Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Spravna dlzka rapiera
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: So Jan 13, 2007 7:31 pm    Predmet: Spravna dlzka rapiera Odpovedať s citátom

aka ma byt cca spravna dlzka rapiera ? a sirka cepele ?

a hovorilo sa tu o 130cm dlhych extremne lahkych cepeliach. kto ich robi a zakolko ? su vhodne pre serm ? su pruzne alebo tvrde ?

wonder ma pekny rapier aj ked trosku tazky , ale to bolo asi tym kosom. ak tu pride niekto kto vie odkial ho ma (alebo aj on sam) nech to tu napise, dik (zabudol som sa ho spytat)
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Berik
Bežný tlachal


Založený: 30 Sep 2006
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Ne Jan 14, 2007 1:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozes sa pytat na odporucane dlzky, nie na spravne. Aj v tom odkaze co tu bol na Cappa Ferra sa hovorilo, ze najlespi by mal mat dfzlu ako rozpatie ruk, bez tela ael samozrejme medzi nimi, alebo od zeme po pazuchu, co ti predstavuje cca 140 cm. Ovsem najdes rozne dlzky, od 110 do 140-tak to anprikald bolo uverejnene v dalsom linku an tu polsku stranku. Nikdy neboli unifikovane typy, kazdy duelant mal rapir taky,aky jemu najviac vyhovoval.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alois
Tlčhuba


Založený: 17 Okt 2006
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Ne Jan 14, 2007 3:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Berik napísal:
Mozes sa pytat na odporucane dlzky, nie na spravne. Aj v tom odkaze co tu bol na Cappa Ferra sa hovorilo, ze najlespi by mal mat dfzlu ako rozpatie ruk, bez tela ael samozrejme medzi nimi, alebo od zeme po pazuchu, co ti predstavuje cca 140 cm. Ovsem najdes rozne dlzky, od 110 do 140-tak to anprikald bolo uverejnene v dalsom linku an tu polsku stranku. Nikdy neboli unifikovane typy, kazdy duelant mal rapir taky,aky jemu najviac vyhovoval.


mne sa zda ze pred subojom si zmerali dlzky zbrani, aby niekto nemal vyhodu dlhsieho rapieru, teda asi nemali kazdy roznu dlzku, resp. minimalne pri subojoch.
ale to sa mi len zda, mozno sa mylim
Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: Ne Jan 14, 2007 5:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

myslis to co sa daju do zrazu a mieria na seba kordami cepel pri cepeli ? to by malo byt zistovanie vzdialenosti ale tiez si niesom isty
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Ne Jan 14, 2007 6:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

alois napísal:
[

mne sa zda ze pred subojom si zmerali dlzky zbrani, aby niekto nemal vyhodu dlhsieho rapieru, teda asi nemali kazdy roznu dlzku, resp. minimalne pri subojoch.
ale to sa mi len zda, mozno sa mylim
Smile


So svojou info s uži v 19 storočí Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
alois
Tlčhuba


Založený: 17 Okt 2006
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Ne Jan 14, 2007 7:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Alchy napísal:
alois napísal:
[

mne sa zda ze pred subojom si zmerali dlzky zbrani, aby niekto nemal vyhodu dlhsieho rapieru, teda asi nemali kazdy roznu dlzku, resp. minimalne pri subojoch.
ale to sa mi len zda, mozno sa mylim
Smile


So svojou info s uži v 19 storočí Wink


hm to som nepochopil, vtedy sa este sermovalo rapiermi? ja som myslel ze to uz bol vek sabli, ale kedze som sa baroku ani rokoku nevenoval, tak ti nebudem protirecit. len sa mi zda ze som to niekde cital,nic viac...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: Ne Jan 14, 2007 7:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

naco sa v 19 stor sermovalo ? neboli uz nahodou opakovacky ? (old shatterhand Smile )
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fachman
Bežný tlachal


Založený: 10 Júl 2006
Príspevky: 79

PríspevokZaslal: Ne Jan 14, 2007 8:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hehe 100 rokov je dlhá doba na začiatku19.st. bol napr Napoleon a on opakovačku určite nemal a na konci 19.st.už mali guľomet a nie opakovačku.Myslím,že najmä na začiatkoch 19.st sa chladné zbrane ešte hojne používali
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Berik
Bežný tlachal


Založený: 30 Sep 2006
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Po Jan 15, 2007 1:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim ze alchy to myslel tak, ze take nieco sa prevadzkovalo pri subojoch v 19 storoci a nevravel o rapiroch ale skor kordikoch, ak som ho teda dobre pochopil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tyco
Regrút


Založený: 11 Sep 2006
Príspevky: 8
Bydlisko: sarus

PríspevokZaslal: Po Jan 15, 2007 1:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Piroha:myslim,ze Wonder ma ten rapir od Skera
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlk
Bežný tlachal


Založený: 03 Dec 2006
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jan 15, 2007 3:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

alois napísal:
Berik napísal:
Mozes sa pytat na odporucane dlzky, nie na spravne. Aj v tom odkaze co tu bol na Cappa Ferra sa hovorilo, ze najlespi by mal mat dfzlu ako rozpatie ruk, bez tela ael samozrejme medzi nimi, alebo od zeme po pazuchu, co ti predstavuje cca 140 cm. Ovsem najdes rozne dlzky, od 110 do 140-tak to anprikald bolo uverejnene v dalsom linku an tu polsku stranku. Nikdy neboli unifikovane typy, kazdy duelant mal rapir taky,aky jemu najviac vyhovoval.


mne sa zda ze pred subojom si zmerali dlzky zbrani, aby niekto nemal vyhodu dlhsieho rapieru, teda asi nemali kazdy roznu dlzku, resp. minimalne pri subojoch.
ale to sa mi len zda, mozno sa mylim
Smile


mas pravdu dlzka cepeli rapirov i kordov sa vzdy pred subojom merala...ale nie tak ze sa dali do strehov ale ich kontroloval hlavny sekundant ktory to mal na starosti.....zbrane museli byt totozne(dlzkou a typom) inak sa nemohol uskutocnit suboj....
_________________
Nežijem aby som bojoval.Bojujem aby som žil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Marián Baran
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 226

PríspevokZaslal: Po Jan 15, 2007 3:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlk: myslim ze Alchy tu uz niekde na to odpovedal. Meranie epeli bola asi skor zalezitost velmi novoveka - 19. storocie.
_________________
Under Jolly Roger
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dano
Bežný tlachal


Založený: 16 Jan 2007
Príspevky: 57
Bydlisko: Czeklész

PríspevokZaslal: Ut Feb 06, 2007 11:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

rad by som dodal k pouzivaniu chladnych zbrani - pozrite si nieco o nemeckej invazii do polska jesen 1939 tak tam doslo k stretu polskej jazdy a nemeckych tankov, a dalsia vec noz je chladna zbran a pouzivaju ju vojaci doteraz, dalej bodaky na samopal vz.58, macety vo vietname. len tak na okraj. dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut Feb 06, 2007 11:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dano: Ved hej, ti poliaci aj dostali riadne cez drzku. Rovnako ako by dostal hocikto, kto by siel s macetou proti samopalu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Feb 06, 2007 12:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som sa len chcel opytat, co mal Danov prispevok spolocne so spravnou dlzkou rapira. Dakujem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Dano
Bežný tlachal


Založený: 16 Jan 2007
Príspevky: 57
Bydlisko: Czeklész

PríspevokZaslal: Ut Feb 06, 2007 2:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pokial si pametam riesili tam dokedy sa chladne zbrane pouzivali popri dlzke rapirovej cepele
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Feb 06, 2007 2:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokial si pamatam ja, tak riesili, ci sa merali subojove zbrane a kedy....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Feb 06, 2007 2:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to Dano: no oni sa pouzivaju doteraz, a asi sa aj budu...ale co robi bodak vz.58 alebo maceta zo 60tych rokov na fore o historickom serme, ta to neviem...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Dano
Bežný tlachal


Založený: 16 Jan 2007
Príspevky: 57
Bydlisko: Czeklész

PríspevokZaslal: Ut Feb 06, 2007 2:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ono je to asi otazka definicie ze co je hist serm ale co je definicia hist udalosti tak to udalost pred 30 rokmi a bodaky na samopal mozu mat viac ako 30 rokov takze ich pouzivanie moze mat teoreticky nieco spolocne so zaobchádzanim s chladnou zbranou (myslim)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Feb 06, 2007 3:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

lenze bodaky vz. 58 su vo vyzbroji v sucastnosti, takze do historie pojdu az neskor...ale to uz sme vazne off topic - pardon
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk