Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

I-33
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Apr 19, 2011 5:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nesuhlasim s tym, ze I 33 je komplikovanejsia ako ostatne styly, je to nezmysel...ako tu uz bolo povedane, komplikovane akcie nemaju zmysel, komplikovana je obcas akurat jeho rekonstrukcia, ale to nesuvisi so samotnym systemom ale s materialom, ktory o nom mame k dispozicii...Jana ty mas ake skusenosti so sermom? mas nejake vseobecne zaklady a prehlad alebo si rovno zacala s I 33?
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Apr 19, 2011 8:43 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Maťo - mal by si rovnako vyzvať aj ostaných aby si zmenili mená alebo tak ako bolo písane už dávno ich prispevky budú vymazane .... keď všetci tak všetci (to nie je o tom že by som si nemyslel že to je zle prave naopak je mi jedno ze vieme kto sa pod prezvkami skrva ale keď všetci ,tak všetci, dodržujme previdla rovnako) moj prispevok mozes zmazať tiež ... len upozornujem ze kolaborant z Hlohovca má tiez prezývku a kocur v čizmach tiež ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut Apr 19, 2011 8:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocurik je ale mily a zlatucky a preto ho vsetci maju radi. Okrem toho ma kocurik svoje plne meno v podpise, tudiz myslim, ze nie je dovod menit samotny nick, ze Smile Tak ci tak toto je debata do inej temy.
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Apr 19, 2011 9:01 am    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim ze to nechame na modreratora ...nech to rozluskne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlk
Bežný tlachal


Založený: 03 Dec 2006
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Apr 19, 2011 4:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Diskutovat o tom ktory druh sermu je komplikovanejsi je uplne zbytocne, neexistuje jednoduchy druh sermu co sa tyka naucenia (su za tym roky roboty) ...ale serm samotny v svojej podstate sa snazi byt co najjednoduchsi.
_________________
Nežijem aby som bojoval.Bojujem aby som žil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Jana Pásztorová
Bežný tlachal


Založený: 12 Apr 2011
Príspevky: 46
Bydlisko: Rožňava

PríspevokZaslal: Ut Apr 19, 2011 6:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechápem prečo sa tu hádame na túto tému. Napísala som že I-33 je zložitejší štýl, pretože jeho interpretácia nie je niekedy jasná... (prosím, nech ma nikto neunavuje tým, že začne tvrdiť, že nie je)... Odrazu si z toho už niekto "privyrobil", že tento šerm nejako povyšujem či čo...

Pobavili ma síce ľudia, ktorí sa pritiahnu na tú stranu, z ktorej fúka, ale to je bežné... Very Happy

A došlo mi, že niektorí sú tu "agenti provokatéri", takže nebudúce si už dám pozor, aby som sa nedala zatiahnuť do bezduchej konverzácie, v ktorej ide iba o to, kto bude hore...
Primárne a definitívne ma ešte stále zaujímajú ľudia z okolia Košíc, ktorí by sa niečomu podobnému chceli začať venovať alebo sa venujú... To bola úloha tejto diskusie a nie opäť (ako už toľkýkrát na tomto vašom fóre) sa začať hádať, čo je lepšie a kto je aký "macher" (len preto, že si to myslí o sebe on sám, zvyčajne Smile )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ut Apr 19, 2011 8:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Palo:

ja napísal:
Bolo by vhodne, aby diskutujuci v tomto fore pouzivali vlastne mena.


Bolo to adresovane vseobecne pre vsetkych. Ja nemam vela casu na moderovanie, na serm.sk zabludim obcas v autobuse. Bol by som rad, ak by to niekto prebral a taketo veci riesil dalej. Ak tu teda este je vola o nejaku serioznost. Tiez nerozumiem, preco niekto lpie na svojej prezyvke a nezmeni si ju. Aj tak hocikto dnes vygoogli ci vyfacebookuje hockoho;)

Janka:

Video nemam, leda tak tuto fotkuSmile Venujem sa viac inym veciam.

Az sa dohodnete na novom moderatorovi, tak to zmazte, sorry za OT. Vela zdaru
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Kertész
Tlčhuba


Založený: 19 Apr 2008
Príspevky: 138
Bydlisko: Hlohovec, Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Apr 19, 2011 8:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kriste Pane.
Na serm.sk veľmi často nechodím a ešte menej sem prispievam. Moja chyba, že som to nedokázal včas operatívne poriešiť. Ale úplne stačil Martinov comment. Rolling Eyes
Žalovačky a označovanie za "agentov provokatérov" si nechajte na to, keď bude mať Olaff dobrú mušku. Wink

A aby som bol k veci, takmer každá interpretácia stredovekých fechtbuchov nie je na 100 percent jasná. Preto sa jednotlivé interpretácie môžu jemne líšiť.
A teda že ja si tu nič neprivyrábam, keďže som iba citoval a položil som konkrétnu otázku. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jana Pásztorová
Bežný tlachal


Založený: 12 Apr 2011
Príspevky: 46
Bydlisko: Rožňava

PríspevokZaslal: St Apr 20, 2011 2:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to Martin Fabian:
Celkom pekná fotka... Very Happy Vážne.
Škoda, že nemáš video... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jana Pásztorová
Bežný tlachal


Založený: 12 Apr 2011
Príspevky: 46
Bydlisko: Rožňava

PríspevokZaslal: St Máj 04, 2011 6:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Všimol si niekto, že v manuskripte používa kňaz aj žiak rukavice? Pozoruhodné, nie? Very Happy

A zvlásť som nadšená z posledných dvoch strán, kde trénuje so ženou Walpurgis Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk