Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Dobíjačka v Starej Lubovni
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 3:28 pm    Predmet: Dobíjačka v Starej Lubovni Odpovedať s citátom

Včera sa odohrala dobíjačka na starej lubovni, komentare prosim sem Smile

na zaciatok prihodim svoje pocity:

co sa tyka vystupeni polovicu vystupujucich som predtym nevidel ale zvlast chcem zlozit klobuk pred Spiculatores za cisto sermiarske vystupenie aj za humornost scenky a krasne kostymi. Sarus ma velmi kladne prekvapil, napriek tomu ze som ich scenku uz videl. Najhumornejsie boli Batuhla a Bergfrit (oprava) (neviem ci sa to tak pise), a poliaci predviedli klasicky masaker Very Happy zaujimava bola aj ucast jazdcov pri bitke (samozrejme sa nebili).

po organizacnej stranke - vyborne, nikdy nic nechybalo, vzdy sme mali vsetky informacie co sme potrebovali

jednu vec chcem ale vytknut - lukostrelci. totalne neznaly svojej prace, o bezpecnosti ani nehovorim. bol tam nejaky chlapik ktory sa mi usmial do ksichtu a natiahol luk a vpalil mi to pri ustupe do hrude asi zo 4 - 5 metrov.
boh nech ho chrani ked zistim ktory to bol.
_________________
Piroha


Naposledy upravil Matej Biroš dňa Po Máj 26, 2008 8:19 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Teodomir
Bežný tlachal


Založený: 26 Mar 2008
Príspevky: 43
Bydlisko: Lipany

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 4:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nebol som ucastnik len pozorovatel ale sa mi to velmi pacilo bitka bola super len ma velmi rusili ty ,,reporteri´´ rusili tu historickú atmosféru..

a ty strelci to fakt na zaciatku ked strielali tak to temer až do ludí v pozadí a potom tam peckovali úplne z blízka a ten katapult no kebize troska a mam to v šuške Very Happy t som ocakaval ci sa do boja zapoji aj jazda ale nic Sad no nevadi celkovo to vyznelo perfektne a vystupenia jeee pecka tesim sa ze o rok tam bude aspon 300 ucastnikov a aj nejaka tribúna abi sa pri vystupeniach dalo posediet Very Happy
_________________
Luky šipi to je moje...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 4:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Piroha: K luskotrelcom tolko: Kym strielali, boli znali svojej prace, strielali do vas na ustupe, ked ste cuvali, aby ste videli, ze strielaju a mali moznost sa kryt. A teraz mi dovol otazku - Mal si zbroj? Prilbu? Stit? Ak nie, nemal si v bitke ako pesiak ani co hladat, pretoze tato vystroj by ta uchranila od (asi) bolestiveho zranenia. Zrejme ty nie si ako pesiak znaly svojej prace, ked ti tato vystroj chybala. Nemam k tomu bohuzial co dodat, do pesieho boja by tieto veci mali byt zaradene ako kostymove resp. vystrojove minim

Mne sa akcia pacila, bitky boli fajn, len sa mi moc nepozdaval bozi sud zena vs muz v druhej bitke, vsadepritomne kamery a fotaky a samovrahovia poobliekani ako na vylet alebo sermiarmi tolko nenavideny larp, ktory sa motali pomedzi vystrojenych ludi a vediac, ze im to nikto nemoze vratit, aby ich nezabil, radostne do nich rubali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Barbi
Regrút


Založený: 25 Máj 2008
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 5:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne osobne sa akcia velmi pacila, dala sa dokopy v celku velka skupina sermiarov, tak isto pekne mnozstvo divakov, vecer zabava ako sa patri Smile Jedno s cim ale suhlasim je vyzbroj..dost odvaha ist bez nej, podla mojho usudku. Ani hokejovy brankar nejde do brany bez prilby, kedze rata s tym, ze pri tolkych strelach sa mu jedna do tvare ujst predsa len moze..chranite predsa len svoje zdravie Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Alfi Cajzel
Tlčhuba


Založený: 12 Aug 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: panstva Žobranč,Chabrať,Blšatec

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 6:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Piroha oprava, Bergfrit. Bol som, svoje výtky som povedal kompetentným a trocha dosť ma vytočilo množstno nových Hailanderov z radov novačikov, ktorým nebolo možne vratiť uder, lebo im človek nechce spôsobiť važne zranenie.Dosť týchto novačikov sa bez problemov pustia do bitvy bez zakladneho vybavenia, prilba, rukavice a trufnu si na oplechovaných ludí, lebo vedia že im to nemôžu vratiť.Ak to niekoho raz naštve, skončí to dosť bolestivo. Neviem ale zišlo by sa určiť dajake pravidla pre učasť na takýchto akciach, aby sa tomu predišlo.No ale to je na dlhšiu diskusiu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Filip Lampart
Tlčhuba


Založený: 28 Jún 2006
Príspevky: 106
Bydlisko: Antiqua Liblo et Eperies

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 7:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No asi by som mal zareagovat na tuto temu......
Na zaciatok sa chcem v mene svojom aj v mene Marmon s.r.o. (organizator akcie) podakovat za ucast, za nasadenie, ochotu a .......

Co sa tyka samotnej bitky tak ju hodnotim celkom kladne, az na par ciernych skvrn......

To Piroha: Lukostrelci strielali na povel, a na relativne bezpecnu vzdialenost, a ako ti to uz niekto napisali do tych to akcii mas ist aj patricne odety.....

No a ako pisal Alfy, fakt skoda ze sa nasli medzi nami aj "Nesmrtelni"

Este raz dakujem a dufam ze ste boli zo vsetkym spokojní....a ak mate nieco vytknut nech sa paci...
_________________
Honore Et Gladio
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Alfi Cajzel
Tlčhuba


Založený: 12 Aug 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: panstva Žobranč,Chabrať,Blšatec

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 7:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Filip, ja som s mekým a kratkym, aj keď tento rok to neplatí. To vieš prestupný rok. Alfi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Johann
Bežný tlachal


Založený: 25 Máj 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 8:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vsetko bolo dobre, okrem nasho vystupenia Embarassed ...ale na prvykrat to hadam bolo dobre...
k bitke len tolko: s kladivami mohli byt trochu jemnejsi... mrtvych alebo ranenych mohlo byt viac, lebo traja za dva utoky je podla mna malo
Piroha: keby si bol trochu pohladal, mozno by si nejaku zbroj nasiel... Wink
Teodomir: niektori sa poucili ked skoro dostali po hlave Razz Razz Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 7:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

V mene skupiny Spiculatores z Bratislavy by som chcel vyjadriť veľké poďakovanie organizátorm, za veľmi dobre zvládnutie všetkého čo s podobnou akciou súvisí

....v nádhernom prostredí tábora človek zabúda na všetko ....
pre nás je to srdcová záležitosť, za nás, my sa pokúsime ak nie odstrániť tak aspoň zlepšiť naše nedostatky a dúfame že sa na budúci rok stretneme opäť.

ešte raz ďakujeme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlk
Bežný tlachal


Založený: 03 Dec 2006
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 7:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Akcia to bola perfektna,alebo aspon mne sa to velmi pacilo. Amtmosfera vynikajuca a organizatori to zvladli perfektne...na chvilku som sa fakt citil ako bratrik Wink
jedine co mi prislo take odveci bol ten bozi sud medzi zenou a muzom,ale inak k tomu nemam ziadnu vycitku.....
Skoda len za sa mi ani raz nepodarilo prezit dokonca Very Happy zaverecne fazy bitky som ani nevidel Sad

Teodomir: Ako si akoze predstavujes zapojenie jazdy do boja? Bojovy kon sa na nieco take cvici cely zivot...predsa nemozes poslat kona v cvale proti bande halapartnikov,alebo sa s nim nahnat medzi ludi vies si predstavit aku paseku by spravil taky splaseny kon v takom dave?
_________________
Nežijem aby som bojoval.Bojujem aby som žil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
batta
Regrút


Založený: 26 Máj 2008
Príspevky: 6
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 11:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja prva hromadna bitka...uaa uplne perfektna atmosfera, este perfektnejsi ludia zo sermu, priatelia a znami.Je to dar sa takto stretnut vsetci po kope. Organizatori to zvladli si myslim kvalitne Smile Pocasicko trosku haprovalo,no bitke si mylsim dodalo tu spravnu atmosferu. Mali sme trocku problem s palnymi zbranmi, pistaly pod plastom a hakovnice,mnoo ale zvladli sme to...Od nas z delostrelcov neboli zranenia veskere zadne. O rok sa uvidime znova.uaaa tesim sa!!! Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 11:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Organizatori to nezvladli skvele, ale zazracne...

Zladit par nesmrtelnych polonahych kamikadze tak, aby aspon naoko vyzerali ako jednotka, je totiz skutocne zazrak. A aj napriek ich snahe sa tam prepasovalo par templarskych ci johanitskych rytierov, par holohlavych samovrahov, riadna kopa "gotikov"...

Akcia bola smerovana na 15. storocie a hoci nie vsetko je idealne a v porovnani s minulym rokom sla uroven odevov ci zbroji hore, este stale je percento ludi s totalnou mimozou ohladom ohladom vystroja a vyzbroje privysoke. Ak ide clovek do hromadky, bohuzial musi ratat s tym, ze nieco sa mu ujde. A problem je, ze bez presivky ci prilby to ozaj moze boliet. Ale kto chce kam, pomozme mu tam...

Tak ako sa vlani vsetci stazovali na Poliakov, tak najvacsi neduh tohtorocnej Lubovne bola prave ta kopa "historickych sermiarov", ktori pracu organizatorov splachli dolu hajzlom...

Bohuzial... Ja byt organizator, tak par ludom ani cestu nepreplatim, nieto im este dam najest...

A par typov na zaver: prilba chrani hlavu... rukavice chrania ruky... minimalne presibanica chrani telo... pod kruzkovu kapucnu patri presibana ciapka... plachta s krizom nie je varkoc... v 15. storoci sa ludia obliekali podla mody 15. storocia...

Inak, Pirohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! Pise sa dobYjanie, a teda dobYjacka... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Lywen
Regrút


Založený: 28 Jan 2007
Príspevky: 9
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 11:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Taakze, akcia ozaj velmi dobra, koniec-koncov, tak ako kazdy rok...Ale chalani, fakt by ste sa nemuseli hrat na nezranitelnych, ved holky zase raz vysli na prazdno...pocas druhej bitky nebolo koho ratovat, ani tu vodu nikto nechcel (aj ked sa niet co divit, heh), spoza hradieb sme vela z bitky tiez nevideli a ani Alfiho sme na zaver nemoli vyhnat z pevnosti, radsej zomrel uz pri podiu... Sad Ale inak krasne prostredie a tiez bolo fajn vidiet po dlhom roku niektorych ludi, ktorych stretavame iba na tejto akcii...Naozaj nadherny a vydareny vikend... Smile
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Valter Pajer - Gawain
Tlčhuba


Založený: 05 Apr 2007
Príspevky: 211
Bydlisko: Tam medzi BA a PK

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 2:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sa mozem spytat, kto tvoril lukostrelecku jednotku, dufam ze nie ludia z radu sermiarov? Confused Na aku vzdialenost strielali, ked netrafili? Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 3:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm. Myslim že skor trafili ako netrafili Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Julo
Regrút


Založený: 14 Mar 2007
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 3:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bitka bola vyborne organizacne zvladnuta a aj s tym dazdom, trochu mi chybala u utocnikov v prvom utoku chut ist do toho jarku, musel som tam ist len ja s Marosom a ktomu sa nam este aj zlomil rebrik. Vyborny efekt bol aj ten vybuch v tej vezi a tradicne jedni z najzaujmavejsich mi prisli poliaci a Spikulatores.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fortune
Bežný tlachal


Založený: 26 Máj 2008
Príspevky: 10
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 3:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Julo napísal:
trochu mi chybala u utocnikov v prvom utoku chut ist do toho jarku


chybalo to aj nam obrancom, ver tomu Mr. Green
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Julo
Regrút


Založený: 14 Mar 2007
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 3:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nahodou ja som tam hned skocil, bol som ten fesak v hundsgugli
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Monika Šedíková
Bežný tlachal


Založený: 26 Máj 2008
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 6:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

co sa vam nepacilo na tom ,ze som sla na bozi sud?kde ste teda boli vsetci ked sa hladali sermiari nan?som tam bola sama.a ak som dobre pocula divaci sa aspon zasmiali a aspon nenastalo trapne ticho,ze su neni ziadny udatny bojovnici.a mne osobne sa nechcelo hrat markytanku aj ked mozno to by sa vam pacilo viac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 6:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Prejdeme si to logicky: Aka je prevdepodobnost, ze bratrici, o posobeni v pevnosti ktorych sa rozhoduje v bozom sude, vyslu do tohto suboja zenu, navyse zajatkynu (mozno sa mi to len zdalo, ale nemala si sputane ruky, ked ta vyhadzovali pred branu)? A aka je pravdepodobnost, ze ta zena v tom suboji dokonca aj vyhra?

Odpovedz si na otazky a sme za vodou...

Inak, aj ja som sa teda zasmial... Ale tazko mi je teraz si vybrat medzi trapnym tichom a tymto subojom...

Neber si to osobne, tak ako si osobne neberiem ani ja, ze sa ti to zda vsetko ok... Hlavne, ze bola sranda, no nie? Na druhej strane, odvahu postavit sa tam osobne ocenujem, ja som sa napriklad hanbil... Aj ked, mna vlastne ospravedlnuje fakt, ze nie som rytier, ale len obycajny pesiak... Wink

A vcil sa do mna mozete pustit vsetky feministky aj ich obrancovia... Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 1 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk