Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Historicke bitky na Slovensku
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 6:56 pm    Predmet: Historicke bitky na Slovensku Odpovedať s citátom

Dovolil som si nieco mensie na tuto temu spiskat: http://serm.sk/index.php?pID=15 Uzite si to, pripadne si o tom mozeme podiskutovat....

Inak, doplnim len tolko, ze som sa este nezaoberal urovnou historickych taborov a doboveho zivota v nich...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Scar
Tlčhuba


Založený: 12 Júl 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Nitrianske kniežatstvo

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 7:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo píšeš môže byť pravda, ale je trochu amatérsky zabalená, akoby si to vysvetloval škôlkarom Wink
Kroniky veľakrát spomínajú bojovníkov, ktorí nebojovali vo formáciách a porážali formované armády, najmä v rannom stredoveku je to bežné hlavne u Slovanov v Byzancii alebo proti Frankom. Na zahraničných stránkach som čítal že tak zrejme dakedy bojovali aj Sasovia.
_________________
Gvozd.........................................Aby sme sa rozumeli, nemám nič proti scénickému šermu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 7:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Obcas to vysvetlujem skolkarom.... Problem je ten, ze som to pisal tak vseobecne, ako sa len dalo... Nemohol som tam obsiahnut vsetko.... Okrem toho, mame na Slovensku nejake bitky, kde by sme mali Slovanov ci Frankov? Samozrejme na skutocne dobrej urovni... Wink

OKrem toho, ja sa bavkam najma s 15. a 17. storocim, kde formacie frcia, ci sa to niekomu paci alebo nie. Navyse, aj bitky na Slovensku su v zdrvujucej vacsine v tychto dobach... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 7:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Este mi tak napada.... Ze aj tie gangy bojovali proti formaciam, nie je tak? Zase mas jednotky... A okrem toho, aj keby bojovali gangy proti gangom, tazko s nacvicenymi duelmi, nemyslis? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 7:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zaujimavy clanok...otazka je, co s tym?
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 7:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu istu otazku som si kladol, ked som cital o tempe v talianskej skole, hehe... A prisiel som na to: NIC... Precitaj, povedz ze zaujimave a nerob nic... Ved pohoda... Ja som si ulavil, ty si si splnil povinnost, lebo si si to precital, nie je o com....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 7:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tentoraz s tebou vynimocne suhlasim, nerypem...mna osobne to tiez zaujima - vid v "historii" - dal som navrh a co? nic...teda okrem jednej otazky...tiez by som bol radsej, keby sa to tu od "vsegotiky" vyprofilovalo k niecomu konkretnemu, ale mam pocit, ze sme tu spolu s Normanmi asi jedini, ktori mame presne stanovene nejake specificke obdobie...ak sa mylim (dufam), prosim opravte ma
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 7:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Take co s tym? Ahaaaaaaaaaaa....

Hm, ja budem optimista a budem tajne dufat, ze si tuto otazku polozi viacero ludi. A tiez, ze si na nu najdu aj odpoved....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 7:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak to sme potom dvaja
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 7:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V kazdom pripade, to, ze je niekto v presne vymedzenych rokoch, dobre a kvalitne vystrojeny a vyzbrojeny, je sice pekne, ale ked takto kvalitne urobeny Norman sa dovali napriklad na dobyjanie Beckova, ktore je robene na husitov, vyzeral by minimalne divne... Takze, nebude to asi len o tomto...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 7:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to mas pravdu, my by sme sa ani na husitov nehrnuli, ja skor narazam na nepouzitelny supergoticky mix, ktory tu funguje, kym sa nevyprofilujeme, stale to bude len nepouzitelny mismas...apropo, Normani je meno skupiny, nie obdobie, ktoremu sa venuju (www.normani.sk)
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Scar
Tlčhuba


Založený: 12 Júl 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Nitrianske kniežatstvo

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 10:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
Okrem toho, mame na Slovensku nejake bitky, kde by sme mali Slovanov ci Frankov? Samozrejme na skutocne dobrej urovni... Wink

OKrem toho, ja sa bavkam najma s 15. a 17. storocim, kde formacie frcia, ci sa to niekomu paci alebo nie. Navyse, aj bitky na Slovensku su v zdrvujucej vacsine v tychto dobach... Wink


Bitku Slovanov s Frankami nemame, tých bitiek je malo, to je pravda, a presne o tom je tvoj článok, o hypotetických bitkách na Slovensku, keďže nemáme žiadne iné (česť výnimkám).
Čitatel nevie že píšeš o 15. a 17. storočí. Keď píšeš všeobecný článok, musíš mať všeobecný pohľad.

Týmto nechcem povedať že s tebou nesúhlasím. Máš veľkú pravdu. A dokopy mi to dáva, že aj keď je všegotika zlá, ani zameranie na cca 200 rokov v stredoveku nieje dobré. Napr. taká švajčiarska pechota zaberá presne 200 rokov a rozdiely sú tam brutálne vo vývine. treba si stanoviť čo najpresnejšie obdobie, to je môj názor.
_________________
Gvozd.........................................Aby sme sa rozumeli, nemám nič proti scénickému šermu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 10:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vies, ono to podla mna nie je len o tom, mat jednotny vystroj... Aj vycvik slovenskych musketierov stoji v porovnani s niektorymi Cechmi za....malo, hehe.... Pikanierov takmer ani nemame, ak aj hej, su to rychlokvasky, len aby na akcii nejaki boli.... Bojiska su plne kordikarov ci mecikarov, nikto nebojuje vo formaciach ci tvaroch, v takom pripade nemas moznost vidiet nejaky naznak vojenskej taktiky typicky pre tu ktoru dobu... Skupiny maju nulove vybavenie co sa tyka taborov alebo zivota v nich.... Nie som zastancom LH alebo niecoho podobneho, ale ked sakra idem kamsi na akciu, ktora je prezentovana ako hist. bitka, tak predsa budem spat v tabore, ktory sa tvari ako vojensky, tam nie je miesto na kupoly ci vojenske stany... Toto som na Slovensku videl len v st. Lubovni, kde sa akcia robi v rekonstrukcii vojenskeho tabora a tak vsetci museli spat v stanoch, alebo na Beckove, kde sice nestal vojensky tabor, ale hradne nadvorie, kde sa tento taborovy zivot prezentoval, bolo plne stanov, kuchyni a podobne... Ale to je vsetko... Nic viac... Na slovensku par jednotiek mozno je, kazda je vsak na ine obdobia, nie je mozne, aby sa niekde stretli, aj napriek tomu, ze mozno su na silenej urovni... Jednotky, ktore sa ako jednotky tvaria, vedia maximalne tak popochodovat, vzdat na poctu zbran pred nejakou navstevou... Ale postav ju do pola, do blbej rekonstrukcie a vyhori... Naco je preboha jednotka, ktora neviem bojovat? A este v skupine historickeho sermu... Ved je to na hlavu...

Kostymovu povinnost si musi vediet ustrazit organizator, jasna vec... Jediny, koho som zazil, ze to zvladol takmer na vybornu, bol Matejka na Beckove.... A este bol oznaceny za magora, ktory urazil kopu ludi, lebo na akcii o husitoch chcel mat husitov...

Sice je moja domena 15. a 17. storko, ale bol by som vdacny za kazdu kvalitnu bitku na slovensku, ktoru by som si mohol kuknut aspon ako divak... Bohuzial, nie je to mozne.... A podla mna by sa uz patrilo, aby nieco kvalitne vzniklo aj u nas... Organizujeme o dva tyzdne barokovu bitku a hoci nemam proti Cechom nic, je podla mna postavene na hlavu volat na akciu ako ucinkujucich prave Cechov, ked SVK je plne sermiarov.... Bohuzial, ked chceme, aby to nejak ňo vyzeralo, musime si zavolat niekoho, kto ma urictu uroven - musketieri vedia pochodovat, palit, vyzeraju ako musketieri, ziju na akcii ako musketieri...

A neverim, ze ked sa to da v R, ze sa to neda u nas...

Inak, vsegotika je rovnake svinstvo ako vsebarok...

Jo, Normanov poznam ako skupinu...

A uplne na zaver: Clanok je pisany vseobecne, ale priklady som mohol davat len z bitiek a obdobi, ktorym ako-tak rozumiem.... Aby sa predislo nejakej neobjektivite... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 10:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To Triarius: tuším sa mýliš s tými dvomi skupinami nie? Zabudol si na svoju prvú skupinu, ktorú si založil s oddielom skautov? A na špekulantov? Very Happy Inak dobrý príklad takej všegotiky (alebo keckaře Very Happy) je na fotke, vyvesenej v podchode pred podnikom Aura v TA akurat neviem kto to tam je - je dosť rozmazaná.
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
harlequin
Bežný tlachal


Založený: 23 Jún 2006
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: Ne Jún 17, 2007 11:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Triarius napísal:
... ale mam pocit, ze sme tu spolu s Normanmi asi jedini, ktori mame presne stanovene nejake specificke obdobie...ak sa mylim (dufam), prosim opravte ma

no... este je tu argyll...
(su tam este drobne odchylky, ale snazime sa Very Happy)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2007 4:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jak som mohol zabudnut na Argyll a Spekulantov, sorry Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed (to je ta moja fixacia na VS) ...a TSC neviem, teraz som mal na mysli skor skupiny, ktore sa verejne prezentuju, o vas viem ze sermujete,ale kostymy som nevidel, tak nemozem posudit ... pisal som, ze sa asi mylim...

vechter: neviem aku fotku myslis, je to niekto z nas? (a kde je ten podnik? vybehnem tam pozriet)...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Majak Kompas
Bežný tlachal


Založený: 01 Nov 2006
Príspevky: 77
Bydlisko: všetky kraje kde sme válčili....

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2007 6:56 am    Predmet: Re: Historicke bitky na Slovensku Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
Dovolil som si nieco mensie na tuto temu spiskat: http://serm.sk/index.php?pID=15 Uzite si to, pripadne si o tom mozeme podiskutovat....

Inak, doplnim len tolko, ze som sa este nezaoberal urovnou historickych taborov a doboveho zivota v nich...


S tvojim nazorom sa da iba suhlasit, mam k tomu iba taku malu pripomienku... Laughing v CR je vyvoj niekde podstatne dalej, na zac. 90. rokov bolo na slovensku vseho vsudy 8 - 12 skupin ktore mali neaku uroven, v CR ich verejne vystupovalo iba v Prahe 40, nebudem hladat v archive kolko ich bolo po celej CR... ked ze sa vsetko vyvija, aj vacsina SHS objavi krasu historickej jednotky. Ja osobne som z klasickeho hist. sermu presiel na organizaciu hist. jednotky uz pred niekolkymi rokmi. Naco vsak je mne a mojim ludom vystroj na gotiku, renesanciu a baroko, ktoru sice mame, ale je nepouzitelna prave kvoli absencii akejkolvek opozicie. Venujeme sa Husárom specifiku uhorska, ktore bolo exportovane do celeho sveta, a v obdobi Francuzskej revolucie, ho uz mali vsetky armady. Jedna vycvicena jednotka neurobi v bitke v podstate nic ked na nu utoci dav. Ale stret dvoch vycvicenych a spravne takticky vedenych celkou dokaze ludi zaujat na nie zanedbatelny cas. Razz Verim tomu, ze sa bol niekto z vas pozriet na cervenom kameni a videli ste tam voj. tabor z napoleonskeho obdobia. Tade vedie cesta, nielen sa venovat sermu, ale aj vsetko ostatne moze podstatne pridat na atraktivite, taborovy zivot a vsetko co ktomu patri... Nie je to LH je to re-enactment cize ozivenie skutocnych historickych jednotiek, vratane reglementov a sposobu zivota. Nik z tychto ludi nezachadza tak daleko, aby sa profiloval do remeselnika, ktory vyraba vsetko co pouziva, nemaju problem zakupit vystroj vyrabanu priemyslovo.... Very Happy a nikdy im to nik nebude vyhadzovat na oci, ako je nedobovy.
_________________
Vivat Kaiser!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2007 7:39 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Triarus: Jasne, mame to Normanov, vas, Spiculatores, Argyll... Ale urob s tymito ludmi bitku... Neurobis, a to aj napriek tomu, ze ste mozno dobre vystrojeni... A preco? Lebo si nesedia obdobia, lebo nie je absovovany vycvik jednotky a podobne... Skratka, ide o to, aby sa na bitkach stretavali ludia, ktori zapadnu do svojej epochy.... Ako sa vsak zda, je jednoduchsie zlatat nejaky festival, nacapat tam cokolvek po polhodine a hura, potlapeme sa po ramene, ako fajne sme to urobili, lebo sme mali aj legendarny Corvus Corax... Osobne si vsak stale myslim, ze keby sa festival minimalne obohatil o jednotny, spolocny a uceleny program takmer vsetkych ucinkujucich, divak by sa urcite nestazoval...

Husar: Suhlasim s tebou... Aj s tym, ze Cesi su niekde dalej... Ale na druhej strane, dokedy sa budeme chciet vyhovarat na to, ze tam, kde sme my teraz, boli oni pred x rokmi? Preco si z toho skratka nevezmeme priklad, nevyrazime na cestu, ktoru nam uz niekto vydupal, neokukame to dobre, nevylepsime to menej kvalitne tak, aby jedneho dna hovorili napr. Cesi o tom, ako sme my pred nimi?

Ako spominas, ze dve jednotky dokazu zabavit divakov na nezanedbately cas - to je kruta pravda. Jednotky manevrujuce po poli, paliace po sebe, cas od casu sklepnuce nejaku kruhovu formaciu, utok na bodaky, strelba po radach ci salvach.... Ked sa to da u Napoleoncov, preco by sa to nemalo dat v inych obdobiach? Navyse, ked sa to da v CR, preco sa to neda u nas? Nemusime zacat hned na 500 bojujucich, tolko kvalitne vystrojenych ludi tu ani nie je, o vycviku ani nevravim... Svojho casu, a nie je to tak davno, som tu capol link na "Umeni valky" od chalanov z Regimentu Mortaigne z Brna (30-rocka)... Zaujimalo by ma, ci si to niekto z tridsiatkarov aspon stiahol... Podobne sa da na nete najst zoznam povelov pre landsknechtov, manipulacia so zbranou od Gheyena, videl som narabanie s drevcovou zbranou v 15. storoci a prave makam na prekladoch...

Ale mozno mi to bude vsetko na prd, pretoze hoci mame v skupine dve rozvijajuce sa jednotky, nemame takmer proti komu na SVK bojovat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2007 7:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mas pravdu, ale este si treba polozit jednu otazku: "Je na medzi slovenskymi sermiarmi zaujem o organizovanie taketo bitky alebo nie?" - ono je sice pravda, ze v Cechach maju aj niektore velmi kvalitne bitky, ale maju tam aj dostatocne velky pocet ludi, ktori sa chcu uberat touto cestou, len ci je to aj u nas? A druhy problem je v tebou spominanej rozdielnosti obdobi, ale s tym nic nenarobime - pochybujem, ze by si niekto menil "svoje obdobie" len pre to, aby sa zorganizovala nejaka bitka
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2007 8:05 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Preco by mal obdobie menit? Musi robit len jedno? Ked mam v tlupe napr. 10 Vikingov, nemozu si traja z nich popritom tom robit aj 15. storocie? Nemozu sa tito traja vo svojom volnom case niekde stretavat a trenovat manipulaciu s halapartnou ci hakovnicou? Podla mna v tom taky problem nie je, skor ma u niektorych skupin pocit, akoby to bolo "toto nerob, musis robit to, co my, inak to nebude take dobre, ako by sa patrilo"... Akoze, tomu neverim, ked niekto chce nieco robit poriadne, bude to robit poriadne, nech je toho hocikolko...

Na druhej strane,otazka, ci slovaci tieto bitky robit chcu,je namieste... Odpoved: hadam aj ano, inak by nevznikli janiciari, pochybujem, ze vznikali len na to, aby pochodovali po Hlavnej ulici, ukazali, ze vedia vystrelit do vzduchu a pekne sa usmievali na divakov... Ak by Slovaci tieto bitky robit nechceli, pochybujem, ze by Beckov robil tentoraz 9. rocnik, ze by Kremnica vydrzala takto dlho, ze na Cervenom Kameni by sa obcas nepokusili znasilnit bitku v tridsiatke... A hlavne, keby nechceli,pochybujem, ze chodia na akcie do CR ako napriklad Banderium na tridsiatku ci ranostredoveke skupiny na Wothanburg, ktory je, povedzme si uprimne, zasity v peknej prdeli... Ale ked ich to tam dokaze prilakat, tak na to asi bude nejaky dovod, pochybujem, ze tam chodia len preto, aby sa presli...

Mozno je problemom to, ze sa im viac oplati chodit tam, pretoze tu sa nic podobneho nedeje... Urobme akciu na urovni tuna, aby Slovaci ostali doma a chodili sem ludia zvonku.... Skupin tu mame ako nas...vela, je problem urobit bitku pre 100-150 ludi v nejakom obdobi? Ked urobis dobry a logicky scenar, staci ti ich aj 50, nejak zacat treba... A uprimne, na kolkych akciach na SVK je vidiet 50 ludi na scene v jednom zladenom programe naraz?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Ďalší
Strana 1 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk