal aspoň trochu mať zmaknute zakladne veci, ako kroky a seky.

Naposledy upravil Marián Alfi Cajzel dňa Po Aug 04, 2008 6:44 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 6:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Triarius
asi si chcel napisat jedenapol rucak
ne?
ja enem tak,ze asi preklep
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Černovir
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 6:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Alfik napísal:
Černovir Prepač, ale pokial nevieš krokovať, meč ti zatial netreba, zvyčajne skupiny čo nechcu aby z ludí boly rychlokvasky a z roka na rok vystupovali, tak krokuju zhruba pol roka, potom prejdu na seky a po zmaknutí sekov sa posunu na zložitejšie techniky. Ak maš zaujem naučiť sa šermovať, treba sa poonzerať po dajakej škole, ale tam už by si mal aspoň trochu mať zmaknute zakladne veci, ako kroky a seky.

Diky za info, urcite s tymi krokmi nieco podniknem. Smile Nechcem byt od temy, ale existuje nejaka prirucka, ako spravne trenovat? (myslim tym ako zacat trening, co postupne pridavat atd.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Alfi Cajzel
Tlčhuba


Založený: 12 Aug 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: panstva Žobranč,Chabrať,Blšatec

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 7:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Červenovir skus sa rozhliadnuť po tejto teme a su tu aj odkazy na školy šermu, kde ak si vyberieš, ti daju zaklady a dokonca sa u niektorých da dohodnuť aj vykendova miniškola, kde ti ukažu v čom sa maš cvičiť a čo trenovať. Žial o priručke zatial neviem. Ale každa škola ma svoje špecifika a pre teba bude teraz najlepšie, ak chceš začať, strašne vela čitať a ziskavať informacie, nielen o šerme, ale aj o tej dobe, ktorej sa budeš venovať.Ale ak prideš na Sklabiňu, môžeme o tom pokecať osobne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Černovir
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 7:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Alfik napísal:
Červenovir skus sa rozhliadnuť po tejto teme a su tu aj odkazy na školy šermu, kde ak si vyberieš, ti daju zaklady a dokonca sa u niektorých da dohodnuť aj vykendova miniškola, kde ti ukažu v čom sa maš cvičiť a čo trenovať. Žial o priručke zatial neviem. Ale každa škola ma svoje špecifika a pre teba bude teraz najlepšie, ak chceš začať, strašne vela čitať a ziskavať informacie, nielen o šerme, ale aj o tej dobe, ktorej sa budeš venovať.Ale ak prideš na Sklabiňu, môžeme o tom pokecať osobne.

Diky za rady, idem sa hed pustit do googlenia Wink Co sa tyka tej miniskoly, to by tiez nebol zly napad, este to tu okuknem poriadne. A ak boh a veduca da, rad sa s tebou na Sklabini stretne. Bude mi ctou Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
malej
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2008
Príspevky: 96
Bydlisko: Třebíč , Münster

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 8:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

La pardón,ale stále mi nějak uniká co člověče (černovire) chceč dělat nebo co od šermu očekáváš? Padá tady spousta názorů,ale nechápu to. Můžeš to prosím sdělit konkrétněji Wink . Na jiné diskuzi píšeš,že by jsi rád byl řádovým bratrem Johanitů nebo jenom servantem. Mě zajímá jestli to chceš dělat jako vystoupení,na bitvy,tech. šerm. Dále pak to chceš dělat dobově,naoko,keckovitě atd. Konkrétní doba,země aj.. jen tak se ti dá opravdu poradit. protože jinak tato diskuze ztrácí na významu a je to jen plkárna,která potom bude potřebovat promazat (tak jako i jinde).
_________________
Schopný voják nepotřebuje druhou mzdu a proviant.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sp33d3
Bežný tlachal


Založený: 03 Aug 2008
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Po Aug 04, 2008 8:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mne islo len o tom aby som zistil nejake zakladne info o tom co by som mal robit ... a k tym skolam??? kde sa mam zapisat aby som sa naucil kroky Very Happy alebo to as po devine?? ked sa popitam a zistim kedy je trebars nabor clenov??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk