Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Arma Ferre - škola šermu?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Štěpán Baránek - Wyki.
Bežný tlachal


Založený: 05 Nov 2009
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Pi Nov 20, 2009 12:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Martin Janičina
Není se proč omlouvat, ohledně protiargumentů nezle než souhlasit.
_________________
... kdybychom do tréninku dali tolik energie co do vykecávání, byli by z nás všech mistři...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Pi Nov 20, 2009 3:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Maros Matiašovský: To s tými pierkami bolo asi na mňa, priznám sa však že nerozumiem úplne presne kam tá poznámky mieri a čo má spoločné s touto diskusiou? Pierok máme asi 6 individuálne a zo 3 skupinové, medzi sebou ich používame. Či si však takú výbavu zaobstarajú ostatní neviem ovplyvniť.

Štěpán: Martin to zhrnul dobre a myslím, že si rozumiete. Ja by som len za seba dodal, že ak je na scéne odšermovaný duel aj bez použitia Kunstu a je urobený pekne tak, podľa mňa je to ok. O tom, čo predvádzať na scéne, ale táto debata nebola a táto téma sa nám sem zaplietla ani neviem ako.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Maros Matiasovsky
Bežný tlachal


Založený: 17 Apr 2009
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Nov 20, 2009 5:44 pm    Predmet: Turnaj s pierkami Odpovedať s citátom

Andrej Janičina - Jabčo napísal:
To s tými pierkami bolo asi na mňa, priznám sa však že nerozumiem úplne presne kam tá poznámky mieri a čo má spoločné s touto diskusiou? Pierok máme asi 6 individuálne a zo 3 skupinové, medzi sebou ich používame. Či si však takú výbavu zaobstarajú ostatní neviem ovplyvniť.

No len ma to zaujalo. Ak som z vasich prispevkov spravne pochopil, dost ste si stazovali, ze na Slovensku nieje velmi rozsireny serm s takymito jeden a pol rucnymi mecmi. Na Cervenom kameni ste spravili nulty rocnik turnaja. Pisali ste, ze je to len prezentacny turnaj, 0-ty rocnik, lebo na nieje velmi rozsireny a je to vobec prvy turnaj na Slovensku a chcete pritiahnut zaujem sermiarskej verejnosti, ze takychto pierok je malo a vacsinou su v ramci vasej skupiny, atd
A co som z reakcii vytusil, velmi sa vam to aj podarilo a pritiahli ste velky zaujem.

A ked sa objavi skola, ktora tiez taketo turnaje organizuje, vobec o takom niecom nehovorite. Ja rozumiem, ze sa vam nepaci sposob ich sermu.

Ja AF nepoznam, ale s ich prispekov som pochopil, ze sa rovno trasu na nejaky takyto turnaj. Esta raz, nepaci sa vam ich serm, takze by sa mohol oznacit skor free-style turna, ako turnaj v Nemeckej skole.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi Nov 20, 2009 9:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To Maros Matiasovský :

V Tvojom poslednom príspevku som čítal o nejakom turnaji....Síce prečítal som 4-5 stránok do zadu aby som nestratil súvislosti, ale nič o nejakom turnaji, resp. o organizácii turnaja som tam nevidel...,
To ale vôbec to nie je zlá myšlienka, zorganizovať nejaké stretnutie, seminár... a nemusí to byť hneď turnaj

Je dobré vidieť na živo, ako to robia iní, podebatiť prečo zrovna ta a nie onak. Určite by to malo nejaký význam, veď šermiarov nie je v našich krajinách až tak veľa.

Túto nedeľu idem na "konzultáciu" s maníkom čo robí Wing-tsun. Žiaden súboj, bitka, alebo niečo také. Proste si spolu zacvičíme, ukážeme nejaké tie Kata, techniky, pokecáme o princípoch a pôjdeme na pivo
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: So Nov 21, 2009 2:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Maroš: To si asi nepochopil dobre. Ľudí čo sa venujú šermu dlhým mečom je dosť, na ich počet sa rozhodne nemožno sťažovať.
Poznámka o nedostatku vhodných zbraní na voľné blossfechtovanie bola spomenutá v téme ktorá sa práve tejto možnosti venuje. Bola použitá ako odpoveď na z môjho pohľadu veľkohubú otázku "kedy už teda konečne niekto zorganizuje ten turnaj v dlhom meči". Poukázať som ňou chcel na fakt, že prvý taký pokus sa už uskutočnil a ďalší sa bude diať, keď budú prípadní záujemcovia vyzbrojení, pretože cvičných mečov máme málo a nevieme nimi zásobovať všetkých záujemcov. Ak ťa tá téma zaujíma tak je jej venovaná jedna celá diskusia a dozvieš sa tam aj, že tie čínske "pierka" nie sú asi najlepšou možnosťou a že stále hľadáme niečo vhodnejšie.

Akýkoľvek turnaj, alebo snaha o nájdenie možnosti zašermovať si "na voľno" však nemá nič spoločné s tým, čo ktorá škola šermu, či zoskupenie vyučuje.

Neviem či sa chápeme. Skrátka táto téma nie je o turnajoch, alebo tom, či má niekto nejaký typ meča - to nie je dôležité. Ale myslím, že už bolo asi povedané všetko je načase nechať trochu sadnúť prach na tomto internetovom "kolbisku".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Maros Matiasovsky
Bežný tlachal


Založený: 17 Apr 2009
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So Nov 21, 2009 6:04 pm    Predmet: :lol: Odpovedať s citátom

Andrej Janičina - Jabčo napísal:
Maroš: To si asi nepochopil dobre. Ľudí čo sa venujú šermu dlhým mečom je dosť, na ich počet sa rozhodne nemožno sťažovať.
Poznámka o nedostatku vhodných zbraní na voľné blossfechtovanie bola spomenutá v téme ktorá sa práve tejto možnosti venuje. Bola použitá ako odpoveď na z môjho pohľadu veľkohubú otázku "kedy už teda konečne niekto zorganizuje ten turnaj v dlhom meči". .....

Že na Slovensku je veľa skupín venujúce sa šermu "normálnymi" dlhými mečmi viem Laughing . O tom, že niekto šermuje nejakými tréningovými zbraňami - pierkami som sa dozvedel od vás z vašej diskusie.
Či niekto iný cvičí takýmito zbraňami neviem, ale možno len ja ich nepoznám. Z vašej diskusie bolo dosť nejasné ako a kde sa dajú takéto "tréningové" zbrane zohnať a aké existujú. Nemohli by ste v jednom príspevku zhrnúť aké existujú a kto ich vyrába?

Preto sa mi zdá dosť pozitívne, že aj AF takéto zbrane vyrába a predáva a nikto to v diskusii nespomenul. Predsa len Česko je bližšie ako Čína či USA, či odkiaľ tie meče máte. A rovnako sa mi to zdalo podobné vášmu postupu, lebo aj vy ste organizovali turnaj s pierkami a živo o tom diskutovali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Po Nov 23, 2009 9:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Maroš: Bež urážky ale myslím že toto naozaj nemá s témou nič spoločné. Dovolím si tvrdiť že nie až tak veľa skupín šermuje s normálnymi dlhými mečmi, už len kvôli dĺžke. My nešermujeme len cvičnými aby to tak nevyznelo, robíme s nimi len voľný šerm čo je časť tréningu. Kto ich vyrába a kde sa dajú zohnať zistíš po prečítaní debaty alebo trocha čase strávenom browsovaním. Pomôžem ti, značka je hanwei. AF sme nespomenuli, lebo sme o tom nevedeli. To že niekto používa podobné meče na voľný šerm neznamená automaticky vysokú kvalitu šermu. Stačí sa pozrieť na youtube (myslím všeobecne, nie len AF).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po Nov 23, 2009 7:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz budem zasa mimo..

Ok, páni.. viem, že najväčší problém je "nahrážka" meča /a že nie všetko vyhovuje Rolling Eyes / tiež problém sú aj "pravidlá voľného boja" ako aj ochrana pri tomto boji...

S tými ľuďmi... v poriadku, že ľudia sú, že je ich veľa, to je dobré... Ale je aj ich technická, fyzická, mentálna úroveň taká, aby sa mohli zúčastniť prípadného turnaja?
A z tých čo sú, tak koľko by sa zúčastnilo prípadného turnaja? Takto som to myslel.

Inak moja "konzultácia" s Wing sun nedopadla nijak, maník cca 2 hodiny pred termínom zavolal, že sorry,že nemá čas, že ho to mrzí, že sa niekedyv budúcnosti ozve.. Laughing Laughing Laughing
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Ut Nov 24, 2009 8:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Marián: a keď vieš že si mimo, prečo píšeš? Na to čo sa pýtaš je samostatná téma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Majak Kompas
Bežný tlachal


Založený: 01 Nov 2006
Príspevky: 77
Bydlisko: všetky kraje kde sme válčili....

PríspevokZaslal: Ut Nov 24, 2009 12:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak som to prelúskal až do konca, viete mi niekto vysvetliť, o čo Vám konkrétne ide?.... Ak nesúhlasíte so spôsobom neakej vyuky, čo Vám bráni založiť si školu šermu, a pôsobiť konkurenčne... veď iba kvalitná a cenovo dostupná konkurencia dokáže eliminovať všetky tie nešváry voči ktorým sa tu vedú výhrady... osobne si myslím, že na základe tejto diskusie sa aj tak nič nevyrieši, a ani nezmení.... zmenu by mohla priniesť iba možnosť zrovnávania z inou školou venujúcou sa danej problematike... a to sa asi tak skoro nestane, keď že diskutujúci nepokladajú za dôležité svoje výhrady aj obhájiť formou výuky v širšom meradle ako je len ich úzko ohraničené spoločenstvo....

Nerád by som týmito svojimi slovami niekoho urazil...
_________________
Vivat Kaiser!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Juraj Skúpy
Tlčhuba


Založený: 27 Máj 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Trenčianske luhy a háje

PríspevokZaslal: Ut Nov 24, 2009 12:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Husar napísal:
na základe tejto diskusie sa aj tak nič nevyrieši, a ani nezmení....


Ty si asi novy na internetovych forach, ze? Smile Vitaj na serm.sk!

Zmazte to potom, nemohol som si to odpustit Twisted Evil
_________________
V minulosti mali k sebe ludia blizsie... stare zbrane mali totiz mensi dostrel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Majak Kompas
Bežný tlachal


Založený: 01 Nov 2006
Príspevky: 77
Bydlisko: všetky kraje kde sme válčili....

PríspevokZaslal: Ut Nov 24, 2009 1:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty si asi novy na internetovych forach, ze? Smile Vitaj na serm.sk!

Zmazte to potom, nemohol som si to odpustit Twisted Evil[/quote]


Very Happy nie nie som nový, ale nedokážem akosi pochopiť, miestne reakcie.... to ma aj vyprovokovalo k reakcii... ak niečo hanim, mal by som ponuknuť neaku alternatívu.... Cool Cool Cool
_________________
Vivat Kaiser!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Nov 24, 2009 2:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

k alternative .... treba prelúskat ostatné témy v tejto sekcii verim ze nieco nájdes (neboj moderator nas premaže)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Majak Kompas
Bežný tlachal


Založený: 01 Nov 2006
Príspevky: 77
Bydlisko: všetky kraje kde sme válčili....

PríspevokZaslal: Ut Nov 24, 2009 4:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nepochopil si ma.... ty čo najviac broja proti niečomu, by mali niečo ponukať a nie len krotizovať.... Very Happy
_________________
Vivat Kaiser!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Ut Nov 24, 2009 5:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Husar: Palo Ťa podľa mňa pochopil veľmi dobre, len ty si asi nepochopil jeho. V tejto sekcii na fóre níjdeš plno diskusií, kde prípadný záujemca o iný alternatívu môže násjsť inšpiráciu a to práve od "odporcov" v tejto debate.

Stačí si pozrieť témy nižšie a vybrať si podľa svojho gusta. Myslím, že rôznych alternatív je tu dosť a nie sú nijako utajované.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Majak Kompas
Bežný tlachal


Založený: 01 Nov 2006
Príspevky: 77
Bydlisko: všetky kraje kde sme válčili....

PríspevokZaslal: Ut Nov 24, 2009 5:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jabčo: kolko z tych aqlternativ vedu najvacsi odporcovia? Very Happy
_________________
Vivat Kaiser!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ut Nov 24, 2009 7:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

uff, tu sa toho teda nazbieralo. casom to premazem/poslem do balastu.

husar - ad1 civilne meno poprosim, je to podmienka diskutovania.
ad2 na zaklade coho si nadobudol pocit, ze tu pritomni diskutujuci nevyvijaju ziadnu snahu ci nevedu svoje vlastne "skoly"? poznas aspon jedneho z diskutujucich a ich aktivity?
ad3 kam mieris svojou poslednou pripomienkou?
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Majak Kompas
Bežný tlachal


Založený: 01 Nov 2006
Príspevky: 77
Bydlisko: všetky kraje kde sme válčili....

PríspevokZaslal: Ut Nov 24, 2009 7:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ad2:na zaklade ponuky a dopytu, verejnost sa nema ako dozvediet o skole, ktora sa riesi iba v ramci skupiny, ale kritizuje sa to co verejne je.... nie som urcite obhajcom nikoho konkretneho, iba mi pride prinajmensom zvlastne, ze sa tu riesi skola, ktora minimalne splna poziadavku sirokej dostupnosti verejnosti...

ad3:mierim tym k tomu, ze je velmi jednoduche nieco kritizovat.... organizovat verejne skoly, ci workshopy uz trosku tazsie.... Wink
_________________
Vivat Kaiser!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ut Nov 24, 2009 8:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Sermujes ty vobec? A "Maják" je tvoje priezvisko?
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Majak Kompas
Bežný tlachal


Založený: 01 Nov 2006
Príspevky: 77
Bydlisko: všetky kraje kde sme válčili....

PríspevokZaslal: Ut Nov 24, 2009 8:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem preco mi tam nezobrazilo cele meno, vojam sa Martin Kompas... Maják je moja dlhoročná prezývka... preto si ju píšem do mena.... v súčasnosti to čomu sa venujem, už nie je šerm vo vyzname aky sa prezentuje tu.... pre mna je to iba jedna zo znalosti ktore vytvaraju vojaka a vsetko co s tym suvisi...
_________________
Vivat Kaiser!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Ďalší
Strana 10 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk