Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Luky - skúsenosti s výrobcami
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Sep 21, 2010 10:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

to Ivan: Danovi to nevadí lebo pušky nemajú tak sa ho to nijak nedotýka .... celkovo maju ludia zakon v paži pokiaľ im to nekomplikuje život. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Sep 21, 2010 10:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

len nenasrať nejakého suseda čo je policajtom,
_________________
Navi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Sep 21, 2010 10:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ale týka sa to aj "expanzných nádob na pytotechnické efekty" čiže diel, falkonetov a pod.
_________________
Navi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Juraj Skúpy
Tlčhuba


Založený: 27 Máj 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Trenčianske luhy a háje

PríspevokZaslal: Ut Sep 21, 2010 10:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Budeme musiet chodit do zahranicia vystupovat asi, ked to pojde takto dalej Smile Na slovensku zostanu len sprievody s vlajkami a bubnami... a vsetci budu nosit tak maximalne drevene tyce. Hura!
_________________
V minulosti mali k sebe ludia blizsie... stare zbrane mali totiz mensi dostrel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Sep 21, 2010 11:21 am    Predmet: Odpovedať s citátom

a ak to pôjde takto ďalej tak zakážu ja kovové repliky a budem sa oháňať drevenými alebo palstovými ako v AMERIGE
_________________
Navi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Valter Pajer - Gawain
Bežný tlachal


Založený: 08 Nov 2009
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Ut Sep 21, 2010 12:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

My Vinedaci chodime do zahranicia dost casto a problemy nemame, pretoze sme registrovany v SLZ cize v Slovenskom lukostreleckom zvaze a tym padom sme ako sportovci. Kazdy clem Vinedi ma registracné cislo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut Sep 21, 2010 7:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je dobré, ak sa v rámci zákona číta aj dôvodová správa, že prečo sa zákonodarca rozhodol takto konať...
tiež je dobré prečítať si aj komentár, vysvetlivky a všetky ostané veci okolo toho .... a nie len "vypichovať paragrafové znenie"
Záväzný výklad zákona je oprávnený robiť len Najvyšší súd SR, resp. Generálna prokuratúra SR, takže...
a ako vraveli moja stará mať, paragraf je krivý.... a ľahko sa dá obísť..
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mato
Regrút


Založený: 09 Júl 2010
Príspevky: 9
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: St Sep 22, 2010 6:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Holeček - Triarius napísal:
zase tak tragicky by som to nevidel, zbran nad 150N je aj tak zbytocna


nad 150 N - pre mechanickú zbraň, čiže cca luk alebo kuša nad 33 lbs je už zbraň a to sú bežne používané luky a kuše.

Mám vyrobený 40 lbs luk a 55 lbs kolíčkovú kušu. Na kušu je to "pľuvátko" silou dobré na krátku terčovú streľbu a rekonštrukcie (balistický dostrel cca 100 m, kožené letky na šipke).
Na poriadnu streľbu budem vyrábať aspoň 150 lbs uhorskú kušu (orieškovú), aj keď pre potreby bitky v Starej Ľubovni budem mať aj také pľuvátko cca 60 lbs.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Sep 22, 2010 3:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

sorry, kapanek som si to zle prepocital...ale nevidel by som to az tak tragicky, vynimocne musim suhlasit s Marianom, ono ide skor o bezpecnost ako taku, je pravda, ze sa tu uz nebavime o hrackach, ale o veciach ktore su realne nebezpecne a preto by nemali len tak byt volne v rukach hocikoho a hocikde...podla mojho nazoru by pri nasich akciach, ktore su koneckoncov v drvivej vacsine oficialne povolene a na vyhradenom priestore, so stanovenymi pravidlami bezpecnosti, by s tym nikto problem mat nemal, ani pri palnych zbraniach...to je to iste ako pri airsoftovkach, ktore su tiez v Dckovej kategorii - tiez ich musime prepravovat v puzdrach a pouzivat len mimo verejnych priestranstiev a zatial som sa nestretol so ziadnym problemom...apropo, na nasom feste sa strielalo hodne, aj na namesti pred ludmi a problem nebol a dokonca nam pri tom asistovala statna a mestska policia (pekne sme sa s nimi dohodli, oni nam zabezpecili bezpecnostny koridor a strielalo sa)...
ad Pali...no ja osobne to v pazi nemam - jednak profesne a jednak mam zbrojak aj zbran a este som aj airsoftak, takze sa o to staram dost...a na pistalach tiez pracujeme Wink
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Mato
Regrút


Založený: 09 Júl 2010
Príspevky: 9
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Št Sep 23, 2010 6:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, tak, podstatné je dohodnúť sa s policajtami dopredu, a oni sú potom milí Wink

našťastie je uvedené, že s týmito zbraňami - kat. D sa môže strieľať na strelnici, pričom definícia strelnice je taká, že sa to dá obkecať, ak je viditeľne vyznačená plocha (dead zone). A keď to ešte istia policajti, tak paráda.
Som ale zvedavý, čo namixujú v NR SR do zákona pod vianočný stromček. Myslím si, že sa to bude viac týkať automatických zbraní a nie "tíšanov zákerných".
_________________
Vypovedané slovo je ako vystrelený šíp, ani jedno už nevrátiš
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Sep 23, 2010 7:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mato napísal:
Tak, tak, podstatné je dohodnúť sa s policajtami dopredu, a oni sú potom milí Wink

našťastie je uvedené, že s týmito zbraňami - kat. D sa môže strieľať na strelnici, pričom definícia strelnice je taká, že sa to dá obkecať, ak je viditeľne vyznačená plocha (dead zone). A keď to ešte istia policajti, tak paráda.
Som ale zvedavý, čo namixujú v NR SR do zákona pod vianočný stromček. Myslím si, že sa to bude viac týkať automatických zbraní a nie "tíšanov zákerných".


Mať tak Tvoj problém.... Rolling Eyes , stačí si dať na zbraň /luk,kušu/ urobiť posudok, aby si vedel akú máš kategóriu, potom si prípadne urobiť zbrojný preukaz, niekde sa zaevidovať ako športovec a ... nemáš problém..

a čo sa týka 150 Newtonov,
Ja som sa ešte učil pre jednotku sily 1 kilopond a pokiaľ viem, tak 1 kp = cca 10 Newtonov, 150 Newtonov, to je cca 30 lbs

ak by niekto chcel presnejšie tak,
1 kilopond je definovaný ako sila, vyvolaná závažím s hmotnosťou 1 kilogram v gravitačnom poli s tiažovým zrýchlením 9,80665 m/s2 t.j. pri gravitačnom zrýchlení na Zemskom povrchu. Jeden kilopond sa rovná 9,80665 newtonov.
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Sep 24, 2010 8:05 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Marian, problem je niekde inde...mozes mat aj 4 zbrojaky, ked mas obmedzenie na pouzivanie na verejnosti...a okrem toho, na Dcko zbrojak nie je...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne Sep 26, 2010 5:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Holeček - Triarius napísal:
Marian, problem je niekde inde...mozes mat aj 4 zbrojaky, ked mas obmedzenie na pouzivanie na verejnosti...a okrem toho, na Dcko zbrojak nie je...


Práve preto by som počkal na nový zákon, resp. jeho novelizáciu, ak nejaký/nejaká vôbec bude. /skôr si myslím, že nie//
Pred prijatím samotného zákona je tzv. pripomenkové konanie a vrámci toho kon ania , je možné osloviť nejakého poslanca, alebo nejakého iného lobistu.... , nevidel by som to tak tragicky..
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Sep 27, 2010 8:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no, myslim ze aktualne avizovana novela,ak teda bude, sa tohto tykat nebude...jedine, ze by dovtedy povolili niekomu nervy s lukom alebo hakovnicou...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Belička Ivan
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 270
Bydlisko: Banska Bystrica

PríspevokZaslal: Po Sep 27, 2010 10:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to téma o lukoch

bol som sa pozrieť v obchode u Grozena:bratislavy:
http://www.grozerarchery.com/contact.htm

super naozaj veľký výber lukov najmä reflexných kopec pekných artefaktov a replík má vystavené v izbe, luk si môžeš hneď vyskúšať v záhrade lubovolne dlhý čas, prípadne porovnávať.
ceny nie sú síce malé , ale máš si možnosť vybrať aj veľkosť luku aj silu
Bral som si turecký reflexný luk, a mal ho ako v lacnejšom variante ale aj kosteno drevený za cca 350 €
a tiež tam mal turecké prstence na strelbu palcovým spôsobom

odporúčam
Ivan
_________________
Navi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
lasky
Bežný tlachal


Založený: 03 Jún 2007
Príspevky: 64
Bydlisko: Melčice-Lieskové ...pri Trencíne

PríspevokZaslal: Ut Nov 30, 2010 3:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mam luk od bisoka 58 libier laminatovy lepeny s drevom ,asi 100 sipov denne po dobu 4 mesiacov a ziaden problem cena priamo od neho bola 100e, prebral som ho na pumpe na dialnici ked siel okolo... ale dalo sa s nim dohodnut uz vtedy ze my ho posle... lukbis.pl dalsi budem brat od neho asi tiez 58 uz my je malo..cena priazniva a spokojnost z mojej strany je velka .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Valter Pajer - Gawain
Bežný tlachal


Založený: 08 Nov 2009
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Št Dec 02, 2010 5:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Z celeho problemu Devinska vysiel luk najhorsie, dovod:
Luk ako vieme je v kategorii D Smile zatial, ale spekulovalo sa o registracii tychto zbrani co by malo za nasledok vyhudenie lukov a lukostrelby na slovensku. Som aktivny clen SLZ a na poslednom zasadnuti bola na tento problem celkom slusna debata. Vie si niekto predstavit, ze by sa luky museli evidovat? Okamzite ako by zakon o zbraniach nadobudol takuto novelu, tak mam ako vyrobca dve moznosti: 1. zvysit cenu luku kvoli jeho registracii az o 12€+preprava k registracii tjst Dubnica Smile co bude mat za nasledok obrovsky pokles predaja.
2. prekvalifikujem sa na dielnu drevenych hraciek

Otazka znie: Som ako vyrobca povinny evidovat luky? Nikde sa to jednoznacne nepise, ako chcu luku odmerat natah ?
Ak na 2 m luk dam informaciu, ze na 15 palcoch natahu ma 34 libier a ze vacsi natah sa neodporuca, co s tym spravia?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Valter Pajer - Gawain
Bežný tlachal


Založený: 08 Nov 2009
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Št Dec 02, 2010 5:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Boh chran toho blba, ktory niekoho postreli lukom. Osobne ho pridem zastrelit. Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Aldaron Ďuriš
Tlčhuba


Založený: 07 Jan 2007
Príspevky: 123
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Št Dec 02, 2010 8:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A najlepsie lukom Very HappyVery HappyVery Happy
_________________
V minulosti mali k sebe ludia blizsie... stare zbrane mali totiz mensi dostrel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mato
Regrút


Založený: 09 Júl 2010
Príspevky: 9
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Pi Dec 03, 2010 12:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Marián Aldaron Ďuriš napísal:
A najlepsie lukom Very HappyVery HappyVery Happy


Pozvali by sme ho na rekonštrukciu popravy Sv. Sebastiána a on by hral Sebastiána
_________________
Vypovedané slovo je ako vystrelený šíp, ani jedno už nevrátiš
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk