Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Historicky kostym
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Andrej Kakos - Kakac
Tlčhuba


Založený: 31 Júl 2006
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 3:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ludia su tupy dav, s tym sa neda ine len suhlasit. Cele to podla mna aj tak zavisi od toho ako ma SHS ladeny svoj program. Ked robi vystupenie ako ukazku bojoveho umenia danej doby tak by som aj ja ocakaval ze kostymy budu co najviac presne, ale napr ked robi komedialnu scenku tak by som urcite nejaku mieru stylizacie v pohode toleroval, lebo by mi napr umocnila zazitok zo scenky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 3:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

co sa tyka stylizacie, tak v nasom pripade dosiahnes docela dobry efekt aj dobre zvolenym kostymom, zodpovedajucim dobe a ak by bolo treba nieco zvyraznit, skor by som to riesil nejakymi vyraznymi doplnkami (prehnane velky mesec u bohaca, "potrhany" odev u banditu atd...)...ono divadlo ako take je trochu o niecom inom...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Müscha
Bežný tlachal


Založený: 27 Mar 2007
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 3:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jistá charakteristická stylizace v rámci divadla je možná ji v rámci historických reálií, tam bych problém neviděl.
Problém je hlavně v tom, že lidi chtějí vidět krev, zlámané hnáty a násilí, dobovost oblečení je zajímá minimálně, ale zafixují si to ke scénce a pak si myslí, že je to historická skutečnost.
_________________
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Ut Apr 03, 2007 4:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak chuopi,tu mate svoju staru-novu temu Smile
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum


Naposledy upravil miso dňa St Apr 04, 2007 8:18 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Andrej Kakos - Kakac
Tlčhuba


Založený: 31 Júl 2006
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Ut Apr 10, 2007 10:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel som k tekto teme napisat este par viet.

Co sa tyka este tej stylizacie kostymu, podla mna sa da vyuzivat aj viac, napriklad ked ma postava predstavovat nejakeho miestneho suknickara a "elegana" mozem mu zvyraznit na kostyme nejaku modnu cast odevu, napriklad obrie krytie, nafuknute nabrane rukavy a podobne, toto boli presne postupy ktore sa pouzivali aj v dobovom divadle na karikaturizaciu postavy.
Myslim si ze pre nas by malo byt vyuzivanie aj takychto dobovych postupov v poriadku - najma ked nase scenky nekopiruju presne historicke udalosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Müscha
Bežný tlachal


Založený: 27 Mar 2007
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Ut Apr 10, 2007 1:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Používání dobových stylizací je samozřejmě košer.
Možná by to stálo za přesunutí do sekce historie.
_________________
Není Boha kromě Boha a Ježíš je jeho prorok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ostrinko
Bežný tlachal


Založený: 07 Máj 2007
Príspevky: 25
Bydlisko: na konci sveta

PríspevokZaslal: Po Máj 07, 2007 7:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte vsetci,
ak si este niekedy precitate tak:

nehnevajte sa ale kakac ma pravdu. uplne suhlasim co hovori. a hlavne je aj to, ze na hoc akom zobrazeni sa dal zobrazit s jednym odevom a nie celym satnikom a ak sa nedochoval ako archeolog nalez tak nemoze nikto vediet ake variacie mal doma. ja to studujem do hlbky a v 6 rocniku budem z ttohto robit statnice. takze viem o com hovorim! je to velmi idividualne, lebo fičúri boli a kazdy chcel byt niecim novy a krajsi a vsetci sa nedali zobrazovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lenka "Lenka"
Tlčhuba


Založený: 26 Feb 2007
Príspevky: 251
Bydlisko: tam, kde sa vrany otacaju

PríspevokZaslal: Št Feb 21, 2008 3:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To ostrinko: co studujes? a kde
_________________
Forma sleduje funkciu.... (H.J. Sullivan)
Ornament je zločin .... (A. Loos)
Ušľachtilá jednoduchosť a tichá veľkosť (J.J. Winckelmann)
Architektúra je umelecký čin a dom stroj na bývanie (Le Corbusier)
50 - ročná lebka neandrtalca (Doc. Hoššo)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ostrinko
Bežný tlachal


Založený: 07 Máj 2007
Príspevky: 25
Bydlisko: na konci sveta

PríspevokZaslal: Ne Mar 02, 2008 10:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pekne nazory tu z vas vypadli. dobre sato cita.
ako s avedia chlopi rozopravat....o jednom probleme.
je to mile...
uz som sa dlho neozvala a tak konecne nieco aj ja prispejem.
jediny hodnoverny a pravy priklad podla ktoreho sa da urobit kopia je archeologicky nalez ci muzealny predmet zachovany do takej miery aby sa z neho dalo citat.
ale vsetko ostatne je prisposobovane autorom ktory to v tej ktorej dobe spracoval na akykolvek podklad

a este k tomu niku co ma kakac: nechajte mu ho jemu by iny nepasoval...fakt
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tetravus
Bežný tlachal


Založený: 20 Jún 2008
Príspevky: 18
Bydlisko: Vrútky

PríspevokZaslal: Ne Okt 05, 2008 8:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mna by zaujimala trosku odlisna vec:
co myslite do akej miery je historicke nieco ako mal na sebe Boromir z pana prstenov?

http://www.quizilla.com/user_images/B/bloodvamp13/1125427425_llaBoromir.jpg

mne to pride ako relativne realne, az na ten kozenny plast, alebo surcoat alebo co to koze ma byt...v podstate je to kosela s tunikou a tym kozennym cudom...

a este ma zaujima vas nazor na gondorske platovky (bez toho zdobenia)

http://www.alleycatscratch.com/lotr/Human/Gondor/Armor.htm

strasne sa mi pacia, tak ma zaujima ci by bolo nieco take si zobrat na seba do bitky bez toho, aby sa tu do mna niektori ludia zacali navazat jak keby som im zjedol desiatu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Okt 05, 2008 8:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no s historiou to ma spolocne asi tolko, ze fantasy sa nou vacsinou nejakym sposobom inspiruje, tam to konci...takze ak ti mam poradit, na akcie s podtitulom historicke si nic take na seba nedavaj, inac riskujes... a co sa tyka zbroji, tak k tym sa radsej nevyjadrujem - su sice pekne, efektne, ale je to kompilacia toho, co sa ich navrharovi pacilo a toho, co sa zrodilo v jeho fantazii...

ale zase na druhej stranesa nemusis bat, ti kopec " "historickych" sermiarov" ti take nieco nadsene odobri ako uplne historicke, nakolko aj ich kostymy a vystroj sa zrodili vo fantazii (ich vlastnej) a nie v historickom badani

...inac podla mojho nazoru by bola vacsina fantasy zbroji pre svojho majitela skor smrtelne nebezpecna ako ucelna
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk


Naposledy upravil Daniel Holeček - Triarius dňa Ne Okt 05, 2008 8:41 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ne Okt 05, 2008 8:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to si z nas asi robis prcu....
mas nas za idiotov?


samozrejme, ze by ta vysmiali, lebo uz by si davno nebol "in".

teraz fici predsa world of warcraft!!



a teraz vazne (a po prvej verzii prispevku so stoickym kludom). nechcel si povodne prispiet do larp alebo fantasy fora?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Okt 05, 2008 8:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ty kokso, tak toto chcem Exclamation Exclamation Exclamation kaslem na cele 14. storocie a vyhadzujem svoj kostym do kontajnera a idem do tohto
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Radian
Bežný tlachal


Založený: 29 Máj 2007
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Ne Okt 05, 2008 11:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tetravus: To bolo od teba dosť nerozumné. Confused Už by si mal vedieť aké miestne osadenstvo je.
Nemiešaj fantasy z historiou . Rozhodni sa kým z historie chceš byť nájdi si malby a vyobraznia a zbroj . Budeš spokojný a zvyšok historicky založeného šermiartva tu nebude musieť vybuchovať .

Triarus: Na škále rozličných nepraktickostí a zvrhlostí, je u mňa výzbroj v pánovi prsteňov- Pozor !!!! Podotýkam Rohan a Gondor veľmi sa približujúca reálnosti . Krúžkovky a šupinovky. Meče, sekery všetko v rámci normy .
Plátovky je tam čo vytýkať. Kopec z nich sa robilo s použiteľnom prevedení, čiže riadne oceľ poriadnej hrúbky.

Ja na tých obrázkoch vidím normálny kiris len ornamentovaný . Ramená a zašpicatenú barburtu.

matoS:Tá s prepáčením pi...... čo si tu postol sa z vyššie nedá ani porovnať . Tam bolo vidno, že sa z niečoho vychádza.


Mali by ste sa pozrieť na renesančné šlachtické zbroje a videli by ste ešte zvrhlejšie veci než vidíme vo filmoch . Vážne odporúčam navštíviť cisársku zbrojnicu vo viedni.


Na bitku by som si to nezobral, lebo to je fantasy. Tak dopredu upozorňujem, že na nič takú tu nenahováram. Snažím sa orientovať podľa historicky doložených vyobrazení .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Po Okt 06, 2008 12:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tetravus napísal:
mna by zaujimala trosku odlisna vec:
co myslite do akej miery je historicke nieco ako mal na sebe Boromir z pana prstenov?

http://www.quizilla.com/user_images/B/bloodvamp13/1125427425_llaBoromir.jpg

mne to pride ako relativne realne, az na ten kozenny plast, alebo surcoat alebo co to koze ma byt...v podstate je to kosela s tunikou a tym kozennym cudom...

a este ma zaujima vas nazor na gondorske platovky (bez toho zdobenia)

http://www.alleycatscratch.com/lotr/Human/Gondor/Armor.htm

strasne sa mi pacia, tak ma zaujima ci by bolo nieco take si zobrat na seba do bitky bez toho, aby sa tu do mna niektori ludia zacali navazat jak keby som im zjedol desiatu...


Boromir - áno, je to niečo skorohistorické, takže to je SKORO dobré, len...
Plátovka - Áno, ide to zobrať do boja 3 veku. pozor na obdobie *- 30 rokov a si inde... Treba ale nájsť SHŠ, čo bude robiť škretov...

Ak máš záujem o zbroj do historickej bitky, čo môžeš zobrať aj do pána prsteňov, nie je problém. Ale odporúšam túto postupnosť. Naajskôr história, potom fantazy...

Radian: dobu neoklameš... Smile
Maťo S: Áno, kostým je vhodný pre Japonsko, mladia doba betónová...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Po Okt 06, 2008 8:18 am    Predmet: ... Odpovedať s citátom

Radian napísal:
matoS: Tá s prepáčením pi...... čo si tu postol sa z vyššie nedá ani porovnať . Tam bolo vidno, že sa z niečoho vychádza.


Mali by ste sa pozrieť na renesančné šlachtické zbroje a videli by ste ešte zvrhlejšie veci než vidíme vo filmoch . Vážne odporúčam navštíviť cisársku zbrojnicu vo viedni.


Co ma neforemny kus plechu spolocny s brnenim? A este renesancnym? Spickove kanelovanie, tvarovanie (a ako hovoris, miestami sice "divnych" tvarov, ale co to ma spolocne s nejakou obitou popolnicou?)...

http://www.metmuseum.org/Works_of_Art/collection_database/listview.aspx?page=1&sort=0&sortdir=&keyword=&fp=1&dd1=4&dd2=0&vw=1

ktore z tychto si mal na mysli? http://www.khm.at/system2E.html?/staticE/page145.html

ci tu? http://www.arador.com/gallery/cleveland.html

http://www.arador.com/gallery/leeds.html

http://www.arador.com/gallery/met1.html

http://www.arador.com/gallery/krey.html

http://www.arador.com/gallery/eli.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Po Okt 06, 2008 11:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

to Maťo: ťa vytočil čo? Smile

najprv som to chcel zmazať už od začiatku strany ale potom my to prislo tak hrozné, že mi to nedá a nechávam to tu pre výsrahu, keď si nadáte pozor a budete traviť vela času pri TV .... ma to za nasledok potom taketo uvažovanie.

to fantazy boyz:
Mladí pani (a aj dámy taktiež) každý z vás študuje alebo na strednej alebo vysokej škole, si robte srandu to nikdy ste neboli v múzeu?
(netvrdím že LOTR sa mi nepači, ale ubezpečujem vás je to len rozpravka aj ked velmi podarená)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Radian
Bežný tlachal


Založený: 29 Máj 2007
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Ut Okt 07, 2008 11:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano celkom pekné . To nehovorím preto aby som ťa naštval ale, lebo je to tak . V Renesancii bola zbroj šlachty často iba modnym doplnkom a tie najšialenejšie boli také, že si to ani nevieš predstaviť. Celé to opičenie sa po antike . Na štítoch, prilbách a brneniach abosútne nepraktické plastiky. Niektoré zbroje nikdy nenosili a boli len výstavným kusom, ktorým dokazovali aký sú bohatí .

matoS napísal:

Co ma neforemny kus plechu spolocny s brnenim? A este renesancnym? Spickove kanelovanie, tvarovanie (a ako hovoris, miestami sice "divnych" tvarov, ale co to ma spolocne s nejakou obitou popolnicou?)...

A ešte sa spýtam, to teraz porovnávaš tie veci z kráľovskými zbrojami ?Zbrojami tých, ktorý za ne mohli vyhadzovať tisíce? Ukáž mi jeden obrázok radového vojaka v dokonale kanelovanej zbroji z gravírovaným povrchom a zlatením?


Naposledy upravil Radian dňa Ut Okt 07, 2008 11:56 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Okt 07, 2008 11:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

renesancne talianske zbroje inspirované antikou sú takéhoto typu,



z matovho odkazu vypichnem tieto





neviem čo mysliš ty ale renesančné "anticke" zbroje sú toto, a najčastejšie ich uvidiš v dielach Rafalea tak keď to npodla teba nie sú tieto tak nevime o čo mhovoríš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Baran
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 226

PríspevokZaslal: Ut Okt 07, 2008 3:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Radian napísal:
...
Mali by ste sa pozrieť na renesančné šlachtické zbroje a videli by ste ešte zvrhlejšie veci než vidíme vo filmoch . Vážne odporúčam navštíviť cisársku zbrojnicu vo viedni.
...


Môžeš prosím ťa hodiť nejaký odkaz čo myslíš tými zvrhlejšími vecami? Myslíš zvrhlé zdobením alebo nefunkčnosťou? To je podľa mňa vcelku zásadný rozdiel.

Mne napríklad na tomto nepríde nič zvrhlé.








_________________
Under Jolly Roger
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk