Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Luky - skúsenosti s výrobcami
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Scar
Tlčhuba


Založený: 12 Júl 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Nitrianske kniežatstvo

PríspevokZaslal: St Feb 07, 2007 12:42 am    Predmet: Luky - skúsenosti s výrobcami Odpovedať s citátom

Viem že sa to tu už rozoberalo, ale bolo to v tržnici a môže sa stať že to bude zmazané a bola by škoda keby sa to nezachovalo.
Rád by som sa popýtal na vaše skúsensoti s výrobcami lukov. Našiel som jeden web: http://pecuch.vsieti.sk ale neviem čo sú zač. Poznáte ich niekto?
Poprosím aj ostatných výrobcov, ak máte ich weby a najmä vaše skúsenosti, tie sú najcennnejšie.
_________________
Gvozd.........................................Aby sme sa rozumeli, nemám nič proti scénickému šermu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: St Feb 07, 2007 8:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mam od jedneho znich luk, zabudol som jak sa vola, ale je to taka (vymyslena) vec predavana ako staroslovansky luk. kupil som ho lebo cena bola viac nes prijatelna, a vpodstate nieje uplne zly, jeho sila je tak ked sa dobre zastriela cca max 30-35 libier, co nieje moc, ale tasko sa sporit ci v tej dobe boli silnejsie luki u slovanou, kedze sa prevazne pouzivali na lov a to na kratsiu vzdialenost. co sa tyka technologie a vizaze ako ma ten luk vyzerat tak to ja netusim, ziaden z toho obdobia som nevidel, takze v tomto pripade tazko hodnotit jeho vernost z povodnymi. ale osobne us by som si druhy nekupil. aj ked na to na co som ho vtedy potreboval ja apsolutne stacil. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
igor vitovič
Tlčhuba


Založený: 25 Nov 2006
Príspevky: 419
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: St Feb 07, 2007 1:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tiez mam jeden luk neviem ci teda od nich. je od Duchoslava Duchona tak teda neviem. nepouzivam len vysi vedla mna na okne Smile
_________________
Moj ty boh, aka som ja sermiarska sracka....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: St Feb 07, 2007 4:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.grozerarchery.com/index_b.htm - skus toto , co som pocul ludia o nom dobre hovoria , ale zacalujes si kvalitne
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jany -jan kober
Bežný tlachal


Založený: 16 Jún 2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PríspevokZaslal: Pi Feb 09, 2007 3:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mam madarsky reflexny luk od tibora zo skupiny argyll
lukostrelba@argyll.sk
mam ho 2 roky a tento rok dostal poriadne zabrat. zatial som maximalne spokojny.
_________________
risce mori
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
harlequin
Bežný tlachal


Založený: 23 Jún 2006
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: Pi Feb 09, 2007 3:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jany napísal:
ja mam madarsky reflexny luk od tibora zo skupiny argyll
lukostrelba@argyll.sk
mam ho 2 roky a tento rok dostal poriadne zabrat. zatial som maximalne spokojny.


si pozri, ci nahodou nie je na tom napisany vyrobca

ja mam longbow od Valtera z vinedi (www.vinedi.sk), vyzera pekne historicky, 35", trosku mi vadi ze vzdialenost medzi lukom a tetivom je male na moje sipy (pierka), ale zatial nechcem iba kvoli tomu kupovat nove :)

a mam este jeden longbow od Grozera, vyzera trosku moderne, 45", ma lepsiu dynamiku ako ten od Valtera (ale aj takto je daleko od reflexnych :) ), a je aj trosku presnejsi...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: Pi Feb 09, 2007 4:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

harlequin: cize mi mozes potvrdit ze je dobry ? lebo ja planujem v dohladnej dobe (ked dokoncim ine veci) si dat robit luk u grozera.
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jany -jan kober
Bežný tlachal


Založený: 16 Jún 2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PríspevokZaslal: Pi Feb 09, 2007 4:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

arpad
_________________
risce mori
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
harlequin
Bežný tlachal


Založený: 23 Jún 2006
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: So Feb 10, 2007 2:09 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Piroha napísal:
harlequin: cize mi mozes potvrdit ze je dobry ? lebo ja planujem v dohladnej dobe (ked dokoncim ine veci) si dat robit luk u grozera.


ano. je dobry. ale ak to chces iba pre seba, a nemusi to byt longbow, reflexny luk od neho je este lepsi a aj lacnejsi.
len nekupuj skytsky, tie su velmi nepresne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
harlequin
Bežný tlachal


Založený: 23 Jún 2006
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: So Feb 10, 2007 2:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jany napísal:
arpad


nie je nahodou taky? : http://www.huntingbt.hu/termekoldal.php?action=termek&kategoria_id=7&termek_id=121
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jany -jan kober
Bežný tlachal


Založený: 16 Jún 2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PríspevokZaslal: So Feb 10, 2007 10:10 am    Predmet: Odpovedať s citátom

presne ten
_________________
risce mori
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Valter Pajer - Gawain
Tlčhuba


Založený: 05 Apr 2007
Príspevky: 211
Bydlisko: Tam medzi BA a PK

PríspevokZaslal: Ne Apr 08, 2007 4:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

harlequin napísal:
jany napísal:
ja mam madarsky reflexny luk od tibora zo skupiny argyll
lukostrelba@argyll.sk
mam ho 2 roky a tento rok dostal poriadne zabrat. zatial som maximalne spokojny.


si pozri, ci nahodou nie je na tom napisany vyrobca

ja mam longbow od Valtera z vinedi (www.vinedi.sk), vyzera pekne historicky, 35", trosku mi vadi ze vzdialenost medzi lukom a tetivom je male na moje sipy (pierka), ale zatial nechcem iba kvoli tomu kupovat nove Smile

a mam este jeden longbow od Grozera, vyzera trosku moderne, 45", ma lepsiu dynamiku ako ten od Valtera (ale aj takto je daleko od reflexnych Smile ), a je aj trosku presnejsi...
Presnost luku zalezi na strelcovi. Nemozes porovnavat longbow laminovany a plny (z jedneho kusu), taktiez luk so zadladkou ake robi Grozer a historicke ake robim ja. Laminat ma iny vzostup pnucej sily ako ciste drevo, taktiez tys. Tu tetivu si mozes nastavit tak, ze ju trochu zakrutis a natiahnes na luk, spravne nastavena je v tedy, ked od nadla je vzdialena na tvoju pest so zdvihnutym palcom. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
harlequin
Bežný tlachal


Založený: 23 Jún 2006
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: Ut Apr 10, 2007 9:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Gawain napísal:
Presnost luku zalezi na strelcovi.

toto som celkom nepochopil, ale ak s tym chces povedat, ze dobry strelec s hocijakym lukom striela tak isto presne, tak to nie je pravda... jednoducho su lepsie a horsie luky. napr. tie skytske su strasne nepresne...
Gawain napísal:
Nemozes porovnavat longbow laminovany a plny (z jedneho kusu), taktiez luk so zadladkou ake robi Grozer a historicke ake robim ja.

hmm... ale mozem... su ine, kazdy v niecom inom je dobry, ale preco by som ich nemohol porovnavat? Smile
Gawain napísal:
Tu tetivu si mozes nastavit tak, ze ju trochu zakrutis a natiahnes na luk, spravne nastavena je v tedy, ked od nadla je vzdialena na tvoju pest so zdvihnutym palcom. Rolling Eyes

ok, mas pravdu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Valter Pajer - Gawain
Tlčhuba


Založený: 05 Apr 2007
Príspevky: 211
Bydlisko: Tam medzi BA a PK

PríspevokZaslal: Št Jún 07, 2007 8:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Co si predstavujes pod pojmami horsi luk alebo lepsi. v com sa podla teba tieto dva druhy lukov lisia (konkretne)? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Chico
Bežný tlachal


Založený: 05 Aug 2006
Príspevky: 59
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Jún 10, 2007 1:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

harlequin napísal:
... jednoducho su lepsie a horsie luky. napr. tie skytske su strasne nepresne...


Hmmmm, ja teda nie som expertom na luky, ale podľa čoho si usúdil, že práve skýtske luky boli nepresné? Niekde som počul, že pravý skýtsky luk sa nikdy originál nenašiel a to, čo sa teraz vyrába je robené viac či menej úspešne podľa kresieb, na ktorých sú Skýti zachytení pri streľbe.... Môžem sa mýliť, len by som rád vedieť z čoho si to usúdil...

Neviem ako veľmi dobové luky potrebujete, ale okrem Grozera robí v Maďarsku veľmi dobré luky aj Kassai. http://www.horsebackarchery.com/index_eng.php

Pokiaľ chcete kúpiť vcelku lacné luky a equipment okolo toho, tak v auguste (neviem presne kedy, ale minulý rok sa to krylo akurát s Havraňáckym červenokamenským festivalom) je v maďarskom Visegráde (asi tých 30 km od Štúrova po prúde Dunaja) historický festival s dosť veľkým trhom.... Tam sa môžu fanúšikovia lukov vynaslintať koľko im len srdce ráči. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: Ne Jún 10, 2007 4:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ak o tom nieco zistis hod to medzi podujatia Smile
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: St Jún 13, 2007 2:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tu je jeden odkaz na stranku ku ktorej som prisiel nechtiac (hladal som nieco uplne ine) hold internet

http://www.atarn.org/magyar/magyar_link.htm

pekne videjko uplne dole .....
a pre tych co miluju LH tak su tam nejaký neboštici ktorým sa hrabu v hroboch Smile a beru im ich zbrane Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
harlequin
Bežný tlachal


Založený: 23 Jún 2006
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: St Jún 13, 2007 11:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Gawain napísal:
Co si predstavujes pod pojmami horsi luk alebo lepsi. v com sa podla teba tieto dva druhy lukov lisia (konkretne)? :wink:


je to pravda ze niektore veci su dost subjektivne... tebe sa nestalo ze si drzal v ruke 2 skoro rovneke luky ale jeden z nich nejako bol pre teba "prijemnejsi", mal si z toho lepsi pocit... pritom nevies preco? presnejsie mozno ani ja by som to nevedel napisat...
ten luk, co mam od grozera, som kupil tak, ze som siel do obchodu, a tam boli predomnou luky (asi 100-120), hned na prvy pohlad som vedel ze toto chcem... ani som netusil ake ma parametre... ale nakoniec vsetko sedelo... divne... (a mam ho doteraz rad... a chodime spolu aj na pivo :D )

ale ked chces objektivnejsi nazor na to, tak vseobecne pod pojmom horsi ci lepsi predstavujem:

presnost (ano, zamozrejme lepsi lukostrelec striela presnejsie... ide aj o to... ale nie iba)
dynamiku

dlzku natahu
pohodlnost drzania
ako je vyrieseny "vybeh" (neviem ako sa to vola presne) pre sip
aj silu (pre mna napr sedemdesiatka je dooost zly luk :D )
material
a teraz neviem este co :)

ale to je vsetko jedno... mozes mat uplne dokonaly luk podla vsetkych parametrov, ked sa ti nepaci, radsej to ani nepouzivaj

citácia:
Hmmmm, ja teda nie som expertom na luky, ale podľa čoho si usúdil, že práve skýtske luky boli nepresné?


tie skytske, ktore robi grozer napr... (mozno v skutocnosti nie su skytske... neviem... ani ja nie som expert na luky) ... ale to je tusim jediny luk ktory ma tvar ako reflexne luky, ale nema pevne ramena... a a preto jemne sa ohybaju aj na bok (kolmo na smer natahu)... a preto su nepresne... aspon tie, ktore som skusal ja... boli dost divne... (videl som skytsky luk, ktory bol na slnku asi 20 min. (natiahnuty) a mal obidve ramena uplne vytocene... vyzeral strasne... to sa uz nedalo ani opravit)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Chico
Bežný tlachal


Založený: 05 Aug 2006
Príspevky: 59
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Jún 14, 2007 12:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Som si myslel Harlequin, že to asi budeš mať nejakú zlú skúsenosť... V zásade je to ale zlá skúsenosť s výrobcami, ktorí sa snažia o reprodukcie lukov. Keby totiž boli tie luky zlé, tak by ich asi nepoužívali tých pár storočí, no nie? Wink
Wow.... No nic moc ten ohyb. To je tak najlepšie na vyfasovanie po prstoch. Nejako sa mi ale ten ťah do boku nezdá. To by muselo byť nejako blbo naskladané, alebo možno určené pre deti....
Kde si vlastne bol v obchode, že si tam natrafil na Grozerove luky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Valter Pajer - Gawain
Tlčhuba


Založený: 05 Apr 2007
Príspevky: 211
Bydlisko: Tam medzi BA a PK

PríspevokZaslal: Pi Jún 15, 2007 12:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Je mozne, ze ten luk, ktorým si strielal mal nejaky technicky problem. Luky od Grozera su spickovej kvality taktiez od Kasaia( neviem ako sa to pise). Ano, luk laminatovy alebo polaminovany sa na slnku krasne kruti, ale aj dreveny( hlavne po navlhnuti a naslednos schnuti).
Tiez mas pravdu, ze ak ti luk nesedi v ruke, tak je to s prepacenim na h... a nikdy nebudes plnohodnotne strielat. Preto luky vyrabam na mieru a podla specialnych poziadaniek ak je to nutne Wink .Luky sa aj v minulosti vyrabali na mieru pre strelca. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk