Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Škola šermu Via Cassa
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Po Dec 04, 2006 7:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Alchy: ok a co nove si akoze priniesol do debaty?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nage
Bežný tlachal


Založený: 22 Feb 2007
Príspevky: 60
Bydlisko: Cassovia

PríspevokZaslal: Št Feb 22, 2007 5:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavne, že škola šermu sa rozoberala len na prvej strane a zvyšok bol už o inom.... Very Happy Pekne ste sa zakecali.

Snáď sa už tohto roku konečne doučím tie základy šermu, hoci nezabudla som všetko, ale dosť... Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Feb 25, 2007 9:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Neboj Nage, nerucime sice za kvalitu ani nic podobne ako niektore ine skoly, ale s nami je aspon sranda.... Viac na icq.... Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
nage
Bežný tlachal


Založený: 22 Feb 2007
Príspevky: 60
Bydlisko: Cassovia

PríspevokZaslal: Ne Feb 25, 2007 4:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
s nami je aspon sranda....

Hej... Toho sa bojím. Laughing
_________________
"Taková je čistá pravda a históryja světa, kterému vládne ten, kdo šikovněji rozbije druhému lebku a rychleji zbúchne robu. A vám, luďom, je těžko konkurovat - v zabíjaní aj v jebání."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Šablica
Regrút


Založený: 09 Dec 2006
Príspevky: 3
Bydlisko: Kosice

PríspevokZaslal: So Mar 31, 2007 10:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Škola šermu vo viacassa je zaujimavá z viacerých hladísk...okrem ineho netrvá víkend ani týzden.hehe... to len na okraj.
opýtam sa kelka... ze ci su este na urovni talhoferovej skolky ,ako volaju templari to co robia.vopred sa tesim na odpoved Laughing
_________________
Bethlen Garde
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Berik
Bežný tlachal


Založený: 30 Sep 2006
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: So Mar 31, 2007 11:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Z akych hladisk napriklad?

Mimochodom, uvedomujes si fakt, ze tyzdnova skola ci seminar Magisteria este neznamena, ze skupina sa potom cely zvysny rok nic neuci? Nedala by sa taka skola nazvat skor porovnanim znalosti a moznost naucit sa dalsie veci alebo len zopakovat s inymi? Na skole dojde ku konfontacii ludi z roznych skupin z celeho Slovenska. Ked vsetko ostava v jednej skupine, nemas taku zaruku toho, ze to co robis robis dobre alebo ze je to to najefektivnejsie. Strcit hlavu do piesku a apriorne odmietat vsetko ostatne... aj to je riesenie. Ale ja radsej budem konfrontovat. Nik uceny z neba nepadol a pravda casto moze byt u viac ludi ci ucitelov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AElfgar
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: So Mar 31, 2007 11:39 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Šablica napísal:
Škola šermu vo viacassa je zaujimavá z viacerých hladísk...okrem ineho netrvá víkend ani týzden.hehe... to len na okraj.

Paradoxne tato jej vyhoda je zaroven aj jej velkou nevyhodou. Tym ze vycvik trva niekolko mesiacov (alebo cely rok?) a VC je lokalizovana len v Kosiciach (zatial neviem o tom, ze by ste mali svojich ucitelov aj na zapade alebo strede), je tato skola vhodna prakticky len pre Kosice, Presov a okolie, pretoze je nutne na treningy pravidelne niekolkokrat do tyzdna dochadzat.
Preto system vasich treningov nie je pre vacsinu sermiarov na SK vyhodny Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Berik
Bežný tlachal


Založený: 30 Sep 2006
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: So Mar 31, 2007 12:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom pripade by ale skola VC bola pre Kosicanov ci Presovcanov vyhodna. Preco ju potom nenavstevuju? Ja to viazane obdobim ci ako?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Goryvald
Bežný tlachal


Založený: 05 Jan 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Kosice

PríspevokZaslal: So Mar 31, 2007 12:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skola sermu, ktora trva cely rok je velmi zaujimava vec. Povedal by som, ze je natolko zaujimava, ze to asi praktizuje kazda skupina na Slovensku. Pretoze nazivat bezne treningy skolou sermu je hranim sa na nieco, co nie sme Rolling Eyes A, Sablica, odpustil by som si rypanie do inych, kym sa nepozriem najskor do vlastnych radov Wink
_________________
Vitae brevis est cursus, gloriae sempiternus
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 8:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Par dni tu clovek nie je a ako to hned frci, hehehe.

V skratke: Je to tak, ako vravi AElfgar, je to vhodne len pre Kosice a blizke okolie. Netvrdim vsak, ze to je nevyhoda, ved sme Kosicania, nemali by sme nic z toho, keby sa nasi ucitelia flakali po SVK, ked sa mozu flakat po KE, kde je beztak dost sermiarov... Ktori vsak paradoxne radsej navstevuju tyzdnove rychlokurzy za par tisic, hm... Tu uz niet o com debatovat, zjavne reklamny slogan "nie som taky bohaty, aby som si mohol kupovat lacne veci" funguje a posobi, hehe...

Berik sa pytal: Je to vyhradene obdobim (alebo nejak tak)?

Odpoved: Ani nie... Samozrejme, ze doraz je kladeny na kordy, ale to je z dovodu, ze barok je u nas nosnou castou programu a mame kordy radi... Ak je poziadavka, nie je problem ucit aj mec, sablu ci nieco podobne... Staci dat poziadavku a dokopy dost ludi, hehe... V kazdom pripade, ak niekomu chyba mec a chce ho robit na urovni (o ktorej u nas pochybuje, hehe), este stale sa nemusi trepat par sto kilometrov do riti, staci, ak sa ozve ing.Bobovi, ktory sa mecu v KE venuje viac ako seriozne... Na to sa samozrejme treba opytat, ehm...

K tomu hraniu sa na co nie sme a podobne, nazyvanie skoly sermu treningmi ako vsetky ostatne: Predpokladam, ze ked nase "treningy" trvaju 7-8 mesiacov 2-krat do tyzdna po dve hodiny pod skutocne odbornym dohladom, ked sa prebera nove ucivo ako pakticke, tak i teoreticke, nebude to tak celkom obycajny treningovy proces, vsakano? Ale aby som uviedol na spravnu mieru, tak ano, mame aj to, co u vas nazyvate treningom - ale tu uz ide o individualne spolocne zabijanie casu... Idea

A k tomu rypaniu a nazeraniu do vlastnych radov:

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ale dajme tomu, ze to chapem, tiez by som len neochotne priznaval, ze som vyhodil peniaze do luftu... Koniec koncov, ved to je vidiet aj v temach ako Kratky sek ci Plochy kryt, staci, aby niekto povedal, ze su aj lepsie systemy,lepsie zdroje, lepsi ucitelia a uz to ide... Wink

A akoze som rypal a bavi ma to,tak citujem "je len jeden serm, ale mnoho ciest k nemu", hehe... Urcite som to uz niekde spominal, hadajte, kto to povedal... Twisted Evil Jediny rozdiel je v tom, ze u nas za malo penazi mame hodne muziky... Co uz, nasetrime na strasne drahe zbrane, s ktorymi musime sermovat, aby nas zbrojar na nas zarobil na vilu s bazenom... Laughing LaughingLaughingLaughingLaughing

Saaaaaaaakra.... A este som cosi zabudol... Je to podla vsetkeho len teoria, ale moj nazor je, ze privela ucitelov narobi len skody... Takze, ak mam tyzden dvoch, zvysok roka dalsich pat (tak to je, aj ucitelia na treningoch si chcu zasermovat ci potrenovat suboje, hehe), toje dokopy viac nez dost na to, aby som bol viac ako neisty... Ale mozme to nazvat aj konfrontaciou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ľubo Wassermann
Bežný tlachal


Založený: 07 Dec 2006
Príspevky: 88
Bydlisko: KE

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 9:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff:
Ja som tu skolu pod vasim ucitelom zazil aspon par treningov. Je pravda ze som vtedy len so sermom zacinal, ale uz vtedy ma dostal pristup ucitela k tomu co ucil. A tym mi to cele da sa povedat znechutil. Radsej si priplatim a viem ze ten co ma uci ma k tomu aj pozitivny vztah a nerobi to len preto, ze za to nieco dostane ale ho to aj bavi Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 9:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubo H.... Ako som to videl vtedy ja a teraz... Ak prides na nas "trening", je tam 20 magorov, ktori makaju ako fretky a vidis na nich, ze ich to bavi... Ak ich to bavi, bavi to i ucitela... A po pravde, ked ste vy s nim zazivali par treningov zadarmo, moc nadsenia na vasich tvarach vidiet nebolo, pre istotu ste sa aj zdekovali do vedlajsej telocvicne s argumentom "nam sa zle trenuje s vami"... Samozrejme, vas nazor, ale podla mna pramenil prave z toho, ze my sme uz predtym mali nadupane dva roky kordu a rak aj terminologiu meca sme si podla toho upravili - my sme vedeli, o com ucitel hovoril... Mozes ma napadnut, ze ucitel sa musi prisposobit ziakovi... Ano, musi... Ale len ak je snaha zo strany ziaka prisposobit sa ucitelovi...

Aby sa predislo nedorozumeniam - nespominam konkretne mena, pre istotu... a tiez preto, aby ste ma mohli nenavidiet vsetci, hehe.

Inak, k tomu co kto dostava... Nas ucitel nedostava NIC, len nasu vdaku, uctu a priatelsky vztah, inak nic... Mozno ak by si mu prihodil nejaku tu korunu, tak aj ten mec by ta ucil s nadsenim, hehe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Berik
Bežný tlachal


Založený: 30 Sep 2006
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 9:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
KE, kde je beztak dost sermiarov... Ktori vsak paradoxne radsej navstevuju tyzdnove rychlokurzy za par tisic, hm


Je zo dost zvlastne ze vsetci ostatni navstevuju prave tie kurzy. Poznas tento vtip?

Blondinka ide v aute po ceste a v radiu hlasia varovanie
Radio: Varujeme vodicov, ze na useku XYZ ide jedno vozidlo v protismere.
Blondinka sa zacne rozculovat: Keby jedno, ale vsetky!

Alebo

Vsetci su blazni len ja som lietadlo

Wink



Olaff napísal:
"treningy" trvaju 7-8 mesiacov 2-krat do tyzdna po dve hodiny pod skutocne odbornym dohladom, ked sa prebera nove ucivo ako pakticke, tak i teoreticke, nebude to tak celkom obycajny treningovy proces


To si asi mysli kazda skupina, opak by bol hlupostou. Inak ja som vzdy kazdy trening povazoval za cinnost pod odbornym dohladom, kde sa preberaju nove veci, ze by som sa az tak mylil? Co teda trenign je, hmmmm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ľubo Wassermann
Bežný tlachal


Založený: 07 Dec 2006
Príspevky: 88
Bydlisko: KE

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 9:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No vies, o financie skupiny som sa vtedy nestaral. A aspon co sme sa potom zdekovali bolo preto, ze sme aj tak nestihali a zbytocne by sme brzdili ostatnich. Tak som to vtedy videl ja.
Ale neslo mi o pristup vo vyucovani ale celkovo. Ked ucitel pride po tom co ucil mec pride do satne a povie ze toto obdobie je aj tak o nicom. A ten co chce sa poriadne venovat sermu robi barok alebo rokoko tak co ja viem. No je to trochu divne. A nehovoriac o tom ako chcel urobit na neskusenom zaciatocnikovi ktory by mu na to mozno aj skocil, obchod storocia. Supeeer

Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Berik
Bežný tlachal


Založený: 30 Sep 2006
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 9:30 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubo H. napísal:
A nehovoriac o tom ako chcel urobit na neskusenom zaciatocnikovi ktory by mu na to mozno aj skocil, obchod storocia. Supeeer

Wink


Povedz viac. Mozno prave preto ze ho Olaff neplati, tak si enjako musi privyrobit Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 9:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Berik: Ja poznam hlasku "Boh je rovnaka kurva ako Diabol, akurat ma lepsiu reklamu"...

Co je trening.... Hm, tazko povedat... Ale ak to zhrniem, tak trening by mal zahrnat rozcvicku, nejake to rozkrokovanie, nejake to preberanie novych technik, nacviky jednotlivych duelov... Ak si teda spravne pamatam niektore temy, ktore tu frcali, hehe...

Takze, to je trening...

A ako vyzera skola sermu? No, to uz ti ja povedat predsa neviem, ja na ne nechodim, hehe... A nase know-how si radsej nechame pre seba aspon dovtedy, kym nebude nasa reklama taka dobra, aby sme mohli za kurzy pytat prasule... Twisted Evil

A co sa tyka odborneho dohladu... No... Pochybujem, ze odborny dohlad nad talianskym barokovym sermom dopusti napr. prenosy s rukou v polohe charakteristickej pre francuzsky neskorobarokovy serm, hehe... Napriklad...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
minue
Bežný tlachal


Založený: 16 Dec 2006
Príspevky: 84
Bydlisko: SE

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 9:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

asi to ucitel nerobi pre peniaze.....
_________________
za ohováranie sa odsudzovalo aj na vlastné vyzauškovanie a pojedanie psieho lajna každý týždeň v deň trhu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 9:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Berik: Chcel podla vsetkeho predat mec z kategorie kolajnica, hehe... Na druhej strane, pomlcime o vyrobcovi, ktory mu ho urobil na "objednavku", som to ja ale charakter... Okrem toho, videl som tiez kdeco predavane a prehlasovane za kdeco, ako priklad uvediem len "kord" so sportovou cepelou prehlasovany kord...

Lubo H.: Paci sa ti barok? Rokoko? Sable? westernove prestrelky? Druha svetova vojna? Nie? A budes to tajit? Bohuzial, pravda je taka, ze nech je mec technicky, ako len chce, kord to nie je... Vies, preco sme ho natiahli do ucenia meca? Preco sme ho donutili? Pochybujem.... A dovolim si vyslovit aj pochybnost, ze sa niecom zmeni tym, ze ti to poviem... Skor to veci len skomplikuje, hehe...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Berik
Bežný tlachal


Založený: 30 Sep 2006
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 9:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja len ze ked ste jediny, ci chyba nemoze byt aj inde, len na zamyslenie Smile

No ja narazam na klasicky trening, neviem co popisalo sa v teme o treningoch,citam tu malo tem, je to totiz hnoj a nie forum Very Happy

O tom prenose trebars zaloz temu, isto z toho bude pekna debata ako vsetky ostatne, krasne odkazovanie na kodexy. No nik o vyssie obdobie sa tu akosi nerozpisuje, cize asi nemas s kym si pokecat.

Ozaj, typicke neznamena ze nebolo skor, potom to upresni a pouzivaj presne slova, nebudeme sa predsa chytat za slovicka Razz , ale o tom uz ja nic neviem.

Wau, kde si videl ten kors so sportovou cepelou?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 9:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie sme jedini, obavam sa... Mozno sme jedini barokovi, ale urcite nie jedini... Staci sledovat tento hnoj, ako pises (a ja nemozem nesuhlasit, hehe), aby si prisiel na to, ze minimalne v TT a KE robia veci inak a nezavazne na magisteriu... Takze sme minimalne traja, co uz asi tiez celkom stoji za zamyslenie...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Strana 4 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk