Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Videá šermiarskych techník
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Ut Aug 11, 2009 9:04 am    Predmet: Videá šermiarskych techník Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých. Zakladám novú tému kde je možné vkladať videá a prípadne o nich diskutovať, aby sme neznečisťovali iné témy Smile Dúfam, že sa pripojí viac ľudí a možno aj týmto trocha prispejeme k posunu vecí. Zatiaľ to čo už bolo prezentované:

Žoldnieri, Kunst des Fechtens: http://www.youtube.com/watch?v=EKM_tXlYiag

Ing.Bobo, Duplieren: http://www.youtube.com/watch?v=HC4HMHvwqg0

MatoS: http://www.vimeo.com/5421734
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Ut Aug 11, 2009 9:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte jedna nová vec, tu je niekoľko jednoduchých základných cvičení z prvej Fabrisovej knihy. Keď človek zoberie do ruky skutočne dlhý rapír, zostane prekvapený z toho ako je zrazu všetko iné, seknúť je zrazu sakra problém, etc Smile

http://www.youtube.com/watch?v=KKA-FRuDuLQ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Aug 11, 2009 11:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pekne spracovane Smile pacia sa mi tie prestrihy s orginalom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Aug 11, 2009 12:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcipan: To su tie rapire na sposob pierok, co ste tu spominali kdesi? Ak hej, daju sa splasit aj este o cosi dlhsie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Ut Aug 11, 2009 12:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff: Iba jeden z nich (ten prútový čo sa ohýba). Dlhšie nie sú, tieto majú čepeľ 109 cm. Ten druhý s miskovým košom má tak o 7 cm viac. To je reálna dĺžka originálov (teda tých aj v tom období dlhších). Capoferro píše že rapír by mal mať dĺžku 2X dlžka paže majiteľa. Aj tak je to ale celkom sila. Vy robíte s dlhšími?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Aug 11, 2009 12:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To prave neviem posudit, na videu sa mi zdaju dost kratke... Ked sa dostanem k svojmu, zmeriam cepel... Ale asi to bude tento rozmer, mozno fakt len video skreslilo trochu... V kazdom pripade, sekame minimalne, jednoducho sa to s tym "neda", mne to napriklad vobec nesedi s tym sekat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Ut Aug 11, 2009 1:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaf: Presne tak, sekať sa s tým dá skutočne iba obmedzene, pravdepodobne aj preto sú uprednostňované 1 tempové akcie. Inak voľný šerm s týmito zbraňami by bol skutočne úplne iný ako so športovými čepelami. Žiadne bleskové seky/šľahnutia, bod má reálnu výhodu pred sekom,...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Aug 11, 2009 2:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No vida, tak moj ma nakoniec iba 107 cm cepel... Takze nic, len vo videu sa zdalo, ze su kratke... Sorrac...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Ut Aug 11, 2009 2:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff: je to zlozene z dvoch treningov a na jednom sme pouzivali standardne cepele, mozno ta myli to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ľubomír Orenič
Tlčhuba


Založený: 15 Aug 2006
Príspevky: 130
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Aug 11, 2009 6:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Fabris
Tak toto sa mi páčilo. Nedalo by sa to natočiť v rezkejšom tempe a potom spomaliť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Ut Aug 11, 2009 7:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujeme. Dalo by sa to spraviť rýchlejšie, len problém je v tom že veľa akcii je zaraz do jeho pohybu vpred a keď sa znasobi s mojim pohybom je to veľmi nepríjemne. Inak keď si predstavis že máš v jednej ruke tak 1.2 kg hneď sa predstava o reálnej rýchlosti zmení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bio
Regrút


Založený: 19 Máj 2008
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: So Aug 15, 2009 12:41 pm    Predmet: fabris Odpovedať s citátom

Ciao giocatores,

konecne som to videl a musim povedat, ze super! Nemam to este napozerane, ale na prvy pohlad velmi poctivo natocene a odsermovane. Ocenujem najma strehy a prevedenia pohybov, tempo je zacate dokoncene vzdy vtedy, ked ma a casovanie vychadza vyborne- paradne to je vidiet v tych jednoduchsich zarazovych akciach v spomaleni.

osobne sa mi paci najma ta akcia so scansom (giratou) a nasledne ta, kde Mato zasahuje v prime di sotto. Niekde sa mi zda, ako by ste boli v trochu kratkej misure, aj ked chapem ze keby ste mali viac priestoru, isli by ste asi cez dve vazby (?). Ale napisem potom pripadne konkretne, ked si to kuknem poriadne - mozno je to iba zdanie.

Co sa tyka rychlosti- ta sa mi zda uplne v pohode. Neda sa to absolutne porovnavat so sportovkami, tie cepele maju svoju vahu a ked ich drzis v jednej ruke a mas s nimi vykonat zmysluplny pohyb a zasiahnut, o moc rychlejsie to uz nejde. Mozno to je tym, ze ked porovname toto video s nejakym langschwertovym, tie rapirove akcie nevyzeraju az tak spektakularne. Je to ale podmienene charakterom zbrane a sposobom sermu s nou. Na tychto akciach je pekne vidiet talianske ponatie tempa a ako toto dalej determinuje cely priebeh sermiarskeho stretu.

Takze super video, vdaka za neho a verim ze budu pribudat aj dalsie rapirove, pripadne aj od inych diskutujucich.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Po Aug 17, 2009 8:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazdar bio, dakujeme za pochvalu. K misure, ta je v poriadku, pretoze predvadzame akcie v zasahovej vzdialenosti tak ako boli popisane na jednotlivých tabuliach. Nič sme tam nepridávali. jasné, že ak by sme to chceli brať úplne do podrobna, tak by sme začali nielen dvoma väzbami, ale šil by sme z fuori di misura kde by sme si vymenili niekoľko kontra strehov, potom by sme cez väzby vstúpili do menzúry a až potom by nasledoval konkrétny kus. To by ale bolo video príliš dlhé a ako som hovoril tabule takto nie su popísané.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bio
Regrút


Založený: 19 Máj 2008
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po Aug 17, 2009 9:05 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, teraz uz napozerane Very Happy Co sa misury tyka, ta je skutocne ok. Na prve pozeranie sa mi zdala kratka v spomalenych zaberoch v troch akciach za sebou, pocnuc prvym stranovym vyhybom do prava (inquartata), scansom a tym zasahom di sotto v prime – je to ale tym, ze predchadzajuce akcie ste isli cez dve vazby do misury a tu ste viazali priamo do zasahovej. A asi tiez tym, ze ked po dokonceni akcie supera neprepichnes naskrz ako v knihe, skresluje ta ohnuta ruka so zbranou v zasahu vzdialenost Razz . Inac v tej prvej spomalenej je dobre vidiet spatny chod Jabcovho krku po zasahu. Musela byt vcelku jeba...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Po Aug 17, 2009 10:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Bio: ono to je jeba. Dovodom pre tento streh je, ze kedze je ruka stiahnuta super musi prist blizsie ako normalne, nemoze alebo nemal by viazat zvonka lebo tam nenajde terc a moje telo je kompletne mimo linea retta, mimo to bod z takejto polohy je velmi silny. Ked som to ukazal na skole co bola na jar a videl som ako si ludia tieto body hlavne na aprobacii davaju sice do masky, tak ma trocha zamrazilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: St Aug 19, 2009 2:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je to síce od nás, ale od našich kolegovcov z Nemecka, halbmagisterium-halbkunst, ale stojí za zhliadnutie:

http://www.youtube.com/watch?v=-TzdtyMC7ek
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Patrik Lach
Bežný tlachal


Založený: 05 Dec 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: St Aug 19, 2009 4:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

matoS napísal:
Nie je to síce od nás, ale od našich kolegovcov z Nemecka, halbmagisterium-halbkunst, ale stojí za zhliadnutie:

http://www.youtube.com/watch?v=-TzdtyMC7ek


No hneď tá dýka. Vzdialenosť úplne mimo reality. Inak mi to prišlo celkom ako pekné zohraté divadlo.

Pat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
harlequin
Bežný tlachal


Založený: 23 Jún 2006
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: Št Aug 20, 2009 8:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

fireballl napísal:
No hneď tá dýka. Vzdialenosť úplne mimo reality.

aka by mala byt realna vzdialenost?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Št Aug 20, 2009 8:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mozno takato Smile

http://www.arma.lh.pl/zrodla/filmy/poznan2004/meyerdagger.avi

minimlalizovane terče, nizke tažisko a veľka operačna vzdialenosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Patrik Lach
Bežný tlachal


Založený: 05 Dec 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: Št Aug 20, 2009 5:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

harlequin napísal:
fireballl napísal:
No hneď tá dýka. Vzdialenosť úplne mimo reality.

aka by mala byt realna vzdialenost?


Predovšetkým taká, že ak ma niekto ide bodnúť tak má bodnúť mňa a nie pol metra predo mňa.
Inak ak by sme sa bavili o realite boja s nožom či dýkou, hlavne ak to niekto ovláda tak aj to druhé video je úplne mimo. Ale to je zase iné kafe, hlavne ak sa niekto snaží znázorniť len techniky z hist. manuskriptu.

Pat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Ďalší
Strana 1 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk