Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

štíty
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
križiak
Bežný tlachal


Založený: 10 Dec 2006
Príspevky: 10
Bydlisko: Eperjes

PríspevokZaslal: Po Dec 11, 2006 6:30 pm    Predmet: štíty Odpovedať s citátom

Ak by som si chcel urobiť kostým z 12.storočia, aké typy štítov by som mohol mať?
_________________
Zaros!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
harlequin
Bežný tlachal


Založený: 23 Jún 2006
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: Po Dec 11, 2006 6:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

my mame napr. take: http://www.argyll.sk/argyll_gallery_33.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fachman
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2006
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Po Dec 11, 2006 6:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Až na ten celokovový,ten je na p.... (na tréning som myslel Laughing )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
harlequin
Bežný tlachal


Založený: 23 Jún 2006
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: Po Dec 11, 2006 7:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Fachman napísal:
Až na ten celokovový,ten je na p.... (na tréning som myslel Laughing )


ani ten nie je o moc tazsi nez ostatne - ak si myslel ten 3., kedze celokovovy nemame.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fachman
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2006
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Po Dec 11, 2006 7:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

myslel som druhý z lava.Ten je drevený??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlk
Bežný tlachal


Založený: 03 Dec 2006
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Dec 11, 2006 8:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús sa pozrieť tu,možno ti to pomže....

http://www.curiavitkov.cz/valka22.html
_________________
Nežijem aby som bojoval.Bojujem aby som žil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Scar
Tlčhuba


Založený: 12 Júl 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Nitrianske kniežatstvo

PríspevokZaslal: Po Dec 11, 2006 8:08 pm    Predmet: Re: štíty Odpovedať s citátom

križiak napísal:
Ak by som si chcel urobiť kostým z 12.storočia, aké typy štítov by som mohol mať?


12. storočie ale kde? Nemecko? Španielsko? Škandinávia? Afrika?
_________________
Gvozd.........................................Aby sme sa rozumeli, nemám nič proti scénickému šermu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
AElfgar
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: Po Dec 11, 2006 8:10 pm    Predmet: Re: štíty Odpovedať s citátom

Scar napísal:
križiak napísal:
Ak by som si chcel urobiť kostým z 12.storočia, aké typy štítov by som mohol mať?


12. storočie ale kde? Nemecko? Španielsko? Škandinávia? Afrika?

Asi Palestina, ked je to kriziak Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fachman
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2006
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Po Dec 11, 2006 8:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

križiaci,boli aj v španielsku a krížová výprava bola aj proti albigéncom vo Franzúzku a na sever Európy tiež išli krížové výpravy Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Po Dec 11, 2006 8:21 pm    Predmet: Re: štíty Odpovedať s citátom

AElfgar napísal:
Scar napísal:
križiak napísal:
Ak by som si chcel urobiť kostým z 12.storočia, aké typy štítov by som mohol mať?


12. storočie ale kde? Nemecko? Španielsko? Škandinávia? Afrika?

Asi Palestina, ked je to kriziak Smile


skoda, africke stity v 12. storoci boli velkym modnym hitom a sli pekne na dracku Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
igor vitovič
Tlčhuba


Založený: 25 Nov 2006
Príspevky: 419
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Po Dec 11, 2006 9:05 pm    Predmet: Re: štíty Odpovedať s citátom

ujo vlk. dik ze si brackovi poslal tu stranku. je uplne namakana.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Scar
Tlčhuba


Založený: 12 Júl 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Nitrianske kniežatstvo

PríspevokZaslal: Ut Dec 12, 2006 11:52 am    Predmet: Re: štíty Odpovedať s citátom

križiak napísal:
Ak by som si chcel urobiť kostým z 12.storočia, aké typy štítov by som mohol mať?


No počkať, to že sa volá križiak ešte neznamená že ide robiť križiaka. Napísal o kostýme z 12. storočia a ja si nerád domýšlam.
_________________
Gvozd.........................................Aby sme sa rozumeli, nemám nič proti scénickému šermu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: Ut Dec 12, 2006 12:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

harlequin napísal:
my mame napr. take: http://www.argyll.sk/argyll_gallery_33.htm


su celkom "cele" asi ich velmi nepouzivate co ? nam mandla velmi dlho nevydrzala. teda mandla ako taka sa dala pouzit ale bola dosekana jak ...
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AElfgar
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: Ut Dec 12, 2006 1:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Piroha napísal:
harlequin napísal:
my mame napr. take: http://www.argyll.sk/argyll_gallery_33.htm


su celkom "cele" asi ich velmi nepouzivate co ? nam mandla velmi dlho nevydrzala. teda mandla ako taka sa dala pouzit ale bola dosekana jak ...

Samotny stit z dreva ti vela nevydrzi, lebo drevo sa ti rychlo stiepi. Original stity boli potiahnute surovou kozou, ta zabranila stiepeniu dreva. Moj stit bez problemov drzi, surovka je tvrda skoro ako laminat. Ked je este navyse aj okovany po okraji, tak ma dost velku vydrz. S mecom takyto stit ani neroztrieskas, skor trpi pri sekere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: Ut Dec 12, 2006 1:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

..podla mojich skormnych vedomosti, by som volil urcite trojuholnik. Tzn. vsetky "vikingace" a blizkovychodne "taktiez kryty od popolnic" by som vyskrtol. Trojuholnik mam namysli mandlu-ako maju v skupine Argyll, popripade nieco mensie-kryjuce rameno az po polovicu stehna(s rovnym hornym okrajom-nie zaoblenym). Dalsou dolezitou castou stitu je zaves. Mozes volit diagonalny s pastou smerujucou k hornemu rohu, popripade vertikalne drzanie(past smerujuca k hornej hrane). Take, je ale velmi nebezpecne, pri strete so sekerami, pri vykryti nahranu, by ti cepel mohla nestastne skoncit medzi prstami. Preto, by som volil vyztuzenie hornej hrany pasikom plechu(okrem okrasneho, ma aj funkcny vyznam). Ina situacia vznikne, pokial zvolis drzanie cez umbo(tu ti pomoze jednoznacne skola mec a stit). Rozhodne je serodatne, ako sa rozhodnes vykryvat utoky. Stred a hrana su dva uplne rozdielne sposoby a dovolim si tvrdit, ze na prvy menovany, by som vyuzil stit mensich rozmerov. Dalsia vec na zvazenie, ci mu das podobu sfericku. Ta je tiez napomocna, a pri zavese cez rameno(uz 1095) moze byt napomocna pri rozlozeni vahy a lepsej praci so zbranou. Treba davat pozor na material. Pri cvicnom by som volil kludne aj OSB dosku... Pri stite na vystupenia, resp akcie kde sa prihliada na dobovu vernost, by som sa dal na falcovany jasen. Mozno by som pridal rebra..dub, prip tiez jasen. Prikryl kozou. Ak je nedostupna, tak nalepil dve-tri vrstvy platna...ale s tam by som radsej opatrne. Kazdopadne je vrcna vrstva velmi dolezita. Nakoniec by som to uzavrel spominanou strankou www.arador.com kde su tutorialy s vyobrazenim drzani vo velmi jednoduchej forme. Brat s rezervou ako skokansky mostik do dalsieho studia. Hodne zarru..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: Ut Dec 12, 2006 1:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ako je myslena ta surova koza ? zabit zviera - staihanut - vysusit - dat na stit ? a ked tak z coho by ta koza mala byt ?
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AElfgar
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: Ut Dec 12, 2006 1:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Piroha napísal:
ako je myslena ta surova koza ? zabit zviera - staihanut - vysusit - dat na stit ? a ked tak z coho by ta koza mala byt ?

Po stiahnuti musis surovu kozu oskrabat, zbavit ju podkozneho tuku a kuskov masa. Inac ti to zacne hnit a mozes to maximalne pouzit len ako biologicku zbran. Pred potahovanim stitu je potrebne to namocit. Potahovanie je popisane v clankoch na www.livinghistory.cz .
Myslim ze sa pouziva kravska koza z brucha kravy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: Ut Dec 12, 2006 1:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozor! Nesusit! Teda, ako sa to vezme. Koza by mala byt hovadzia. Osobne nepredpokladam, ze sa pouzili aj ine koze, aj ked je to mozne. Krava je dostatocne velka na to, aby sa z nej potiahli dva ci tri stity, bez akychkolvek komplikacii so strihom. Koza je "vydelana".. Koza sa ale netvrdila, ani nefarbila(u druheho si niesom celkom isty). Taku kozu si potom namocil a po niekolkych dboch natiahol na stit..

..koza sa potom tak stiahla, ze pri zlom napasovani a nepozornosti v dalsich iks bodoch sa korpus skratka zdemoloval a bolo po parade..
..ale ovela hodnotnejsie je si o tom precitat na:

www.livinghistory.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AElfgar
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: Ut Dec 12, 2006 1:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ci az po niekolkych dnoch, kecal som o tom s Melkelom, on mi spominal ze staci to namocit na 3,5 hodiny. Ak to namocis viac, natiahnes ju sice lepsie ale pri zasychani ti moze koza polamat korpus stitu.

Citujem z clanku Pampalinyho z webu slovane.cz:

2-3 hodiny: Kůže už je tvárná a při schnutí nehrozí "zkroucení" dřevěného korpusu. Tato doba je vhodná také na první rozmočení, rozměření a nastříhání jednotlivých potřebných částí.
5-8 hodin: Kůže je dostatečně rozmočená, a jde patřičně vytáhnout, a zůstává bílá (doba je vhodná například na bubny). U kulatého štítu je tato doba vhodná i na potahování štítu (kulatý korpus více při sesychání vydrží).
12 hodin: Kůže je téměř jako plastelína a dá se velmi dobře vytahovat a tvarovat. Na tvarování a vrstvení puklice je to ideální doba, navíc při hlazení má kůže tendenci se v jednotlivých vrstvách k sobě lepit.
2 dny: Delší doba namočení a rychlé sesychání kůže může posloužit k výrobě tlustší kůže.
3 dny: Akorát tak děsný smrad...

Cely clanok je na:
http://www.slovane.cz/view.php?cisloclanku=2006080006
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
križiak
Bežný tlachal


Založený: 10 Dec 2006
Príspevky: 10
Bydlisko: Eperjes

PríspevokZaslal: Ut Dec 12, 2006 2:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A ak by som chcel byť templárom v 12.stor.? Aký štít by som mohol mať? A mohol by som mať okrúhly štít?
_________________
Zaros!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk