Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Kedy začať so šermom?
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Cora
Regrút


Založený: 12 Jún 2006
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi Sep 15, 2006 3:48 pm    Predmet: Kedy začať so šermom? Odpovedať s citátom

Prosím o radu a Váš názor ohľadom prijímania nových členov do šermiarskych skupín. Zaujíma ma, či je vo Vašich skupinách stanovená dolná veková hranica / aká ?/ pri prijímaní nových členov alebo jednoducho povedané "od akého veku dať uchádzačom zbraň do ruky". Proste niečo na témy: vek, riziko, zodpovednosť...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jany -jan kober
Bežný tlachal


Založený: 16 Jún 2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PríspevokZaslal: So Sep 16, 2006 2:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

u nas je to od 16. a je dobre ked mladsi ako 18 rokov donesu od rodicov potvrdenie ze su oboznameni o rizikach a tak Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
risce mori
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Sep 22, 2006 7:30 am    Predmet: Odpovedať s citátom

začat so šermom je možné kedykoľvek, ale do šermiarskej skupiny je najvhodnejší vstup (pre skupinu) po 18-ke a ešte lepšie po ukončení strednej školy - to človek už vie čo ide ďalej robiť, či ostane na výške v mieste kde má skupina sídlo, alebo tu ostane pracovať, alebo pojde robiť do sveta.
Profil najvhodnejšieho kandidáta na šermiara:
muž 20 rokov, stredná postava, zamestananý na stálo v mieste sídla šermiarskej spoločnosti, bez záväzkou, zručný majster, skúsenosti napríklad s tancom alebo gymnastikou (rytmus a ohybnosť).
Ďalej diapazon iných aktivít musí byť minimálny (t.j. že okrem šermu nebude ešte navštevovať basketbal, futbal , klub horskej cyklistiky a horolezectvo) bo potom nikdey nebude mať dostatok času najmä počas šermiarskej sezony

no a to nie sú všetky potrebné vlastnosti jednotlivé skupiny majú ešte rad iných podmienok, napríkald v Cassanove musí prejst príjmačom vid príspevky vo vedľajšom fore.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Fachman
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2006
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: St Sep 27, 2006 6:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo tak znalosť histórie,to nepokladáte za dôležité???Veď o tom to predsa je či nie??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Regis
Bežný tlachal


Založený: 29 Sep 2006
Príspevky: 31
Bydlisko: BA - Nove mesto

PríspevokZaslal: Ne Okt 01, 2006 6:16 pm    Predmet: mno Odpovedať s citátom

To je samozrejme velke plus, ale ak ma niekto skutocny zaujem tak sa to moze naucit uz pocas sermovania ( popozicavat si knizky od starsich sermiarov a tak .. Wink ) a nemusi o tom vedet prve posledne uz ako novic ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Fachman
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2006
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Ne Okt 01, 2006 8:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme,že nie všetko,ale aspoň nejaký seriózny základ.Aby vedel aké zbrane boli a kedy sa používali.Aby potom nerozprával po vystúpení nejakým divákom o rimanoch s jedenapolručákom a o Svätoplukovi v plnej plátovej Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Št Okt 05, 2006 12:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Navi: mozem sa spytat, preco by nemal mat sermiar sirsi okruh zaujmov, pokial nejdu na ukor sermu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Okt 10, 2006 2:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Možeš sa opýtať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Okt 10, 2006 2:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

HMM: pretože nepoznám prípad že by to nešlo na úkor šermu či už kvality kvality alebo súvisiacich aktivit.

Ak máč niečo robiť poriadne, tak sa tomu musiš adekvátne venovať.
Nehovorím , že popri tom nemožeš hrať futbal, môžeš ale nesúťažne nezávazne, bo ak príde na to pre ktorú aktivitu sa budeš počas sezony rozhodovať je zle. Pretože vždy budeš mať dilemu a potom kvoli jednej aktivite vynechávaš inú, neprídeš na tréning, alebo nebodaj vystúpenie či iný druh akcie týkajúcej sa šermu a pod.

ib
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Okt 10, 2006 7:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Sakra, tak to asi budem musiet zahodit bike, korcule, lezecky, batoh a kopec dalsich veci, inak som dosermoval... Po pravde, moj osobny nazor je, ze co sa tyka slovenskeho sermu, vacsim zabijakom kvality a ludskej dostojnosti (a tiez mienky verejnosti o sermiaroch a serme) je to mnozstvo chlastu co do seba dokazu sermiari na akciach naliat, ako to, ze niekto ma aj nejake ine aktivity... A ked si mam vybrat, radsej budem, ked moji chalani a dievky budu obcas nestihat vystupenia kvoli nejakym pretekom ci sutaziam, akoby som ich mal po kazdej jednej akcii nosit domov ozratych, pripadne po nich volat pribuznych, aby si po nich prisli... Bohuzial, na to potrebujem aj par "dospelych", ktori na to jednak dohliadnu a jednak budu "vzorom"... Dospely su v uvodzovkach zamerne, je to kvoli tomu, ze dospely clovek podla mna nie je ten, co ma nad 18 rokov, ale ten, ktory to ma v hlave v poriadku... A preto aj jedinou odpovedou na otazku "kedy zacat so sermom" je vtedy, ked clovek vie, ze to je to, co chce robit a comu chce obetovat volny cas - tu ziadna vekova skupina neplati...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: St Okt 11, 2006 6:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Navi: vazne nemam pocit, ze by sermiar nemal mat ine aktivity. Ide o otazku priorit, ak ja budem robit 500 veci tyzdenne, ale serm bude vzdy mojou prioritou, tak si myslim, ze je to ok. Navyse, ak som student, mam nechat kvoli sermu skolu? Ak mam frajerku, mam sa na nu vykaslat? Hm, myslim ze nie, rozhodne nie, kym ma serm neuzivi a nevrati mi aspon cast prachov, co som donho vrazil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rado Striha - Banán
Mladší údržbár


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 75
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Okt 11, 2006 8:09 am    Predmet: Odpovedať s citátom

to Olaff: Nemusis nic zahadzovat, len si stanov prioritu comu sa chces riadne venovat, lebo ked sa chces niecomu venovat (v tomto priapde serm), nech uz to ma uroven, inac budes iba "keckař" (pekný český výraz) od ktoreho kazdy boci. Najhorsie je , ked sa niekto vydava za nieco a nezvlada to... je to iba dehonestacia...
chlast a jeho mnozstvo je mizerna vyhovorka - evidentne nemas ty a tvoji mladi disciplinu. Je kopa skupin, kde sa veselo konzumuje alkohol (aj vo velkych mnozstvach), ale ti ludia si to vedia zariadit tak, ze na druhy den su v pohode a funkcni...
_________________
Banán
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ferdinand Ornth
hLadič / Pijan


Založený: 18 Máj 2006
Príspevky: 21
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: St Okt 11, 2006 8:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ludia, nepite!!!! bude Vam hoodne spatne, asi tak jak mne teraz ..... a cesta na zachranu nejni.... Crying or Very sad Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Okt 11, 2006 8:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

banana napísal:
to Olaff: Nemusis nic zahadzovat, len si stanov prioritu comu sa chces riadne venovat, lebo ked sa chces niecomu venovat (v tomto priapde serm), nech uz to ma uroven, inac budes iba "keckař" (pekný český výraz) od ktoreho kazdy boci. Najhorsie je , ked sa niekto vydava za nieco a nezvlada to... je to iba dehonestacia...
chlast a jeho mnozstvo je mizerna vyhovorka - evidentne nemas ty a tvoji mladi disciplinu. Je kopa skupin, kde sa veselo konzumuje alkohol (aj vo velkych mnozstvach), ale ti ludia si to vedia zariadit tak, ze na druhy den su v pohode a funkcni...


Na toto sa da pravdepodobne povedat len toto: Very Happy
A dovod? Zjavne nevies, ake su moje priority, aka je moja uroven, za co ci koho sa vydavam a uz vobec nepoznas disciplinu a moralku mojich ludi. V kazdom pripade, neverim na to, ze den po ozieracke je mozne fungovat v pohode a plne funkcny, na to som toho videl uz privela... Ak je takych skupin kopec, v pohode, nech si tak pokracuju, nech si chlastaju, nic mi nedava pravo im v tom branit - podla mna ide, a uz sa opakujem, o poskodzovanie dobreho mena sermu a sermiarov... A ak si niekto este aj v jednom kuse zasiera fora na vlastnych strankach s tym, ako a kde sa ozral, to ani neviem dostatocne dobre pomenovat - ked chcete chlastat, chlastajte tak, aby to o vas nebolo vediet. To vsak stale nezmeni nic na tom, ze mi to bude vadit a budem to odsudzovat - a to rozhodne nie som svatec...

A vobec,bavime sa o tom, kedy zacat so sermom, nie o chlaste. A ja som svoj nazor napisal - ked si clovek uvedomi, ze to je to, co chce robit a co vsetko je tomu ochotny obetovat...

PS: Nie som keckar, hehe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Scar
Tlčhuba


Založený: 12 Júl 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Nitrianske kniežatstvo

PríspevokZaslal: St Okt 11, 2006 9:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff, neostáva mi než s tebou súhlasiť.
_________________
Gvozd.........................................Aby sme sa rozumeli, nemám nič proti scénickému šermu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: St Okt 11, 2006 9:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
. A preto aj jedinou odpovedou na otazku "kedy zacat so sermom" je vtedy, ked clovek vie, ze to je to, co chce robit a comu chce obetovat volny cas - tu ziadna vekova skupina neplati...



súhlasím s týmto názorm - šermovať môžeš začať kedykoľvek či máš 16 alebo 50 - ak to chceš robiť.
Čo sa týka iných aktivít - je to ako bolo povedané o prioritách (nehovorím že musíš skončiť z bicyklovaním a pod. ale ide o to, aby ti v šerme práve iné aktivity neboli na obtiaž.

asi moje slová neboli úplne pochopené a najmä deCarabas om

De Carabas - ak chceš aby si ti vrátili peniaze vložené do šermu - tak potom sa budeš musieť vykašlať naozaj na veľa vecí.
včítane frajerky (koľko vrážaš penazí do nej - vrátia sa?) je to síce tvrdo povedané - neber to osobne ber to ako názor k téme - peniaze .
Šerm môžeš robiť profesionálne - je to veľmi , veľmi náročné
Alebo ho môžeš robiť pre zábavu - možeš byť kvalitný šermiar ale neuživí ťa to a vtedy to može byť dobré (vravím môže) pretože možeš to robiť len a len pre zábavu alebo sa možeš zabávať šermom

takzvané poloprofesionalne resp. šermovať preto aby sa mi vrátilo čo som do toho dal, resp. zarobil nerobí dobrotu ani v medziludských vzťahoch ane šermiarovi samotnému.

poznámka: netvrdím že šermiarska skupoina si nemá účtovať za svoje vystúpenie peniaze - má a nie málo, veď je to kopa času a nákladov pripraviť program - rozdiel je v tom ako sa tie peniaze použijú - či na honoráre jednotlivcom alebo na rekvizity, zbrane kostými pre skupinu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Rado Striha - Banán
Mladší údržbár


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 75
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St Okt 11, 2006 10:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:


Na toto sa da pravdepodobne povedat len toto: Very Happy
A dovod? Zjavne nevies, ake su moje priority, aka je moja uroven, za co ci koho sa vydavam a uz vobec nepoznas disciplinu a moralku mojich ludi.

A vobec,bavime sa o tom, kedy zacat so sermom, nie o chlaste. A ja som svoj nazor napisal - ked si clovek uvedomi, ze to je to, co chce robit a co vsetko je tomu ochotny obetovat...

PS: Nie som keckar, hehe.


Pravdou je, ze ta nepoznam ani nepoznam uroven ViaCassa... ale stale si myslim, ze aj chlastat sa da zodpovedne. Reagoval som na tvoj vyrok, ze si nevies dat rady s mladymi co chlastaju... Chlast bol, je a bude problemom vzdy...
A stale si myslim, ze nemusis nic zahadzovat. Dolezite je, aby sa clovek venoval sermu dobre a aby nerobil hanbu ludom, ktori sa sermu skutocne venuju.
Olaff napísal:

A preto aj jedinou odpovedou na otazku "kedy zacat so sermom" je vtedy, ked clovek vie, ze to je to, co chce robit a comu chce obetovat volny cas - tu ziadna vekova skupina neplati...

a s tymto hore suhlasim...
_________________
Banán
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Okt 11, 2006 10:36 am    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstate sa zhodneme.... Az na jedno: moji ludia nepiju, ked su niekde za Via Cassa, takze nemam dovod si davat s nimi rady, co sa chlastu tyka... A este mi napada, zodpovedne sa da pit, nie chlastat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: St Okt 11, 2006 5:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To Navi: No, nechcem rozoberat, ake mam vyhody z frajerky, to sem ozaj nepatri. Ja som sa snazil poukazat na to, ze pre mna je serm rovnaka zaluba ako turistika, posilnovna, pisanie scenarov ci bicykel. A prave preto kvoli tejto zalube neskoncim s inou, to sa mi vidi az prilis tvrde. Ako hovorim, ak by sa serm dal brat ako zamestnanie, ok, potom uz su tam ine hodnoty. Ale pre mna je to stale len konicek a kedze som mlady clovek mam rad urcitu volnost. TYm, ako prezentujes serm podla seba (tvoj nazor, ok), ze treba zanechat ine aktivity podla mna dost vystrasi inych mladych, ktori rovnako maju radi urcitu volnost a sermom chcu len vyplnat volny cas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Št Okt 12, 2006 8:35 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nemusíš zanechávať iné aktivity - ale ide o priority -
Sam si myslím že je lepšie vedieť z každého niečo ako vedieť len jednu vec super.
Súčasná mládež má problémy si zahrať hokej, volejbal, basketbal nehovoriac o výkonoch v atletike (to všetko bolo pred tým náplňou telocviku na základenj škole - čo tam teraz robia neviem)

To bolo k tomu, že mať iné aktivity neodsudzujem, ale ak chceš robiť šerm a s ním vystupovať pred divákom musiš byť v ňom dobrý - a preto sa mu musíš venovať o čosi viac ako svojemu bežnému hobby ktoré robíš viac menej pre seba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk