Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Festival Červený Kamen 2008
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Valter Pajer - Gawain
Tlčhuba


Založený: 05 Apr 2007
Príspevky: 211
Bydlisko: Tam medzi BA a PK

PríspevokZaslal: Št Máj 29, 2008 10:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Na kameni sme plaste nemali, ale v Jure na strelnici je to dost mozne. Mam taky pocit, ze ten Pan prstenov sa zakorenil v ludoch priliz hlboko na to, aby sme ludi dokazali zbavit pocitu, ze sa na nich podobame. Bude to asi tym, ze tvorcovia tejto kultovky sa inspirovali zrejme trochu historiou (trochu!!). Ach jaj, poradte nam nieco, co mame zlepsit ci prerobit? Confused Co by ste chceli vidiet?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
woden
Tlčhuba


Založený: 24 Máj 2006
Príspevky: 224

PríspevokZaslal: Št Máj 29, 2008 10:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

SLONA!!!! chce to velkeho slona! Ba priam az olifanta!!!!!
_________________
Man only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Št Máj 29, 2008 10:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Gawain: alebo zebru v kanadach. Very Happy

Ale nie, teraz vážne. Možno by bolo fajn, keby bolo vystúpenie sprevádzané nejakým vysvetľujúcim komentárom, ktorý bude hovoriť prečo sa deje to čo sa deje. Ja viem, že Vás bavia hlavne luky, ale možno by bolo dobré to trochu obohatiť aj o iné zbrane, ktorými sa dá strieľať, poprípade zasahovať cieľ na diaľku. čo takto tam zaradiť aj kuše a povedzme hádzanie oštepov?
Alebo nebuďte všetci oblečení v jednom období, ale spravte prierez od povedzme 12 st. do 15 st. (toto môže byť podľa lubovôle) a komentujte vývoj a rozdiely. Alebo to nehrajde na prierez obdobiami, ale skúste prierez regiónmi. Podľa mňa by celkom ozvláštnilo porovnanie waelshana, francúza, povedzme uhra, maura,...
Alebo prezentujte napríklad rozdiely v prieraznosti a účinnosti luku a kuše (rôzne typy samosrejme).

Podľa máte celkom veľa možností čo robiť, aj keď teda na druhej strane rozhodne menej než šermiari.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Valter Pajer - Gawain
Tlčhuba


Založený: 05 Apr 2007
Príspevky: 211
Bydlisko: Tam medzi BA a PK

PríspevokZaslal: Št Máj 29, 2008 10:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Woden: Very Happy slona uz mame ba dokonca mamuta. To su nase dva silne luky.(75 lbs a 90 lbs)

To je velmi zaujimavy napad s ukazkou obdobi a ucinkamy roznych lukov z roznych krajin. Francuzou mame na plane s uhramy to je trochu tazsie. Chystame kusnicku jednotku Janovskych strelcov, ale to este potrva Rolling Eyes . Inak super postrehy, vdaka Jabco aj woden hehe Very Happy


Naposledy upravil Valter Pajer - Gawain dňa Št Máj 29, 2008 10:49 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Baran
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 226

PríspevokZaslal: Št Máj 29, 2008 10:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Gawain: Ahoj. Ja sa musim priznat, ze som kamenske vystupko nevidel. Stal som v rade pri bfacoch Embarassed . Videl som ho, ale minuly rok na Devine, ale kedze to mohlo byt nieco ine hodnotit radsej nebudem.

Zato ti viem napisat, co by zaujimalo mna. Velmi rad by som si pozrel vystupko/workshop alebo nieco podobne, kde by ste predviedli prieraznost na roznych typoch zbroje. Nebolo by k tomu treba celu zbroj. Stacila by vzorka na adekvatnom podklade. Napriklad kruzky (zatvarane aj nitovane), presivanica, vycpavanica, supiny, platy ... . Dalej by stalo za to zistit si, ci pre vase obdobie nie su niekde zaznamenane postupy na obranu lukostrelca proti pechote (tak ako su v tridsiatke vytvorene postupy pre obranu vojaka pechoty proti musketierovi pripadne opacne) a zrekonstruovat toto. Tieto dve veci by ma zaujimali asi najviac.
_________________
Under Jolly Roger
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Valter Pajer - Gawain
Tlčhuba


Založený: 05 Apr 2007
Príspevky: 211
Bydlisko: Tam medzi BA a PK

PríspevokZaslal: Št Máj 29, 2008 10:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ČEČE ale to sme tento rok robili!! Shocked Teda cosa tyka prieraznosti striel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Baran
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 226

PríspevokZaslal: Št Máj 29, 2008 10:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A kua. zase som nieco prepasol.
_________________
Under Jolly Roger
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Valter Pajer - Gawain
Tlčhuba


Založený: 05 Apr 2007
Príspevky: 211
Bydlisko: Tam medzi BA a PK

PríspevokZaslal: Št Máj 29, 2008 12:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Keby ste videli tie prekvapene tvare niektorych sermiarov, ked sme prestrelili presivanicu, na ktorej bola kruzkovka a dvoma vrstvamy plechu a preslo este aj cez figurinu. Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Máj 29, 2008 3:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Majlo napísal:
Viem, ze v takomto teplom pocasi sa PET flasiam a plastovym poharom v taboroch vyhnut neda


niekt sa mozno bude divit, ale da sa to bez problemov...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
woden
Tlčhuba


Založený: 24 Máj 2006
Príspevky: 224

PríspevokZaslal: Št Máj 29, 2008 3:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No je to mozne lebo terajsie zbroje su oproti dobovym len detska verzia.

nitovane kruzky, presivka robena z vrstiev platna a nie vatelinu a kalene plechy.
_________________
Man only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Baran
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 226

PríspevokZaslal: Št Máj 29, 2008 4:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Triarius: U jednotlivcov by to aj slo. Problem vidim u vacsich skupin. Ale ako som uz na uplnom zaciatku tejto debaty hovoril - bol som prijemne prekvapeny z posunu v materialnom vybaveni skupin.

Gawain: Ako woden. Ak vam to cez zbroje prechadza ako maslom, niekde v rekonstrukcii bude chyba.
_________________
Under Jolly Roger
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Aňa
Bežný tlachal


Založený: 21 Máj 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Máj 29, 2008 5:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Gawain: klobuk dole, takto si tu priamo vypytat kritiku po vsetkej tejto diskusii, no ja by som sa bala Embarassed Uznavam, si charakter.
Vystupenie som nevidela, bohuzial, ale ocenujem vase technicke vybavenie, kostymy, ktore vyzeraju doveryhodne, a to, ze sa vyznate v tom, co robite a snazite sa to robit dobre. A podla mna sa prirovnaniam k Panovi Prstenov nemusite branit, ludia si vas podla toho aspon budu lepsie pamatat. Inak, staci sa len pozriet na tvoju fotku.. typicky elf Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Máj 29, 2008 8:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Majlo napísal:
Triarius: U jednotlivcov by to aj slo. Problem vidim u vacsich skupin. Ale ako som uz na uplnom zaciatku tejto debaty hovoril - bol som prijemne prekvapeny z posunu v materialnom vybaveni skupin.


no nas tam bolo 16 a docela sa nam to darilo udrzat (az na par uletov, ktore sme hned pacifikovali)...ono je to o chceni - drevena alebo hlinena miska a lyzica, nejaky ten pohar alebo krcah z hliny a dajme tomu kozena flasa su lahko a docela lacno dostupne veci, nemusi to byt hned cinovy riad a sklenene case...ale to tebe asi vysvetlovat nemusim...skor ako inspiracia pre druhych...a ono to z toho aj lepsie chuti, ako z umelohmotnych misiek a flias...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Valter Pajer - Gawain
Tlčhuba


Založený: 05 Apr 2007
Príspevky: 211
Bydlisko: Tam medzi BA a PK

PríspevokZaslal: Pi Máj 30, 2008 6:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Aňa napísal:
Gawain: klobuk dole, takto si tu priamo vypytat kritiku po vsetkej tejto diskusii, no ja by som sa bala Embarassed Uznavam, si charakter.
Vystupenie som nevidela, bohuzial, ale ocenujem vase technicke vybavenie, kostymy, ktore vyzeraju doveryhodne, a to, ze sa vyznate v tom, co robite a snazite sa to robit dobre. A podla mna sa prirovnaniam k Panovi Prstenov nemusite branit, ludia si vas podla toho aspon budu lepsie pamatat. Inak, staci sa len pozriet na tvoju fotku.. typicky elf Wink



Poriadna kritika je 89 % istota, ze sa skupina zlepsi po vsetkych strankach Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ato
Bežný tlachal


Založený: 24 Júl 2008
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Pi Júl 25, 2008 1:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No,
festival na Kameni bol lepší ako minulý rok, hlavne čo sa týka priestoru, rozmiestnenia stánkov a pod.

Gawain: Vinedi sa dalo, ale mal som pocit, že šetríte na kostýmoch

Trnava: Prosím, preč s výrazmi z obdobia komunizmu

Nitra: Vzdajte to! Siahodlhé scénky už nie sú v móde
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Pi Júl 25, 2008 2:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ato napísal:
Nitra: Vzdajte to! Siahodlhé scénky už nie sú v móde

Alebo skôr dobré divadlo, čo by zaujalo dlhší čas už dnes nevie nikto spraviť???

Neprotestujem proti Tebe, skôr súhlasím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Júl 25, 2008 7:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ato napísal:



Trnava: Prosím, preč s výrazmi z obdobia komunizmu



neviem, co si tym chcel povedat, objasni to prosim...a ty ze si kto, ked tak fundovane hodnotis a doporucujes?
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Valter Pajer - Gawain
Tlčhuba


Založený: 05 Apr 2007
Príspevky: 211
Bydlisko: Tam medzi BA a PK

PríspevokZaslal: So Júl 26, 2008 8:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Triarius: trochu kritiky vas nezabije, berte si s toho ponaucenie a na Devine vsetkym vytrete zrak. Ved keby nas len stale chvalili, tak skysneme na jednej urovni s mylnou predstavou o dokonalosti, no povedz ako by to vyzeralo Smile .

Ato: inu, my na kostymoch nesetrime, ale polovica jednotky na CK boli novacikovia a oni nemali este celkom dokoncene haby.. Embarassed Inak si celkom bystri divak Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Juraj Vilém
Bežný tlachal


Založený: 26 Mar 2008
Príspevky: 12
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Júl 26, 2008 8:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Gawain: My sme si uz ponaucenie z kritiky zobrali, ono to Triarius nemyslel zle, len chcel aby to Ato trocha upresnil Wink
_________________
Nie všetko sa dá liečiť Alpou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Valter Pajer - Gawain
Tlčhuba


Založený: 05 Apr 2007
Príspevky: 211
Bydlisko: Tam medzi BA a PK

PríspevokZaslal: So Júl 26, 2008 10:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Triarius: Tesil som sa, ze vas opat uvidim ucinkovat na Devine, ale neuvidim. Vedien krizovu vypravu do Egypta Crying or Very sad .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 9 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk