Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Preco sa tak malo sermiarov venuje vlastnej historii?
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 12:54 pm    Predmet: Preco sa tak malo sermiarov venuje vlastnej historii? Odpovedať s citátom

Len taka mala a zvedava otazka, ktora vyplynula z debaty v kostymovom pranieri, kde som sa pytal, preco robia kostymy velsskych lukostrelcov a nie lukostrelcov charakteristickych pre uhorske zeme - Turkov, Tatarov, Avarov a inu podobnu zberbu tu sa vyskytujucu...

Takze, preco vlastne robime svajciarsku pechotu, anglickych lukostrelcov, rytierov od Krescaku a ine, podobne veci? A preco sa nevenujeme nasej historii spatej s Uhorskom?


Naposledy upravil Milan Olaff Madlenák dňa Ut Júl 17, 2007 1:24 pm, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
igor vitovič
Tlčhuba


Založený: 25 Nov 2006
Príspevky: 419
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hm su bratrici nasa historia? nasho uzemia? alebo mestska pechota.
aj Venedi robia uhorskych lukostrelcov nie?

mas pravdu. nechapem ked niekto robi samurajov, grekov a podobne.
_________________
Moj ty boh, aka som ja sermiarska sracka....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Obavam sa, ze bratrici cu az kruto sucastou nasej historie... I mestske a zemske hotovosti, kedze sme tu mali a mame i mesta... A neviem, akych lukostrelcov robia Venedi, preto som sa to pytal...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja chapem, ked niekto robi samurajov, grekov a podobne. ale podla mna by to nemusela byt hlavna napln skupiny. Trosku patriotizmu by ozaj nezaskodilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ľubo Wassermann
Bežný tlachal


Založený: 07 Dec 2006
Príspevky: 88
Bydlisko: KE

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechapem celkovo zmysel, ze preco sa to pytas. Keby si sa pytal preco tak malo ludi sa venuje nasej historii, tak to je ine. Je to viditelne aj inde. Trochu OT priklad ale predsa. Napr. slovensky folklor. Napriklad v Kosiciach uz X rokov funguje Cassovia Folkfest, folklorny festival da sa povedat dost velky, trva skoro tyzden, a aj program je rozmanity. Kolko Kosicanov sa bolo pozriet alebo vie vobec o tom... 99% divakov bolo asi ucinkujucich Sad

Ale spat k teme. Keby sa vsetci venovali len uhorsku alebo slovanom a podobne, tak by to bol dost stereotypne nemyslis?

A preco? No ako napisal Woden, lebo sa im to paci a chcu to robit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No hej, problemom ale je, ze Uhorsku sa envenuje takmer nikto, a tak je to tiez dost stereotypne, hehe...

Okrem toho, Uhorsko obsahuje skutocne kdeco, ja nehovorim len o robeni klasickych Uhrov ci Slovanov ako podla sablony, vsakano? Wink

Ale oka, idem pretransformovat otazku...


Naposledy upravil Milan Olaff Madlenák dňa Ut Júl 17, 2007 1:25 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

presne tak...poviem za seba - jednuducho pre to, ze ma to bavi a zaujima ma to...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze teba zaujima viac historia inych narodov a zemi ako vlastna? A teraz mi vysvetli preco?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mna zaujima historia, vratane slovenskej...akurat ma zaujala bitka pri Krescaku ako taka, preto sa o nu zaujimam - nikde som nepovedal, ze robime anglicanov a francuzov, ale obdobie 1330 - 1350 a v toto bola jedna z najvyznamnejsich bitiek toho obdobia...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Andrej Kakos - Kakac
Tlčhuba


Založený: 31 Júl 2006
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepac, ale pre mna napriklad je vazne historia zapadnej europy zaujimavesia ako historia Uhorska, Preto robim aj svajciara a nie uhra. A ak sa to niekomu nepaci tak ma jednoducho smolu a moze si ist piskat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A si si isty, ze sa nenajde ziadny ekvivalent svajciarskeho pesiaka aj v Uhorsku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Andrej Kakos - Kakac
Tlčhuba


Založený: 31 Júl 2006
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne je to ganz egal, lebo mna historia uhorska zaujima velmi okrajovo. Historia je pre mna konicek, nie povolanie, preto sa z nej venujem tomu co ma zaujima. Inak podla mna ten ekvivalent najdes dost tazko, myslis ze uhri pouzivali taktiku stvorca s dlhymi pikami, halapartnami a palnymi zbranami? Nedaj sa vysmiat v uhorsku koncom 15. stor konkretne rok co robime my 1499 pechota nejak vyrazne pouzivana nebola (do takej miery ako vo Svajciarsku)- mozno sa mylim, niekto zo Spiculatores ma snad opravi,. Tak mi povedz co by bol ten ekvivalent, to som vazne zvedavy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mojmír Grozniy
Bežný tlachal


Založený: 11 Feb 2007
Príspevky: 22
Bydlisko: TT

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:47 pm    Predmet: Re: Preco sa tak malo sermiarov venuje vlastnej historii? Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
Len taka mala a zvedava otazka, ktora vyplynula z debaty v kostymovom pranieri, kde som sa pytal, preco robia kostymy velsskych lukostrelcov a nie lukostrelcov charakteristickych pre uhorske zeme - Turkov, Tatarov, Avarov a inu podobnu zberbu tu sa vyskytujucu...

Takze, preco vlastne robime svajciarsku pechotu, anglickych lukostrelcov, rytierov od Krescaku a ine, podobne veci? A preco sa nevenujeme nasej historii spatej s Uhorskom?


Možno preto že to bola zberba Smile
Mňa osobne zaujíma história ako celok, aj keď niektoré obdobia sú z môjho pohľadu nezaujímavé. A je mi to skoro jedno, či predstavujem Uhra, Nemca, Angličana alebo Francúza. Podstatné je či mi pasuje kostým na postavu a téma vystúpenia na ňu pasuje. No možno ten Francúz ee, bo to boli žabožrúti , chlastači vína,...... a čo ja viem ešte čo sa o nich hovorilo. Very Happy
_________________
mor ho!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Majak Kompas
Bežný tlachal


Založený: 01 Nov 2006
Príspevky: 77
Bydlisko: všetky kraje kde sme válčili....

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

toto je skutocne mlatenie prazdnej slamy.... Otazka skor znie, nie je nahodou zapadna historia dostupnejsia ako ta nasa? Nerobia sermiari vacsinou to co nestoji az tak vela namahy? Vsak naco chodit po archivoch, a badat. Ked mam krasne farebne publikacie, a internet plny informacii na zapadnu kulturu. Wink Mne osobne to pripada ako lenivost ktoru mame vsetci v sebe. Ved filmy o uhorsku a jeho dejinach sa nenatacaju, tak odkial brat na toto uzemie a jeho historiu info.... Twisted Evil

Este ze vsetci nespadaju do tohto mojho subjektivneho pohladu....
_________________
Vivat Kaiser!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mojmír Grozniy
Bežný tlachal


Založený: 11 Feb 2007
Príspevky: 22
Bydlisko: TT

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To preto že zberba nevedela čítať a písať Laughing
_________________
mor ho!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Husar Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kakac: Mozno si uz pocul o bratrickom hnuti, nie? Idea

Husar: Tak nejak... Ale tak nepomlatime, ked uz sa v tej praci nudime? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mojmír Grozniy napísal:
To preto že zberba nevedela čítať a písať Laughing


Uhorsky Simplicisimus... Napriklad...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Majak Kompas
Bežný tlachal


Založený: 01 Nov 2006
Príspevky: 77
Bydlisko: všetky kraje kde sme válčili....

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:52 pm    Predmet: Re: Preco sa tak malo sermiarov venuje vlastnej historii? Odpovedať s citátom

Mojmír Grozniy napísal:
Možno preto že to bola zberba Smile
Mňa osobne zaujíma história ako celok, aj keď niektoré obdobia sú z môjho pohľadu nezaujímavé. A je mi to skoro jedno, či predstavujem Uhra, Nemca, Angličana alebo Francúza. Podstatné je či mi pasuje kostým na postavu a téma vystúpenia na ňu pasuje. No možno ten Francúz ee, bo to boli žabožrúti , chlastači vína,...... a čo ja viem ešte čo sa o nich hovorilo. Very Happy


Je mi skutocne luto, ze takto pises o vlastnych predkoch.... Laughing Laughing Laughing

Neber to prosim ako urazku...
_________________
Vivat Kaiser!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mojmír Grozniy
Bežný tlachal


Založený: 11 Feb 2007
Príspevky: 22
Bydlisko: TT

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2007 1:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
Kakac: Mozno si uz pocul o bratrickom hnuti, nie? Idea

Husar: Tak nejak... Ale tak nepomlatime, ked uz sa v tej praci nudime? Wink


Dosť pochybujem že by Bratríci používali formácie Švajčiarov, bo v tom sa im málo kto rovnal.
_________________
mor ho!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 1 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk