Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Faux pas ... alebo "aj taki su".
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
woden
Tlčhuba


Založený: 24 Máj 2006
Príspevky: 224

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 10:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mijamoto: ako bolo povedane to uz je za nami.
ono ako by si ty vnimal keby niekde vystupoval niekto s ukazkami samurajov napr. a mali by brnenie z jekoru pripadne kostymi z nejakeho anime.k tomu cinany a katany z netu za 2000
_________________
Man only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 1:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ďakujem za odpovede, ja som chcel len povedať, že nie pekné z niekoho snahy robiť si srandu, prípadne posmech, alebo ho pranierovať. Každý z tých pranierovaných to robí hlavne pre svoju radosť a dobrý pocit.
Je pravda že "spencerovky" sú úspešné, ale prečo? práve pre ich nenáročnosť a preto, že sú robené so zámerom človeka baviť a darí sa im to.
A čo sa týka tých samurajov, tak Ti poviem, že fakt mi je jedno, čo má vystupujúci v úlohe samuraja na sebe, ja sa chcem hlavne baviť. Prípadne chcem vidieť nejakú "peknú techniku"

Ak chcem vedieť ako sa v tom ktorom období obliekali, tak idem do múzea, alebo si pozriem nejakú odbornú literatúru.
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 1:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

izmaelt napísal:
Mijamoto napísal:
Verte tomu, že tým je to úplne jedno, či má princezna botasky, hlavne že má dlhú sukňu a je im jedno čo má princ oblečené...

Vytrhol som síce vetu z kontextu, čo by som nemal, ale nedalo mi...Myslím si, že aj posledný človek, ktorý prepadal z dejepisu, si uvedomí, že princezné asi botasky nenosili...tým pádom si myslím, že aspoň niektoré veci by mali byť dodržané...Je to podobné ako kopať kanál v smokingu Laughing


a prečo by nemohol kopať kanál v smokingu, Laughing Question keď ho dobre a poctivo vykope? /Aj James Bond mal smoking ako "pracovný oblek" je však pravda že kanále nekopal..
Ak je nejaké vystúpenie dobré, že sa človek baví, tak prepáči princeznej botasky, aj číňanovy katanu /ináč v Čine boli veľmi cenené japonské čepele/ a rytierovi kanady, každý vie že je to zábava
a tí múdry diváci? to je tých 0,01 %
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 1:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked ma na sebe ktosi povesane kraviny a tvrdi, aky je goticky a robi historicky serm, tak ten si zasluzi po papuli, sranda je to lepsie, co si z neho mozeme robit...

Ze to robi kvoli sebe, je pekne... Aj ja to robim kvoli sebe a serkam sa s prkotinami, aby to nejako vyzeralo... Ked to robi kvoli sebe a chce na to kaslat, nech s tym nelezie pred ludi...

Ludia sa chcu bavit, to nepochybne... Ale zabavit sa mozno aj v divadle, v kine, na diskoteke, pri pive, nemusim sa na to ist pozerat na bandu debilov lenivych si nastudovat 20 rokov z celej historie ludstva, ktori sa ma snazia presvedcit, ze toto je to spravne historicke... Nech sa nazvu fantasy sermiarmi a budem to tolerovat, inak maju smolu a budem sa z nich rehlit, co to da...

Ak chcem vediet, ako sa ludia obliekali, nejdem do muzea, pretoze tam je zvycajne k tomuto prd...

Mudrych divakov je o dost viac ako tebou spominane percento a akeby aj nie, tak osobne viac ocenim, ked sa moja cinnost pozdava prave tejto skupine ludi. Ale kazdy mame svoje dovody, preco to robime, vsakano? Rovnako ako kazdy mame svoje "toto mi staci" ci "hlavne, ze sa divak bavi"...


Naposledy upravil Milan Olaff Madlenák dňa Št Mar 05, 2009 1:17 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 1:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to mijamoto: opat si nic nepochopil, ale neprekvapuje ma to...

ak chce nietko robit nieco ako si hovoril ty, na to sluzi ochotnicke divadlo...

ked sa niekto chce zaradovat k historickym sermiarom, a podotykam ze pod tento nazov podla mna, ako som uz casto krat uvadzal, nepatri len serm, mal by sa aj tak chovat po vsetkych strankach...

znova opakujem, plachta z postele opasana spagatom a v ruke kolajnica je uz len smutnou minulostou historickeho sermu Exclamation
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 1:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

konan2 napísal:
znova opakujem, plachta z postele opasana spagatom a v ruke kolajnica je uz len smutnou minulostou historickeho sermu Exclamation


Upresnim... Este to dlho minulost nebude, ale uz je to aspon prezitok.... Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 2:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok páni, ale s tým ani Vy a ani ja nič neurobíme. Vždy budú "koľajničiary", "plachtáry" a "plecháry"....

Neviem ako dlho robíte historický šerm /teraz myslím ten, ako ho predstavujete Vy/ ale všetko je to len o peniazoch.
Čo som si prezeral tých "nešťastníkov" tak to boli väčšinou mladí ľudia okolo 20 rokov, možno viac, možno menej ...
Skúste si zaspominať aké kostýmy ste mali pred 10 rokmi Vy, prípadne keď ste začínali a hlavne koľko peňazí ste mohli do toho investovať ...
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peter Chňupa
Bežný tlachal


Založený: 19 Jan 2009
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 2:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vyhovorky vyhovorky...

s vekom to nema vobec nic spolocne. priemerny clovek okolo 20rokov zase nemusi zivit rodinu, deti, platit najom, ani ziadne podobne "hovadiny". s tymto argumentom asi u nikoho nepochodis

a pred 10mi rokmi bol iny standard, to co bolo pred 10 rokmi normalne je dnes na smiech. a to v tom lepsom pripade...
to je prave to co sa ti tu vsetci snazia vysvetlit a co odmietas pochopit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
izmaelt
Bežný tlachal


Založený: 10 Okt 2008
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava- Mlynské Nivy

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 2:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mijamoto napísal:
Skúste si zaspominať aké kostýmy ste mali pred 10 rokmi Vy, prípadne keď ste začínali a hlavne koľko peňazí ste mohli do toho investovať ...

Zase opäť ťahám z kontextu, ale mám pocit, že pred 10 rokmi mala Slovenská koruna inú hodnotu ako teraz, respektíve mala, kým sme ju mali ( Smile ). Z toho vyplýva, že človek mohol do toho investovať podstatne menej. Toto je môj taký názor, keďže neviem porovnať ceny zbraní a kostým teraz a vtedy...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 2:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vekovy priemer ludi v nasej skupine je pomerne hodne pod 20 rokov... Cool

Takze skusaj dalej....

A ano, pred par rokmi som mal na sebe kopu curakovin a bol som na seba pysny. Len doba pokrocila, cosi sa nastudovalo a moznosti je neporovnatelne viac...

Pochybujem, ze dnes niekto na ulici chodi v nohaviciach z prvej republiky len preto, ze vtedy to bol standard...

Inak je dost dolezita veta od Gurthnara:

"to je prave to co sa ti tu vsetci snazia vysvetlit a co odmietas pochopit..."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 2:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Gurthnar, neodmietam to pochopiť, chápem to, viem že je iná doba ako bola pred 10 rokmi. Veľa vecí sa zmenilo, aj k lepšiemu /možno/...

len sa mi nepáči robiť si z niekoho srandu, len preto že to robí "inak"....

Máš pravdu, priemerný človek okolo 20 rokov nemusí platiť tie "hovadiny" platia to za neho rodičia /za predpokladu, že na to majú/ len by ma potom zaujímalo, kde na to berie Laughing

Všetko je to len a len o peniazoch, / Ja by som tiež chcel stále cvičiť v kimone za 200 Euro, ale stačí mi aj za 40 Euro /zlý príklad/
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 2:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

otázka peňazi je v HŠ preceňovaná

neviem čim to je, ale ja osobne nemam pocit, že by serm bol drahši ako aký koľvek iny šport...alebo aktivita (ak neratam nizkorozpočtovky ako šipky)

aky koľvek sport ktorý cľovke robi s profesionalnym vybavenim a na dobrej (prezentovatelnej) urovni stoji skoro vždy viac ako zatial stal šerm ľudi ...

ak by som zobral výbavu koho kolvek ineho

hokejista .....výstroj + korčule + poplatky klubu za plochu - viac

tenis - prenajom kurtov + výstroj a stály nakup obuvy + trener - viac

jazdenie na koni - ani nehovorim o kolko viac obcas si myslim, že to kludne možu zobrat auto na splátky Smile

strelba (napr trapova strelba) - zbran , + polpatky + cena za strelivo

a tak mozem pokracovat

ked clovek na to nema tak pocka az nasetri .... a ked nie tak to nerobi ale serie na vec a ide si zabehat alebo vezme holku a idu korčulovat na hrádzu.

nevenuju sa nicomu v com sa da sutazit alebo inac liest pred ludí lebo to robia max amatersky a len pre ten hore spomynaný dobrý pocit.
co je vlastne fajn, no ked chce clovek sport (len tak s pasie aby doma nesedel) tak si nemyslim ze serm je to pravé Smile
chce to trochu viac

ide to vpred a to je dobre viedt to vazne vsade (aj ked sa niektorý usilovne bŕania Smile )
vsetci chcú aby bol na javisku dojem a aj výkon porovnatelný s profi podujatim a tak aj tie investicie musia byt take .....proste bez toho to bude sermik LARPU zo Sadu Janaka Krala


Naposledy upravil Pavol Uličný dňa Št Mar 05, 2009 3:11 pm, celkom upravené 3 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 2:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

My si nerobime srandu z ludi, co to robia inak, ale z takych, co to robia nahovno...

Mladi ludia maju zvlastnu schopnost, ktorej sa hovori ochota najst si brigadu. Paradoxne aj na Slovensku sa brigadnikom plati, z toho potom je mozne si financovat svoj konicek. Existuje tiez vnutroskupinovy bartrovy obchod a dalsie podobne vymozenosti...

A rozhodne nie je vsetko len a len o peniazoch, obavam sa... Za vela penazi sa da nakupit aj vela debilin, o to vacsi dovod sa potom rehotat... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 2:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok, presvedčili ste ma.
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 3:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Oooooooooo.... A teraz uz sa nebudes na vystupeniach bavit.... Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 3:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaf, neboj sa, ale budem.... najbližšie možno na Červenom Kameni, alebo na Beckove, / ak bude/ prípadne v Trenčíne... Razz Wink

a vôbec mi nebude vadiť, ak niektorí z účinkujúcich bude mať botasky, kanady, prípadne nebude "šik" od klobúka až po ... patrím k tým 99,99% bežných divákov, čo sa chcú zabaviť, oddýchnuť si ...

Vždy je na čom baviť sa, naposledy... lebo "najväčšia radosť je škodoradosť" a ešte ak sú tam kone.... Razz
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 3:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nenarocny divak, vyrobim ti zoznam skupin, z ktorych sa mozes tesit a oni sa budu tesit z toho, ako sa tesis ty... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 4:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak je možné, poprosím ten zoznam, ale pošli ho cez ss, aby sa "dotknuté/pranierované" skupiny neurazili... Very Happy

....a oni sa budu tesit z toho, ako sa tesis ty... Cool už sa teším Laughing aaaa votom to je o tešení sa
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AElfgar
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 4:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
Nenarocny divak, vyrobim ti zoznam skupin, z ktorych sa mozes tesit a oni sa budu tesit z toho, ako sa tesis ty... Cool

A nebudu sa len tesit, oni si este za to daju aj zacvakat Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Mar 05, 2009 5:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

AElfgar napísal:
Olaff napísal:
Nenarocny divak, vyrobim ti zoznam skupin, z ktorych sa mozes tesit a oni sa budu tesit z toho, ako sa tesis ty... Cool

A nebudu sa len tesit, oni si este za to daju aj zacvakat Smile .


AELfgar, to je v poriadku, ke´d sa budem baviť Very Happy nech sa tešia...
a možno, že si za moje peniaze potom kúpia aj lepšiu výzbroj a výstroj Laughing a potom "to" možno začnú brať moc vážne a je možné, že už sa potom baviť nebudem Wink
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Strana 7 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk