Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

treningy,kondicka
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Po Dec 11, 2006 8:33 pm    Predmet: treningy,kondicka Odpovedať s citátom

len tak ma napada,ked uz idu Vianoce,mnohe skupiny asi nebudu istu dobru trenovat...
Venujete sa treningu aj individualne sami doma (comu konkretne)?
Najdete si aj cez sviatky cas pohrat sa so zbranou,alebo inak sa udrzat vo forme (ako)?

Viem,ze treningy su kazdeho osobnou vecou,ale ak vam nevadi podelit sa o svoje know how:
ako vyzera vas trening?
kolko hodin trva?
kolko casu venujete rozcviceniu sa?
ktore svalove partie je podla vas najdolezitejsie rozcvicit(akymi cvikmi)?
...vopred dakujem za odpovede (aj za ten spam,co sa tu asi onedlho vytvori Very Happy )

...a Vesele Vianoce
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum


Naposledy upravil miso dňa Po Dec 31, 2007 4:49 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fachman
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2006
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Po Dec 11, 2006 9:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Náš tréning pozostáva z úvodného pozdravenia a prehodenia pár milých slov.Potom ponaťahovať ruky nohy a potom len tak naprázdno jednu dĺžku telocvične -každý jeden sek-t.j. 4x dĺžka telocične.Potom sa po dvojiciach prechádzajú základné seky(jeden dá tri strechy a druhý dá tri strechy.....) + základné obrany. Potom sa prechádzajú všetky finty a to ich nie je málo,potom súboj pr tri rôzne údery každy.Nasleduje súboj každý po 3 údery,v ktorom sa používajú finty,odkopnutia a potknutia.Potom freefight- voľný súboj (ktorý občas prerastie do neskutočného buranstva,ktorý má zo šermom len pramálo spoločne - no na tio nie sme hrdý Embarassed ) a nakoniec napríklad súboj v kruhu (kto vystúpi z kruhu prehral,ak ho medzi tým nezabijú),prípadne súboj na volskej koži (ktorú zastupuje žinenka)

tak asi toľko Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mattias
Bežný tlachal


Založený: 15 Aug 2006
Príspevky: 91
Bydlisko: Turiec

PríspevokZaslal: Po Dec 11, 2006 9:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja by som chcel vedieť ako trénuju nováčikovia, tj. strehy+pästné suboje
...............koľko a ako
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: Ut Dec 12, 2006 12:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pastne suboje by som trenoval skor v ramci boxu,muai thai,kick boxu alebo niecoho podobneho(samozrejme aikido a zapasenie v ramci menej udernych stylov,je toho plna zadnica Smile )
aspon tie prve tri idu brutalne do kondicky,reflexov,zlepsuju sa tempove reakcie atd. atd. Wink a clovek sa stava zase lepsim bojovnikom a aj sermiarom
ja osobne nic podobne zatial nerobim,ale ked sa mi skonci skuskove tak sa chystam zacat s thajskym(moj nick s tym nema nic spolocne Very Happy )
a ked sa vam do nicoho podobneho nexce,beh a plavanie je velmi dobra vec(ked uz nic ine tak pri tom neklesa celkova kondicia ako pri nicnerobeni,skor naopak),ja sice naraz nezvladnem viac ako dva kilaky(behu),ale postupne sa zlepsujem Smile a behat a plavat sa da aj cez sviatky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: Št Dec 14, 2006 5:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

serm sam o sebe je dobry trening som zistil Very Happy
vcera som bol po 4 mesiacoch zas na treningu sermovat,a mam brutalnu svalkovku na chrbte,zapasti stehnach a hamstringoch...
moc entuziazmu vas aj zabije Very Happy

mal som vyvrtnuty clenok,a pridal sa tam este jeden problem Confused
ale uz som "up and running" a "fully operative" Cool
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Po Dec 18, 2006 4:14 pm    Predmet: trening Odpovedať s citátom

standartny sermiarsky rok pred nedavnom bol asi takyto:
sezona zacinala cca v aprili nejakou premierou [u nas] potom cele leto sli vystupenia sezona koncila cca september [pocas sezony boli samostatne treningy slabe len sa cibria uz naucene duelisima]
od septembra do vianoc sme robievali krokovacky cca 30 - 50 min + nasledne technika [stary] a januar - april bola priprava noveho programu s premierou v aprili tu sa pocas treningiv uz robilo divadlo, nove duely vo dvojiciach alebo podľa scenára
ib


Naposledy upravil Belička Ivan dňa Po Dec 18, 2006 9:55 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Boss
Bežný tlachal


Založený: 17 Dec 2006
Príspevky: 84
Bydlisko: Topolčany

PríspevokZaslal: Po Dec 18, 2006 6:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som novacik mam trening každy piatok 1 hodinu učim sa nemecku skolu
rozcvicku mam asi 15 min potom sa rozkrokujem so zbranou a trenujem
seki strecha, býk...
Trenujem asi mesiac kazdy piatok. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Po Dec 18, 2006 9:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

trening raz do týždňa je naozaj málo a k tomu len hodinu, odporučam aspon 2 hodiny z toho 15 -20 min n arozvičenie a rzťahovanie potom samostatne krokovanie bez zbrane alebo so zbraňou a následne techniky sekov krytov a pod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jaa
Bežný tlachal


Založený: 18 Dec 2006
Príspevky: 25
Bydlisko: Blízky východ

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 12:35 am    Predmet: Odpovedať s citátom

trénujeme tri krát do týždňa po dve hodiny.
Pol hodiny sú rozťahovačky a rozcvičenie, pol hodiny kroky a potom podľa obdobia(zima)škola, (leto)súboje.
Cez sviatky bohapusté leňošenie a po nich svalovka.
Robíme baroko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 11:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Skupina ktorej som clenom, trenuje dvakrat do tyzdna(neskory stredovek).

Popisem rozcvicku(moju..a to co tu tusim este neodznelo): Beh je zaklad. potom dychove cvicenia..na vydychanie. potom hlava trup ruky a hlavne, zo vsetkeho najviac RAMENA. potom zapastia. Boky(predklon,zaklon..ten vynechavam dost casto) nohy a nakoniec vykopy(nad hlavu..take rychle svihy..ked si poviem ze idem makat..robyt hlllboky streh..co mi dlho nevydrzi) potom natahovacky..vpodstate len nohy.

Apropo: vacsina panov, ak sa nemilim, sa venuje obdobiam, v ktorych sa hojne pouzivala pasivna ochranna(brn, zbroje). Tak by som sa rad opytal prave Vas, ako cvicite? Obrneny, alebo v cvicebnom ubore..civile?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 11:10 am    Predmet: Odpovedať s citátom

my cvicime v teplakoch, zbroje a kostymy (robime polku 14tky) az pred vystupeniami, pri nacviku pouzivame zo zbroji len platovky, to je podla nas nutnost kvoli zvyku...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Rudolf Klimek
Bežný tlachal


Založený: 07 Nov 2006
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 12:39 pm    Predmet: ? Rozcvicka? Odpovedať s citátom

U nas sa rozcvicka zacina volnou diskusiou na temu, kto sa co dozvedel na fore sermu(ploche kryty, kratky sek, netradicne zbrane), inokedy na temu, kde kto koho stretol a nasledne kde kto a co pil s tym koho stretol a kto s kym ide kam po treningu robit(pricom sa hladaju vhodne obete medzi prezliekajucimi sa dievcatami...). Potom sa beha, taky kilometer zvacsa staci, ked veduci rozcvicky nebol minulu noc pripusteny, tak sa medzi sprintmi na rovinkach klikuje na pastach podla nalady od 20 - 40 klikov. Priemerne sa ich spravi tak 100 - 150. Brusaky, drepy a potom relaxacne cvicenia, ako je vypad, kmity telom, zaklanacky, ruky ramena lakte a krk, kolena , clenky, proste vsetky telesne ohyby ktore mas, prelozene behom a klikmi. No a potom cca 15-20 minut nohy. Nasledne tovarysi opakuju deulisima a mlad ma lektora na studium tajov zakladov francuzskej skoly kordom, prelozene silovym cvicenim "katy" mecom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 1:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To triarius: hej..plechy treba kvoli zvyku..co kruzkovka?

To borzdza:je silovy trening vprospech kondicke? Mam namysli, ci ked pol treningu sa venuje mlad silovemu treningu(kliky, brusaky) ci nakonci niesu moc vyflusnuty Embarassed a ci sa tym nezhorsuje kvalita vykonov(smerom ku koncu treningu?) Osobne som nazoru, ze na trening, treba ist fyzicky aj psichycky odpocinuty, by sa zabranilo nehodam(dve hodiny plneho sustredenia si vyberu krutu dan aj na fyzicke!) a na treningu sa venovat hlavne sermu(silovy trening bud nakonci..ked uz, alebo samostatne po zvazeni kazdeho clena skupiny)..

Dalsia otazka do plena:..posilka vs. plavaren?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 1:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to Tulkas: tymi platovkami som myslel rukavice, v tych strnastkovych je dost obmedzeny pohyb, hlavne palca, takze si na to treba zvyknut...ked sme nacvicovali suboj bez nich, tak bol potom trochu problem s niektorymi sekmi...s tymi kondicnymi trenigami s tebou suhlasim, kedysi sme to mali tiez sucastou treningu, ale vylucili sme to - zralo to cas a energiu...u nas je pravidlo, ze za kondicku si zodpoveda kazdy sam...
plavaren vs. posilka - jednoznacne obidve, kazda je o niecom inom...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Rudolf Klimek
Bežný tlachal


Založený: 07 Nov 2006
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 4:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tulkas napísal:

To borzdza:je silovy trening vprospech kondicke? Mam namysli, ci ked pol treningu sa venuje mlad silovemu treningu(kliky, brusaky) ci nakonci niesu moc vyflusnuty

Kto chce byt hviezda musi makat. Je predsa logicke ze sme len ludia a ze nikto kto prijde celu rozcicku neodcvici, kto ma nabratu fyzicku, moze sa pustit do dalsieho treningu so zbranou. A je jasne ze kto nevladze, oddychuje. Nikto nikoho do nicoho nenuti, len je proste postavena latka. Osobne nemam ten pocit ze by moja koncetracia klesala,clovek vzdy robi to na co ma a snazi sa mat vzdy na co najviac, bez hrdinstva a rizik.

Tulkas napísal:

a ci sa tym nezhorsuje kvalita vykonov(smerom ku koncu treningu?)

Nezhorsuje a baby robia ten trening tak isto v rovnakom rozsahu, len nemusia klikovat na pestiach...

Tulkas napísal:

Osobne som nazoru, ze na trening, treba ist fyzicky aj psichycky odpocinuty, by sa zabranilo nehodam(dve hodiny plneho sustredenia si vyberu krutu dan aj na fyzicke!)

Skvele predsavzatie, nech je to stale podla tvojho priania...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fachman
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2006
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 6:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

trénovali sme v zbroji,ale potom sa od toho trochu upustilo (keď je vonku 35*C,tak je to v železe na skapatie),ale teraz plánujeme opäť začať so zbrojami (lebo sme sa už na zimu presunuli do telocvične).Väčšina skupín čo poznám trénujue bez zbrojí,bo je to strašná záťaž na kĺby (v mojom pripde udržať postoj v 17 kg krúžkovom komplete s štítom v jednej a mečom v druhej ruke - to je už po 15 min na umretie).To mám zato,že už nechodím ani na plaváreň ani do telocvične Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 9:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tulkas
myslim,ze pri zhorsovani kvality vykonu smerom ku koncu treningu je to pri kazdej cinnosti rovnake-kad zacinas mas dost uz pri zavciatku,postupne zvladnes viac a viac,az to odcvicis a odsermujes uplne v pohode do konca
a myslim,ze na konci treningu sa uz nikomu nechce po tolkom sekani, bodani (a co ja viem com vsetkom)robit kliky,brusaky a behat ako splaseny zajac

...hmm,inak tesi ma,ako sa tu pekne rozrastla diskusia,dakujem za prispevky Very Happy
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fachman
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2006
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Ut Dec 19, 2006 10:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodom ja trénujem len 1x do týždňa 2 hodiny

Keďže chalani sú cez týždeň na školách,tak trénujeme len víkendy a mne to ÚPLNE stačí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alois
Tlčhuba


Založený: 17 Okt 2006
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Št Dec 21, 2006 11:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ak mozem poradit, tak NEPODCENOVAT zimnu pripravu. je to v podstate tazisko celeho fungovania, aj ked asi nie tak zaujimave ako vystupenia v lete. lenze pokial nemas nieco nacvicene, nemas v lete co ukazat. myslim ze my sme stroskotali prave na laxnom pristupe k treningom. kecanie, pripadne futbal miesto poriadnej rozcvicky a tak podobne. a cim viac trenovania, tym lepsie a hlavne si dokumentovat stare duely, je super, ked sa potom nieco moze pouzit do novych. mat v zalohe viacero duelov, ved vzdy sa moze stat ze niekto vypadne a teda je dobre mat i duel s co najviac ludmi, potom sa da i vybrat to najlepsie. a nebat sa kritiky, vzdy si dat ohodnotit duel kolegmi, a pouvazovat na kritike...atd atd
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fachman
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2006
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Št Dec 21, 2006 3:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

My moc nevystupujeme,nieže by nás nevolali,ale snažíme sa to obmedziť na minimum.lebo nacvičovať duely to je o ničom(No ak máme niekde vystupovať,tak samozrejme niečo nacvičíme).My šermujeme,nie aby sme hrali divadlo,ale aby sme šermovali.Šermujeme nie pripravené duely,ale voľný boj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk