Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Rada:Rok prilby a mec

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Bryan
Bežný tlachal


Založený: 01 Mar 2011
Príspevky: 19
Bydlisko: SK, Dubnica nad Váhom

PríspevokZaslal: Št Mar 03, 2011 4:44 pm    Predmet: Rada:Rok prilby a mec Odpovedať s citátom

Zdravím Smile chcel by som sa poradit do jakeho roku asi patri tato prilba.. Smile

http://img69.imageshack.us/i/prilbashledimiii2.jpg/

a este ci tento mec je dlhy jednorucny alebo 1 a 1/2 rucny

http://img856.imageshack.us/i/03032011039.jpg/

Diky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomáš Mrázek
Tlčhuba


Založený: 01 Mar 2009
Príspevky: 197
Bydlisko: Žilina/Košice

PríspevokZaslal: Št Mar 03, 2011 4:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tá prilba patrí do koša... výrobca sa pokúšal asi o armet ale moc sa mu nepodaril...

meč vyzerá tiež divne...
_________________
Samo napísal:
...dobový život chod robiť do talianska alebo švajčiarska, sme na slovensku, tak sa prispôsob, alebo rob akcie sám a ľudom ukáž ako sa v stredoveku spalo a nie bojovalo...



"Never trust another reenactor."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Mar 03, 2011 5:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jo, helma je nepodareny armet (blizsie si najdes ceg google) a to druhe je jedna z variant kolajnice...do kosa by som to nehadzal, v zbernych surovinach za to dostanes nejake drobne
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Bryan
Bežný tlachal


Založený: 01 Mar 2011
Príspevky: 19
Bydlisko: SK, Dubnica nad Váhom

PríspevokZaslal: Št Mar 03, 2011 5:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako kolajnica? a kolko stoji taky nekolajnicovy mec? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomáš Mrázek
Tlčhuba


Založený: 01 Mar 2009
Príspevky: 197
Bydlisko: Žilina/Košice

PríspevokZaslal: Št Mar 03, 2011 6:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

koľajnica je proste blbosť...meč ktorý nezodpovedá historickým predlohám...ťažký, zlý tvar...
ked chceš kvalitný meč tak napríklad :
http://www.robert-moc.sk/pages/sk/start.php?lang=SK
http://www.swords.cz/
http://lightswords.cz/

najskôr si ale ujasni čo presne a akú dobu chceš...možno ti meč nebude vôbec treba...
taký kvalitnejší mečik min. 150 eur + počítaj z pochvou (ideálne drevenou)
_________________
Samo napísal:
...dobový život chod robiť do talianska alebo švajčiarska, sme na slovensku, tak sa prispôsob, alebo rob akcie sám a ľudom ukáž ako sa v stredoveku spalo a nie bojovalo...



"Never trust another reenactor."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bryan
Bežný tlachal


Založený: 01 Mar 2011
Príspevky: 19
Bydlisko: SK, Dubnica nad Váhom

PríspevokZaslal: Št Mar 03, 2011 6:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je teda haluz... Very Happy lebo henten meč mi kúpil známy a stál 4000 Kčs..... nevadí... bude aspoň na tréning dokým sa zlomí Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bryan
Bežný tlachal


Založený: 01 Mar 2011
Príspevky: 19
Bydlisko: SK, Dubnica nad Váhom

PríspevokZaslal: Št Mar 03, 2011 9:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a preco je ten armet nepodareny? co je na nom zle?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomáš Mrázek
Tlčhuba


Založený: 01 Mar 2009
Príspevky: 197
Bydlisko: Žilina/Košice

PríspevokZaslal: Št Mar 03, 2011 9:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

skus si popozerať nejake dochovane kusy...su tak trošku ine...

napr.

_________________
Samo napísal:
...dobový život chod robiť do talianska alebo švajčiarska, sme na slovensku, tak sa prispôsob, alebo rob akcie sám a ľudom ukáž ako sa v stredoveku spalo a nie bojovalo...



"Never trust another reenactor."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Št Mar 03, 2011 9:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nuz nedobre si kupil ... (ten mec)

z mojho pohladu je prilba v porovnani s mecom vyrazne lepsia ...(netvrdim ze verna replika) aj ked nevidno vôbec ako funguje co je pri armete asi to najpodstatnejsie kedze je to jedna z prilieb s najviac pohyblivymi castami a moznostami otvarania - teda mne prid ako jedna z najkomplikovanejsich - armetov je stovka druhov a tvarov

ak si nekúpil ten armet ani nekupuj sam o sebe sa nenosil nie je to alternativa ku klobuku ci salieru, patri k nemu zbroj
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Kertész
Tlčhuba


Založený: 19 Apr 2008
Príspevky: 138
Bydlisko: Hlohovec, Bratislava

PríspevokZaslal: Št Mar 03, 2011 9:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A ide tiež o to, že armet je rytierska prilba, nie prilba pre radového pešiaka. Wink
EDIT: Palo ma predbehol. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marek Axman
Bežný tlachal


Založený: 26 Jan 2010
Príspevky: 21
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št Mar 03, 2011 10:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Přikládám, nějaké přilby na porovnáni. Ta tvoje není vyloženě hnusná spíš jen levná napodobeni a nevím jak to plánuješ, ale určitě je to přilba k celoplátové zbroji cca od 2. pol. 15. do 1. pol. 16 stol. http://noxter.rajce.idnes.cz/Armoury_of_Castle_Churburg_1/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Oldo Černý
Bežný tlachal


Založený: 06 Jún 2010
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Št Mar 03, 2011 11:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mec podla mojho nazoru nieje cinka, ked je naprd, nerob s nim a predaj ho niekomu na stenu .

Ked ho zlomis, stratil si tym padom 4K ceskych a musis si zohnat novy. Ked ho predas, nieco dolozis, kupis mec normalny a zaroven nejaky baksis usetris.

Mne osobne sa naozaj vyplatilo kupit si na zaciatku kvalitny mec, odporucam Ti urobit to iste. Ked chces mat mec hned a mozno aj usetrit, v trznici myslim je z coho vyberat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Mar 04, 2011 10:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Oldo a aj iny ti to pekne zhrnuli myslim ze ked bol niekto prkrejsie tak to tak proste ber ze ludi podvyhne to ked aj v dnesnej dobe vidieť ze sa darí ľudom (predajcom) predať takyto typ meča... nebol to urok na tebaaspon ja v to verim ...

skôr by ma zaujimalo a teraz z čisto osobnej zvedavosti ....preco si uvažoval nad tym armetom? ... lebo keby bola ta prilba spravena dobre je fantasticka, mal si chuť sa cely dostať do zbroje? alebo to bolo to čo sa ti len nahodou dostalo pod ruku?... alebo si mienil nejaky dlhodobejsi ciel poskladania si peknej zbroje a snahy šermu v nej, lebo ak tak Armet je na to krasne vhodny no cele to bude asi finncne narocnejsie nez asi tušis aj keby cela zbroj bola len z čierneho plechu (ak myslim serm nemyslim akcie - akoze bitky ale "šerm" ako šerm v zbroji) ...ale v tomto smere by si potrerboval asi partnera s ktormy by si cvičieval aby si sa oboznamil - vzhladom na to že toto ti odporučil kamarat ten meč viac od neho rady neber, teda aspon pri kúpe, a skus nejaku skupinku v okoli co ma skusenost v tomto smere aspon aj len teoreticku ....na zaciatku ta prekvapi aka hodne ina vec to je od toho na čo si zvyknutý, no aspon by si sa nimral v niečom hodnotnom ....popripade prideš na to že toto by ťa vôbec nebavilo a chces nieco ine a potom ušetris kopec penazi za plechy skus podumat (a meč ako ti Oldo radi predaj niekomu ako dekoraciu - ked vidim tu kolajnicu tak tu nezlomíš - ak na to spoliehaš - ta nas všetkych prežije)

1 obrazok povie viacej ako sto slov
http://daten.digitale-sammlungen.de/~db/bsb00007894/images/index.html?id=00007894&fip=eayayztsewqeayaxssdasyztsqrseayaxs&no=2&seite=503

zrataj si to ci to ma zmysel to finncovat... pre niekoho hej...


Naposledy upravil Pavol Uličný dňa Pi Mar 04, 2011 3:49 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bryan
Bežný tlachal


Založený: 01 Mar 2011
Príspevky: 19
Bydlisko: SK, Dubnica nad Váhom

PríspevokZaslal: Pi Mar 04, 2011 1:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre díky za rady Smile no mal som chuť... to je skor vízia do budúcnosti...Tento tip prilby mi úplne prirástol srdcu. Ešte som len začiatočník a chcel som vedieť do akého obdobia by sa to dalo zaradiť lebo si najprv chcem spraviť jednoduchší kostým tohto obdobia a neskor by som sa velmi rad dostal do plechov. Chcel by som sa aj pripojiť do nejakej skupiny... Very Happy alebo poprípade nejakú založiť.. ale to sa mi zdá na začiatok dosť ťažké. A presne.. šerm v zbroji to je to čo ma najviac láka. A mám jedného kamoša ktorého to tiež zaujíma... tak poprípade by sme to spravili nejako spolu Smile Ešte som len študent , a neviem či by tu v okolí bola nejaká taká skupina...Niekedy mám pocit že do tejto doby nepatrím a mal by som žiť v minulosti.. úplne ma toto napĺňa. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Juraj Skúpy
Tlčhuba


Založený: 27 Máj 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Trenčianske luhy a háje

PríspevokZaslal: Pi Mar 04, 2011 2:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako vraveli ostatni, rozhodni sa pre dobu, ktoru chces robit a na zaklade toho si vyber skupinu. V okoli Trencina a Dubnice nemas az tolko na vyber, ale spomeniem napriklad:

Wagus
- taka vsehochut roznych obdobi podla akcie (od Rimu snad az po Baroko), robia vsak hlavne scenicky serm a orientuju sa na Trenciansky hrad a okolie. Dlho som ich nevidel v akcii, stary Wagus nieco do seba urcite mal, novu generaciu nemozem posudit.

Bergfrit - sami sa nazyvaju divadelno-sermiarskou skupinou, co myslim aj oznacuje ich zameranie. Myslim, ze behaju po celom Slovensku po akciach. Keby mam zaradit obdobie, tak poviem prelom 14-15, ale maju to kostymovo poskladane tak vselijako


Bludni Rytieri
- (moja skupina, takze toho napisem najviac)
Zameranie je jasne orientovane na 1400-1430 na uzemi Horneho Uhorska. Povodne cisto scenicko sermiarska skupina, teraz sa vsak orientujuca viac na rekonstrukciu historie cestou LH (s nie uplne konzistentnymi vysledkami, ale posun je snad vidiet). Cize historicky tabor vratane kuchyne, snaha o rekonstrukciu stredovekych bojovych technik - vratane lahkeho aj obrneneho boja. Keby si chcel, stranku si najdes a na nej aj vsetko potrebne. Jedine, co vsak treba brat do uvahy, je ze sa vyzaduje urcity stupen samostatnosti pri studiu materialov a cielavedomost pri treningu.

Ak su v okoli nejake ine skupiny, ktore som nespomenul, niekto ich prosim pridajte.
_________________
V minulosti mali k sebe ludia blizsie... stare zbrane mali totiz mensi dostrel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Mar 04, 2011 4:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to Bryan:
zmysel zakladať si vlastnu skupinu momentalne pre teba nema ...
keďze ako hovoriš mas jedneho kamoša.... teraz z praktickych dôvodov nema zmysle vlastna skupina pre dvoch ľudí hovorim z vlastnej skusenosti ... priestor pre trening je finnčne výhodny len od určiteho počtu ľudí....to taka prozaicka časť...

podla toho čo píšes máš svoje predstavi o tom čo chces a aj napriek tomu ze mnoho luďi je tu posadnutých samoštúdiom Smile predsa len na zaciatok je mozno vhodnejsie sa oboznamit aspon so základnymi vecami u niekoho kto sa už veľa vecami prehrýzol a nemusiś opakovať chyby (stoja čas a peniaze) ...

ak sa dáš napr. k Jurajovi do skupiny ...rozhodne chybu nespraviš, prejdú s tebou všetko, od odevu až po zbrane či manipulaciu s nimi a osobne na tvojom mieste by som volil tuto možnosť ked ti bola ponúknuta, tak či tak aspon dobré rady dostaneš ....a kludne aj s kamaratom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk