Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Kutilaren

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Nathaniel
Regrút


Založený: 28 Apr 2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: So Apr 28, 2007 10:35 am    Predmet: Kutilaren Odpovedať s citátom

Rad by som robil nieco zo striebrom , vcelku ma to nadchlo , ale ocenil by som zopar rad popripade aj konkretnych navodov. Dopredu dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scar
Tlčhuba


Založený: 12 Júl 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Nitrianske kniežatstvo

PríspevokZaslal: Ne Apr 29, 2007 1:09 am    Predmet: Odpovedať s citátom

"Niečo" je široký pojem. Dá sa s ním robiť veľa vecí. Skús to upresniť, inak neviem ako pomôcť. Ak chceš konkrétnu vec, zisti si akou metódou bola urobená a skús ju. Ale napr. na odlievanie treba akú-takú výbavu, najmä vysokú teplotu na roztavenie.
_________________
Gvozd.........................................Aby sme sa rozumeli, nemám nič proti scénickému šermu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Nathaniel
Regrút


Založený: 28 Apr 2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut Máj 08, 2007 8:59 am    Predmet: Vyrobky Odpovedať s citátom

No zo zaciatku nieco jednoduchsie... nahrdelniky , privesky , mozno male figurky , ryty , atd.

Viem ze idem do toho moc hrr ale chcem byt sermiarskej obci nejak remeselne uzitocny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scar
Tlčhuba


Založený: 12 Júl 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Nitrianske kniežatstvo

PríspevokZaslal: Ut Máj 08, 2007 11:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu máš článok o odlievaní, všetko to platí aj pre striebro, len si všimni (alebo nájdi) teplotu tavu striebra. Je dosť vysoká. Ak zvládneš odlievanie dobre, klobúk dolu. A pritom je to asi jedna z najmenej náročných techník na šikovnosť.

http://livinghistory.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=13
_________________
Gvozd.........................................Aby sme sa rozumeli, nemám nič proti scénickému šermu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ostrinko
Bežný tlachal


Založený: 07 Máj 2007
Príspevky: 25
Bydlisko: na konci sveta

PríspevokZaslal: Ut Máj 08, 2007 3:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

striebro nie je velmi narocne, su aj horsie kovy na spracovaie, ja sa tiez teraz ucim pacovat so stiebrom , no predtym som skusala take jednoduchsie veci .ako rezanie medi /pracovat s platom kovupotom som sa zacala ucit s drotom ocelovym striebornym... az potom tazsie veci ako odlievanie......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nathaniel
Regrút


Založený: 28 Apr 2007
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Pi Máj 11, 2007 4:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

WOW

Vdaka za ochotu , ludia.
Ale vazne , to striebro bude asi hlupost....
A ked mam o to seriozny zaujem , mozete mi poradit nejake knisky alebo linky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk