Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Serm v Kosiciach

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
spin90
Regrút


Založený: 14 Aug 2016
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Ne Aug 14, 2016 8:55 am    Predmet: Serm v Kosiciach Odpovedať s citátom

Zdravim,

Nevie niekto kde v Kosiciach beru aj uplnych zaciatocnikov na serm ? Skor ma lakal ale sportovy serm, nie historicky. Zial ale nemam absolutne ziadne skusenosti, ale nejak by som chcel zacat. Co su kluby v KE tak pracuju s malymi detmi (mam 25). Ma vobec zmysel v takomto veku s niecim takym zacinat, alebo je to uz zbytocne ? A ak ano, tak ako Smile

Dakujem,

Mato
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: So Aug 20, 2016 11:05 am    Predmet: Odpovedať s citátom

toto forum je uz nejaky cas mrtve, ved si pozri datumy, kedy tu naposledy ludia prispievali Smile

k tvojim otazkam:

1. V Bratislave maju kluby sportoveho sermu aj sekciu "hobistov", resp. veteranov, kde beru aj starsich ludi. Nie som od sportakov, ale vyhladavanie hovori o dvoch kluboch v KE - Šermiarska spoločnosť Willard a KŠK 1903 - Košický šermiarsky klub, tak skus sa eventualne obratit na tych, ktori ti este neodpovedali Smile

2. Zacat mozes v akomkolvek veku, ak Ti niekto tvrdi ze nie, je to nezmysel. V sportovom serme to bude mozno zlozitejsie voci ludom, ktori to cvicia od malicka, ale v konecnom dosledku je to len jedna z dolezitych casti - timing alebo casovanie porazi aj rychlost. Ved na olympiade bol vo finale muzskeho kordu madar, ktory mal 41 rokov! Takze po par mesiacoch alebo rokoch pilneho trenovania mozes dosahovat skvele vysledky.

3. Ad sportovy/historicky serm - existuje aj sportovo-historicka forma, kde sa normalne zapoli a pouzivaju sa zastupne zbrane, ziadne vystupenia ani divadlo, ale aktualne si nie som vedomy nejakeho aktivneho spolku v kosiciach, ktory by robil HEMA. Najblizsie asi Michalovce alebo Presov.
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk