Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

MS 2013 V Stredovekom boji BON

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
militiachristy
Regrút


Založený: 10 Sep 2012
Príspevky: 9
Bydlisko: Francuzsko

PríspevokZaslal: Po Apr 29, 2013 11:52 am    Predmet: MS 2013 V Stredovekom boji BON Odpovedať s citátom

Zdravim Vas pani sermiari.

Mam tu cest Vam oznamit,ze Slovensko bude mat tento rok zastupenie na Svetovom sampionate v stredovekom boji.
Kona sa to vo Francuzsku od 9-12. maja v Aigues-Mortes.

Bojujeme v tychto disciplinach 1vs1 "triatlon" t.j. obojrucny mes, mec a pastny stit, mec a stit.
Druha disciplina 5vs5 "bouhurt".
V druhej discipline sme zmiesany s nasimi bratmi (Cesi), pretoze sme len traja Slovaci co robia tento sport.

Tu je trailer na sampionat.

https://www.youtube.com/watch?v=SwI4oMlOYCI

Drzte nam palce a dufam ze na buduci rok uz budeme moct nastupit ako samostatny stat na MS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
militiachristy
Regrút


Založený: 10 Sep 2012
Príspevky: 9
Bydlisko: Francuzsko

PríspevokZaslal: Št Máj 02, 2013 12:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.youtube.com/watch?v=IdzhEBWqcWo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
militiachristy
Regrút


Založený: 10 Sep 2012
Príspevky: 9
Bydlisko: Francuzsko

PríspevokZaslal: Po Máj 06, 2013 6:35 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pani drzte palce. Zajtra odchadzame na majstrovstva. Vo stvrtok to zacne Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
militiachristy
Regrút


Založený: 10 Sep 2012
Príspevky: 9
Bydlisko: Francuzsko

PríspevokZaslal: Št Máj 16, 2013 2:50 pm    Predmet: Bitka Narodov 2013 bilancia Odpovedať s citátom

Zdravim Vas, priatelia,

tak ako je uvedene v nazve spravy, Bojovnici su spat - zrodili sa legendy! V pondelok v noci sme stastne dorazili z Bitky narodov 2013, plny nadsenia a dalsich planov. Bol to neuveritelny a nezabudnutelny zazitok! Prezili sme 4 nadherne dni krutych a nemilosrdnych bojov, uzili sme si vela zabavy, slnka, vetra a prachu Very Happy

Miesto konania BotN 2013 Aigues Mortes lezi na juhu Francuzska a dominuje mu obrovsky stredoveky hrad, ktory sluzil ako zakladna pre cesty bojovnikov a putnikov do Svatej zeme v obdobi Kriziackych vyprav.

Na cestu sme vyrazali v utorok (7.5.) o siestej rano, okolo obeda sme dorazili do Prostejova (CZK), kde sme prelozili celu vystroj do autobusu a pripojili sa k ceskemu timu. Dalsie zastavky sme potom mali este v Jihlave a Prahe, kde sme doberali dalsich clenov. Po neskutocne dlhej a unavnej ceste sme dorazili na miesto konania v stredu (8.5.) popoludni. Po zvitani sa s nam pridelenou ukrajinskou koordinatorkou, ktora nam ukazala nasu cast tabora, sme zacali s vybalovanim a stavbou nasho doboveho “lezeni”. Nasledne sme si prezreli kolbiste-arenu, postretali ostatnych kapitanov narodnych timov a hlavnych organizatorov celej akcie. O desiatej vecer ma cakal miting kapitanov, kde som sa dozvedel plan celej akcie a dalsie potrebne nalezitosti.

Stvrtok (9.5.) – BotN Den prvy
Prvy den bol zasvateny predstaveniu narodnych timov (22 krajin), duelom 1vs1 (tzv. triathlon) a buhurtom 21vs21. V dueloch sa okrem 2 ceskych bojovnikov predstavil aj nas Robo Novak, ktory bojoval statocne a superov nesetril. Nepodarilo sa mu zial prebojovat zo skupiny, ale absolutne mu to nezazlievam a som na neho pravom hrdy! Aj ked mu dochadzali sily, zapasy nevzdal a vydrzal do konca, aj ked obdrzal velmi tvrdy a neprijemny sek do krku, ktory presiel pod okraj helmy. Po Robovych zapasoch sme uz pozerali vsetky ostatne boje v arene a zacali snorit po “trhovnikoch”, cize predajcoch zbrani, zbroji, handier, doboveho nabytku atd.

Piatok (10.5.) – BotN Den druhy
Nas velky den! Od rana zacali eliminacie zo skupin v kategorii 5vs5, kde sme mali 2 timy: Cesko 1 a Cesko 2 (v ktorom sme my 3ja Slovaci tvorili zaklad). V skupine sme mali Japonsko 1, Spanielsko 1 a Australiu 1. Ako prvi nas cakali Japonci, ktori aj ked boli ako sumo zapasnici, na Slovenskych a Ceskych junakov nestacili a zvitazili sme. Neskor to uz bolo horsie, bojove stastie nas opustilo a nedarilo sa nam, a podlahli sme ako Spanielom tak aj Australii L Cesko 1 si pocinalo velmi slusne, bojovali tvrdo a prebojovali sa zo skupiny do dalsich eliminacii. Vecer potom boli este buhurty AllvsAll, ktorych sme sa vsak nezucastnili, nakolko sme boli po celom dni vycerpani. Okolo deviatej vecer ma zavolali organizatori, ze 4 timy (Cesko2-cize my, Belgicko 1, Anglicko 2 a Bielorusko 2) maju z bojov 5vs5 rovnaky pocet bodov a je potrebne vybrat 1 tim, kt. postupi do dalsich bojov. Dali nam vytiahnut listky a na jednom bol napisany postup. Hadajte, ktory som vytiahol?
Bojova stastena nam priala a na zaklade uspesneho losu sme pokracovali dalej obidva timy Very Happy

Sobota (11.5.) – BotN Den treti
Doobeda sa uskutocnili duely bojovnikov, kt. postupili zo zakladnej skupiny (mali sme tu zastupcu ceskeho timu, ktory vsak podlahol ukrajinskemu bojovnikovi) a poobede pokracovali osemfinalove boje 5vs5. Tu sa uz islo systemom play off, tim Cesko 1 sa stretol s Nemeckom 1 a nase Cesko 2 narazilo na Ukrajinu 2. A to bol nas koniec! Aj ked sme sa neskutocne snazili a bojovali zo vsetkych sil (prvy stret sme skoro vyhrali), predsa len bol tento super nad nase sily.
Vecer potom boli este AllvsAll do ktorych nastupili aj 2ja cesky bojovnici.

Nedela (12.5.) – BotN Den stvrty
Rano miting kapitanov s hlavnym organizatorom akcie a dohodnutie naslednych konferencii kapitanov pocas roka 2013. Nasledovali finalove boje kralovskej discipliny 21vs21 a zaverecny ceremonial celeho turnaja a nas navrat domov.

Cela Bitka narodov 2013 bola vynikajucim a prospesnym zazitkom a obrovskou skusenostou pre vsetkych, ktori sa chcu vazne zaoberat full-kontaktnym sposobom stredovekeho boja.

Moja obrovska vdaka patri Jurajovi a Robovi, ktori mi pomohli postavit aspon polovicny SVK tim a reprezentovali nasu vlast!

Budem neuveritelne rad a hrdy, ak sa nam spolu vsetkym z tejto e-mailovej skupiny podari do dalsieho rocnika poskladat samostatny Slovensky tim.

Potrebujeme Vas VSETKYCH!!!

Dakujem za Vasu podporu,

S pozdravom, Miroslav
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Podujatia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk