Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

poťahovanie štítu

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Piotr
Regrút


Založený: 13 Sep 2012
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Št Sep 13, 2012 5:08 pm    Predmet: poťahovanie štítu Odpovedať s citátom

Zdravím. Dal som sa do výroby klasického germánskeho štítu so stredovým držaním v puklici. Nuž a rozhodol som sa ho potiahnuť menej tradične. S kožou by som aj vedel ako na to, no nie s plátnom (koľko vrstiev plátna sa odporúča použiť, čím ho spevniť lebo samo o sebe nepostačí (glej?), ďalej aký typ by bol najvhodnejší (ľanové, konopné) a pod. Ak to už niekto skúšal/robil s plátnom, veľmi rád uvítam akékoľvek info ako na to. Ďakujem Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Ne Sep 16, 2012 7:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ak zvladas kozu,platno nie je problem - robi sa s nim lahsie,kedze sa da viac formovat (natiahnes v jednom smere,jemne zuzis v druhom)

asi budes lepit niecim inym,ako ja - ja som lepil duvilaxom-naniesol som si vrstvu stetcom, na to dal platno, po zaschnuti som si zarobil jemne redsiu vrstvu a naniesol ju na platno (aby sa vstrebala do vnutra)
ja som daval lanove platno (ake som mal,take som dal Very Happy), dal som tusim 3 vrstvy- v pohode stacilo, samozrejme sa tam po treningoch objavovali sem tam nejake odrypnute/ preseknute kusy platna- oprava jednoducha - zarobil som si dovilax a prilepil naspak - rozdiel takmer nespoznatelny a drzalo v pohode

no,snad som nako pomohol - ved vyskusaj a uvidis - kym to nezaschne,vzdy sa to da dat dole a utriet
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Piotr
Regrút


Založený: 13 Sep 2012
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ut Sep 18, 2012 6:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Wow, nad Duvilaxom ma teda ani nenapadlo uvažovať Smile Vrelá vďaka teda, uvidíme ako to dopadne keď sa do toho dám Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk