Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

"Šerm je len jeden" alebo Čo je vlastne historický
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: So Jan 27, 2007 1:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No, fajn..niekedy sa na tomto fore oplati mlcat..takze sa odoberam do kutice studovat.
Na zaver..len zdoraznim, ze scenici niesu pitomci. A ked vznikne tvrdenie, ze prijst s niecim novym je blbost a ze to nemoze fungovat beztoho aby to protistrana vyskusala a prenikla do podstaty toho ukonu(mam pocit, ze sa tu hovorilo o nejakom konkretnom seku, ktory nebol popisany vo ziadnom fechtbuchu), je rovnake, ako tvrdit, ze dieselaky neboli(narazam na ten prispevok predtym..)

Nisom zastanca novosti(aj ked tej siahodlhej rozpravy o plochych a otocnych krytoch som sa zucastnil na strane PK), ale ked sa po 7rokoch clovek dopracuje k veci, ktora mu sedi a sam ju praktizuje(nikto okrem neho to nepozna)..preco by sa toho mal vzdat???

A na zaver..na zamyslenie: Nejaky slachtic si u Vas objedna Fechtbuch. Vy ste majster..s umenim smrti zijete uz roky..date mu tam vsetko, alebo si nechate nieco aj preseba, pripadne nieco na pokracovanie..? Naozaj mate pocit, ze Lichtenawer bol taky magor, aby tam dal vcetko co vedel?
Lebo ak ano..potom toho vedel malo...podla mna Confused
_________________
Res ad triarios venit!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Jan 27, 2007 9:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tulkas napísal:

A na zaver..na zamyslenie: Nejaky slachtic si u Vas objedna Fechtbuch. Vy ste majster..s umenim smrti zijete uz roky..date mu tam vsetko, alebo si nechate nieco aj preseba, pripadne nieco na pokracovanie..? Naozaj mate pocit, ze Lichtenawer bol taky magor, aby tam dal vcetko co vedel?
Lebo ak ano..potom toho vedel malo...podla mna Confused

Videl si niekedy to co po sebe zanechal Lichtenawer?
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Jan 27, 2007 9:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Alhye hept sich an die Gloß und die auslegung der zedel deß langen swertz
Sie gedicht und gemacht hat / Johanneß liechtenauer der ein hoher maister in der kunst gewesen ist dem got genädig sey / Und dar umb daß die kunst fürsten / und herren / Ritter / und knechten zů gehört daß sy die wissen und lernen süllen / Dar umb hat er sy lassen schreiben mit verporgen / und verdachten worten daß sy yeder man nicht vernemen / und versten sol / Und hat daß getan durch der leichtfertigen schirmaister willen die ir kunst gering wegen daß von den selbigen maisteren sein kunst nicht geoffenwart noch gemein solt werden / und die selbigen verporgen / und verdachten wort der zedel die stenn her nach in der glosen / also verklert / und ausgelegt daß sy yderman wol vernemen / und versten mag der do anderß fechten kan
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: So Jan 27, 2007 9:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Velavelka vdaka! Akoze..hmm..asi ti radsej napisem PM..

akurat..to vernemen..to ma byt ukryty, alebo latentny? Vkazdom pripade, dakujem..
_________________
Res ad triarios venit!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Jan 27, 2007 9:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To ma byt ze, aby kazdy nerozumel a nechapal. Aby sa Kunst nedostal do nepovolanych ruk. Snad je to s tej nemciny vacsine jasne. Nemecky nehovoriacim sa ospravedlnujem.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: So Jan 27, 2007 9:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vernemen

Nemcinar niesom. Preto som dostal dva vyznamy..ehm..vies co? Asi som reagoval v afekte..takze prepac..
_________________
Res ad triarios venit!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: So Jan 27, 2007 10:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zase si nerozumieme
ja teraz trenujem IBA seky(a zdvojenia,strojenia)uhyby,a v ramci sceniky aj kryty,ale zatial by som si ich nedovolil pouzit ani nahodou.okrem toho nieco s dykami malicko,tiez iba rychlost utoku a uteku.Som si vedomy toho ze viem velmi malo a URCITE NIC NOVE NEVYMYSLAM!!!
to co som pisal o akceptovani novych technik som myslel cisto na serm skusenejsich ludi,(napr. niektorych podmajstrov magisteria)ktorym sa obcas vycita ze vymyslaju veci ktore v historii neexistovali.
kua...a prosim vas prestante sa tu(v tejto teme) do p... poj...... vadit.tato tema sa nevola "kto je najvacsi kohut"
navrhol by som nejake pekne priatelske stretnutie diskutujucich ktori by chceli,kde by sa mohli vsetky tieto temy prebrat pri pive a niecom dobrom pod zub...co vy na to? Smile
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: So Jan 27, 2007 10:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

..ale nieje to zly napad! Co navrhujes a ako si to predstvujes..?
_________________
Res ad triarios venit!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Ne Jan 28, 2007 2:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Otázka do pléna:
existuje šerm "scénický" a "historický". O efektivite historického sa dá presvedčiť iba v reálnom boji. Kto ho cvičí necvičí ho vlastne tiež iba ako scénický?
,



Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Ne Jan 28, 2007 9:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

do istej miery ano (minimalne do tej,ze zastavi sek,ak vidi,ze by tym ublizil protivnikovi)
...ale ak vezmes do uvahy bitky v plechoch (samozrejme tie sa tiez daju prerazit),tak to so scenikou uz nema takmer nic spolocne
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Azrael
Bežný tlachal


Založený: 26 Jan 2007
Príspevky: 15
Bydlisko: kade-tade...vatsinov.Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Jan 28, 2007 9:34 am    Predmet: hmmm...... Odpovedať s citátom

...toto.tu.je.zradna.tema..a.najma.potom.co.som.sa.asi.tak.mesiac.dozadu.dopocul.ze.cesky.bratia.robili.vyskum.a.zistili.ze.asi.v.polovici.sermiarskych.maualov.sluzi.kreslena.dokumentacia.na.to.aby.sme.videli."ako.sa.to......NEMA.robit"...a.nie.ako.ukazkovy.priklad.spravneho.prevedenia.tahu...co.je.dost.sokujuce(aspon.pre.mna)... Shocked
_________________
...Hodie animi nostri, postridie inge orbis........
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne Jan 28, 2007 9:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosim Azreal nepis bodky namiesto medzier. Prehliadace potom nezalamuju tvoj text. A k tym obrazkom. Tak to je snad for nie?
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
He-man
Bežný tlachal


Založený: 18 Jún 2006
Príspevky: 93
Bydlisko: Praha2

PríspevokZaslal: Ne Jan 28, 2007 1:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

servant napísal:
do istej miery ano (minimalne do tej,ze zastavi sek,ak vidi,ze by tym ublizil protivnikovi)
...ale ak vezmes do uvahy bitky v plechoch (samozrejme tie sa tiez daju prerazit),tak to so scenikou uz nema takmer nic spolocne


To je pravda, ze bitky v plechoch nemaju so scenikou takmer nic spolocne, ale z historiou nemaju spolocne uz VOBEC nic Smile ...ale tato debata patri ku inej teme.
_________________
Nikdy nerob inym, co nechces aby robili tebe
Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Ne Jan 28, 2007 3:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

He-man
lol...si si spomenul na tych rusov?
Very Happy
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
He-man
Bežný tlachal


Založený: 18 Jún 2006
Príspevky: 93
Bydlisko: Praha2

PríspevokZaslal: Po Jan 29, 2007 11:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pravdupovediac mi toho hlavou prebehlo viac (rusi, poliaci, cesi, a aj slovaci) - resp. akcie v tychto krajinach Smile
_________________
Nikdy nerob inym, co nechces aby robili tebe
Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ut Sep 29, 2009 5:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

L.Ó.L.

http://www.thearma.org/essays/revealing-new-perspectives.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Karel Černín
Bežný tlachal


Založený: 24 Nov 2008
Príspevky: 46
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St Okt 07, 2009 7:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Než jsem se podíval na to video "free sparring", na které sám odkazuje, tak jsem mu ty sladké sebežroutské řeči chvilku i věřil. Wink
_________________
Za mě mluví moje práce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: St Okt 07, 2009 3:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavé ale už dosť dlhšiu dobu vypozorovateľné, že sračkové techniky, z ktorých sa Magistérium postupne snaží vyprostiť začínajú postupne prevládať u Johna Clemensa. (Povol etc.) Ono to už skoro vyzerá akoby Johny navštívil starší kurz Magistéria - Nemecká škola I. alebo ešte skôr nejakých plagiátorov Magistéria typu Arma Ferre. Smile
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rudolf Klimek
Bežný tlachal


Založený: 07 Nov 2006
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Pi Okt 09, 2009 1:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Alchy napísal:
Otázka do pléna:
existuje šerm "scénický" a "historický". O efektivite historického sa dá presvedčiť iba v reálnom boji. Kto ho cvičí necvičí ho vlastne tiež iba ako scénický?
,



Laughing Laughing Laughing


... Clovece Alchy... Smile ty si sa so skutocnym citanim prispevkov dostal az sem? Mozno tym realnym myslia podlia "manuskriptov" a kniziek a hlavne sa nezranit. A scenicki su tiez z manuskriptov a tiez sa hlavne nezranit, ale robia to na scene... ci som to cele zle pochopil? SmileSmileSmile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Baron von Revicky
Regrút


Založený: 05 Mar 2010
Príspevky: 5
Bydlisko: Východ

PríspevokZaslal: Pi Mar 05, 2010 10:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Važení páni bratia,

Medzi vami je určite,strašne vela ludí ktorý to nerobia len preto aby sa ukazovali a chvalili sa že čo dokažu ale robia to aj z iných dvovodov bud že miluju historiu alebo miluju nahrane scenky a sem-tham pri nich robia aj akrobacie čo nemaju so šermom našich predkov nič spoločné,pretože začali šermovat lebo sa k tomu dostali alebo sa im to zapačilo po neakom fantasy filme,alebo literature...Poznám ludí šermujucich čo by to chceli robit fantasy,číže to čo vidia v hrách,filmoch alebo len thak si vymýšlaju utoky,strehy,kryty pozy.Dalej su to ludia ktorý robia čisto sceniku ale tiež sa musia naučit školy aby tu bol ten prazaklad.Thak ako som to robil ja dlhé roky som robil sceniku,ale chybalo mi tham niečo a tento rok sa to snažím zmenit rad by som konečne po dlhej príprave chcem zučastnit bitky pri Grunwalde.Ale ešte som nepočul a preto netvrdím že to tak nieje,ešte som nepočul že niekto len thak z čista jasna sa začal venovat livinghistory najprv scenika a až potom livinghistory.

A nemusíte sa tu hned,uražat samozrejme vy ste tu dlhšie ste starší a určite aj skusenejší,ale ved sme všetci šermiari,a okrem subojov ktoré nas na čas rozdelia by sme mali držat pri sebe....
_________________
Kto je lepší ako ja nech príde zamacháme si a uvidíme...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 3 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk