Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Kostymovy pranier
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> História
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2007 9:53 am    Predmet: Kostymovy pranier Odpovedať s citátom

Zdravim opat vospolok. Ked si to tu tak citam a pozorujem, tak ma napadla taka hriesna myslienka, ktora sa tu uz sice parkrat omielala, ale realizovana nebola. A to konkretne vytvorit temu, v ktorej by sme mohli prezentovat svoje kostymy a vystroj a podrobit ich kritike druhych, aby sme si mohli opravit pripadne chyby a nedostatky a dotiahnut, co sa dotiahnut da.
Takze tu som taku temu vytvoril a ponukam ju vsetkym, ktori maju zaujem a odvahu podrobit ich kostymy posudeniu ostatnych. Ak sa neujme, tak ju proste casom vymazem, nech tu nezavadzia.
Kedze sme ale na nasom fore a vsetci dobre vieme, ako to tu funguje, tak si dovolim stanovit par pravidiel, ktore bude nutne dodrziavat. Prispevok , ktory ich porusi, pojde do prec.
Takze:
1. Prezentovat sa tu mozu vsetky typy kostymov a vsetky obdobia - jedina podmienka je, aby suviseli s tymto forom (cize americky ostrelovac z Irackej vojny uz asi nie)
2. Kritika moze byt len objektivna a k veci. Cielom je zvysit kvalitu sermiarov na Slovensku, nie sa tu co najoriginalnejsie a najtrefnejsie urazat a odpisovat (na to je tu kopec inych debat)
3. V pripade rozporu je povinnost dokazovania spravnosti na tom, kto nieco tvrdi - cize neplati "dokaz mi, ze to tak nebolo", ale plati "dokaz mi, ze to tak bolo"
4. Ked tomu nerozumiete, tak sa k tomu nevyjadrujte
5. Je povolene uverejnovat len svoje vlastne kostymy, pripadne kostymi v ramci skupiny.
6. Okrem fotky alebo odkazu napiste prosim aj strucny pokec o kostyme (postava, obdobie, uzemie), aby sme vedeli, o co vlastne ma ist.
7. Vyjadrujte sa prosim len ku kostymom tu zverejnenym.

To je asi tak vsetko, co ma k tomu napada. Tesim sa na pripadnu plodnu diskusiu Wink
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk


Naposledy upravil Daniel Holeček - Triarius dňa Št Júl 05, 2007 7:38 pm, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2007 10:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No a aby sa nepovedalo, ze vodu kazem a vino pijem, tak tu hned na posudenie uverejnujem kostymy patriace mne a Konanovi2.

Ma ist o kostymy predstavujuce rytierov z obdobia cca 1330-1350, Zapadna Europa. Hned na zaciatok uvediem, ze este nie su uplne dokoncene. Zopar veci sa este chystame dorobit (napr. platove vesty alebo nieco podobne, kruzkove nohavice a pod.). Mne tam chyba hlavne kruzkovka (uz sa na nej tvrdo pracuje). Brachove platove rukavice boli v tej dobe prave na kozmetickej uprave, preto ma kozene.






_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2007 4:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok. Predpokladam, ze mam vynechat ostatnych ludi ako teba a brata. Lebo toho by bolo viac ako budem pisat.
Dano, na ramenach to maju by ailettes, ze? Predpokladam. Potom by podla mna mali by vyssie a nemali by byt ohnute smerom k ruke (teda podla obrazku sa mi take zdaju). Z akeho su materialu?
Dalej posvy na mecoch sa mi vobec nepozdavaju. Obzvlast kozene zakoncenie. A bocne svy. Prevdepodobne nie su z dreva. Myslim, ze by mali byt (?). Celkovo aj sposob zavesenia. Teda vidiet, ten Bistrov a ten sa mi teda vobec nezda.
Dalej ma zaujima typ latky, z ktorej je kostym sity. Aka?
Potom sa mi vobec napacia typicke Skrabakove cizmy. Vonkajsi plochy sev a ani strih myslim nezodpoveda.
Bratovi by tie nohavice mohli byt trochu uzsie.
Ruza je vysivana?
Odpojitelne rukavy presivanice obsivane kozou? Zdroj?
To tak zbezne. Este by sa asi dalo pri blizsom pohlade viac veci zisit. I ked toto obdobie je mi dost daleko. Mozno niekto, kto sa nim viac zaobera.
(P.S.: Ta postava s palicou, to je ten typek na tej fotke zo visi pred tym podnikom v TT)
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2007 4:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jojo, tu fotku som uz bol pozriet, to je jeden z problemov, ktore riesime Mad

- ailety su zavesene provizorne, chyba tam ta kruzkovka - mas pravdu maju byt vyssie (plech potiahnuty kozou)
- presivky su prvy pokus, budu ine
- s posvami no ta moja je ta stara este od Luba, ta je podla mna docela v poho (teda okrem toho nakoncia) - brachova ma bocne svy
- cizmy su tie stare skrabakovky, momentalne sa zaoberame civilnym kostymom, tak sme ich vymenu odlozili na neskor
- no, nazov latky si teraz nespomeniem, vyzistim a dam vediet
- znaky na varkococh su obsivane (vysivka by asi bola kapanek draha)
- tie bystrove presivane nohavice su podla mna v poho, obtiahnutejsie by bol problem obliect - su dost obtiahnute (dokonca su dolu na snurovanie, inac by ich neobliekol) - moze sa zdat, ze su volne, ale to je prave ich hrubkou, lebo su presivane
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk


Naposledy upravil Daniel Holeček - Triarius dňa Ut Jún 19, 2007 8:48 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Chico
Bežný tlachal


Založený: 05 Aug 2006
Príspevky: 59
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2007 10:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V tomto prípade sa s tými nohavicami pripájam k Triariovi. Konanove nohavice som si prezeral naživo... Neviem si teda predstaviť obtiahnutejšie prešívané nohavice - totižto jedna vrstva plátna ti po čase povolí. Dve vrstvy zosilnené prešívaním a vatelínom ti povolia o drahno času neskôr. Ťažko mať teda na vystúpenia "plechové" nohavice, v ktorých neohneš koleno....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Jún 21, 2007 1:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

takze tu su obrazky kostymov, ktore poslal Kuno...bolo ich sice viac, ale dovolil som si vybrat tieto... v pripade zaujmu sem dohodim zvysne...






_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk


Naposledy upravil Daniel Holeček - Triarius dňa Št Jún 21, 2007 1:35 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Št Jún 21, 2007 2:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hmm...pekne (vlastne velmi pekne)...tam je urcite vela penazi a prace...len soda,ze nemas dlhsie rukavy na kruzkovke (asi sa ti taka paci...len ma trochu zarazilo,ze niekto pekne chraneny plechmi ma hned nad laktom odokryty kus presivky)
inak nechces aj ramena?
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Št Jún 21, 2007 2:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

servant napísal:
hmm...pekne (vlastne velmi pekne)...tam je urcite vela penazi a prace...len soda,ze nemas dlhsie rukavy na kruzkovke (asi sa ti taka paci...len ma trochu zarazilo,ze niekto pekne chraneny plechmi ma hned nad laktom odokryty kus presivky)
inak nechces aj ramena?


Ahoj,nechci se vymlouvat ale pokud myslíš tu první fotku,tam mám kroužkovku oblečenou tak,že záda mám na prsou.Oblékala mne moje 13-ti letá dcera a viditelně nemám ani řádně přivázanou pravou ruku.
Při správném oblečení,mám rukávy až po lokty.Na poslední fotce je to líp vidět.
Dodávám,že předlohou pro toto odění je neúplný komplet zbroje z L.P.1390,nacházející se na hradě Churburg v Tyrolích a patřila Ulrichu von Matsch.
Je KOVANÁ za tepla ve výhni,(tedy žádná klempířina) a mám ji na míru.
Kroužkovka je NÝTOVANÁ.
Ramena k tomuto typu zboje nejsou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Jún 22, 2007 11:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuno ku kostymovej casti (zvysok je zbroj): Rozhodne by som voli iny strih topanok. Vrchny sev nie je dobry napad.
Zmenil by som aj typ latky. Nevidiet, ale zda sa to byt nejake lacne platno na tom poslednom. Na tom pred tym nie je dobre latku vidiet? Je to bavlnene platno s keprovou vazbou?
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Pi Jún 22, 2007 12:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To červené je samet,bohužel bavlněný. Kreutzritter je špatný(ted se mi šije nový) ,to fotku jsem tam dal jen proto aby bylo vidět,jak mohu zbroj kombinovat s látkou.
Tvoje připomínky stran botů beru v potaz,jsou ve vývoji,plánuji kroužkové.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Jún 22, 2007 1:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aby som to upresnil, nie len sev zvonku, ale aj ten sev ktory prechadza stredom nartu. Asi by tam nemal by vobec.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Jún 27, 2007 9:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to stettner:
tie nohavice su absolutne obtiahnute a kpoiruju dokonale, opakujem dokonale moju nohu, obzvlast teraz ked ich mam denno denne na nohach...

zo skusenosti:
presivane nohavice sa natvruju casom, tak 10 vystupeni pootom oprat, potom dlasich 15 vystupeni a mate ich ako druhu kozu na sebe...Smile

co sa mojich ciziem tyka tak vonkajsi sev nemaju... treba lepsie pozriet na fotku... na strihu treba ale este popracovat...
posvy su len provizorne aj ked zavesenie je robene podla tohto :

http://armabohemia.cz/DE/scabbardsA.htm

( E 26 Lederscheide mit Beschlag aus Eisen oder Messing XIV. Jahrhundert)

myslim ze na provizirne puzdro to zatial staci....

co sa tyka rukavou pripevnenych k presivanici kozennym svihlom, ano uz som zistil ze sa to nepouzivalo!

stale sa vyvyjame:)

k tej latke kostymov, pokial sa nemylim je to platno, ale este to overim a dam ti presne vediet...
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Jún 28, 2007 9:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozu byt obtiahnute, len sa podla obrazku javili, ze by sa dali lepsie. Je ine vidiet nazivo.
Ten tvoj sev ako hovoris, nie je vidiet. Triariusov je urcite vonkajsi. Potom ma napada otazka, mas tam vobec "sev"?
Tak provizorne treba nosit na Larpy:-D, na vystupko uz neprovizorne.
Ten link co si dal: 1. neni na tom nic vidiet. Teda nemohlo to dostatocne posluzit ako inspiracia. Teda ak nemas nieco viac ako ten maly obrazok na tej stranke. 2. Neinspirovaval by som sa podla internetovych obchodov s "historickym zbozim".
Platno? Ake? Bavlnene? Lanove? Aka vazba?
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Jún 28, 2007 4:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no, co sa tyka provizornosti - je to proste prva verzia, ktora sa uz na vystupeni neobjavi a buduci rok uz bude ine, cize nie je co riesit...vnutorny vs. vonkajsi sev bol rozdebatovavany na mnohych forach, ja osobne tuto vec nepovazujem zatial za jednoznacne uzatvoritelnu v prospech resp. neprospech jedneho alebo druheho, kazdopadne tie moje topanky uz maju par rokov, cize ich urcite casom caka vymena a potom sa uvidi, znalosti idu dopredu...co sa tyka platna, bracho ti to zisti presne, ale vzhladom na to, ze nerobime LH, to povazujem pre nas za bezpredmetne, kludne sa mozes pozriet zblizka, ked sa stretneme...obtiahnutost nohavic - fakt ich mame docela tesne, myslim ze viac by uz bolo na ukor pohyblivosti, kedze ide o presivane nohavice, ktore sluzili ako doplnok zbroje Exclamation ...nasu vystroj konzultujeme s ludmi, ktori maju hooodne velke znalosti a skusenosti a nemam dovod o tom pochybovat...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
AElfgar
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: Št Jún 28, 2007 7:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Stettner: Jaksi nechapem zmysel tvojich otazok ohladom vazby tkaniny.
Bola by azda keprova vazba nejaky prehresok proti historii? Najstarsi doklad o keprovej vazbe mame predsa uz z doby bronzovej (zdroj Curia Vitkov - http://www.curiavitkov.cz/prace34.html ).
Neviem ako ty, ale ja sa pri vybere tkanin pozeram skor na material, zohnat kvalitne latky da tiez zabrat a potom uz jaksi nemam chut este spekulovat nad vazbou. Clovek si uz skor vsimne to, ze ta latka je strojovo tkana ako to, aky je tam typ vazby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Jún 28, 2007 7:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

takze teraz pisem v mene rapa (lumira) ,kdo ho pozna vie o koho ide, kto nie tak ma velmi vcelku smolu a mal by sa ho co najskor snazit spoznat!

tieto kostymi ktore maju na sebe triarius s konanom su praca mna a mojej zeny! nechcem obhajovat nasu pracu! Vazim si vsetkych, ktori sa chcu poctivo zaoberat s historickymi kostymami. nieje to lahka cesta.
v podstate je jedno z akeho materialu je kostym usity, snad okrem plastu:)
je jasne ze najjednoduchsia cesta je pouzite prirodnych materialov resp. novo zhotovenych povodnych materialov!
v dnesnej dobe sa uz aj nahrasky povodnych materialov velmi tazko ziskavaju, a tak sa sa musime uspokojit s tym, co nam dava trh!
podla mna nezalezi ani tak na materiale, ako na dodrzani doboveho strihu, na vyslednom efekte a hlavne funkcnosti kostymu! takze je uplne jedno ci je tam keprova vazba, alebo je samet umely ci prirodny.
tym nechcem povedat, ze preferujem umele latky, vyskozy, elasticke samety...atd., to samozrejme na historicky kostym nepatri!!!

chciet vediet vzdy zdroj povodu je podla mna nezmysel, pretoze to co nie je dostupne, (literatura, muzea) neznamena ze to nebolo!
existuju sukromne zbierky, ktore su pokladnice informacii do buducna pre dalsie generacie! VIEM O COM HOVORIM !!!
viem za aj nasa praca a nase sukromne kostymi maju chyby, ale je na to cely zivot, aby sa to vylepsovalo
takze prajem vsetkym hodne zdaru a stastia v praci a jedna rada na koniec: najednoduchsia cesta k dobremu kostymu je cez illuminacie, obrazy, literaturu, originaly....
netreaba vymyslat nic nove, pretoze vsetko bolo uz vymyslene tak, aby to plnilo funkciu a ucel!

s pozdrvom rap (lumir)
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Jún 28, 2007 9:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to Kuno: rad by som sa popytal na tu tvoju nitovanu kruzkovku...je to cesky vyrobca alebo su to tie dovazane z Indie? zaujimali by ma aj parametre: hrubka drotu, priemer kruzkov, hmotnost...ak to nie je tajne aj cena...a aka je tvoja spokojnost? nity drzia?
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Pi Jún 29, 2007 5:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Triarius napísal:
to Kuno: rad by som sa popytal na tu tvoju nitovanu kruzkovku...je to cesky vyrobca alebo su to tie dovazane z Indie? zaujimali by ma aj parametre: hrubka drotu, priemer kruzkov, hmotnost...ak to nie je tajne aj cena...a aka je tvoja spokojnost? nity drzia?

Kroužkovku mám cca 3,5 roku,dělal ji kamarád z Postřelmova (Morava).
Podle jeho slov u její výroby vypil 30l rumu. Very Happy
Nýtky drží fest,dal jsem za ni 18000kč...protože jsem ji chtěl. Very Happy
Původně za ni chtěl 22000 ale potřeboval rychle peníze na koně a já u sebe zrovna měl akorát 18000Kč. Very Happy
Ještě mě z ní hoodně zbylo,protože byla na 195cm chlapa a dlouhá až pod kolena s dl. rukávy,tak jsem ji nechal pokrátit.
Průměr kroužků jsem nemeřil ale asi 8mm???
Extra jsem ji nevážil ale v komplet zbroji mám o 37kg více. Very Happy Very Happy Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Júl 12, 2007 9:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuno ma poziadal vlozit sem dalsi obrazok, takze tu ho mate...


_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ivan Krajčovic
Bežný tlachal


Založený: 12 Sep 2006
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Št Júl 12, 2007 10:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no comment.. naco tolko slov, vsak si to pozrite. takto by to mohlo vyzerat aj u inych ludi.
osobne ma toto obdobie a hlavne zbroj velmi nezaujima, ale toto je fakt podarene.
_________________
Dokud nebudou uvedomeli, nebudou se bourit, a dokud se nevzbouri, nemohou se stat uvedomelymi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> História Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk