Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Ženy a šerm
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
igor vitovič
Tlčhuba


Založený: 25 Nov 2006
Príspevky: 419
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Po Dec 18, 2006 8:04 pm    Predmet: Ženy a šerm Odpovedať s citátom

Mate v skupinach zeny? a ked hej tak su bojove alebo len robia křoví v šatách. lebo teda nic proti hej, ale neviem si predstavit zenu v platoch alebo kruzkoch s zweihandrom, pomalovana a reve. tak len teda tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Filip Lampart
Tlčhuba


Založený: 28 Jún 2006
Príspevky: 106
Bydlisko: Antiqua Liblo et Eperies

PríspevokZaslal: Po Dec 18, 2006 8:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mame zeny v skupine.Su velmi sikovne, len maju jeden problem:tzv. Syndrom detskej hracky. T.J. pobavi ich to ako dieta nova hracka a potom od toho trochu upustia, a po case sa k tomu opat vratia.
A samozrejme nemozes chciet aby holky behali v brneniach, je to cisty blud.
Ak ich chceme zakonponovat do sceny a chceme aby cosi so zbranou predviedli, musi to aj patricne vyzerat.Dufam ze vies co tym myslim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Dec 18, 2006 8:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

u nas je polka skupiny cleniek neznej casti populacie a niektorym z nich ide serm docela dobre, dokonca su nieked y akcnejsie ako chalani...cize podla mna damy do sermu jednoznacene patria a je len otazka vkusu a sceniky, ako sa predvedu na vystupeni...ale plechy a zbroj ako taka k nim jedniznacne nepatria, skor nejake tie lahsie zbrane a pekne dobove saty...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
...
Tlčhuba


Založený: 12 Nov 2006
Príspevky: 111

PríspevokZaslal: Po Dec 18, 2006 8:20 pm    Predmet: Kelko Odpovedať s citátom

Pokial ich to bavi nie je problem.....ale musia chciet sermovat...nie len ked nemaju co robit tak pridu na trening
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: Po Dec 18, 2006 9:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

u nas robia zeny kordy. maximalne sable. a len v latkovych kostymoch. kedysi robili aj gotiku , ale od toho sa upustilo
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Boss
Bežný tlachal


Založený: 17 Dec 2006
Príspevky: 84
Bydlisko: Topolčany

PríspevokZaslal: Po Dec 18, 2006 10:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mna uci zena nemecku skolu ale to asi preto lebo sa ucim len mesac.ale potom si chcem zaplatit dalsiu skolu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 12:01 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ženy proste nikdy nebudú vedieť šermovať tak ako chlapy -je to tak a ničím to nevyvrátite- stačí sa na to pozrieť objektívne- nemajú dostatočnú silu, výbušnosť, vytrvalosť, keby sa chlap pustil do zeneskej tak ju zobere aj s topankami. Zeny mame radi ale k mecu skratka nepatria, nech to robia pokial ich to napĺňa a baví ale nikdy z nich nebudú dobrí šermiari.
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jaa
Bežný tlachal


Založený: 18 Dec 2006
Príspevky: 25
Bydlisko: Blízky východ

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 12:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

vechter napísal:
Ženy proste nikdy nebudú vedieť šermovať tak ako chlapy -je to tak a ničím to nevyvrátite- stačí sa na to pozrieť objektívne- nemajú dostatočnú silu, výbušnosť, vytrvalosť, keby sa chlap pustil do zeneskej tak ju zobere aj s topankami. Zeny mame radi ale k mecu skratka nepatria, nech to robia pokial ich to napĺňa a baví ale nikdy z nich nebudú dobrí šermiari.

Meč asi nie. Ale kord, či rapír by som u ženy neodsúdila. Myslíš,že sa nenájde lepšia šermiarka ako ty? Také niečo by z úst nevypustil žiaden majster.
Ani človek znalý šermu.
Je síce pravda, že viac dievčat sa chce šermu venovať kvôli šatám alebo kvôli chalanovi, ale natrafíš na také ktoré šermom žijú, tak ako nájdeš chlapov ktorí radi vyšívajú.Mužsku silu dokážu preľstiť , výbušnosťou sa vám vyrovnajú a vytrvalosťou možno aj predčia. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 2:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pripajam sa k...sebe? Shocked k osobe ktora si hovori jaa(kto som potom ja ked aj ona je ja...)
vacsina zien nieje naucena/zvyknuta/nedokaze pouzit vacsiu cast svojej sily/potencialu,neopre sa do veci naplno,povie ze na to nema silu
ale su zeny ktore silu a rychlost ktorymi oplyvaju aj dokazu vyuzit,a tu by som si nebol isty ze taka zena zakonite dostane na drzku od chlapa.zeny su utlejsie,a tym padom maju lepsie predpoklady k rychlosti,a prirodzenou danostou zeny je vytrvalost.
silou sa samozrejme rovnat chlapom nemozu,ale na tom v semre nezalezi...sily mam dost,ale mam obrovske problemy s technikou prave koli tomu ze som pomalicky
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 10:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no u nas mame dve dievcata, a sermuju vcelku obstojne, teda niektore techniky zvladaju daleko lepsie ako niektory chlapi. (co moze byt sposobene aj dlzkov a intenzitou venovania sa danemu ukonu) podotykam ze robime nemecku skolu, magisteria. u nas sa vsecko prisposobuju tomu najlepsiemu, nie opacne. a ked niekedy robievame fri ful tak to sice nieje uplne ono ale ako superi vcelku obstoja. aj ked je pravdou ze dalsie zeny by sme us nehceli..... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 10:47 am    Predmet: Zeny do sermu patria Odpovedať s citátom

AD1:Pokial robi skupina primarne divadlo(zije nacvicenymi vystupeniami a divadlom..), bez zien sa neobidu. Pripajam sa k poslednym dvom prispevkom..
AD2..a rad by som dodal, ze historia pozna niekolko pripadov popisanych aj v kronikach, kedy si zena zbroj naozaj navliekla..niezriedka, aby svojho muza vytiahla z..problemov ktore si sam sposobil! Dodam aj konkretne mena..pocase.
AD3 A este by som rad vyjadril podivenie nad vyjadrenim, ze "-je to tak a ničím to nevyvrátite-" Ak by doslo na lamanie chleba, myslim ze ako bolo napisane tri seky by stacili aby si pochopil..necakany skok do tvojho tempa, popripade staci krasny povol, kedy jej TY dodas tak strasne nevyhnutne potrebnu silu ktoru zena nema..slovom: NESUHLASIM!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 11:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Hehe hlavne s tym tvojim povolom by urcite strasne uspela. Naozaj ste skusali postavit proti vam babu a zacali ju mlatit bez toho aby ste na nu brali akykolvek ohlad?
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 11:51 am    Predmet: Odpovedať s citátom

to Vechter: preco by som mal byt hovado a rubat do baby ktora ma o 40 kilo a 20 cm menej ako ja? Rdsej jej dam do ruky lahsiu zbran, ktora jej stavbe vyhovuje (presne ako utlemu chalanovi) a zocvicim s nou pekny suboj, ktory bude mat aj zmysel aj estetiku. A poznam zopar bab, ktore by ma bez problemov zlozili k zemi aj ked su odo mna podstatne mensie. Vsetkym sa ospravedlnujem za odbocenie od temy, ale neodolal som Embarassed
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 12:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vechter
clovece,nejde o rubanie do "nejakej baby".
zober si akehokolvek chlapa nesermiara,daj mu do ruky mec,a zacni donho rubat o 106.myslim ze jediny rozdiel medzi zenou a muzom bude intonacia vykrikov a mnozstvo rozsekanej hmoty.
postav si proti sebe ->!!!vycvicenu sermiarku!!!<- a rozseka ta na kusy pokial niesi dobry...
zeny maju svoje slabe stranky a maju svoje silne stranky.to ze zeny ktore poznas niesu schopne v boji ustat neznamena ze niesu/neboli take ktore by tebe/mne/vacsine z nas natrhli usmev az po anal...
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rudolf Klimek
Bežný tlachal


Založený: 07 Nov 2006
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 12:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vechter napísal:
Hehe hlavne s tym tvojim povolom by urcite strasne uspela. Naozaj ste skusali postavit proti vam babu a zacali ju mlatit bez toho aby ste na nu brali akykolvek ohlad?

Skusali ... u nas su bud hviezdy, alebo niesu. A zda sa mi to i tak smiesne, ako stale zijs vo svojej stredovekej predstave... serm nieje len o "nemeckej skole" ktorej sa tu tak vsetci drzia a vasnivo diskutuju. A ver mi, ze by si sa mohol zakut do kolbistnych platov a ohanat sa aj "zweihenderom" a baba od nas by ta rapierom uskakala...
Smile Kazdopadne si urcite skely a skuseny a hlavne rozhladeny sermiar, ktory uz nieco zazil... inac, nieje Chlapi s "i"? dokonca pouzivane aj ako muzsky vzor ? A teraz hor sa cvicit Mordschlag, alebo linge zwerga...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rudolf Klimek
Bežný tlachal


Založený: 07 Nov 2006
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 12:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Thailandyr napísal:
Vechter
clovece,nejde o rubanie do "nejakej baby".
zober si akehokolvek chlapa nesermiara,daj mu do ruky mec,a zacni donho rubat o 106.myslim ze jediny rozdiel medzi zenou a muzom bude intonacia vykrikov a mnozstvo rozsekanej hmoty.
postav si proti sebe ->!!!vycvicenu sermiarku!!!<- a rozseka ta na kusy pokial niesi dobry...
zeny maju svoje slabe stranky a maju svoje silne stranky.to ze zeny ktore poznas niesu schopne v boji ustat neznamena ze niesu/neboli take ktore by tebe/mne/vacsine z nas natrhli usmev az po anal...

priznajme si , od niektorych by som si nechal "natrhnut" cokolvek... Smile aj ked nemam rad tu vrestiacu viskajucu hystericku masu viditelnu na kazdej vacsej akcii...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 1:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tema je o tom či ženy a šerm idu k sebe, a ja si myslim že v rámci šermu mečom nie. Šermoval som s dosť značným počtom žien a tiež som ich videl dosť vystupovať nato aby som vedel, že tomu niečo chýba. A prečo rúbať? Pretože šerm je o tom zabiť protivníka nie sa s ním esteticky maznať a na to by sa mal brať ohľad aj v divadelnom šerme. A ver mi, že keby ti išlo o kejhak tak by si to hovado určite bol. (aj s lahšou zbraňou) Stále však hovorim že keď ich to baví a napĺňa nech to robia, napredujú a raz ma možno milo ohromia. (zatiaľ však bohužel nikoli)
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 1:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuž nadá mi tiež nezaragovať .....pretože aj keď všetci vedia že so správným vedením...(uvedomením si vlastných výhod) intenzívným tréningom a veľkou odhodlanosťou, takou akú majú mnohí iní šermiari by mohly byť dievčatá vážne hviezdy... realita je však taká, že viac ako šerm samotný je pre nich atraktívne prostredie a atmosféra.....nemám to nikomu za zlé, lebo aj to može byť pre niekoho dôležité, a je doležitým pre tvorbu scény.
Ide len o to, že porovnávame neporovnateľné ..... to Vechter: (odhliadnuc od tvojej skoromnosti) vieš ak dovedieš dievča ktoré šermuje porovnateľne dlho ako ty a s rovnakou intenzitou a záujmom - nemyslím si že predvedie horší šerm (bude rozhodne iný, nie horší), pravdu máš len v tom, že žiadna to tak nerobí. A ak aj začne tak s tým rýchlo "sekne"
Nuž tu je to skor o tom, že je jej to podávané tak, že ju to asi nedokáže motivovať a zaujať.......na ich obhajobu (poznám jednu ktorá je dobrá)
ak si mysliš, že ženy nedokážu robiť kontaktné a tvrdé športy odporučam pozrieť niektoré reprezentačné družstvá...žiaľ v šerme to tak nie je.
moj prispevok sa týkal iba meča .... o korde viem ho....o počul som však že tam je situácia trochu iná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 1:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to Triarius
Ide o to, ze ked vidim na scene zenu a muza v dueli, tak vacsinou je velmi vidiet ako ju setri a nejde naplno. Celu dobu je od neho horsia spravi 5 chyb ale na konci to "zradnou fintou(Very Happy)" cele vyhra. Iste ze muz ako gentleman nie je svina, ale niekedy to nevyznie divacky dobre.
Zeny nech sermuju. Ale radsej medzi sebou. A ked s muzmi, tak nech si daju ludia lepsie zalezat na tom ze sermuju rozdielne pohlavia a nerobia kopie muzskych duelov, do ktorych je pridane obchytkavanie za zadok a facky. A ak uz tam su facky a sexualne harasenie, tak poriadne. Teda myslim poriadne zahrate. a vhodne zaradene.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 1:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to Vechter: serm urcite nie je o tom zabit protivnika, tak to mozno chapete vy, ale prepac, ste vedla - z mrtveho zajatca by si vykupne nedostal...keby mi islo o kejhak, tak by som sa s nejakym sermom nesral, ale snazil sa protivnika co najrychlejsie a najucinnejsie zlikvidovat a ako si popedal sam, rubal donho a nie sermoval s nim... a tzv. historicky serm ma okrem historie ukazat divakovi krasu a umenie sermu a nie nechutnost zabijania, keby som sa chcel ucit zabijat tak robim sambo alebo nieco podobne...ale vratme sa k teme - podla mna zeny do sermu patria a zalezi len na ich schopnostiach, ako sa presadia...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  Ďalší
Strana 1 z 27

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk