Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Talianska škola šermu
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Sep 23, 2008 9:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre Pirohu:
na španielsku školu potrebuješ dobre zvládnuté základy talianskej školy, z nemeckej na španielsku neodporúčam keďže je to o niečom inom.

navi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 9:10 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tento prispevok nie je vhodný do temy talianska skola ale celkovo sedi na posledné reakcie.

Je to skor taky namet na úvahu. Pre organizátorov škol ako aj vyučujúcich.

Jednotlivé školy pre ine typy zbraní ako pr. Šp, fr, alebo šabla sú postavené do pozície škol za odmenu. Ospravedlnujem sa ak budem použivať trochu nadsázky ale mnoho krát je to verejnosťou tak vnímané, žiaľ nik to nepovie a radšej si všetci šuškajú.
Nechcem aby som bol vnímany ako nebodaj odporca talianskych škôl, to určite niesom.
No system ktorý sa tu vytvoril verim funguje už veľmi dlho a možno v ramci jeho zlepšenia by ste o tom aspoň mohli uvažovať.
Tieto ostatné školy možno svojou atraktivitou alebo svojou odlišnosťou viac zaujímajú vašich klietov a je veľka škoda že sa pre ne stávajú nedostupnými. Nie len že sa tak tlači na určitú nadradenosť jednej školy pred ostatnými ale vytvára sa tu prostredie kde je človek pri v stupe do šermiarského sveta ma z palety možnosti na výber iba dve.

Rozumiem tomu že je pre výučbu tých troch menovaných omnoho pohodlnejšie keď tam nepridu ľudia ktorí nevedia ako vyzera zbraň ale napriek tomu to odradza aj ludi ktorí by možno predčia aj absolventov kurzu taliasko I (nič v zlom). Každy je individuálny a pre potreby skupín HŠ v poslednej dobe zaujímavé práve omnoho neskoršie obdobie pri ktorom by ocenili práve tieto témy. Žial sú mimo dosah.

Predstavme si skupinu pracujúcu na šerme mečom. V ktorom sa snaži o čo najlepšiu pracu. Tak ak sa napriklad chce posunúť niekam inam po časovej osi posúva sa k zbrani napr šabla . Ak boli predtým zviknuti neplácať sa okolo len tak a snažiť sa o sebazlepšovanie napr. aj formou škôl magistéria, dostavajú sa do problemu pri ktorom im predkladajú podmienky, kde sa musia venovať taliansku 1, čo to znamena , nová zbraň, nový spôsob, a rok času, absolvovať skolu samoučelne len pre to aby ju mali im môže prisť trochu zbitočné aby išli na školu uplne vygumovaný im možno prekáža a tak sa pripravujú absolvujú školu a po jej skončení opäť pracujú na tom čo absorbovali až pokial nepride čas aby konečne mohli absolvovať školu šable. No opäť začinajú od začiatku.

Tak trochu nadnesene mame tu pol roka treningu kordom absolvovaná škola kupa novej zbrane a pol roka alebo rok treningu do nimi predtým vybranej školy šable. Čo potom s tým všetkým ked je to mimo ich zamerania? Tak toto dokáźe podľa mna len veľmi odhodlaný jedinec. A 90% to odradí. Prave preto mi tieto školy pripadajú "za odmenu".
Je to preferencia skupin ktoré sa primarne venujú taliasku. Tym nechcem povedať ze snaď za to možu oni. Aby sa nepovedalo, že kritizujem bez toho aby som navrhol riešenie. No možno ste ho skúšali a len ostaní o tom nevedia.

Tým je tak ako pri Nem , Tal , spraviť aj v ostatných školách tzv. začiatočnícky kurz, veď v pripade nezaujmu sa "len" neotvorí a datumovo sa poposúva a tý čo majú zaklady z iných "pribuznejšich škôl" by zostavali v pokročilom.
aj keď by sa dalo pochybovať či ma šabla viac spoločného s rapirovým šermom než so sečným mečom. (no to je na inú debatu)

Pre mňa osobne je už neskoro (vyriešil som to ináč) ale možno mladí ľudia prichádzajúci do šermu by ocenili väčiu ponuku a možnosti ktoré by ich neodsúdili len do dvoch skupín. A zabezpečili tak možno väčšiu pestrosť. Verim tomu ,že tak ako je množstvo talentov na SK ktorý sú prave z týchto dvoch oborov nem a tal sermu by sme mohli časom mať vdaka Vašej podpore podobných aj v iných školách.

Na záver doplním: ak je na trhu dopyt po neičo ma ponuka pokuľháva dlho tam vákum nezostane a skor či neskôr pride pomuka od niekoho iného.


Naposledy upravil Pavol Uličný dňa St Sep 24, 2008 9:58 am, celkom upravené 3 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 9:24 am    Predmet: Palimu Luxovie Odpovedať s citátom

Obávam sa, že problém je inde. 1. Je to v tom, že keď Peťo Koza vypíše termín, tak ten platí. A nie je možné vypísať všetky termíny, a potom tie 3, kde sa prihlási dosť ludí, naplniť. Zvyšok, napr 15 týždňov by Peťo sedel len tak doma, a čakal na študentov.. Aj tak šabľa, francúz, alebo španiel bývaju málokedy naplnené.
2. A ak sa na ňu niekto prihlási, a má záujem, bolo by blbé, keby celý čas čakal na niekoho komu sa vysvetluje, čo je to posun. Asi si treba uvedomiť, že naše Slovensko nie je príliš preplnené ľudmi s túžbou po vzdelaní, čo sú za to ochotný aj zaplatiť, + im aj vyhovuje termín...
3. A asi, ak by bolo veľa žiadostí o šabľu začiatočníka, asi by ju rád Ivan alebo Kamil zaradili do ponuky. No asi nie je dosť.

Ak niekto chceš niečo špeciálne, ozvi sa týmtop 2 organizátorom, Ak Vás bude dosť, podľa mňa radi spravia... Alebo priamo Peťovi. "Neváhej a zavolej"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 10:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno si myslíte že to snaď bolo písane koli finančnej stranke veci. Je to omyl. Rozhodne si že je to otazka toho aby sa z ludi pumpli peniaze ono tie sadby za školu po odpočitany výdajov na stravu a ubytovanie niesú vobec veľké. A tiež si nemyslim, že by znalosť akeho koľvek iného sposobu šermu bolo niekomu na škodu ..doknca naopak.

Skor mi pripada uprednostnenie jednej pred druhou. Či skor tlačenie prostredia veľmi jednostrannycm smerom....
Viem že to teraz vyznie možno smiešne ale myslím, že prave šabla by ako zbraň čo sa viaže s našou historiou mala by mohla byť "tlačená" do popredia hoc na úkor nejakej niečoho iného ...no ani to by asi nebolo fér.

Uplne važne, ako som aj v tom pisal, by bolo dobre v ramci šable robiť normalne začiatocnicky kurz ... ako pri tých dvoch ... a v pripade nezáujmu by sa netvoril (v predstihu sa predsa prihlasuje ) 1 tyžden sa poposúvať dá a nebolo by to 1x.

Ak hobvoríte o nezáujme, Nenapadlo Vás, že možno je aj toto príčinou, lebo vydať sa tým smerom predstavuje neveľkú, no aj nemalú záťaž (nefinančnú) práve do vecí s tým až tak veľmi nesúvisiacimi....a oddiaľujúcie samotný cieľ, napr. šerm šabľou, než keby sa to nevyhnutné odohralo práve pri výučbe tej konkrétnej zbrane.
Je to len návrh, ktorý by mohol pomôcť prinavratit rovnocennejšie postavenie
Nechcel som tym nikoho uraziť, tak dúfam že nik na to nebude reagovať zdute. To fakt nemám rad.

...dúfal som, že by sa o tom začalo aspoň uvažovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 11:10 am    Predmet: Odpovedať s citátom

bolo by dobre keby sa dalo presúnúť do temy skola aby sme tu maťovi nekazili peknú temu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 11:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozumiem tomu čo myslíš a v podstate s tebou súhlasím. Možno je ale problém aj v tom, že ak by sa vypísal začiatočnícky kurz na šabľu , francúzsko aj španielsko a skutočne by sa naplnili, znamenalo by to o tri týždne viac na čo neviem či vyučujúci ktorým je Peťo ale aj organizuátori majú vlastne čas. Znamenalo by to napr. pre Peťa spolu s bežne plnými školami min. 7 týždňov sústavného vyučovania čo som presvedčený, že nie je ľahké zvládnuť. Ak by sa dohodol ale iný vyučujúci, napr na šabľu 1 ak by taký kurz bol by to mohol byť kludne Batles a Peťo by mohol prísť až na aprobácie snáď by to tento časový nátlak vyriešilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 11:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Neda mi neopytat sa, bohuzial to inak nevidim... Ako to bude v takom pripade, ako popisuje Marcipan, ked s tym p. Koza skonci uplne? To mi len tak napadlo v suvislosti so vsetkymi tymi kurzami, co sa tu spominaju...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 12:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

na to odpoved priamo od neho vid prispevky na sem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 12:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, cital som to, preto sa pytam... Tri citaty, ktore mi narychlo najviac udreli do oci...

"Mám našťastie slušný počet žiakov a preto verím, že návyk chodiť na školy nepominie s mojím odchodom a ostáva mi len ľutovať, že nemám v každej škole nasledovníkov v takých vysokých aprobáciách, aby som mohol odísť s vedomím, že som sa o každú z nich dostatočne postaral."

Kto su tito ziaci a su skutocne taki dobri, aby to potiahli dalej? Nemyslim len to, ci vedia sermovat, ale ci tomu aj rozumeju, ako vychadzaju s ludmi a hlavne - vedia ucit?

"Tak aj ja, len čo prestanem pôsobiť, nájdu sa iní učitelia – a ostáva len dúfať, že budú lepší o toľko, o koľko sa nám podarilo latku posunúť nahor. Ja samozrejme lobujem za žiakov z dielne Magisteria, školy, ktorú som zakladal a dlho viedol. Nie som však jedinou lampou v tme a sú tu šermiari, ktorí neodvodzujú svoje umenie od mojej školy, ale ktorých umenie si vysoko vážim."

V prvom citate ziakov spomina, v druhom dufa, ze sa nejaki najdu, ale aj v to, ze to potiahnu dalej. Moc istoty z tohto odseku, bohuzial, nesrsi. Ak aj ano a zle som to pochopil, opat sa pytam, ktori su ti ini ucitelia, v ktorych p. Koza dufa...

"Nasledovala škola šable, na ktorej mi striedavo asistovali Ivan Belička a Miroslav Krásny zvaný „Batles“, obaja ako spolucvičiaci frekventanti školy. Opäť sa tu zišla šabľová „elita“, ktorá tlačila latku hore"

Toto je extra pre Pala, kedze sa tu spomina sablova elita a hned dve mena /hoci sa uprimne priznam, ze meno Miroslav Krasny mi absolutne nic nevravi, co uz.../ Ak naozaj sa vie zist sablova elita, preco niekto z nej nevezme za seba zodpovednost a nevedie skolu sable "na vlastne triko" od samotneho pociatku, rozumejte od zaciatocnika po neviemaky najvyssi mozny stupen? A preco je tiez mozno problem to iste zmaknut napr. aj so spominanym spanielskym sermom bez toho, aby boli dolezite pre moznost zucastnit sa tychto skol absolvovane talianske skoly?

Niekto to mozno bude brat ako rypanie, mna vsak na pocudovanie zaujima, ako to bude vyzerat s vyukou sermu na Slovensku v buducnosti, to je cele...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 12:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Neskromne si dovoliim odpovedať za druhých. Na tvoju prvú otázku.

Ano sú. V každom smere na ktorý sa pýtaš. teda Talian, Nemec.

ak mam reagovat na tu poslednú tak oboch poznáme. Ale žial nemal som možnosť vidieť šablu v ich podaní, čo mňa trochu mrzí.

Vo všeobecnosti som nemal možnosť vidieť vystúpenia akých koľvek šermiarských skupín v ktorých by bol šerm šablou, až na 2. (Žoldnieri BA). Stupava 2008 a (Tostabur) dakedy 5 rokov vzad. To prvé sa mi páčilo. Ostatné skupiny sa mi nejakým spôsobom stale vyhnú (obrazne) a keď sa nádejam, že by niečo bolo, tak prídu s iným programom. Nuž smolu mám.


Naposledy upravil Pavol Uličný dňa St Sep 24, 2008 1:01 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 12:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A teda to su....? A co Spanieli a sablovaci?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 1:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff ale preco citovat a rozoberat Petrove vety. On predsa nie je zodpovedý za nikoho a slovenskému šermiarstvu už nedĺži naozaj nič. Skôr naopak. Preto podľa mňa ak sa nájde niekto kto samoštúdiom a kludne aj osobnými konzultáciami s Petrom (v tom nemal nikdy problém) dospeje v šabli tak ďaleko aby mohol ponúknuť svoje vedomosti ďalej a ukáže že má čo ponúknuť a získa si rešpekt potom to bude len vítané. Ale to chce aby iniciatíva vyšla od toho človeka samotného. Ak sa to nepodarí tak Petrovi to môže byť len ľúto že sa nenašiel následovník ale nie je povinný s tým nič robiť.

Ako to bude vyzerať ďalej? Podľa mňa sa aktívne vyučovanie rozpadne na spomínaných nasledovníkov s dozorovaním Petra pokiaľ bude môcť alebo pokiaľ si povie že stačilo. Mojím želaním je aby Magisterium rástlo a táto zmena ho neovplyvnila v horšom, ale to uvidíme. V Čechách to podľa mňa pôjde komerčnejšou cestou, veď vidíme že sa to deje už dnes. Na druhej strane trh určuje pravidlá a konkurencia vždy posúvala veci dopredu. Len nezabudnúť na morálku že? (to posledné nebolo mierené tebe ale všeobecne)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 1:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcipan: Netvrdim, ze je ktokolvek zodpovedny za kohokolvek, citoval som jediny dostupny material k tejto teme, tot vse... Navyse si nemyslim, ze som citaty pouzil akokolvek nevhodne...

V kazdom pripade, tvoja predstava buducnosti sa pomerne presne zhoduje s mojou, len ma zaujimalo, ci som sam, kto to vnima podobne, resp. ako to vnimaju priami clenovia (mozno to nie je presny termin, ale lepsi mi akosi nechce napadnut) Magisteria. Este som zvedavy, ci sa vyjadria aj ostatni a ak ano, tak ako, toto jedine ma zaujima, preto som polozil otazku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 2:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jasne ja som ani odpoved nemyslel konfrontacne, len som tym myslel to ze lepsie bude ked niekto nieco ponukne ako ked sa budu ludia pytat kto sa o nas teraz postara.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 7:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No ak mozem tak by som sa vyjadreil k pár predchádzajúcim vetám . bez konffrontácií len na zákalde skúseností.

otázka prečo šabľa, španielska a francúzska škola len po talianskej I - tu je odpoved jasne vyplývajúca zo samostatných škol - ale aj historie francúzska škola a aj europska šabla sú historicky pokračovatelmi (nepriamo) talianskej školy resp. z nej vychádzali a teda pohyby najmä nôh sú blízke resp. v určitej časti identické, španielska škola je školou samostatnou založenou na matematike ale svojou podstatou je blízka viac kordovým školám ako mečovým
kroky aj spôsob boja nemeckej školy je podstatne odlišný nie len spôsobom ale najmä zbraňou ktorá vyžaduje odlišné držanie a teda aj odlišnú "polohu tela" a odlišný pohyb ( to nevylučuje samozrejme ostatné školy kordové z nej vychádali)
Z uvedeného vyplýva že "držanie podstatne ľahšej zbrane v jednej ruke" úmožnuje využívanie odlišných techník ako aj držania tela - to je zásadný rozdiel.
a práve tento rozdiel spôsobuje - a poznám to z vlastnej skúsenosti- často krát neschopnosť zvládnuť techniku boja šabľou bez predchádzajúcjich skúseností s kordom resp. podobnou zbraňou.

na jednej víkedndovke som cca 3 hod šermoval jes jedným nemenovaným šermiarom ktorý mal za sebou nejaké skúsenosti s nemeckou školou - ale nemal potuchy čo sú to talianske kroky a jeho koordinácia pohybu bola mizivá - tie tri hodiny bolo utrpenia ako pre neho tak aj pre mna a pre mňa to bola strata času
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 7:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ozaj :
Batles je dostatočne známym šermiarom, ktoré dlhé roky pôsobil v skupine Bojník, okrem toho je aj výrobcom kožených vecí a doplnkov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 7:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A ako to bude vyzerať s výukou šermu na Slovensku: uvidíme ked príde ten čas kedy sa bude treba tým zaoberať. sám som zvedavý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 7:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ešte k tým školám šabľa , francúz, španiel

všetky tieto školy sú postavené tak, že týžden je tak akurát prejsť si ich keď sa berie do úvahy že tí čo na ne prišli sú skúsený šermairi a majú niečo za sebou vo výsviku s kordom

organizovať tieto školy ako začiatočnícke by bolo skoro identické ako talianska škola I ktorá sa zvyčajne aj tak nenaplna, a fakticky by to bola polovičatá škola talian šabla a pod.

ešte k orientálnej šabli ktorá vskutočnosti koexistovala historicky s mečmi - šerm orientálnou šabľov sa odlišuje od europskej šable najmä svojimi "mačkovitými pohybmi" nôh a tela ktoré sa odlišujú od štandartnej europskej "strohej" šable
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 7:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: St Sep 24, 2008 7:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a ešte ma teraz napadla jedna vec:

Taliansku škola I len premenovať na:

Prípravný kurz pre šerm kordom a šabľou (talianska škola, španielska škola, francúzska škola, šabľa)

Samozrejme že by sa tam prvky všetkých týchto škol vsunuli

Navi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 2 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk