Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Rád maltézskych rytierov 14.stor
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 5:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale sak nech robia, Kosice su skutocne dost velke aj pre Johanitov, aj nas balet.... Mna len zaujima, kto su ti ucitelia na 14ku.
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CASSIVS
Bežný tlachal


Založený: 22 Júl 2009
Príspevky: 11
Bydlisko: Cassovia

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 7:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

časom šicko budze aj gače a pod.. bratmuu Razz nedostatky si uvedomujeme
malý ludia nebojovali "krovie, zberba šípov a ta dze necháš rodinu"
Wink

a k tomu obuvaniu.. podám aj obuvák
inak nato nereagujem viac..
nite nite
Very Happy
_________________
multiplayer: Rome total war, Medieval II Total War
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CASSIVS
Bežný tlachal


Založený: 22 Júl 2009
Príspevky: 11
Bydlisko: Cassovia

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 8:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

PS: pomoc- dobru radu neodmietame za odkazy aj komu som neďakoval ešte raz ďakujem
kedze suk.spravu nevidno ..
_________________
multiplayer: Rome total war, Medieval II Total War
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Žigmund Lux
Regrút


Založený: 03 Mar 2011
Príspevky: 3
Bydlisko: Cassovia

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 8:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

deCarabas napísal:
Ale sak nech robia, Kosice su skutocne dost velke aj pre Johanitov, aj nas balet.... Mna len zaujima, kto su ti ucitelia na 14ku.


To ťa až tak zaujímať nemusí, máme ich, nie sú z SK. Plus nejaká literatúra vyslovene týkajúca sa johanitov. Ako vidím, tu je módou ,,rytiersky" traja-štyria na jedného, tak sa kolegu zastanem. Fotky z ,,nultého" ročníka Rozhanoviec majú výpovednú hodnotu. Áno, nemáme na nich úplne zodpovedajúcu výzbroj a zodpovedajúci výstroj, ale zase že by bola celá totálne mimo, tak to zase nie. Keď si uvedomím, že ešte vo februári sme nemali nič, tak je to celkom ok. Ale najjednoduchšie je niekoho kritizovať, ironizovať a nenechať na ňom nitku suchú, že súdruh Olaf? Ale späť k veci, teraz doťahujeme výzbroj a výstroj na začiatok 14. storočia, johaniti boli v tomto špecifickí. Pre Daniel Holecek-link som si aspoň narýchlo pozrel, oni tam majú Rád nemeckých rytierov, ale nie johanitov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 8:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Žigmund Lux napísal:
Ale najjednoduchšie je niekoho kritizovať, ironizovať a nenechať na ňom nitku suchú, že súdruh Olaf?


Au... Cool

Na druhej strane si rad necham napisat, co z toho vybavenia z vlanajska nie je uplne mimo 14. storocia... Cool


Naposledy upravil Milan Olaff Madlenák dňa Ne Apr 22, 2012 8:36 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 8:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som ziaden link nedaval....
az su tymi zahranicnymi poradcami ti madari, tak amen...a tie fotky maju skutocne vypovednu hodnotu...to co na nich mate je totalny sajrajt - holenne chranice ala rimania, hole nohy, divne kruzkovky nezodpovedajuceho strihu, pod ktorymi mate neviem co, kusy plachty bez strihu ako varkoc, zvaracske rukavice, kaloty v 14. stor. ??? a ta podivuhodna postavicka s obrouskou hlavou pod kruzkami je co? a ak sa nemylim, pobehovali vam tam aj baby v zbroji, to uz je uplny hnus na radovych rytierov ...tak co je na tom podla vas v poriadku?? nic ... a kludne sa stazujte aky som hnusny, mna proste ludia, ktori znasilnuju historiu totalne seru

mate celkom sympatickych rimanov, tak preco tak nepristupujete aj k johanitom, ked ich silou mocou chcete robit? sak to boli elitne jednotky svojej doby, s najkvalitnejsou vystrojou, tak preco ich tak prznite??
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk


Naposledy upravil Daniel Holeček - Triarius dňa Ne Apr 22, 2012 8:39 pm, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 8:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zigmund: Ja nie som rytier, pracujem v PC firme... Z rytierov som vyrastol, ked som sa zacal venovat historii Smile

Bolo by dobre, keby ste si uvedomili, ze toto su diskusne fora a prebieha tu diskusia. Preto ak niekto vyjadri svoj nazor, mozu nanho reagovat aj dalsi. V tomto pripade su nazory take, ake su - co nekomentujem, ak si si vsimol, zaujimal som sa, kto je vas mentor. Pre mna za mna si robte aj spominany pravek, ak to bude na urovni, je to len dobre.
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CASSIVS
Bežný tlachal


Založený: 22 Júl 2009
Príspevky: 11
Bydlisko: Cassovia

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 8:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Daniel Holeček - Triarius"]ja som ziaden link nedaval....
az su tymi zahranicnymi poradcami ti madari, tak amen...a tie fotky maju skutocne vypovednu hodnotu...to co na nich mate je totalny sajrajt - holenne chranice ala rimania, divne kruzkovky nezodpovedajuceho strihu, pod ktorymi mate neviem co, kusy plachty bez strihu ako varkoc, zvaracske rukavice, kaloty v 14. stor. ??? a ta podivuhodna postavicka s obrouskou hlavou pod kruzkami je co? a ak sa nemylim, pobehovali vam tam aj baby v znroji, to uz je uplny hnus na radovych rytierov ...tak co je na tom podla vas v poriadku?? nic ... a kludne sa stazujte aky som hnusny, mna proste ludia, ktory znasilnuju historiu totalne seru[/quote]

hej hej este do akeho obdobia budes vrtat ..vrtakus retiarius
co niekoľko rokov na livinghistory.sk mal krasnu zelenu fotečku ako nejaky africky-pustný tuareg
juj veľmi ma mrzí ze ta serem..ak je to také zle..naco vobec reagujes..aj na tie fotky
_________________
multiplayer: Rome total war, Medieval II Total War
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 8:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Triarus: Pokoj.... Oni vlani este neboli johaniti, vlani boli iba prislusnici v Uhorsku utajenej rimskej legie, ktoru zahadne objavila jedna z bojujucich stran a najala si ju do svojich sluzieb... A ze maju rimske vybavenie? To nevadi, to podedili po dedoch, ktori sa z Rima az do Trencina dostali a tam vytesali napis do skaly...

Az teraz budu johaniti, len tie chranice ramien si musia pozhanat este...Wink

Hned mi je lepsie, ked viem, ze chlapci z Bagrasu to robia zbytocne narocne a komplikovane. A pritom je take jednoduche robit radovych bratov na Slovensku... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 8:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="MARCVS CASSIVS"]

hej hej este do akeho obdobia budes vrtat ..vrtakus retiarius

co niekoľko rokov na livinghistory.sk mal krasnu zelenu fotečku ako nejaky africky-pustný tuareg
/quote]

chlapce ty si uplne mimo
ad1: pomylit si triaria s retiariom je fakt smutne, hlavne od niekoho, kto sa hra na rimana

ad2: vzhladom na tvoju evidentnu negramotnost tykajucu sa 14.stor ma neprekvapuje, ze si mylis prilbu s tocenicou a odklopnym nanosnikom s nejakym africkym tuaregom (pre tvoje info, je to ta prilba v pravo http://www.kompania.sk/sk/galeria/foto.php?r=2009&id=37&f=354)

takze podtrhnute a scitane, namiest toho, aby si sa ma dotkol, si sa sam zhovadil svojou neznalostou...smutne
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Dávid Pollux Gregora
Tlčhuba


Založený: 10 Aug 2009
Príspevky: 101
Bydlisko: Topoľčany

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 8:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som len rád podotkol na margo tohoto:
citácia:
johaniti boli v tomto špecifickí.


Špecifický mohli byť maximálne v reguliach, heirarchii a znakoch priznačných ich rádu. Nemohli byť špecifický vo výstroji - logicky sa nemohli vymykať vtedajšiemu štandardu - rozumej, že mohli využívať iba to čo vtedy bolo známe. A teda výstrojou a výzbrojou ich môžeme porovnať s hociktorým bojovníkom tej doby. Preto aj ten link, ktorý som posielal ja.

Hovoríš o prelome 13/14. stor - Základom ťažkoodenca je stále krúžkový komplet , pod ním nejaká mäkkčiaca vrstva, krúžkové a prešívané nohavice, doštičkové chrániče ramien (ailettes), štít, meč, kopija... Ochrana hlavy hrncovka, príp. klobuk.
A nie kusy neidetifikovatelnch handier v kombinácii s hrncovkou, prip. kalotou. Darmo sa hneváte, takto to vyzerá fakt zle. A ak s niečím začínam, a nemám to komplexne zvládnuté a som si vedomý, že to je zle apôsobí to ako päsť na oko, tak s tým nikam nejdem. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 8:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom


Neviem, kto popcornoveho Jacksona uviedol prvy, ale skvela vec Smile
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
CASSIVS
Bežný tlachal


Založený: 22 Júl 2009
Príspevky: 11
Bydlisko: Cassovia

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 8:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Daniel Holeček - Triarius"][quote="MARCVS CASSIVS"]

hej hej este do akeho obdobia budes vrtat ..vrtakus retiarius

co niekoľko rokov na livinghistory.sk mal krasnu zelenu fotečku ako nejaky africky-pustný tuareg
/quote]

chlapce ty si uplne mimo
ad1: pomylit si triaria s retiariom je fakt smutne, hlavne od niekoho, kto sa hra na rimana

ad2: vzhladom na tvoju evidentnu negramotnost tykajucu sa 14.stor ma neprekvapuje, ze si mylis prilbu s tocenicou a odklopnym nanosnikom s nejakym africkym tuaregom (pre tvoje info, je to ta prilba v pravo http://www.kompania.sk/sk/galeria/foto.php?r=2009&id=37&f=354)

takze podtrhnute a scitane, namiest toho, aby si sa ma dotkol, si sa sam zhovadil svojou neznalostou...smutne[/quote]

cipana on to berie vazne ??!!! .gladiátorov si nemylim

len si nereba vsetko pripustat ujo.
Very Happy Razz
_________________
multiplayer: Rome total war, Medieval II Total War
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dávid Pollux Gregora
Tlčhuba


Založený: 10 Aug 2009
Príspevky: 101
Bydlisko: Topoľčany

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 9:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes to vidím na dlhý večer Laughing
serm.sk vstal z mrtvych
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 9:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ale zacina byt sranda
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 9:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="MARCVS CASSIVS"]
Daniel Holeček - Triarius napísal:
MARCVS CASSIVS napísal:


hej hej este do akeho obdobia budes vrtat ..vrtakus retiarius

co niekoľko rokov na livinghistory.sk mal krasnu zelenu fotečku ako nejaky africky-pustný tuareg
/quote]

chlapce ty si uplne mimo
ad1: pomylit si triaria s retiariom je fakt smutne, hlavne od niekoho, kto sa hra na rimana

ad2: vzhladom na tvoju evidentnu negramotnost tykajucu sa 14.stor ma neprekvapuje, ze si mylis prilbu s tocenicou a odklopnym nanosnikom s nejakym africkym tuaregom (pre tvoje info, je to ta prilba v pravo http://www.kompania.sk/sk/galeria/foto.php?r=2009&id=37&f=354)

takze podtrhnute a scitane, namiest toho, aby si sa ma dotkol, si sa sam zhovadil svojou neznalostou...smutne


cipana on to berie vazne ??!!! .gladiátorov si nemylim

len si nereba vsetko pripustat ujo.
Very Happy Razz


triarius ze je typ gladiatora? ty kokso, vy ma fakt zacinate bavit...co prispevok to perla
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Dávid Pollux Gregora
Tlčhuba


Založený: 10 Aug 2009
Príspevky: 101
Bydlisko: Topoľčany

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 9:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Prikladám sem dva obrážťoky:


Nemám tu nikde napísaný názov rukopisu ale je to prvá polka 14.stor.
Tažkoodenec v krúžkovom komplete, krúžkové nohavice, varkoč, ramenné chrániče. Na chrbte visí kýblovka.



To isté - ťažkoodenci v krúžkových kompletoch, krúžkové nohavice, prípadne primitívne oplatovanie holení. Ochrana hlavy kýblovky, hrncovky, lebky...

Asi takto nejak by to malo vyzerať...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Žigmund Lux
Regrút


Založený: 03 Mar 2011
Príspevky: 3
Bydlisko: Cassovia

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 9:22 pm    Predmet: ;-) Odpovedať s citátom

OK, triarius až teraz chápe, že je to hlavne sranda, no dobre. Pokračujme v slovných masturbáciách a hraniu sa na dokonalých, nech je sranda. Laughing Takže, zdá sa, že je hriech vôbec v niečom začínať a ako tak sledujem, zrejme každý bol behom pár mesiacov vystrojený a precvičený do dokonalosti. Tak keď sa hráme na dokonalých - prosím, píše sa TEN výstroj, nie TÁ výstroj - to len na okraj. Od Olafa som nič iné ako iróniu a sarkazmus ani nečakal, veď ich akcie sú masakrálne ukážkovým príkladom totálnej dokonalosti bez najmenšej chybičky. Pritom v skutočnosti je mi ukradnuté, ťi to tak naozaj je, lebo sa tým obdobím nezaoberám, ani ma nezaujíma - to bez akejkoľvek irónie. K Maďarom - neviem, kto ich volal, boli skôr z ríše fantasy, to je fakt, ale prežili sme. Kto robí, robí aj chyby. Najlepšie je zrejme nerobiť nič, ale to by sme potom ostali v tom spomínanom praveku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 9:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zigmund: Ale ak zacinate, preco si nedate najprv dokopy veci a potom nejdete na bitku? Myslim, ze to by bol vcelku logicky postup...
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Apr 22, 2012 9:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aj my sme zacinali, ale pockali sme si dva roky, kym sme isli na verejnost, aby sme aspon daco mohli ukazat...mas pravdu, kazdy robi chyby, ale jedna vec je urobit chybu a druha urobit vsetko zle (vas pripad)...a so slovickami si zacal ty, tak ked sa chces do niekoho trafit, tak to najprv musis vediet...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk