Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

treningy,kondicka
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Dec 22, 2006 10:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

voľny boj ? ....prosím ťa možeš nám to opísať bližšie .... napríklad ako voľny je? možno som sa nevyjadril presne - čiže to ako možem použiť všetko čo viem, no a moj duelant tiež ? a k tomu použivate repliky mečov? (kovové)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fachman
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2006
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Pi Dec 22, 2006 12:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vy si to všetci predstavujete ako keby sme boli dáky k*k*ti.Už šermujeme skoro 2 roky nemali sme ani jedno zranenie,ani jedno.Používame normálne meče ako vy ostatní,niekedy v zbrojach a niekedy bez.Voľný boj vyzerá podobne ako vaše duely,lenže to nie je nacvičené.Používame tam zvalenia na zem. odkopnutia aj rôzne techniky všetkých druhov veľkostí a farieb Wink .proste nikdy nevieš čo ten človek urobí a musíš byť pripravený adekvátne na to reagovať.roste sa učíme bojovať a nie napodobnovať boj.A ešte raz podotýka nikdy sa nikto nezranil Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jany -jan kober
Bežný tlachal


Založený: 16 Jún 2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PríspevokZaslal: Pi Dec 22, 2006 12:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

takze za mna. najprv rozbehat 5 - 10 minut najprv volny klus postupne zrychlovat a ku koncu predkopavanie. vysoky skipping beh, do boku a sem tam aj kacaky. potom roztahanie celeho tela od hlavy cez ramena, ruky trup a nohy.
potom rozsekanie mecom naprazdno z kazdeho seku priblizne 20 sekov na kazdu stranu s roznymi krokmi. nasleduje trening technik so sparingpartnerom. zo zaciatku techniky kde nedochadza ku kontaktu mecov ako uhyby na vsetky seky s protiutokmi,predseky, potom kryty povolom. letme kryty, dalej protiutoky z pevnych krytov a nakoniec zahajenie boja, rozne paky, odzbrojovacky, povaly, drasania a tak. v rychlon tempe tak na 1 hodinu a viac.
potom chvilu oddych a potom podla chute a obdobia. bud trening neakou inou zbranou(najradsej dyka) alebo nacvik choreografie subojov. cele okolo 2 hod. a potom pokecat a ist niekam na kofolu alebo nieco ine.

treningy mavame 3 krat tyzdenne utorok, piatok, sobota. koli praci v utorok nemozem takze si to nahradzan cez tyzden lahkymi treningami bud nozom, krokovanim a poslednej dobe aj plochymi krytmi. co sa tyka posilovania tak len cvyky s vlastnou vahou( po posilovni som maval svalovky a nebol som dost uvolneny na treningoch) a plavaren.
pred letom menej techniky a viac subojov a scenka.
tot vsio.
_________________
risce mori
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
igor vitovič
Tlčhuba


Založený: 25 Nov 2006
Príspevky: 419
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: St Máj 16, 2007 3:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tulkas napísal:

Apropo: vacsina panov, ak sa nemilim, sa venuje obdobiam, v ktorych sa hojne pouzivala pasivna ochranna(brn, zbroje). Tak by som sa rad opytal prave Vas, ako cvicite? Obrneny, alebo v cvicebnom ubore..civile?


posledny mesiac som trenoval v kruzkovej koseli, kruzkovej kapucni a norman narazeny na hlave.
_________________
Moj ty boh, aka som ja sermiarska sracka....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: St Máj 16, 2007 9:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hm
skvele
ja trenujem s 35 kilovou nadvahou (dokopy 115 kil )
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tosho
Bežný tlachal


Založený: 16 Nov 2006
Príspevky: 32
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Po Máj 21, 2007 1:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Fachman napísal:
Vy si to všetci predstavujete ako keby sme boli dáky k*k*ti.Už šermujeme skoro 2 roky nemali sme ani jedno zranenie,ani jedno.Používame normálne meče ako vy ostatní,niekedy v zbrojach a niekedy bez.Voľný boj vyzerá podobne ako vaše duely,lenže to nie je nacvičené.Používame tam zvalenia na zem. odkopnutia aj rôzne techniky všetkých druhov veľkostí a farieb Wink .proste nikdy nevieš čo ten človek urobí a musíš byť pripravený adekvátne na to reagovať.roste sa učíme bojovať a nie napodobnovať boj.A ešte raz podotýka nikdy sa nikto nezranil Laughing


Ja si myslim, ze kazdy cvici tak ako vy, alebo podobne. ved aj my sa ucime vsetky mozne techniky, ale vies co. Nacvicena scenka, je podla mna tiez realny boj, ak pouzivas techniky ake sa pouzivali, len je to nacvicene... chapes. Alebo nie?
_________________
Necis, mi fili, diem neque horam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Majak Kompas
Bežný tlachal


Založený: 01 Nov 2006
Príspevky: 77
Bydlisko: všetky kraje kde sme válčili....

PríspevokZaslal: St Jún 06, 2007 7:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

skus tie zbrane uviest do skutocne realnej podoby, to znamena naostrene, a prestan brat duelanta ako priatela... a uvidis aku dlhu zivotnost budes mat.... to co tu hlasas nema s volnym sermom nic spolocne.... ak chces vidiet skutocny volny serm, zalet si na vychod do ruska, a zucastni sa niektoreho z ultimatnych sermiarskych turnajov...
_________________
Vivat Kaiser!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Maros Matiasovsky
Bežný tlachal


Založený: 17 Apr 2009
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Okt 20, 2009 4:53 pm    Predmet: Francuzska skola kordom? Odpovedať s citátom

Rudolf Klimek napísal:
.................. Brusaky, drepy a potom relaxacne cvicenia, ako je vypad, kmity telom, zaklanacky, ruky ramena lakte a krk, kolena , clenky, proste vsetky telesne ohyby ktore mas, prelozene behom a klikmi. No a potom cca 15-20 minut nohy. Nasledne tovarysi opakuju deulisima a mlad ma lektora na studium tajov zakladov francuzskej skoly kordom, prelozene silovym cvicenim "katy" mecom.

Shocked Sirius teraz uci zaciatocnikov francuzku skolu? Sorry, ze davam reply na tak staru message, ale prekvapilo ma to Shocked Shocked
Ked som ja k vam do Siriusu chodil tie styri a nieco roka, tak sme boli viac menej stale v Talianskej skole a potom o dva roky sa robi uz francuzka skola?


Naposledy upravil Maros Matiasovsky dňa St Okt 21, 2009 8:30 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: St Okt 21, 2009 6:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

moznoto sem nepatri ale spytam sa .....francúzku školu robite podla Liancourta ? alebo aké je ot zmes roznych majstrov ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Monika Šedíková
Bežný tlachal


Založený: 26 Máj 2008
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Pi Okt 23, 2009 7:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

fachtman:ja si pod pojmom volny serm vzdy spomeniem na poliakov z lubovne alebo na ruskych kolegov ,ktorych som videla v akcii.
to co vy robite je asi "volnasek".ja osobne ich obcas robievam tiez ,ale snazim sa pouzivat to co ma naucili chalani z fechtbuchov(nikdy neviem ako to napisat,sry) a podla mna ludia co ich spisovali vedele nieco o boji takze to nebolo len bohapuste mlatenie sa.

moja rozcvicka prebieha na treningu tak,ze 5 koleciek okolo telocvicne,potom ponatahovat slachy a svaly,zase 5 koleciek,zobrat tesak zopoakovat zakladne seky a prejst na techniku.po hodine si zoberiem dyky a cvicim techniku so sparingom,po hodine na absolutne unavenie sa skusime nieco zo systemy a nejaku obranu a utoky bez zbrani.trening mame dvakrat do tyzdna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: So Okt 24, 2009 6:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

monika
a ako dlho?
Shocked
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Okt 25, 2009 11:39 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Monika Šedíková napísal:
skusime nieco zo systemy a nejaku obranu a utoky bez zbrani.trening mame dvakrat do tyzdna.


niečo zo systemy? to kombinujete s rekonštruovaným sermom ? alebo sa snažite nahradiť niekotre veci v ringene? alebo je to nieco co s HŠ nemá vstah a jeto vase spestrenie si toho čomu vsetkemu sa venujete? ....

napis viac ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Monika Šedíková
Bežný tlachal


Založený: 26 Máj 2008
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 7:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ako dlho je otazka asi na to kolko trva trening,takze 3 hodiny 2x do tyzdna.

systemu skusame len tak,nazapajame ju do HŠ ani do duelov,pre mna osobne to je dobre na postreh a uvolnenie sa,aby som sa pri serme nebala supera a bojovala s odosobnenim.predtym som sa bila s horucou hlavou a toto mi pomaha sa zamylsat a hlavne nerobit nejake tie zbytocnostne tahy.ale opakujem,to je len popri.
ale este sa mam co zdokonlalovat aj v jednom aj v druhom.ale aspon uz nerobim taky keckarsky serm. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 4:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

miesto behu odporúčam švihadlo, stačia 2-4 minúty intenzívneho skákania na rozohriatie... okrem iného skákanie na švihadle podporuje "uvoľnenosť" tela, koordináciu, ... a človek sa môže cca o 10 minút dlhšie venovať nácviku techniky... Wink ako keď 15 minút behá okolo telocvične, tréningový čas je "drahý"
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Monika Šedíková
Bežný tlachal


Založený: 26 Máj 2008
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 5:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vidis to svihadlo ma nenapadlo,je pravda,ze ked sme s nim na zakladnej skole cvicili malo to isty zmysel Very Happy
ja si popri behu poskackavam aj to mi pomaha,len mam stale problem sa naucit spravne pri behu dychat,resp ja zabudam dychat.a ked sa sustredim a pocitam si trikroky nadych a tri kroky vydych zvyknem do niekoho narazit taka som zamyslena.

taka otazocka,mam problem za ktory sa mi dost smeju,presla som padove techniky,mali sme o tom sustredenie aj treningy,ale ja nech sa snazim akokolvek v zapale boja si pri pade vzdy udriem hlavu.padam presne tak ako mam,ale potom sa nieco stane a prastim si hlavu o zem.co mam este vyskusat?lebo zachvilu nebudem vediet ani ako sa volam tolko buniek si pozabijam.Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 5:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nepadaj Laughing
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Monika Šedíková
Bežný tlachal


Založený: 26 Máj 2008
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 6:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 7:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

alebo to trenuj na makkom dovtedy, kym sa to nenaucis, ina moznost nie je...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 8:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Monika, čo sa týka pádov je veľmi dôležité vedieť "správne padať" takým správne "riadeným"pádom sa dá totiž vyriešiť veľké množstvo rôznych situácií...

čo je to, že "prešla som pádové techniky" ja sa to učím 20 rokov a ešte furt to neviem..

ak máš nejakého kamoša čo robí Judo, zápas, alebo, Aikido, tak nech Ti to predvedie, ukáže, ako to robiť, prípadne navštív pár takých tréningov,
prípadne na you tube si najdi "ukemi-waza" /technika pádov/, je tam toho za voz

Ohľadne toho behu, resp. dýchania, nie je dobré, je zbytočné niečo siliť, niekomu to vyhovuje tak, inému onak...
snaž sa nerozmýšlať nad tým, čo robíš, ako to robíš, je potrebné "vypnúť myseľ" , proste bež a uvidíš, že telo si väčšinou samé nájde ten najlepší spôsob... Wink to :poskakovanie" pri behu by som úplne vynechal, nemá to žiaden význam, je možné, že práve ono Ti "kazí" beh a dýchanie.. Rolling Eyes
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Monika Šedíková
Bežný tlachal


Založený: 26 Máj 2008
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 8:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no padove tychniky ma ucili chalani take zakladne,neveim ako by som tiic takto opisala.uz aj frajer ma ucil ako padat podla toho co nasiel na nete a ako pri pade dychat lebo aj to je dolezite aby som si nevyrazila dych,ale ja mam taky "tik" alebo ako to nazvat,ze ked uz mam vacsiu cast tela na zemi tak sa uvolnim az prilis a uderim si hlavu.naposledy sa mi to stalo na betone.padla som v pohode,ulozila som sa krasne na zem a potom rana.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk