Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Možnosti reálneho súboja v blossfechten
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Aug 03, 2009 1:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok, napis do PM.
Kto v Kunst des Fechtenbs nie je samouk?
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Po Nov 30, 2009 12:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.swordforum.com/forums/showthread.php?t=98688
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Nov 30, 2009 12:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej, pozeral som to. Je dobre, ze sa niekto takeho niecoho chytil.
Zatial sa mi vsak cena zda zbytocne vysoka. Ale snad to bude mat nejake dosledky aj do buducnosti.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Po Nov 30, 2009 1:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no hura.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Maros Matiasovsky
Bežný tlachal


Založený: 17 Apr 2009
Príspevky: 13
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Nov 30, 2009 2:40 pm    Predmet: Maska Odpovedať s citátom

Martin Janičina napísal:
http://www.swordforum.com/forums/showthread.php?t=98688


Ak myslis, tu masku, tak nieco podobne som uz davnejsie videl predavat na

http://www.negrini.com/eng.php?content=1&value=52&id_menu=9&&tabella=schermastorica&cat=2

a vraj je tiez na historicky serm. + Su tam este nieke dalsie taketo veci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Nov 30, 2009 3:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Martin Janičina napísal:
http://www.swordforum.com/forums/showthread.php?t=98688


je to super, ale zbytocne prehnana cena podla mna!
ja som si to osobne spravil sam, trva to cca. max 2 hod. prace... funguje to dostacujuco a uz som to za kratky cas i viackrat odcenil (je pravda, ze som to mohol spravit trocha sirisie Very Happy )

material je koza a vyplnene to mam tou sedou izolaciou na trubky...potom som to vsil na tu kozennu "capicku" ktora sa dava na masku a hotovo Laughing
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Ut Mar 16, 2010 8:35 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, ako už mnohí vedia na svete je nová várka cvičných mečov od hanweiu. Malo by to byť lepšie ako posledne. Zainteresovaní už asi vedia, ale tu je pre istotu krátka videorecenzia od zámorských kolegov aj pre ostatných:

http://www.youtube.com/watch?v=2ad7les38fw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dalibor uhrovic
Regrút


Založený: 19 Jan 2010
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: St Mar 17, 2010 8:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mam. a je to vynikajici, doporucuji. da se pracovat ve vazbe i proti "konvencnimu" meci od pavla moca. (samozrejme ne uplne idealne, kvuli vaze - 1,3kg)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Ne Apr 11, 2010 8:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobry vecer priatelia,

tak aj ja by som sa rad pripojil ku chvale novych cvicnych mecov od Hanweia. Dostali sa k nam vcera a dnes sme mali moznost otestovat naplno, nie len na pumpe:)

Ako ste uz mali moznost vidiet v komparativnom videu od herr Grandyho, nova generacia hanwei federschwertov je skonstruovana rozdielnejsim sposobom, ktory priblizuje vlastnosti tejto zastupnej zbrane k originalu ulozenemu v Zurichu.

Cepel je v plosne az zhruba do poslednej tretiny masivnejsia, co sposobuje vyssiu pruznost najma poslednej tretiny. Narozdiel od predoslej generacie neplavu o sto sest a da sa s nimi velmi prirodzene a lahko pracovat vo vazbe (a samozrejme aj mimo nej). Vaha sa navysenim masy zvacsila, co je podla mojho nazoru iba dalsi plus. Stale vsak posobi zbran v ruke velmi lahko, a da sa s nou dosahovat vysoka rychlost. To vsak nevadi, pretoze s moznostou masovej vyroby a kupy tejto zbrane sa posuvame blizsie ku standardizovanej vyzbroji a vystroji, ktoru budeme moct v buducnosti pouzivat na turnajoch a inych roznych zapoleniach. Snad sa to podari aj naskrz Europu, a bude moct vzniknut nejaky druh ligy.

Ergo, finalny ortiel znie vysoka spokojnost - bezpecie a dostupnost /vs. nase predstavy vyhrava v dobrom pomere. Jednoznacne odporucam zabezpecit pre ucely sparringu.

Co sa tyka vydrze, zbran sice posobi na prvy pohlad krehko, bol som dost skepticky. Prve kontakty vydrzala na vybornu. Uvidime, aka bude jej funkcna zivotnost.

enjoy
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Ut Apr 13, 2010 2:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj ja sa musím pridať k pozitívnej referencii na novú generáciu týchto zbraní. Včera sme si trochu zasparovali a zbrane sa správajú veľmi príjemne.
Čepel drží pomerne dobre a dá sa s ňou pracovať vo väzbe, čo pri predošlej generácií mečov nešlo. Trochu som mal na začiatku obavy o bezpečnosť, pretože po zásahu sa ohýba asi len niečo menej ako posledná tretina, ale dostal som včera zopár pekných windov do krku a v pohode som to prežil v prešívke a 1600N maske. Rozhodne ale plánujem upgrade masky a ochranu krku.

Takže nechcem robiť nikomu obchodného agenta, ale šermuchtivý priatelia, toto je podľa mňa celkom vhodná možnosť pre full contact sparing.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kamil Hozák
Bežný tlachal


Založený: 13 Apr 2010
Príspevky: 11
Bydlisko: Pardubice

PríspevokZaslal: Ne Apr 18, 2010 7:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
na jednom foru jsem se dočetl, že hodnota 1600Nw resp. 350Nw u masek se vztahuje na jejich límec, nikoliv na pletivo. To je prý vždy stejné. Je to pravda?
Kamil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ľubomír Orenič
Tlčhuba


Založený: 15 Aug 2006
Príspevky: 130
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Apr 18, 2010 7:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kamil Hozák
Bežný tlachal


Založený: 13 Apr 2010
Príspevky: 11
Bydlisko: Pardubice

PríspevokZaslal: Ne Apr 18, 2010 7:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lakonické.
Dík.
K.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Júl 07, 2010 2:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Musim pridat toto video lebo zobrazuje co som doteraz hladal. Na vlozenom videu ja turnaj japoncov s tupymi ale ocelovymi mecmi. Cize nic co by som deteraz videl.
citácia:
Gekiken is Japanese historical fencing, promoting and preserving true martial techniques and Kenjutsu lineages, and to foster character development through experiential learning.


Teraz neviem ci kupodivu alebo nie to vyzera uplne inak ako zname ukazky jednotlivych skol sermu. (kenjutsu, ci kendo) Vsade citam a pocujem, ze drevene bokuto dobre simuluje mec a ze so zelezom by to bolo rovnake. Ale toto je uplne ine! Preco? Kde udelali soudruzi chybu?Smile

A vyzera to podla mna skoro rovnako ako zapadne sparingove turnaje. Pricom podla mna kopiruju aj ich chyby. Teraz neviem co si o tom mysliet. Mozno Ilia by sa k tomu vedel lepsie vyjadrit a snad by mi poradil co si o tom mysliet. Ak este chodi na toto forum.

http://www.youtube.com/watch?v=XNTZqON0aPQ
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ilia
Bežný tlachal


Založený: 31 Dec 2008
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Št Júl 08, 2010 10:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.youtube.com/watch?v=D7nUFpznK7E&feature=related

prikladam jeden odkaz, pred casom som to uz umiestnil do sekcie samuraj... a celkom sami to pacilo, myslim, ze je lepsie omnoho ako to co sem dal Tono, moc sa mi nepaci ako bojuju, ani sa nezda, pravdupovediac, ze by predviedli nejaku techniku. Akurat viem, ze v amerike toto leti, teda japonsky historicky serm. Ale co som videl bolo dost ubohe, zalozili to americky "ucitelia", co si pozakladali vlastne "originalne" skoly kenjutsu.
Je mozne, ze aj ja by som bojoval tak cajovo ako na videu a snazil by som sa protivnika len "skrabnut" a vyhrat, ale preto by mali byt pravidla aby sa to blizilo realu. Pokial to clovek nema na sebe tazko sudit. Toto sa mi ale nepacilo. Takto fantasticky to robia hlavne americania a korejci.
Skusim zistit viac o ich mecoch, vaha, material a aj co to vlaste je.

Este aby som nezabudol, Tono to video co ste natocili je velmi pekne a serm je naozaj serm, velmi sa mi paci Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Júl 08, 2010 11:29 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka Ilia.
Toto som chcel vediet, ze aku to ma vahay medzi JPN sermiarmi toto Gekiken. Lebo podla zasstav je toto priamo v Japonsku a su to japonci. Ani mne sa to moc nepacilo, to co si dal bolo zaujimavejsie.
Zaujima ma to prave preto, ze to neni tak zviazane sportovymi pravidlami ako kendo. Ak nieco zistis, budem vdacny za info.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kamil Hozák
Bežný tlachal


Založený: 13 Apr 2010
Príspevky: 11
Bydlisko: Pardubice

PríspevokZaslal: Št Júl 22, 2010 12:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím,
jaké byste doporučili ochranné rukavice na sparing (s fedry Hanwei)? Zkoušel jsem nějaké hokejové, ale ztrácel jsem příliš cit.
Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti, případně konkrétní značky vyzkoušeného ochranného vybavení z jiných sportů, které se vám osvědčilo.
Díky, Kamil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Št Júl 22, 2010 1:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zacali sme zvaračskými na teplotné zvaranie ... uplne zle nezohne clovek ruku na v pripade užšej rukoväte a zhora nechrani takmer nič...

enduro rukavice na motorky ...maju plastove chranice z hora... niektore lepsie ine horsie ale ako napotvru chýba ochrana palca a jak naschval tam vzdy sadne nejaka rana...

rukavice na cestne moto .... vysoka cena a sice maju rozne odvetrávania a kevlarové úpravy proti horenie a oderu ale proti seku nefunguju ani ako plasty na enduro rukaviciach ...casto maju spojene prsty aby sa predislo polamaniu pri pade z motorky .. co fest komplikuje drzanie zbrane....

rozne typy vojenskych a taktickych rukavíc trpeli asi viac ako bezne sportové nacinie pre moto sporty.... nepochopim kde sa stala chyba .... bud je ochrana uplne ziadna alebo tkamer ziadna ... rozne vycpavky tak mozu fungovat proti oderkom od konarov v hustom lese ale nie proti comu kolvek silnejsiemu a ak maju aj chranene clanky tal pri zovretej ruke pekne orvoria kĺby a takze dostat v nich je ako dostat do holej ruky...(asi najhorsie zatial ake som mal pozicane alebo som videl)

hokejové som este nemal ale pocul som nieco podobné ....ako v prispevku vyžšie ...tazke neohybne

ale co som pocul je ze lacrossové rukavice? by mohli byt zaujimavé ..?
este som neskúsal....ak niekto má nech napise skusenost....

tiez som pocul o floorballových rukaviciach (brankarskych??) tiez nemam skusenost..... športy čo nepoznam...


Naposledy upravil Pavol Uličný dňa Pi Júl 23, 2010 8:45 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Juraj Skúpy
Tlčhuba


Založený: 27 Máj 2008
Príspevky: 165
Bydlisko: Trenčianske luhy a háje

PríspevokZaslal: Št Júl 22, 2010 1:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bez rukavic sa clovek dobre nauci versetzovat, ma viac motivacie Smile

Ale pravdu povediac, ja som zatial vzdy pouzival akurat jemne kozenne rukavice a obcas aj jazdecke rukavice s takym pevnym upletom na prstoch. Cize su vetrane, ale proti reznym ranam ako tak chrania. Samozrejme ked si clovek zabudne ruku tam kde nema, tak dostane supu ze az panenky pretoci, ale aspon nejde vdaka nim o krvave orgie, kozu chrania slusne.

Na techniky, kde hrozi viac podobnych sup pouzivam rucne site kozenne rukavice s jemnym kruzkovym upletom na prstoch. Presne tie iste co pouzivat do mojich platovych kornutov v zbroji. Su malicko tazsie ako obycajne, ale stale je v nich manipulacia dostatocne jemna a chrania aj klby Wink vacsinou pouzivam len na pravu ruku ktora to vyziera viacej a lavu mam len v jemnej rukavicke, aby mohla pracovat s hlavicou ako blesk.
_________________
V minulosti mali k sebe ludia blizsie... stare zbrane mali totiz mensi dostrel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Júl 22, 2010 5:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyjadrim sa len za sparing jednorucnym mecom a bucklerom

na volny sparing (jednorucka + buckler) pouzivam kombinaciu rukavic. na bucklerovu ruku mi staci sermiarska trenerska rukavica zo sportoveho sermu - ak sa tam da nieco hrubsie, je manipulacia s bucklerom znacne okliesnena (aspon pre mna). Na ruku drziacu mec si ja osobne davam 2 rukavice. Trenersku ciernu zo sportoveho sermu a na to este natiahnem inline hokejovu rukavicu (tusim je to znacka reebok). Na moje pocudovanie, je v tom ovladanie meca dost dobre a zatial to mne osobne pripada ako najschodnejsia volba pri zohladneni faktorov bezpecnost vs. pohyb.
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 7 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk