Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Škola šermu Via Cassa
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Berik
Bežný tlachal


Založený: 30 Sep 2006
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 9:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vravim o tom ze nik vas nenasleduje. Ak by som zalozil skupinu a nabral ludi, zacla ich ucit nieco oc nikdy nevideli, je velmi velka sanca, ze mi budu bezvyhradne verit. Ale ak mi neveria ine skupiny, co videli aj ine styly, tak je to na zamyslenie. Ja osobne nechcem sudit,aspon nie hned. No viem svoje- doveruj ale preveruj. Nech sa jedna o cokolvek, az konfrontacia ma utvrdi v stanovisku. AK si to budem uzkostlivo strazit, tak si ostanti pomyslia, ze to robim prto, aby som zakryl neschopnost a teda si sam neverim. A najskor to ja bude pravda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 10:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A to akoze je povinnost, aby nas niekto nasledoval??? To sa akoze musi??? Preto myslis, ze to robime??? Ze ktokolvek z nas sa tuzi stat Mesiasom slovenskeho historickeho sermu???

Objasnime si par veci:

Via Cassa bola zalozena ako spolocenstvo skupin, takze to nebolo o tom nabrat novych clenov a vymiest im hlavy niecim, o com nikdy nevedeli, hehe. Kto chcel, siel, kto nechcel, nesiel... Komu sa cesta nezdala dobra, odisiel - s tym vsetkym nenarobime nic...

Ak mi neveria skupiny, ktore videli aj ine styly, tak ano, je to na zamyslenie... Dovody su nasledovne:
1. Nevideli nas - pochybne, pretoze vystupujeme aj mimo KE, hoci sa to Slovakom nezda...
2. Odmietaju nas z principu, pretoze si nepotrpime na konfrontacie - hm, to bude asi ono... Sme Kosicania, sme na to hrdi, robime kosicku historiu... Naco pojdem s kosickou historiou napr. do BA? Co im to tam povie? Ako ich to asi tak oslovi? A este ked aj serm je uplne iny, ako vsade inde? To nie je konfrontacia, to je buranie steny hlavou... A minimalne ja mam svoju hlavu desne rad, aj ked prave intelektom moc nevynikam, ako tu niekto poznamenal, hehe...

Takze ako sa ty zamyslas nad tym, preco nam niekto neveri, ja sa zamyslam nad tym, preco by niekto mal? (ostavame v rovine sermu, samozrejme, hoci pochybujem, ze to tak niektori ludia tuna beru, hehe) Ved ani ja neverim tomu, co uci M. a nebeham za ludmi odtial s tym, ze im meverim... Nepresvedcili ma, hotovo, nasiel som si niekoho, kto to dokazal... Tiez som totiz zastancom teorie "doveruj, ale preveruj"...

Ak si uzkostlivo strazim svoje veci, musim nutne zakryvat neschopnost? Takze podla teba, ak napriklad stari sermiarski majstri tajili svoje "tajne finty", boli neschopni? Ak sucasne vlady neprezradia svoje plany, su neschopne? Ak sucasne firmy si strazia svoje tajomstva, su neschopne? Ak myslis, ze ano, tak pohoda, podla mna to tak celkom nie je...

A co sa tyka toho, kto si ako veri, je tiez diskutabilne, ved staci, ak zacitujem:

1: "....si drzy a arogantny mlady clovek..."
2: "Ja tomu hovorim sebavedomie...."
1: "Tak si teda sebavedomy a drzy a arogantny..."

Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 10:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

je zaujímavé ako Berik a Olaf kydajú na toto forum a sami prispievajú pomerne veľa Berik cca 35, Olaf 270 príspevov - ak by to bol taký hnoj ak to vravíte páni vy ste jeho hlavnými tvorcami.

to len tak na okraj.

Inak čo sa týka vašej školy šermu - osobne nemám nič proti nijakej škole šermu - každý nech má takú aká mu vyhovuje ak svojim predvádzaním neznechutí diváka nie je to o nútení do niečoho čo človek nechce robiť -
ku konfrontácii - konfrontácia Vás môže niečo naučiť, pretože až tam je vidieť ci to čo robím je správne a má zmysel (neberte to tak ž e ako si to na týchto forach ihneď vykladajú že zastavam len jednu stranu - po konfrontácii si môžes s kľudom povedať že sa mi moj šerm viac páči , resp. má väčší úspech ako šerm inej školy a pod. )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 10:21 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ku foru: Co som postrehol, tak minimalne Berik zvykne prispievat k veci, za seba sa priznavam. Ale na svoju obranu mozem povedat, ze v chujovych temach ako vlasy, nicky a podobne pisem chujoviny, ale v serioznych temach pisem k veci (ak sa viem zapojit), pripadne len citam (ak sa neviem), hehe.

A ku konfrontacii: Ved sa predsa konfrontujeme, sem-tam prekoname svoju nesmelost a nizke sebavedomie a vykukneme az... do Budimira... Twisted Evil A je to prave tak, ako si napisal - po konfrontacii som dospel k zaveru, ze sa mi moj serm viac paci, hehe... Hovorim o korde, mece sa mi pacia viac ine, hehe... Ja a ludia okolo mna si chcu veci robit tak, aby boli spokojni s tym, co a ako robia, aby to robili pre radost a urobia preto cokolvek (napriklad si nechaju vymiest hlavy, hehe)... A to opakujem uz neviem kolkykrat, hehe... Ak neverite na vysledky, je mi to jedno, rozhodne si myslim, ze to take zle nebude, kedze na nasich mensich vystupeniach sa minuleho roku vystriedalo aj 30 ucinkujucich (som si vedomy toho, ze to neboli vzdy len sermiari, ale aj ti ostatni su nasi a su v tom namoceni s nami), ktori sa za to, co robia nemusia hanbit (ak si niekto mysli opak, nezabijem ho, ale pochybujem, ze vzdy vedel o pozadi toho, ktoreho vystupenia, hehe).

V skratke: Nasu skolu nikomu nevnucujeme, len sme napisali, cim je ina a podla nas vyhodnejsia... Chces, prides... Nechces, neprides... Je to uplne jednoduche a proste... A to, ze sa niektori ludia neznesu s inymi ludmi je uz ich osobna vec,kde plati pre zmenu chces sa v tom vrtat, vrtas sa... Nechces, nevrtas sa.... Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Berik
Bežný tlachal


Založený: 30 Sep 2006
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 10:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:

Via Cassa bola zalozena ako spolocenstvo skupin, takze to nebolo o tom nabrat novych clenov a vymiest im hlavy niecim, o com nikdy nevedeli, hehe. Kto chcel, siel, kto nechcel, nesiel... Komu sa cesta nezdala dobra, odisiel - s tym vsetkym nenarobime nic....


Len ze v ramci skupiny nedochadza ku konfrontacii ucenia, tak som to myslel.

Olaff napísal:
Ak mi neveria skupiny, ktore videli aj ine styly, tak ano, je to na zamyslenie... Dovody su nasledovne:
1. Nevideli nas - pochybne, pretoze vystupujeme aj mimo KE, hoci sa to Slovakom nezda...
2. Odmietaju nas z principu, pretoze si nepotrpime na konfrontacie - hm, to bude asi ono... Sme Kosicania, sme na to hrdi, robime kosicku historiu... .


Ten druhy dovod nechapem ako myslis. Inak, ak clovek vidi nieco lepsie, neche to skusit? Ja miestami som prehnane hrdy, no pred niekym kto ma viac skusenosti v zivote sklonim hlavu. Ak teda uvidim nieco, co povazujem za lepsie, snazim sa nejako k tomu priblizit.

Olaff napísal:
Naco pojdem s kosickou historiou napr. do BA? Co im to tam povie? Ako ich to asi tak oslovi? A este ked aj serm je uplne iny, ako vsade inde? .


Mari sa mi, ze som cital na serm.sk clanok od teba o verbovani do Bethlen Garde, kde sa spominalo aj cestovanie po Polsku, Nemecku etc a tusim aj po celom Slovensku. Nie je to protirecenie? (Isto povies nie a nejako sa bdues snazit vykrutit, dohodnime sa a usetrime cas. Ja vravim ze si protirecis ty nesuhlasis).

Konfrontaciu ti hadam Navi pekne vysvetlil.



Navi: Mea culpa maxima, povedal som to prehnane. No ide o to, ze tomuto foru chybaju moderatori. A bez nich sa to i s najpoctivejsimi umyslami a najzodpovednejsimi prispievatelmi zmeni na "hnoj"- teda masu nesurodych prispevkov, kde aj pekna a potencionalne uspesna tema sa stane strasnym off topicom.[/quote]

A ano, aj ja pisem OT Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 10:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ach, jaj...

"Len ze v ramci skupiny nedochadza ku konfrontacii ucenia, tak som to myslel. "

- Brezno, Beckov, Lubovna, Zilina a podobne - len zo SR... Ak toto nie je konfrontacia, uz neviem... Okrem ineho predsa ste v KE aj vy, ak by si narazal, ze nejde o barok, hehe.

"Ten druhy dovod nechapem ako myslis. Inak, ak clovek vidi nieco lepsie, neche to skusit? Ja miestami som prehnane hrdy, no pred niekym kto ma viac skusenosti v zivote sklonim hlavu. Ak teda uvidim nieco, co povazujem za lepsie, snazim sa nejako k tomu priblizit. "

- chap to ako chces, ja to myslim tak, ze na SVK sa este celkom slusne drzi "kto nejde s nami, ide proti nam"...

"Mari sa mi, ze som cital na serm.sk clanok od teba o verbovani do Bethlen Garde, kde sa spominalo aj cestovanie po Polsku, Nemecku etc a tusim aj po celom Slovensku. Nie je to protirecenie? (Isto povies nie a nejako sa bdues snazit vykrutit, dohodnime sa a usetrime cas. Ja vravim ze si protirecis ty nesuhlasis). "

- tu vsak ide o bitky, ktore stoja vacsinou na SVK za prd, ideme predsa za lepsim, tam, kde sa mozme konfrontovat tak, aby nam to aj nieco dalo, hehe... Bethlen Garde je sice tiez historia Kosic, ale aj ako taka zapadne do daneho prostredia, na festivale robit napr. Bethlenovu svadbu je dost o drzku, kedze na to potrebujes X ludi... V bitke sa strati aj tych 30, ktori tam pojdu... A nemyslim si, ze toto je protirecenie, je to len o praktickosti...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Berik
Bežný tlachal


Založený: 30 Sep 2006
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 10:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
Ach, jaj...

Okrem ineho predsa ste v KE aj vy, ak by si narazal, ze nejde o barok, hehe..


Ale-my sme nemavali v Ke vystupenia, aspon nie verejne
-ja chodievam na vase
-nechces mi dovolit pozriet vas trening Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 10:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To nevadi, ze ja ti nechcem dovolit chodit na nase, hlavne, ze obcas vidime my tie vase... To nam predsa na konfrontaciu staci... Wink Ked chodievas na nase, nejaku predstavu predsa mas, nie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Berik
Bežný tlachal


Založený: 30 Sep 2006
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 10:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No chcem si dotvorit treningmi Cool

Nase letne treningy obcas chcel si povedat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 10:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Som svina a zjavne ta diskriminujem....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Berik
Bežný tlachal


Založený: 30 Sep 2006
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 11:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvykol som si, raz si ho mozno predsa len pozriem, nadej umiera posledna Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 11:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Berik: Rolling Eyes jasne...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Berik
Bežný tlachal


Založený: 30 Sep 2006
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 2:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To bolo krute Rolling Eyes Laughing

Ok, dost OT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Júl 18, 2008 2:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom



Viac na www.viacassa.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Bežný tlachal


Založený: 28 Máj 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Pi Júl 18, 2008 6:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mna by zaujimalo, co si predstavujete pod kvalitnym poulicnym divadlom. reziser, alebo samouk...????
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Júl 18, 2008 7:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pod kvalitnym poulicnym divadlom si predstavujeme - kvalitne poulicne divadlo...Shocked

A samozrejme s tym suvisiaci ODBORNY DOHLAD A PRIPRAVU absolventa nonverbalneho divadla a sucasneho studenta rezie na prazskych muzickych umeniach, tiez studovanych dramaturgov, hercov, ale i amaterskych hercov uznavanych kosickych amaterskych divadiel...

Ak si samozrejme myslis, ze to stoji na jednom cloveku, vsakano...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Bežný tlachal


Založený: 28 Máj 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: So Júl 19, 2008 11:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ano samozrejme... ale myslel som skor samotne skusanie scenky, hry, pripadne choreografii atd... ci mate rezisera, teda studovaneho cloveka, alebo iba skupinu skor odbornikov. v tom je totiz roziel. to my das urcite za pravdu. ja ucinkujem popri serme aj v ochotnickom divadle (trencianske hradne divadlo - vitaz festivalu Anicky Jurkovicovej rok 2007) a mam to stastie, ze novu hru nacvicujeme pod byvalym reziserom z novej sceny. je to neporovnatelne so scenikou v nasej skupine. preto som sa pytal... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Júl 20, 2008 4:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Chapem... Mame to i to, teda poriadne kusy pod odbornym dohladom, ale i "nadsenecke veci" z nasej dielne, ako scenaristicky, tak i rezisersky spracovane, no postavene na skusenostiach nacerpanych pri praci s odbornikmi... Wink

Skratka, obcas sa cosi aj nam podari...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Po Júl 21, 2008 1:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý plagát, má myšlienku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Júl 21, 2008 1:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka, snazili sme sa. Resp. nasli sme snazivca... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Strana 5 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk