Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Just for fun (ako na lh.cz)
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Ne Júl 18, 2010 12:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsem sice nějaký extra příznivec stylu,co byl vidět na posledním videu (nemám na to výbavu,fyzičku a přiznám se,že ani odvahu Very Happy ) ale to není důvod k tomu abych se jim poškleboval.
Přátelé,uvědomte si prosím,že to není žádný DUEL,je to hromadné klání,omezené pravidly. Takováto klání-turnajovým způsobem v minulosti probíhala a ztěží se aktérům někdo posmíval.

Ti,kdo se smějí i nyní necht si pořídí stejné festovní vybavení a jdou si to do některého z polských nebo ruských buhurtů zkusit.
Jsem zvědav,kolik uplatníte bloss kustu na těžkooděnce ve chvíli,když vám další dva budou ze zadu mastit halapartnama do hlavy. Very Happy Very Happy Very Happy

To,čemu nyní říkáme kunst je úplně něco jiného než bitevní melé.
ale jak říkám,zkuste a uvidíte. Very Happy
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Vlk
Bežný tlachal


Založený: 03 Dec 2006
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Júl 29, 2010 1:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tym v minulosti taketo klania prebiehlai si myslel turnaje v stredoveku? Co bola v podstate regularna bitka v poli?
Dufam ze nie ...
_________________
Nežijem aby som bojoval.Bojujem aby som žil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Dávid Pollux Gregora
Tlčhuba


Založený: 10 Aug 2009
Príspevky: 101
Bydlisko: Topoľčany

PríspevokZaslal: Po Aug 02, 2010 9:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Snáď sa na mňa nikto nenahnevá, ale po kutaní sa na facebooku som našiel niečo, čo hlboko otriaslo základmi mojej šermiarskej viery a mojej viery v históriu. Rolling Eyes

http://img411.imageshack.us/i/katastrofat.jpg/

a

http://img101.imageshack.us/i/katastrofa2.jpg/[/img]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Ut Aug 03, 2010 3:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlk napísal:
Tym v minulosti taketo klania prebiehlai si myslel turnaje v stredoveku? Co bola v podstate regularna bitka v poli?
Dufam ze nie ...


Přečti si třeba knihu od Jeana Verdona Volný čas ve středověku. Jsou tam popsané turnaje i souboje,které se udály ve Francii a uvidíš,že s bitkou v poli měly pramálo společného.
Taktéž turnaje tzv. pas d armes v 15 století to byly velmi oblíbené pěší turnaje,měly přísná pravidla.
Přečti a možná změníš názor.
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Aug 03, 2010 3:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim ze obaja mate pravdu rozdiel je len v dobe o ktorej hovorite ....
ci nejake 11 stor. alebo 15 a 16 stor. myslim ze klasicke zovšeobecnenie prinieslo tento rozpor....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlk
Bežný tlachal


Založený: 03 Dec 2006
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Aug 03, 2010 10:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokial viem tak v turnaji proti sebe bojovali dve strany , kde kazdy manevroval zo svojimi jednotkami ( bol to nacvik na skutocnu bitku), ale urcite tam vsetci na seba nenaskakali a netlkli sa hlava nehlava Very Happy
_________________
Nežijem aby som bojoval.Bojujem aby som žil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: St Aug 04, 2010 3:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlk napísal:
Pokial viem tak v turnaji proti sebe bojovali dve strany , kde kazdy manevroval zo svojimi jednotkami ( bol to nacvik na skutocnu bitku), ale urcite tam vsetci na seba nenaskakali a netlkli sa hlava nehlava Very Happy


přečti si tu knihu nebo i jiné dochované písemnosti.
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Vlk
Bežný tlachal


Založený: 03 Dec 2006
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Aug 06, 2010 11:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Cital som o tychto veciach a nide som nevidel ze by pouzivali pri boji plavecke styli kraul a motylik Twisted Evil
_________________
Nežijem aby som bojoval.Bojujem aby som žil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi Aug 06, 2010 9:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Náhodou som sem "zabrúsil" do tejto témy... hlboký respekt pred tými Rusmi... /
Rád by som chcel vidieť našich "veľactených šermiarov" u nás na SVK ktorí by išli do "takéhoto mlyna" ... / neverím, že by sa na to dali, je totiž možné že by si poškodili svoje kostýmy a svoj "stav" a tiež svoju výzbroj a výstroj .... a hlavne svoju "image" expertov na šerm..

Totiž rád by som sledoval "čistotu techniky" v podobnom stretnutí ...
Bolo by sranda pozorovať, ak by vo formácii nastúpil "expert" na dlhý/polodlhý meč... Tento "expert" by bol viac hrozba pre "svojich" ako pre pre protivníka,
Ak pozerám ukážky historického šermu na SVK tak historickí šermiary nevedia čo je to "boj vo formácii" /česť výnimkám/ / a ako bývalý člen Poriadkových jednostiek PZ sa musím smiať/

Táto ukážka /tých rusov/ mi pripomína ruvačku v Hornej-Dolnej... kde nie technika rozhoduje, ale sila, kondícia..
Toto mi veľmi silne pripomína techniku "3 minút", kde počas 3 minút naplno udieram naplno do vreca....

Nie je problém "predimenzovať" brnenie a vedieť že sa mi nič nemôže stať a potom nie je problém "naplno sa biť" .... je ľahké predimenzovať ochranné prostriedky, dohodnúť sa na pravidlách a obíjať sa s vedomím, že sa mi nič nestane, lebo ochrana to vyrieši... lebo kde nejde a život a o zdravie tak ide o hovno....
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: So Aug 07, 2010 9:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlk: je turnaj a turnaj Wink Na zaciatku stredoveku sa skutocne slachtici rezali v turnajoch, ktore mali byt pripravou na bitku. Ako ale sli storocia, turnaje "zjemnovali"a postupne sa preslo skor na "show"ako na napodobenie bitky. A v ramci stredovekej show pre pobavenie publika si viem predstavit aj takyto pesi turnaj, kde sa stretne 5 na 5 a porubu sa strasne. Samozrejme, ze by to asi malo inu formu, okazalejsiu a ti bojujuci by boli ina socialna vrstva ako uvrieskany rusak, ale to nemeni nic na tom, ze pesie turnaje sa robili Wink V tomto suhlas s Kunom. A zaroven s tebou, kedze zo zaciatku stredoveku to bolo ako popisujes ty.

Marian Kostolny: Cistotu techniky mozes sledovat v DUELI, nie v boji viacerych. Techniky boli primarne stavane na duel, pripadne sebaobranu, ale nie do vojny - aj ked nepopieram, ze aj tam ti moze cvik a reflexy hodne pomoct. Ad predimenzovana ochrana - oni tie stredoveke turnaje tiez neboli primarne robene na to, aby sa vykvet slachty a teda hlavna bojova sila krajiny porubala na nic neznamenajucom turnaji, ze... Wink Tomu bol prisposobene aj pravidla - urazy sa stavali, ale ak uvazis, ze sa na jednom poli rubalo 500 ludi, tak nejaka ta rozbita hlava, podrvene prsty alebo prasknute rebra su zanedbatelna polozka Smile
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Ne Aug 08, 2010 8:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlk napísal:
Cital som o tychto veciach a nide som nevidel ze by pouzivali pri boji plavecke styli kraul a motylik Twisted Evil



A jak by to mělo teda správně vypadat?
Víš pomluvit,nebo pošklebovat se na tím,co dělají jiní je velmi jednoduché.
Pokud zároven svoje tvrzení nepodložím jasnými argumenty,třeba s odkazem na věrohodný hist. zdroj, je to jen takové plácání do vody. Smile
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Vlk
Bežný tlachal


Založený: 03 Dec 2006
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Aug 08, 2010 9:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Velmi rad by som ta odkazal na nejaky zdroj, ale k tomuto som sa dostal len nahodou ked som riesil nieco ine takze si nespomynam kde presne som sa k tomu dostal ...
Ide mi len o to ze turnaj bol polna bitka kde sa nerozbehli proti sebe a nebili sa po hlavach ala statocne srdce ale postupovali vo formaciach a manevrovali .... tieto turnaje boli nacvikom na skutocnu bitku...tak na co by sa na turnajoch bili ako male deti ked v skutocnej bitke islo o disciplinu a o vymanevrovat nepriatela? ... Aspon mne to nedava logiku ... ale kazdy ma pravo na svoj nazor a mysliet si co chce ...
_________________
Nežijem aby som bojoval.Bojujem aby som žil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Oldo Černý
Bežný tlachal


Založený: 06 Jún 2010
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Po Aug 09, 2010 10:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Strana 17 tejto temy sa znova opakuje... Bohuzial stale nic nove, len dokola to iste...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ľubomír Orenič
Tlčhuba


Založený: 15 Aug 2006
Príspevky: 130
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Aug 09, 2010 1:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúste Bouvines 1214 abo tak. "Stredovek" je veľmi dlhý, môžte mať pravdu obidvaja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Po Aug 09, 2010 7:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlk napísal:
Velmi rad by som ta odkazal na nejaky zdroj, ale k tomuto som sa dostal len nahodou ked som riesil nieco ine takze si nespomynam kde presne som sa k tomu dostal ...
Ide mi len o to ze turnaj bol polna bitka kde sa nerozbehli proti sebe a nebili sa po hlavach ala statocne srdce ale postupovali vo formaciach a manevrovali .... tieto turnaje boli nacvikom na skutocnu bitku...tak na co by sa na turnajoch bili ako male deti ked v skutocnej bitke islo o disciplinu a o vymanevrovat nepriatela? ... Aspon mne to nedava logiku ... ale kazdy ma pravo na svoj nazor a mysliet si co chce ...



To co je na tom videu jsou BUHURTY. Je to druh turnajového klání-tedy ŽÁDNÉ jednotky,manévrování.....nebo něco na styl bitvy.
Turnaje nobility nebyly ŽÁDNÁ polní bitva,tzn. šiky,jednotky... turnaj byla spíše slavnost,prestižní a pro účastníky velmi nákladná akce.... Bojovali VÝHRADNĚ urození pánové mezi sebou.

Dovedeš si představit,jak hrdý nobil pohoduje v jednotce se sudlicí či píkou a nechá na sebe řvát?? Very Happy Very Happy Very Happy

Promin ale mám dojem,že toho o turnajích nobility cca 15 stol. moc nevíš a z toho důvodu se tu zbytečně dohadujeme.
Pokud se mýlím,omlouvám se.
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Aug 11, 2010 1:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuno, mam pocit, ze sa tu vy dvaja hadate o hruskach a jablkach, pretoze taky je rozdiel medzi turnajmi v 12. a 15. storoci....
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: St Aug 11, 2010 6:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dano: Je to možné. Já ale ve svých reakcích psal,že mám na mysli turnajed z 15.století a chyba tedy není na mé straně.
Aspon se to myslím. Very Happy
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ut Aug 24, 2010 11:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

na margo silnejsich sekov ako slabsich...

http://www.youtube.com/watch?v=uMkGF3EqUjU&feature=recentlik
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut Aug 24, 2010 1:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked shit.
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marek Axman
Bežný tlachal


Založený: 26 Jan 2010
Príspevky: 21
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ut Aug 24, 2010 8:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý masakr
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Ďalší
Strana 18 z 20

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk