Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Možnosti reálneho súboja v blossfechten
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Št Júl 30, 2009 9:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mijamoto: Neviem ako si z toho videa rozpoznal napätosť. Ukončime to tak, že ti ďakujem za tvoje postrehy z ktorých si zoberiem svoje, ale ďalej to asi nemá význam pretože ty vždy každý argument prekrútiš na niečo iné, tak ako s videami od Stettnera. Vyprosujem si spôsob komunikácie postav sa na hlavu. Akurát to znevažuje tvoju osobu. Tak sa prosím bav so svojimi kamarátmi na karate. Stále viac ma debaty rytier verzus samuraj a neustála aplikácia a vyžadovanie ázijských zvyklosti na rekonštrukciu európskeho šermu privádzajú na myslienku domácej konfrontácie týchto dvoch umení (aj ked ich uz niekolko bolo). Takze ak más záujem, som plne k dispozícii. Navrhujem urobit obrazový záznam a mozme potom analyzovat prednosti alebo nedostatnky kazdého z nich.

Stettner: ok, som zvedavý na tvoje postrehy, dufam ze budú konkrétne. Osobne by som cakal skor otázky preco robím schnappen ked sú súperove ruky dostatocne nízko a podobne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Kertész
Tlčhuba


Založený: 19 Apr 2008
Príspevky: 138
Bydlisko: Hlohovec, Bratislava

PríspevokZaslal: Št Júl 30, 2009 10:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa mňa má tu kolega Mijamoto svoju utkvelú predstavu o dokonalosti a totalitne odmieta všetko ostatné... Very Happy
Mijamoto, nehnevaj sa na mňa, ale mne osobne príde tvoj pohľad trochu (teda dosť) neobjektívny.
Vadí ti poskakovanie a dupkanie. Pritom väčšina bojových umení je o kontinuálnom pohybe (kick box, box, východné umenia...). Nie pre to, aby sa človek unavil (čo považujem skôr za vtip z tvojej strany, ako za rozumný argument, kedže to nie je vôbec namáhavá činnosť), ale preto, aby bol ťažšie zamerateľný a aby bol akčnejší a ťažšie prečítateľný. To dupkanie vyplýva z toho, že pri šerme ti nestačí byť na zemi len špičkami (ako inde), ale celou plochou nohy, teda to poskakovenie na teba môže pôsobiť ako dupkanie.
K zásahovým plochám, už v stredoveku vedeli, že sa priveľmi neoplatí útočiť na nohy priamo. Na hlavu a hruď je to bližšie a účinnejšie, lenže ešte to treba vysvetliť Mijamotovi... Very Happy
K vzdialenosti, všimol som si pri niektorých exemplách, že vzdialenosť nebola vždy úplne ideálna. Ale nie je to až taká chyba, skôr len taká chybička krásy. Je treba však povedať, že meč je nebezpečný na väčšiu vzdialenosť ako sa zdá z monitoru. Wink
K tej slávnej Mijamotovej "finte" s klamlivým útokom. Mám za to, že reakciou na takúto "nečakanú" "fintu" by mohol byť Meisterhaw a zrazu by z útočiaceho-špekulanta bol brániaci sa alebo rovno porazený... Very Happy
K náprahom. Z takéhoto náprahu sa dá seknúť s takou razanciou a rýchlosťou, že ani nestihneš mrknúť okom, to mi ver... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ľubomír Orenič
Tlčhuba


Založený: 15 Aug 2006
Príspevky: 130
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Júl 30, 2009 11:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ľavou nohou si skracujete sek, tak robený Durchwelsen asi tiež nebude to pravé. Ak má tak vysoko ruky tak si myslím, že nie je šanca na zmysluplný wind ( nedosiahneš na jeho schwechu ), pri Zweroch by si mal ísť zo stany na stranu a vyzerá to aj ako by si meškal s nohami. Krump, neviem, zvláštna kombinácia, ja trénujem niečo iné. K Schilleru pridávať Wind ma zatiaľ nenapadlo, chcem hneď trafiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Št Júl 30, 2009 12:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dik za komentár. Ako som napísal ide o rôzne variácie, nie čisté kusy. Inak teraz ma napadlo ze som to asi nedal do správnej témy a rusíme povodnu. moze to nejaky moderator presunut do novej? Vdaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Júl 30, 2009 1:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To Varpulis
K zásahovým plochám, už v stredoveku vedeli, že sa priveľmi neoplatí útočiť na nohy priamo. Na hlavu a hruď je to bližšie a účinnejšie, lenže ešte to treba vysvetliť Mijamotovi... Very Happy

áno máš pravdu, už v stredoveku boli ľudia blbý, lebo útočili na nohy a hlavne na ruky /viď Talhoffer/, ak si ho dobre pozrieš je tam kopa útokov hlavne na ruky ale aj na nohy... /a nielen mečom/
Ak nevieš, tak na rukách a na nohách sa nachádzajú tzv. "veľké cievy" /žily, tepny/ ktoré idú "na povrchu" /tesne pod kožou/, ktoré stačí preseknúť a cca do minúty vykrvácaš... okrem toho nad lakťom je tzv. "brňavka" /pobobne ako pod kolenom/ kde stačí trocha udrieť a máš "zdrevenenú ruku, prípadne nohu/
Tiež ak ťa seknem/kopnej do kolena, tak určite budeš ťažko skackať, tiež keď ťa seknem do lakťa, alebo do zápästia, tak sa Ti určite bude veľmi dobre držať meča keď Ti preseknem nejakú tú šlachu a popri tom aj nejakú tepnu... je to síce nerytierske, primitívne, ale mimoriadne účinné...

Varpulis, môj pohľad je veľmi subjektívny...

Stettner, prekrásna ukážka športového zápasu v oboch prípadoch, veľmi pekný pohyb, briliantná technika a taktika, v oboch prípadoch súťažiaci zápasia s prehľadom, niet čo dodať,

Chcel by som poprosiť diskutujúcich, kto príde do Trenčína v sobotu na hrad? Rád si to s ním vydiskutujem, prípadne si môžeme čo to, aj predviesť, ukázať , skonfrontovať.... nebránim sa tomu...
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Št Júl 30, 2009 1:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mijamoto: A prečo by som niekoho sekal do brňavky keď ho môžem seknúť do hlavy? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Št Júl 30, 2009 1:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mijamoto:
Vaprulisov príspevok ohľadne zásahových plôch je na mieste a ty sa mýliš. Je pravda, že útoky na ruky sú na mieste, napríklad pri poslednej akcii mi Marcipán po schilerovi hodí hrot na predlaktie a preto mi vypadne zbraň z ruky.

útoky na nohy sú pravdepodobne hlúposť, pretože pri útoku na nohu musí útočník výrazne predsadiť svoje telo (a najmä hlavu) vpred. brániacemu sa statí stiahnuť prednú nohu mimo dosah útočníka a zároveň ho seknúť do hlavy (ktorú musel útočník predsadiť) - preto sa radí na nohy radšej neútočiť. - toľko ku vysvetleniu, ktoré mal pravdepodobne Varpulis na mysli.

A Mijamoto nehnevaj sa ale tvoje hodnotenie je skutočne mimoriadne subjektívne, presne v zmysle čo nie je ázia je nefunkčné. Svoju neznalosť dávaš najavo aj tým, že sa nám tu útoky na nohy obhajuješ nemeckými majstrami, ktorí sami od nich pri dlhom meči skôr odrádzali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Št Júl 30, 2009 2:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to mijamoto: ja sam nemam osobne nic proti tomu aby sa finty nevyuživali, ak teda rekonštrujeme tak všetko mnohí finty odporučaju a mnohí nie....

za vsetky sa mi pačila jedna veta tušim od majstra sečneho meča z 18 stor. Dvojitá finta trva 1x dlhšie ako jednoduchá finta a jednoduchá finta trvá 1x dlhšie ako správne vykonany dobrý sek ......(preložene parafrazovane)

k poskakovaniu......toto nebolo poskakovanie......to co som videl robit karatistov to bolo poskakovanie.......

to ze su nabudeny a maju chut vyrazit je preto ze aj najmensi pohyb je podnetom k začatiu kacie. Ked tam budes len stat tak nefasujes do hlavy...garantujem Smile

to all oponents: vsetci hovorite o velkej vzdialenosti ....medzi sermujucimi a teda vedzte ze mne sa vobec velka nezda, ba dokonca si myslim ze aka kolvek menšia by bola "stretta" Smile ak po ňom krva skocim tak ho dociahnem aj z väčšej vzdialenosti a to si nemyslim ze som nejaký pohybovy talent.....nema snáď byť poriadny sek sprevádzany poriadnym skokom? a to sekam zorn a to saeste aj súper približuje ......je to skor o tom, že som to zatial videl robit len raz (pekne) ze super sa k druhemu prišermoval namiesto toho aby započal v nejakej vopred vybranej vzdialenosti.... je to realnejsi sposob stretu.

toto video považujem za velmi pekný priklad ukažky technik, ktorý chlani predviedli a kedže su to ukažky modelových situacii su vsadene do modeloveho prostredia..... teda vynate z akcie ktora by asi predchadzala tomu aby sa dostali súperi do stretu v takejto vzdialenosti .....

robit ju z bližšia to mozte rovno prejst na halbschw. ved s popustenim vodiacej ruky by ste ho trafili do hlavy bez kroku ....to je podla vas spravna vzdialenost? podla mna určite nie. Ale je jasne ze ked sa cvičie jednotlive techniky nie je realne aby sme sa k sebe prišermovavali keďze idealna menzura je v tom pripade tazko dosiahnutelna.... pre nacvik technik je teda takato modelova situacia asi to najvhodnejsie.

mozno je to len zmenit pristup a skusiť si ako daleko človek vie skočit.....

to all za exteremne naprahy: neznam kto to pisal, tak toto nie su extremne naprahy su uplne normalne
(niektore ectremne priklady vid Meyer, vid Goliath, vid Mair )

chalanov z Trnavy sme sermovat videli na sympoziu (velmi pekne)
ostatní su zatial utajení jak svedkovia jehovovi, verim ze i oni sa odprezentuju a rad sa potesim este krajsim prevedenim .....uprimne

berime to tak ze toto bude sucastou inej temy a niebude to tu abysme sa nodkecali zas niekam inam.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan Kertész
Tlčhuba


Založený: 19 Apr 2008
Príspevky: 138
Bydlisko: Hlohovec, Bratislava

PríspevokZaslal: Št Júl 30, 2009 2:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mijamoto: A kto vravel niečo o rukách. Keď budeš mať nohy prirastené na ramenách a budeš v nich držať meč, tak sa oplatí priamo útočiť aj na ne... Wink
Útok na ruky je správny a logický (Krumphaw), neviem odkiaľ si vyčítal z môjho príspevku opak... Shocked
Aj na nohy sa dá útočiť. Netvrdím, že nie. Ale rozhodne je výhodnejšie útočiť na horné partie.
Jabčo má pravdu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št Júl 30, 2009 9:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak snad napisem nieco zmysluplne aj ja k tejto teme.
Zacnem takto. Naozaj video aj diskusia patri do inej temy:).
A teraz k veci.
Celkovo hodnotim video velmi pozitivne. A ako matos podotkol moc takych na youtube nie je, co samozrejme predpokladam patricne ohodnotia aj priaznivci KdF aj v zahranici, co to maju k nam celkom daleko.
Nechcem aby to vyznelo pateticky, ale skoro vstekym musim dat v niecom za pravdu co prispeli do tejto diskusie. Dokonca v niecom malom aj Mijamotovi, aj ked je tu asi jediny nesermiar (teda pokial viem). I ked ku koncu bol trochu impertinenty, a trochu smelo posudzuje to co vidi, na zaklade povrchnej znalosti kenda, kenjustu alebo eu. sermu. Ale ok.

Prva poznamka od Fireballa nie je uplne irelevantna, a sam Marcipan, si ju popredu uvedomil. Utok, ktory nedocahuje nie je utok. Toto vsak dokazu v praxi dokonale aplikovat a vyuzit iba majstri svojho oboru. Kazdemu sa stane, ze spravi nedocahujuci utok. Aj chalanom na videu, aj mne, aj karatistom (dokonca na tom videu), aj kendistom, ci sporotvym sermiarom. Tyme najlepsim sa to vsak stava menej.
Z druhej strany vieme, ze sa to stava, ale realne nevieme vyuzit kazdu takuto ponuknutu prilezitost. Iste kazdy pozna, ten pocit ako si o pol sekundy po takejto chybe supera trieska hlavu, ze preco to nevyuzil, ze to videl, ale nic s tym nedokazal urobit. Dokonca sa moze stat, ze zareagujeme ako keby super docahoval, co je samozrejme velmi zle. Ale nikto z nas nie je majster, a ani nikoho takeho nepoznam. Aj zly reflex je reflex. Aj pingpongista sa obcas zazenie po lopticke letiacej do outu.

Cize ano, su tam utoky do "luftu" (extra sa mi nepaci ten pri nachrayssne), ale viem to pochopit, a chalani to urcite budu zlepsovat.

MatoS pisal o cistom pohybe a vycibrenej technike. Hmm... Je to dobre, ale viem si to predstavit o moc viac vycistene. Ak to je cisto trenigovova sekvencia, tak by sa dali jednotlive akcie robit cistejsie, ak to je vsak treningova sekvencia v maximalnej rychlosti ani sa necuduje, ze sa nieco stiera. Aj tak by to realne bolo uplne ine:)

Konkretnejsie:
Prva sekvencia je taka ista aku som myslim aj rozoberal na sympoziu. Teda interpretacne. Co je vcelky mila zhoda, lebo ako som aj pisal, ci hovoril, tak podla mna vela ludi na zapade, to interpretuje inak, podla mna chybne. (Dovody som niekde rozoberal http://gesellschaft-lichtenawers.eu/tsc/sk/materialy/serm/6-poznamky-k-interpretaciam-technik-lichtenawerovho-sermiarskeho-systemu)

Osobne, tam vidim napriklad nie uplne vydareny zornort, resp. bez vacsej sance. Co samozrejme je mozne, ze to takto realne vyjde. Pri ukazkovej sekvencii to vsak moze byt idealnejsie. Netvrdim, ze o taku ma na tomto videu ist.
Dalej sa mi podla videa uplne nezda ten tlak, na ktory ide bis sterker. Jasne ze video skresluje, ale viem si trosku predstavit inu pracu na na cepeli. To je skor na ukazku ako na opis. Takze mozno...
Nym nyder vychadza pekne bez zadrhelov, lebo Jabco pekne spolupracuje v praci noh:). Ak by trosku kladol odpor, myslim, ze by sa mierne musela modifikovat a pozicia a praca ruk na ten nym nyder. Ale to je len napad.

Podobne v dalse sekvencii sa mi tlak a razancia zwera uplne nepozdava. Dala by sa zlepsit. Ten tlak pred duplom rovnako ako pred bis sterkom.

Ansetzen je evidentne inspirovane Ringeckom, kedze ostatni to maju inak, ale chyba mi tam faza "vnd setz Im den ort in das gesycht". Razancia prveho seku moze byt umyselne nizsia ak by sa to niekomu nezdalo, nemusi to byt vobec brane ako chyba.

Bruch na druheho zwera je celkom pekny.

Krump a to potom mi nie je asi celkom jasne. Asi by som to musel vidiet na zivo. Tak to nebudem hodnotit. (Btw. Jabco si seka proti nohe nejakym podivnym sekom:) a ten wind ci realne funguje)

Schiller by mozno najskor bolo dobre ukazat bez reakcie so zasahom. Lebo teraz neviem uplne posudit jeho kvalitu. Zasahoval by aj samotny? Vyzera skor neuspesny skor ako vidim naznak krytu, tiez sa neviem k tomu 100% vyjadrit.

Ilia: Ohrozenie tam je, mohlo by byt ale iste vacsie. To bol bod, o ktorom sme diskutovali. Podla mna netreba super rozpolit, ci mu useknut polku hlavy na zakoncenie. Staci seknut par cm do lebky. Skusal som sekat ostrym (tak mierne) tesakom, a maly aj kratke seky ako zwerch a pod. ucinom, ktory myslim, ze by stacil aby som prehral.

Marcipan: schnappen na nizke ruky -- nejaku poistku treba aj v tom pripade mat. Nic az take do oci bijuce som na nom nevidel. Zas neda sa na videu vidiet vsetko.

Mijamoto: to, ze je niekde utok na nohy je vynimka. Resp. je to lebo ten dotycny ma dobre zvladnutu vzdialenost alebo, tempo v KONKRETNEJ situacii, nie vseobecne.

Palo Lux: Koho si videl robit pekne zufechten podla tvojho stylu? U koho. Myslim, ze tento sposob nema az tak vela priaznivcov u nas. A ja som tiez skor odporca.

O video sa dobre keca. Ine je nieco vidiet ci skusit na zivo. Viem, ze video vie dost skreslit. Rozhodne vsak ide o podarene video.

Bude niekto z vas v sobotu na Trencine okrem Mijamota? Keby ano, ze by som dosiel aj ja, skonfrontovat.
Pardon za dlhsi text. Aj tak v nom neni vsetko co som chcel:)

P.S.: Ten Joppich v tom video sport. sermu je neskutocny. Take citenie superovho tempa.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Pi Júl 31, 2009 7:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Stettner, dakujem za pripomienky. Sú konkrétne a k veci, o také mi islo. Ja na trencine bohuzial nebudem lebo som pozvany na opekacku a to pozvanie by som nemal odmietnut Smile ale mam velky zaujem stretnut sa aj so zastancami azie takze dufam ze sa nam to podari aj mimo Trencina.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ondřej Adámek
Bežný tlachal


Založený: 20 Jan 2009
Príspevky: 57
Bydlisko: Adamov

PríspevokZaslal: Pi Júl 31, 2009 10:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcipán napísal:
Niekolko ukazok prace z treningu: http://www.youtube.com/watch?v=EKM_tXlYiag
Zakladne kusy su rozvinute o mozne pokracovania do assault, ciste cu mozno dve. Pripadne komentare k veci su vitane.


Klobouk dolu, zatim nejlepsi podobne video, co jsem videl. (posledni sekvence se Schillerem na ruku a vyrazenim mece je neskutecna chutovka, musel jsem pustit nekolikrat :--)

To Stettner: uplne jsem nepochopil, proc ti vadil utok do luftu pri nachrayssne, to je prece jedine misto, kde by dokonce mel byt, ne ? Ja to vzdy chapal tak, ze nachrayssen je technika pro potrestani souperu, kteri z nejakeho duvodu nezasahuji ...
_________________
Neprotahuj sek až k zemi
s Dlouhým hrotem bližší je mi
skončit ... a neboj se sběře
co jím míří od soupeře


Naposledy upravil Ondřej Adámek dňa Pi Júl 31, 2009 10:20 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Júl 31, 2009 10:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vadi mi lebo je to v tomto bode extra okate.
Jabco sa skor pohybom vratil ako vykrocil. Nespravil krok, iba na mieste vymenil nohy.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Pi Júl 31, 2009 10:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Stettner: Rovnako ďakujem za konštruktívny príspevok. Ten sek proti nohe pri krumpe som si uvedomil až teraz, keď som si to pozeral spomalene a našielom som si tam ešte jednu mimoriadne veselú vec a to také poskočenie na začiatku v sekvencii pri nachraysse. Ale stane sa, aspoň viem na čo si dať nabudúce pozor.

To all:
Inak možno by bolo zaujímavé, ak by prípadne aj ostaní zavesili podobné videá, aby sme sa mohli baviť v širšom kruhu a navzájom sa inšpirovať a motivovať. A dokonca by som to neobmedzoval iba na meč, ale pokojne aj na iné zbrane.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Pi Júl 31, 2009 10:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No písal som svoj posledný príspevok súčastne s posledným Stettnerovým. presne to vymenenie nôh som myslel. Nebol to zámer ale skrat v danej situácii.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Júl 31, 2009 10:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Jabco: Dobra video vyzva. Pokusim sa zohnat nejaky aparat natocit video podobnej obrazovej kvality. Asi budem muset kupit serioznu kameru.
Rad som napisal svoje postrehy na toto video. Dufam, ze nikoho neurazili. A taketo poskocenia sa mozu stat a clovek ani o nich nevie.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi Júl 31, 2009 11:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiez sa chystame v blizkej dobe nieco vypustit na net.

Ako predjedlo si vsak mozete pozriet rocnikovy film Lukasa Terena, v ktorom je tak trosku sermu. Urcite je tam mnoho miest, kde sme mohli vyuzit nekludovy tras supera, uzku menzuru ci zautocit na nejaky vyznamnejsi vitalny bod, ale tak robili sme co sme mohli. Enjoy.

http://www.vimeo.com/5421734

Ostatne, konecny mantinel polemiky, ktora sa tu rozbehla (trasenia a vzdialenosti), je prax. Ako podotkol Stettner, "Aj tak by to realne bolo uplne ine". Video sa tocilo cielene, t.j. veci nan boli cielene vykonavane. Subor pohybov bol dohodnuty, super bol cinny do potrebnej miery. To, co sa okolo toho zbiera je akurat na beletriu. Ja verim, ze sa mecom da preseknut aj palec na nohe. Viem, ze pokusy rozseknut vzduch na dve polovice sa stretavaju s pravidelnym neuspechom. Ale veci videne (v hlbsom kontexte) maju obmedzenu vypovednu hodnotu o uspesnosti toho ci oneho v realnej (subojovej, hoc aj sportovej) situacii. Esteticka hodnota, nasadenie a presvedcivost su aspekty, ktore toto video splna na vybornu.

S Matom a Andrejom som mal tu cest skrizit mece v ringu aj mimo neho, a som si isty, ze so vzdialenostou ci trasenim nemaju vyrazne nedostatky.

Dovideovania, priatelia! Smile
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Pi Júl 31, 2009 12:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

matoS: dakujeme. inak k tomu videu, neviem ci mam len ja chybu s pocitacom ale stranka sa zobrazi ale video nie. Je tam nejak hacik?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Pi Júl 31, 2009 12:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Stettner, MatoS: Chalani so velmi rád, že vás ten nápad s videom zaujal a ste ochtní aj vy participovať. Môže nás to všetkých len posunúť dopredu. A úprimne som zvedavý, či nájdu podobnú odvahu aj mnohí na fóre prefláknutí mudrlanti Smile

MatoS:Na ten Lukášov film sa teším, len tu v robote to neviem rozchodiť, musím počkať domov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi Júl 31, 2009 12:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zalezi od prehliadaca a nainstalovanych doplnkov. Nevyskakuje ti na vrchu okna lista, ktora chce od teba nieco nainstalovat? Aplikacie ako vimeo a pod. si vyzaduju adobe flash player (najnovsia verzia tu: http://get.adobe.com/flashplayer/ ).

edit: film je uploadnuty aj na mojom facebook ucte, sekcia videos. tam by mal ist bez vacsieho vymyslania.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 5 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk