Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Juraj a Katarina, boty pre fajnsmekrov

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Tržnica
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Dec 03, 2009 4:43 pm    Predmet: Juraj a Katarina, boty pre fajnsmekrov Odpovedať s citátom

Na Jurkiho poziadanie si dovolujem upozornit na aktualizaciu stranky, pribudli tam mnozstva ukazok prace Juraja a Katariny... Wink

http://www.np-historicalshoes.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jurki
Regrút


Založený: 08 Máj 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ne Jan 03, 2010 6:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka Milan, dufame ze nasa stranka bude minimalne inspiraciou pre ludi.

Nase ceny sa mozno budu zdat niekomu vyssie, no mi sme si vybrali cestu vysokej autenticity a kvality a to vo vsetkych smeroch, pretoze si myslime ze na trhu je dost lacnych, divadelnych, kvazi dobovych topanok.
Preto nase topanky robime na zaklade doveryhodnych zdrojov (archeologickych nalezov a studii, umeleckych diel); pouzivame materialy co najviac podobne matrialom v minulosti; mame techniky, ktore pouzivali majstri v minulosti a hlavne sijeme vsetko rucne (nepouzivame ziadne stroje). Toto vsetko sa odraza v nasej cene.

Radi by sme vsak poznali vase priority pri vybere topanok. (cena versus autenticita)

a pokial mate nejake otazky radi ich zodpovieme...ak vieme Very Happy

Katka a Jurki
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Po Jan 04, 2010 11:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím, musím uznať že viacero topánok z vašej produkcie sa mi páči a to najmä tie bežnejšie typy. Čo my však vadí je že na mnohých je silno vidieť odtlačok špičky kopyta, čo z mojich skúseností nezmizne ani po dlhšom nosení. Samozrejme že využitie obuvníckych kopýt v stredoveku mi je známe otázne je však či mali niektoré novotvary na špičkách. Dá sa to odstrániť pri vašej výrobe? Aby bol prechod do špičky hladký?
Je možné v prípade poulanins spraviť jemnejšiu špičku? V prípade vašich 14/8 14/9 14/10 sa mi zdá enormne hrubá a o šašovský výmysel tiež nemám záujem.

Cena je v poriadku ak je všetko tak ako má byť, na tú sme zvyknutý. Ešte jedna otázka, obracačky robí dnes už kde kto, zaujímalo by ma však či robíte vaše topánky aj metódou s okolkom (neviem či je to úplne správna terminológia ale používa sa v zborníkoch zo Zlína) tz. pásikom kože na ktorý sa pripevňuje akoby druhá podrážka alebo fleky (neviem to lepšie popísať) so zachovaním obracanej metódy?

Ďakujem za odpovede.
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jurki
Regrút


Založený: 08 Máj 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Po Jan 04, 2010 9:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim, Martin

Sme radi ze sa Ti nasa praca paci.
Co sa tyka spicky, je to cisto otazka kopyta.
Avsak mat kopyto na kazdy typ topanky - spicky, by bolo prilis nakladne. Momentalne sme kupili kopyta, ktore to mozu eliminovat, ale v pripade dlhsej spicky sa tomuto problemu tak ci tak nevyhneme. Zaroven by som chcel podotknut, ze hladame cestu a tak mozes vidiet rozdiely v skorsie urobenych modeloch 14/2 a poslednom 15/4.

Jemnejsia spicka sa samozrejme urobit da.
Spicky na nasich puolainoch su site. Mozno tento fakt a jeho prakticka realizacia urcuje vzhlad spicky.
Dalsia vec je jej pevnost. Spicky boli vypchavane machom aby drzali tvar no prilis zuzena podrazka ( a hlavne prechod do spicky) podla mna oslabi a neskor sposobi jej kolaps. Ak pozries originaly 14/11, 14/10 nie su o moc uzsie. Mozno dlhsie co posobi elegantnejsie.
Sasovsky vymysel nemam ani ja rad, ale bola to objednavka pre sasa(farebne). Ku podivu sa na to chytili aj iny(cierne). Cesi maju na to nazov SNABL bota no dodnes mi nikto vratane obuvnikov nepovedal kto a preco to zacal.
14/12 je seriozna topanka urobena na zaklade pramenov. V anglii mali podla pravidiel baroni pravo nosit spicky az 30cm dlhe. Riesenim bolo vyvazovanie na remene pod kolenom.

Ano robime aj tymto sposobom.
V anglictine to ma nazov turn-welted a podla mojich vedomosti bola tato technika pouzivana v obdobi hlavne 1450-1550.
Topanky 15/2 a 16/3.

V pripade dalsich otazok rad zodpoviem.

Jurki
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jurki
Regrút


Založený: 08 Máj 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi Jan 08, 2010 12:51 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Martin spominal, ze turnshoe robi dnes uz kde kto.

Zuajimalo by ma teda kolko ludi nosi taketo topanky?

a ak nie preco?


jurki
_________________
www.np-historicalshoes.com

Strive for perfection in everything you do.
Take the best that exists and make it better.
When it does not exist, design it.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Pi Jan 08, 2010 11:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mňa v podstate nezaujíma čo majú ostatní. Moje nároky na výrobcu boli jasné. Práve z toho dôvodu sme viacero zlých výrobcov opustili, pretože ako obyčajne ich zachvátil pocit nadpriemernosti Smile. Naše topánky sú vyrábané aj s okolkom. Naše požiadavky sa formulovali na základe viacerých poznatkov a materiálu, ktorý som pozbieral k tejto štúdii.

http://gesellschaft-lichtenawers.eu/tsc/sk/materialy/hmotna-kultura/26-trnavski-obuvnici-v-stredoveku

Asi najviac mi pri tom dali reštaurátorské poznatky z konferencií v Zlíne.
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Pi Jan 08, 2010 12:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo a prečo toľko ludí nenosí takéto topánky. To je veľmi jednoduché. Nejdú po detailoch. Nevedia cenovo ohodnotiť kvalitnú prácu. Nevedia o tom. Diletantizmus omnoho vyššieho rangu sa vyskytuje v šermiarskych vodách. Toto by ma vôbec neprekvapovalo.
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jurki
Regrút


Založený: 08 Máj 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi Jan 08, 2010 10:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vsimol som si ten clanok na vasej stranke (s Tvojim dovolenim by som si ho ulozil do svojho archivu) a myslim, ze zdielame podobne nazory. Dufam, ze budem mat raz prilezitost Ti ukazat nasu pracu.

Co sa tyka diletantizmu mas pravdu, avsak v pripade Slovenka kde vacsina inklinuje skor k scenickemu sermu je to vlastne jedno. V divadle predsa nezalezi na autenticite. Nemali by vsak tvrdit, ze robia historiu.
Avsak kde su ti, ktori maju plne zuby ochotniciny. K nim smerovala moja otazka.

A tu nejde len o obuv.
_________________
www.np-historicalshoes.com

Strive for perfection in everything you do.
Take the best that exists and make it better.
When it does not exist, design it.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Jan 08, 2010 10:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no, tak zase az take tvrde slova by som nevolil, aj ked u Martina viem, co mysli, tak som ticho...je sice pravda, ze je to tu castokrat kostymovo a vystrojovo biedne, ale nenazyval by som automaticky vsetkych diletantmi...ono vase vyrobky su sice ok, vsetka cest, ale zase cena je hodne vysoka a clovek sa musi zamysliet, ci vrazi tolko penazi do jedneho kusu vybavenia alebo zvoli lacnejsiu, aj ked nie 100% variantu a radsej toho kupi viac...aby to nevyznelo zle, tymto neobhajujem keckarov a podobne ulety, tych by som nakopal aj ja...my napriklad urcite nerobime ochotnicinu, ale snazime sa dosiahnut ovela viac, lenze kedze je to zial vsetko o peniazoch, musime rozmyslat, do coho vrazit a kolko...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jurki
Regrút


Založený: 08 Máj 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Pi Jan 08, 2010 11:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dano

rozhodne som sa nechcel nikoho dotknut, len si myslim, ze ludia maju vela poznatkov, zdrojov a knih a zaroven su velmi sikovmy a i tak do toho nejdu. V tom ja vidim tu povrchnost a to ma mrzi.
_________________
www.np-historicalshoes.com

Strive for perfection in everything you do.
Take the best that exists and make it better.
When it does not exist, design it.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Baron von Revicky
Regrút


Založený: 05 Mar 2010
Príspevky: 5
Bydlisko: Východ

PríspevokZaslal: Pi Mar 05, 2010 2:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Važená Katka,Važení Juraj.

Vaša praca je užasná,je skutočne krasna a možem povedat aj ked nenosím po vreckach tisiceEur a moje momentalne got.topanky su oprosti vašim so smetiska.Vaša praca je skutočne odborná a čistá.Je to vidno a je vidiet aj toho luxusu.Rad by som poukázal na vyrobok B15/2 tie topanky sa mi velmi pačia a aj ked nie teraz hned,pretože mmentalne sa snažím celo oplechovat a s tými topankami by som si zašiel už hlboko do vrecka,určite nad nimi premýšlam..Su jednoducho krasne a tych 300e by som určite nebanoval.Len sa chcem opýtat vidím že podražka je z kože pochopitelne,lenže v mnohých prípadoch tj.Dlažka,blato a podobne klzavé povrchy su nebezpečné a hlavne pri šermovani a thak sa chcem spýtat dalo by sa to spravit s pyroforom a zamaskovat to thak aby to nebolo moc vidiet?Viem nieje to dobové,na svojich topankach som mal tiež kožu ale par krat som neštastne a trapne spadol a thak som si ich sam povytrhaval a podbil surovou gumou....

Dakujem vam Majstri sa odpoved
_________________
Kto je lepší ako ja nech príde zamacháme si a uvidíme...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jurki
Regrút


Založený: 08 Máj 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ne Mar 07, 2010 5:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim,

Dakujeme za uznanie a sme radi, ze sa Ti nasa praca paci.
Co sa tyka podrazky, podlepit by sa to dalo, len neviem ako by sme to zamaskovali, tak aby to nebolo vidiet.

Este by som chcel vysvetlit tie dve ceny pri topankach. Turnshoe=otacane topanky- su site kompletne rucne s pouzitim starych technik.
Cemented - maju lepene a klincovane podrazky , su lacnejsiou verziou. V ramci zachovania standardu vsak zvrsky sijeme rucne.

S pozdravom

Jurki
_________________
www.np-historicalshoes.com

Strive for perfection in everything you do.
Take the best that exists and make it better.
When it does not exist, design it.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Tržnica Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk