Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

ženy a langschwert,jednoručný meč, zbrane pre ženy
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dracica
Regrút


Založený: 19 Aug 2008
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 3:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nj ale na ten 5kg si netrufam Very Happy
ja nevravim, ze to musi byt len ten, ale nevidim v nom problem Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 3:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo to? Ja sa už strácam. Aky 5kg? S tak ťažkými mečmi nikdy nebudete šermovať dobre. Nikdy to nebude vyzerať dobre, nebudete šermovať reálne techniky a zničíte si zdravie. Vám to nevadí?????????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dracica
Regrút


Založený: 19 Aug 2008
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 3:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

sorry to bola len vtipna, teda som si myslela, reakcia na to, ze by sa mali priblizit hist. orginalom, nechcem stoj co stoj sermovat s tym najtazsim co sa najde... chcem hlavne zvladnut techniku a to sa da naucit len cvicenim, a v podstate(nie uplne) je jedno co budem mat v rukach.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Baran
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 226

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 4:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Samotne techniky na sucho (myslim na treningu) tou zbranou asi vykonat pojdu. Serm ale podla mna nie je len o technicky dobre prevedenej technike, ale aj o jej vcasnom vykonani (plus ine veci) a tu sa bojim ci dokazes rozpohybovat skoro 2x tak tazky mec dostatocne rychlo. Nevidim ziadnu vyhodu v pouzivani tazsej zbrane na tento ucel.
_________________
Under Jolly Roger
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 5:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dracica napísal:
sorry to bola len vtipna, teda som si myslela, reakcia na to, ze by sa mali priblizit hist. orginalom, nechcem stoj co stoj sermovat s tym najtazsim co sa najde... chcem hlavne zvladnut techniku a to sa da naucit len cvicenim, a v podstate(nie uplne) je jedno co budem mat v rukach.


eeee....historicke originaly dlhych mecov 5kg,alebo niecoho ineho?


Michelle
pardon,netusim,ako som tam mohol precitat to hornych(srry)

uprimne,vazim nieco cez tych tvojich 60 kg (nie vela), mam mec tak do 2 kg (take tlstejse hovadko)...sermuje sa s nim fajn,ale skusal som aj lahsie dlhe mece (jeden a pol rucne) a neprisiel som na dovod,naco mat tazsi mec,ked mozem mat lahsi (keby som mohol mat)...snad len ta sila,ked seknes...ale zase to sa vrati,ak ten sek musi potom ukoncit, ak trenujes sama
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 5:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dracica si asi myslím, že reči, ktoré občas môžeme počuť o "ťažkých stredovekých zbraniach" sú pravdivé. Omyl priatelia originály dlhých mečov majú rozhodne bližšie ku 1,5 kg než ku 2,3 či dokonca 2,7 o 5 ani nehovorím. Pri takejto váhe sme už asi v úplne inej kategórii zbraní, nie?
Pokiaľ ma pamäť neklame, tak ľahšie talianské tipy obojručných mečov začínajú niekde pri 2,5 kg a najťažší dochovaný obojručný meč má cca. 5 kg . Môj zweihender má 3,9 a plánujem nákup ľahšieho tak okolo 3 kg. Ale to sa bavíme o úplne inom type zbrane!!!!! Dlhé meče s váhami ako uvádzate Vy Michelle a Dračica vráťte pánovi výrobcovi, lebo Vás niekto pekne oklamal a zneužil Vašu neskúsenosť. Za takéto váhy dlhých mečov by si zaslúžil pán výrobca poza uši, alebo odňať výučný list.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 7:13 pm    Predmet: wau Odpovedať s citátom

2,7 je fakt vela, ci uz na magisterium alebo kunst alebo na hocico. Pokial sa bavime v rozmeroch 130cm. To je lopata.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ciri
Bežný tlachal


Založený: 13 Aug 2007
Príspevky: 31
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 9:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

michelle-len tak naokraj, k tej tvojej poznamke o odsmykoch co si s tym skusala. Ono je vcelku rozdiel ked robis odsmyk jednorucakom (ak ho teda drzis jednorucne ako sa ma;) a medzi jedenapolkou, ktoru mas v oboch rukach (minimalne na zaciatku,ked sa ucis techniku). aspon pre mna je logicke, ze s jedenapolkou to pojde lahsie, kedze zapajas obe ruky a hlavne to nie je vhodny priklad na porovnanie. ked tak, tak by si mala porovnat odsmyk s tym tvojim tazkym mecom a nejakou lahkou jedenapolkou... sak na to urcite sama casom prides.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dracica
Regrút


Založený: 19 Aug 2008
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 9:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som pouzila tych 5kg z tohto fora, ak ste ho citali cele, ale neberiem to ako nemenitelnu pravdu. Proste som len pouzila vyroky ostatnych ludi. O meci sa rozhodnem az budem mat dost odskusaneho a natrenovaneho Wink a tiez som povedala, ze si necham poradit, tak neviem preco to tu vsetci beriete tak utocne Smile Som len zaciatocnik, preto prijmam konstruktivnu kritiku velmi rada Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lenka "Lenka"
Tlčhuba


Založený: 26 Feb 2007
Príspevky: 251
Bydlisko: tam, kde sa vrany otacaju

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 9:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lenka,Je to mozne Very Happy Ale... je tu aj ta moznost(moja jedina), ze by som urobila na zaciatku nieco, co by necakal a odzbrojila ho (je fakt, ze na to sa spoliehat neda,ale inu moznost by som nemala, pripadne by som sa do suboja s nim nepustala).Ale zbran by som nevymenila a nie je to tvrdohlavost, len viem, ze keby som mala jednorucku prehrala by som este skor ako s mojim Wink[/quote]

jáááááááááj, no tak toto ma teda nenapadlo Shocked
ja nehovorim aby si si zobrala jednorucku, chcelo by to lahsiu jeden a polku, ako to tu volaju a hlavne s dlhsou rukoväťou na väčšiu páku a potom by si nemusela robit ziadne nečakane veci, to by bola taka rychla šupa, ze by to ani nezbadal Laughing
Sorry Pali Very Happy
_________________
Forma sleduje funkciu.... (H.J. Sullivan)
Ornament je zločin .... (A. Loos)
Ušľachtilá jednoduchosť a tichá veľkosť (J.J. Winckelmann)
Architektúra je umelecký čin a dom stroj na bývanie (Le Corbusier)
50 - ročná lebka neandrtalca (Doc. Hoššo)


Naposledy upravil Lenka "Lenka" dňa Ut Aug 19, 2008 10:28 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Lenka "Lenka"
Tlčhuba


Založený: 26 Feb 2007
Príspevky: 251
Bydlisko: tam, kde sa vrany otacaju

PríspevokZaslal: Ut Aug 19, 2008 9:36 pm    Predmet: Re: wau Odpovedať s citátom

matoS napísal:
2,7 je fakt vela, ci uz na magisterium alebo kunst alebo na hocico. Pokial sa bavime v rozmeroch 130cm. To je lopata.


no do posilky by bol určite vhodny.... Cool
_________________
Forma sleduje funkciu.... (H.J. Sullivan)
Ornament je zločin .... (A. Loos)
Ušľachtilá jednoduchosť a tichá veľkosť (J.J. Winckelmann)
Architektúra je umelecký čin a dom stroj na bývanie (Le Corbusier)
50 - ročná lebka neandrtalca (Doc. Hoššo)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Michelle
Bežný tlachal


Založený: 13 Aug 2008
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: St Aug 20, 2008 9:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dracica:dakujem, dakujem a este raz dakujem
_________________
Historicky serm je to najlepsie, co ma v zivote stretlo. Bez neho by som uz nevedela zit Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michelle
Bežný tlachal


Založený: 13 Aug 2008
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: St Aug 20, 2008 10:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A este vsetkym: Kedysi pred dvoma rokmi som brazdila nespocetne stranky o mecoch na internete. Nasla som jedneho vyrobcu (meno nespomeniem ), ktoreho mece sa mi pacili a mali aj prijatelnu cenu. Tak som si jeden objednala a prisiel mi moj milasek. Trenovala som s nim na kazduckom treningu poctivo az moje ruky ,,splynuli s nim". Sermuje sa mi s nim dobre a nemenila by som ho. K tejto diskusii som chcela povedat len tolko, ze sa to da a da sa to aj tak, aby to celkom dobre vyzeralo. Vy ste ma zacali presviedcat o tom, ze mam prejst na lahsi, potom ste zacali licit jeho nedostatky a nakoniec ste prisli s tym, ze mozno ani neexistoval. A to vobec nebolo mojim cielom.
Ako som uz povedala, po mne si u toho isteho vyrobcu objednali podobny mec este dvaja ludia a NIKTO s nim nema probelem.
Ospravedlnujem sa, ak som sa niekoho nechtiac snazila presvedcit o mojom nazore.
Kazdy ma svoj mec, ktory mu vyhovuje a ja ziaden mec neodsudzujem.
Jedine, co som chcela, bolo, ze ked clovek miluje historiu a miluje serm nech je hociakeho pohlavia, vahy a pouziva hociaku zbran, neodradzujte ho od toho (nehovorim, ze to robili vsetci). Vsetkych nas nieco spja.
Tak sa snazme sa robit serm co najlepsie a zabavit ludi.
Sermu zdar!
_________________
Historicky serm je to najlepsie, co ma v zivote stretlo. Bez neho by som uz nevedela zit Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Aug 20, 2008 10:10 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Michelle napísal:
Jedine, co som chcela, bolo, ze ked clovek miluje historiu a miluje serm nech je hociakeho pohlavia, vahy a pouziva hociaku zbran, neodradzujte ho od toho (nehovorim, ze to robili vsetci). Vsetkych nas nieco spja.
Tak sa snazme sa robit serm co najlepsie a zabavit ludi.
Sermu zdar!


A prave preto, ked uz sme ti historicki sermiari /okrem mna, samozrejme/ a milujeme historiu, mali by sme zacat tym, ze budeme pouzivat mece co najpodobnejsie originalom. Je sice pekne, ze sa dobre sermuje 2,5-kilovou kolajnicou alebo sportovou cepelou, ale ked sa raz tieto zbrane nepouzivali, tak sa bohuzial nepouzivali. Nas predok, clovek "historicky" nebol kreten, aby sa vlacil s cimsi takym tazkym a riskoval svoj krk len preto, ze sa mu ten tazky mecisko paci... Idea

Ked ideme robit teda ten serm co najlepsie, tak ho tak naozaj podme robit, nie len do tej miery, kym je to najlepsie dostatocne pohodlne pre nas samotnych.

Sermu /a poulicnemu divadlu/ zdar, mizernym mecom zmar! Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Lenka "Lenka"
Tlčhuba


Založený: 26 Feb 2007
Príspevky: 251
Bydlisko: tam, kde sa vrany otacaju

PríspevokZaslal: St Aug 20, 2008 10:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

koniec koncom, v urcitom aspekte musim suhlasit z Michelle, lebo aj o mojej sabli tvrdia, ze je tazka...... problém vsak je, ze ja mám reálnu velkost a rozmery zbrane podla nájdených exemplárov a nie nejaku okresanu verziu (...hlavne aby bola lahká.... na pádnost zbrane sa akosi zabuda)
_________________
Forma sleduje funkciu.... (H.J. Sullivan)
Ornament je zločin .... (A. Loos)
Ušľachtilá jednoduchosť a tichá veľkosť (J.J. Winckelmann)
Architektúra je umelecký čin a dom stroj na bývanie (Le Corbusier)
50 - ročná lebka neandrtalca (Doc. Hoššo)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: St Aug 20, 2008 10:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Lenka: sabla ako taka padna je... a dostatocne. Musis uvazovat aj v rovine, ze narody pouzivajuce sablu prevazne tazke zbroje nenosili a tym padom pre lahkoodenca je padna viac nez dost... Ja mam lahku sablu, ale tlaceny sek na hlavu by dospeleho chlapa s ciapkou alebo inou beznou pokryvkou hlavy dostal na zem a ak by ho aj nezabil, zarucene ho vyradi z boja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michelle
Bežný tlachal


Založený: 13 Aug 2008
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: St Aug 20, 2008 3:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff, Moj mec je vyrobeny podla originalu a aj jeho rozmery su pravdive. Taketo mece existovali v stredoveku. Neviem odkial to mas, ale z mojich zdrojov a pis si, ze im mozes verit, viem, ze existovali.
_________________
Historicky serm je to najlepsie, co ma v zivote stretlo. Bez neho by som uz nevedela zit Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Aug 20, 2008 3:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ved pohoda, ja ti verim, preco by nie. Zabavaj sa, hehe. V kazdom pripade, rad by som videl tie originalne predlohy, podla ktorych bol tvoj mec vyrobeny a tiez by ma zaujimalo kym. Vopred vrela vdaka. Podklady ocakavam na maili Serbitar@azet.sk... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Goryvald
Bežný tlachal


Založený: 05 Jan 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Kosice

PríspevokZaslal: St Aug 20, 2008 3:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Priatelia, hadate sa tu na uplne banalnych veciach. Treba si v prvom rade uvedomit, ze serm, tak isto, ako vsetko ostatne sa da robit na mnohych urovniach, od obcasno-rekreacnej (pre zabavu) az po profesionalnu (taki na Slovensku snad ani nie su). Dievcata sa proste chcu ohanat zelezom, lebo ich to bavi, nie pre to, aby boli historicky verne, aby boli o stotinu sekundy rychlejsie ako super, alebo aby to predvadzali na verejnosti. Poradili ste im, odporucili, ako sa to ma spravne robit, cim ste pre ne urobili vsetko, co ste mohli. Ale vazne nevidim dovod, aby ste do nich stale hucali dookola to iste. Ony na to totiz musia prist same a vtedy to pochopia. Rady su sice pekna vec, ale niet nad osobnu skusenost. Ruku na srdce, kto z vas mal ako prvu zbran super vyvazeny mec s kvalitnou cepelou ? Ja osobne som zacinal s nerezovym "mecom", ktory som po kazdom treningu musel vyrovnavat. Bol skaredy, tazky, nekvalitny ... proste strasny, ale mal som ho rad, lebo to bol moj prvy mec. Takze, nechajme na kazdom, nech sa pouci zo svojich chyb a neodradzajme za kazdu cenu novacikov dookola omielanymi mentorskymi recami, inak sa moze stat, ze na tomto fore bude tak bojovna nalada, ze tu uz vobec nikto nebude chodit a zostane tu doskutovat 5 stammgastov stale okolo tych istych obohratych tem.
A, aby som nezabudol ... ad Michelle: Prosim, netvrd tak rezolutne, ze taketo mece boli, lebo v tomto vazne nemas pravdu a s takymto nazorom ta tu vsetci zozeru. Inak prajem vela stastia a drzim prsty.

Sermu zdar.
_________________
Vitae brevis est cursus, gloriae sempiternus
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: St Aug 20, 2008 4:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Goryvald má asi pravdu. Čo bolo potrebné povedať asi bolo povedomé a násilné presviedčanie o svojej pravde nemá zmysel, aj ked sme si ňou akokoľvek istí.
Takže dievčatá držím palce s vašimi mečmi, ale som presvedčený, že o nejakú dobu budete meniť. Kěď k tomu príde, tak som si istý, že tu nájdete dosť odporúčaní na dobrých výrobcov.
Tak ako bolo spomenuté vyššie - týmto sme si asi prešli všetci. Aj ja som menil a nie len jednu zbraň. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 3 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk