Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Do pozornosti sa dáva...
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Po Feb 11, 2008 8:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing clovek je chvilu prec a hla koklko noviniek. Laughing no ja len na margo reakcie chalanov z trnavi. po prve, niaky ten prekleb ci inu gramaticku chibycku v texte by som nebral ako najdvolezitejsiu vec pod slnkom, stat sa moze hoci komu, rozhodne by som ztoho nevyvodzoval zaver ze dotycny vlasne nevedia co robia, respektyve, urcite to nerobia dobre... po druhe, apsolutne neakceptujem hodnotenie ze to ci ono scenicke vystupenie sa mi nepaci cize ani kunst nebude urcite dobry. zjavne si neuvedomujete ze je tu presne stanovena hranica medzi kunstom a medzi scenickym (pre divaka putavim a elegantnym) prevedenim sermu. po tretie ako uz predomnou poznamenali viacery vyvoj ide dopredu a to co stacilo v devedesiatych rokoch dnes uz nestaci, to je jasne. a to co staci dnes nebude stacit o desat rokov urcite, to je aspon mne ties jasne. je to vlak ktory sa hybe a bud ho chytis alebo nie. a po stvrte, hlavne klud chalosi, zhlboka dychat to pomaha, zbytocne sa nerozculujte. Wink ved je len dobre ak bude stale viac a viac ludi robit aj ine nez len scenicky serm... apropo podla stranky neni dvakrat mudre hodnotit o co vlasne ide a na akom stupni poznania, zvlast ked ta stranka neobsahuje ani jednu ukazku... Wink
_________________
"Jaduru arik kek onak"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Feb 11, 2008 11:05 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak po poriadku.
Asi si myslel chlapcov z Pezinka, nie z Trnavy.
Neviem, kde sa posudzoval kunst podla scenickeho prvedenie, nejak som to nepostrehol. V podstate sa hodnotilo iba to ako si dali zalezat na nazve skupiny, a informaciach na stranke, z coho sa neda vyvodit skoro nic o kunste ale mozno o poriadnosti, ktora ku studiu kunstu urcite patri. Aku doveru by vo vas vyvolala firma "Slovensky elktrarna", alebo "Narodne banko slovensko". A to "Uden-lichen kunst", je docela mily preklep, pobavil, ak by to bolo ako recesia tak super.
Predpokladam, ze poznamka o klude tiez nepatrila nam. Kedze, nemame zrovna pocit, ze tu niekto nervaci. Resp. nikto z nasej strany barikady;)
Ano, podla stranky sa to neda urcit, kto je na akom stupni. Zhliadli sme vsak aj spominane zeigen. To by bolo na dlhsie zatial, ale kedze sa jedna o interne predvazanie, nie verejne ako ta stranka, tak sa k tomu na fore vyjadrovat nebudeme.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Po Feb 11, 2008 11:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ale mal som pocit, ze reakcia niektorych clenov bola trosku hekticka, ale mozno som to iba zle vnimal, to sa pri pisanom prejave stava kde niesu vidno emocie a nalada... napriklad genius, tu nieco take splietal, a na to som aj narazal ked vycital zoldnierom dake vystupenie, niekde na devine. (tymto ho nehcem obhajovat, alebo inak komentovat) len som hcel povedat ze to nieje to iste, a nieje potrebne o tom vobec hovorit v tejto suvislosti. a co sa tyka vzhliadnutia niecoho, coho kolvek, tak ani informacia pol roka stara uz nemusi byt aktualna, podla mna sa tieto veci prirodzene tlacia dopredu, bez toho ze by niekdo mal pocit ze obiavuje ameriku, skratka dozrel urcity cas, a nieje nahodov ze sa stym pomali ide von, este to potrva kym to bude uplne koser, secko potrebuje svoju dobu na dozretie, respektyve vyzretie, ale urcite po zvladnuti prveho cveru, ci krumphau nejde nikdo machrovat ze je bratranec lichtenavera v priamej liniji. Wink
_________________
"Jaduru arik kek onak"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Po Feb 11, 2008 12:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Žiaľ Tarkil, to je ten problém, že dopredu sa tlačia ľudia, ktorí si myslia, že po zvládnutí majstrovských sekov (aj to mnohokrát zle a neoverene interpretovaných) objavili kunst. Ten však našťastie leží niekde inde a spomínaní ľudia zostanú pred jeho bránami zahltení svojím pohladeným egom. Namiesto toho aby s pokorou roky dreli, idú rýchlo s kožou na trh spoliehajúc sa na slepých kupcov. Je to žial fenomén veľmi silný, opakújuci sa a môžeme ho rozoznať aj v priľahlých krajinám. Kunst je sviňa a počíta len roky a hodiny strávené v telocvični. Napriek tomu mu prajem aby ho objavovalo stále viac rozumných, pokorných a usilovných ľudí, ktorí aj keď sa len stále učia a objavujú, dokážu si ctiť jeho váhu a hĺbku.
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Po Feb 11, 2008 12:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim ze uz je zopar ludi ktory dru, a napriek svojmu egu dokazu sebareflektovat urcite kroky, a nieje to otazka posledneho roka....
_________________
"Jaduru arik kek onak"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: St Feb 13, 2008 1:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

chlapci moji zlati... Laughing
pamatam si este casy, ked som sa tu s vami vadil o to, ci je plochy kryt dobry alebo zly, alebo je to nezmysel, a ci sa vobec krylo, a kto je vacsi kkt, ci ja, alebo stettner, alebo Piroha, alebo aj vsetci doradu naraz.
pamatam si ten strasne dolezity pocit, ze vas musim presvedcit o tom, ze mam pravdu, bez akehokolvek pokusu o uvahu a zdravy usudok a bez ohladu na to, ci ju skutocne mam. tieto pocity ma opustili a nevyzera to, ze by sa chceli vratit. beriem to ako vysledok vyvoja...
mal som pocit, ze ked sa vyvijam ja, vyvijaju sa aj ostatni ludia , ze to proste nejak tak funguje. a hopla... prisiel som si precitat co noveho na slovenskej sermiarskej scene a co nevidim: zas dva tabory zdutych malych deti, ktore sa snazia vydupat si svoju pravdu.

chcel by som vas o nieco poprosit. predtym nez znova na niekoho mrdnete svoje obvinenia, posmesky a "komentare", porozmyslajte, co ste tomu cloveku take urobili, ze vas vlastne svedomie nuti znicit ho. spravte to pre seba. mozno tak potom dokazete venovat cas cinnostiam s realnym moznym vysledkom.
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: St Feb 13, 2008 12:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Thailandyr: My snad raz t tych deti vyrastieme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Feb 13, 2008 1:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Thailandyr: No len jeden rozdiel je medzi prispevkami 2 a 3 v tejto teme.
2. od Majla no pekne to tam mate, ja vlastne pochvala a robit to dobre pochvalenemu.
3. od Ldb nerobi dobre na dusi "nie-zrovna-pochvalenemu", ale aspon ho posuva vpred, ukazuje kde ma chyby. Teda v konecnom dosledku kriticky prispevok pomaha, pochvalny velmi nie, skor opacne.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: St Feb 13, 2008 6:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rad by som sa ospravedlnil
riesit cudzie problemy do ktorych ma nic je najlepsi sposob ako sa vyhnut rieseniu vlastnych
prajem krasne dni a vela uspechov Wink
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Po Okt 13, 2008 12:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To Fabian: Pekne zlepšenie grafickej úpravy vašej stránky, apoň podla mojej mienky, len si opravte názov združenia v prvom okne Wink

Trošku ma však sklamalo: http://www.gladiatoria.eu/ ale to je asi vec postojov.
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk