Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Možnosti reálneho súboja v blossfechten
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik Lach
Bežný tlachal


Založený: 05 Dec 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: Ut Júl 07, 2009 3:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcipán napísal:
Mijamoto: To čo robíme nikdy nebude boj v pravom slova zmysle. jenoducho preto, že nebojujeme o život a preto každý akceptuje určitú mieru rizika a ide do akcí do ktorých by sa možno nepustil ak by vedel že hrá len "o jeden bod".


Malí postreh, práve z takéhoto dôvodou sa v Kendo zápasi len na dva body.

Pat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ut Júl 07, 2009 9:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

želám všetkým tým ktorí chcú robiť pravý/reálny bojový šerm veľa úspechov a hlavne čo najmenej úrazov....

konštruktívny návrh : Načo niečo vymýšlať niečo čo už je vymyslené a funguje to x rokov, ochranné prostriedky bogu /brnenia na kendo/ či ako sa to volá je vymyslené geniálne, funguje im to cca 150-200 rokov, shinai bambusový meč, príp. boken ako nahrážka železa fungujú tiež geniálne.. /ak by to tak nebolo tak by sa za tých pár desať ročí prišlo na niečo iné/
chrániče, aké bežne dostať v špecializovaných obchodoch na všetky bojové športy od výmyslu sveta, vyhovujú na celom svete, určite budú vyhovovať aj slovenským šermiarom...
Za tých pár desať ročí detailne vypracovaná metodika nácviku, je to všetko o tom istom, len sa to ina volá..
Japonci tiež nevedeli vyrábať autá, elektroniku, ale čo to obkukali a hľa.. tak prečo by slovenský šermiary nemohli niečo obkukať od iných..

ak má niekto záujem kľudne mu pošlem metodiku nácviku Kenda pre začiatočníkov od základných postojov až po ...
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Júl 07, 2009 10:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepac, ale mylis sa. Pravdepodobne to prameni z toho, ze bude vies malo o kende, ale malo o serm dlhym mecom.

Avsak bogu urcite nevyhovuje. A ani shinai v beznej forme. Mozem uviest aj konkretne preco, ale neviem ci sa oplati rozpisovat o technikach.
Tak ako nejde spravit ista technika dobre s drevenym mecom, tak sa napriklad neda robit winden s rukavicami na kote.
Nehovoriac, ze bogu chrani iba zasahove plochy, ktore su striktne predpisane. A pochynujem dost, ze by sme tu dospeli ku konsenzu, ze nam staci men, kote, tsuky, a do.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ilia
Bežný tlachal


Založený: 31 Dec 2008
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Ut Júl 07, 2009 11:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si myslim, ze najskor treba "vymysliet" pravidlá, nie preto aby to bol sport, ale aby to nebol sport. Pozrel som si spominany turnaj, teda jeho cast, chtiac nechtiac mi to pripominalo sportovy serm. To je ale v poriadku, zacat sa musi Very Happy . Co je vitazny zasah? Ktora cast tela je dolezitejsia? ako posudit silu seku, uderu, bodu? Boj na zemi? Budu zavedene fauly? ak ano tak preco ak to ma byt realita, ... . Alebo to bude bez pravidiel? Verim, ze vymysliet brnenie na nieco taketo je pekna "sranda", lebo ak to ma byt realita, treba chranit vsetko, zatylok, prsty, stehna, ... .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: St Júl 08, 2009 8:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no pozeral som si ako tieto veci riesia v polsku a oni použivaju velmi dobre vyzrajúcu vec na ochranu predlaktia pričom nemusi omedzovat pohyb pretože neprechadza až na chrbat ruky ale chrani iba predlaktie
je to akysi koženy karvaš (natepnik specif. designu) s tvrdenej hrubej kože ktora nie je taka neohybna ako ocel ale proti sekom dostatočne učinna (teda dúfam) osobne by som bol za 1 par odskúšať ....vyriesilo by to aspoň čiastočne problem s krumpom cez labky Smile

tu je link na tu stranku a je to hodne dole

http://www.akademia-broni.pl/submenu-24,protektory.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St Júl 08, 2009 5:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlasím s ilia-sanom, najdôležitejšie sú pravidlá "boja" ochrana je len pre prípad, že sa niekto "utrhne" alebo niekto niečo opomenie, alebo zbabre..
ochrana je len poistka, že ak sa "niečo" stane, tak aby to nemalo fatálne následky...

Palo Lux, tie ochranné prostriedky sú pekné aj dobré, ale určite Ťa policajná korytnačka výjde lacnejšie... Razz a sranda je, že ten kto ju "vymyslel" sa určite inšpiroval bogu, /mal som korytnačku pár krát na sebe/ Laughing
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik Lach
Bežný tlachal


Založený: 05 Dec 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: St Júl 08, 2009 6:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mijamoto napísal:
Súhlasím s ilia-sanom, najdôležitejšie sú pravidlá "boja" ochrana je len pre prípad, že sa niekto "utrhne" alebo niekto niečo opomenie, alebo zbabre..
ochrana je len poistka, že ak sa "niečo" stane, tak aby to nemalo fatálne následky...

Palo Lux, tie ochranné prostriedky sú pekné aj dobré, ale určite Ťa policajná korytnačka výjde lacnejšie... Razz a sranda je, že ten kto ju "vymyslel" sa určite inšpiroval bogu, /mal som korytnačku pár krát na sebe/ Laughing


No ja som v tej korytnačke slúžil viac krát. Ale s Bogu to nemá veru moc spoločné teda. Ale samozrejme typov môže byť viac Wink

Pat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St Júl 08, 2009 6:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

fireball, máš pravdu, korytnačka s bogu nemá veľa spoločné, ale ten kto korytnačku zostavil, tak sa s bogu určite inšpiroval, podobne ako sa inšpiroval s tonfou, ktorá tak isto nemá veľa spoločné /až na tvar / so súčanou policajnou tonfou, ktorá je ťažká, zle sa ňou točí, je dlhá, zle vyvážená, etc... / nie je autentická, je to len jej nahrážka/

Stettner, ak dôjde na "reálny" zápas s dlhými mečmi, tak určite nebudeš používať "meisterstucky" vystačíš si cca s 15-20 základnými technikami /seky/bloky/a s ich kombinácie.
Ak sa stretnú v boji dvaja rovnako technicky vyspelí súperi je to hlavne o psychike, taktike, motivácii a tak.
Ochrana je len "placebo" efekt, alebo prípadne je to o tom , že ak mi "to" nevyjde a súper ma trafí, tak ma to možno nebude bolieť. Nie každý rovnako znáša bolesť, ak sa bojím bolesti, tak kvôli prípadnej bolesti radšej nebudem robiť žiadnu akciu, lebo nikto nevie ako môžem dopadnúť ... auu /otužovanie úderových plôch/
a je jedno či je to BU so zbraňou, alebo bez zbrane, všade je to rovnako..
_________________
Pozorovateľ


Naposledy upravil Marián Kostolný dňa St Júl 08, 2009 8:52 pm, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: St Júl 08, 2009 8:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

je päť majstrovských sekov a dvanásť stuckov zedla.
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St Júl 08, 2009 8:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

5 + 12 = 17

/ je možné je to to tých 15-20 základných techník? /prípadne ich kombinácia/ ale majstrovsky prevedených ? Laughing
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik Lach
Bežný tlachal


Založený: 05 Dec 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: St Júl 08, 2009 9:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mijamoto napísal:
fireball, máš pravdu, korytnačka s bogu nemá veľa spoločné, ale ten kto korytnačku zostavil, tak sa s bogu určite inšpiroval, podobne ako sa inšpiroval s tonfou, ktorá tak isto nemá veľa spoločné /až na tvar / so súčanou policajnou tonfou, ktorá je ťažká, zle sa ňou točí, je dlhá, zle vyvážená, etc... / nie je autentická, je to len jej nahrážka/


Neviem či zrovna v bogu. Veľa jednotiek si to navrhovalo samo, rôzne firmy prišli na trh so svojimi výrobkami. Nepovedal by som že všetci to majú z bogu. V Európe boli predsa tiež rôzne brnenia. U nás napríklad sú štíty ako v starom Ríme a v Taliansku napríklad som sa stretol s okrúhlymi štítami. Okrem toho moderné korytnačku sú na suchý zips a sú určené aj na to aby sa pod ne dala dať nepriestrelná vesta.
A k tonfe. Nuž zase záleží na tom, aké tonfy sa nakúpia. Pri dnešnej skorumpovanosti zväčša najlacnejšie a najhoršie. A ďalší postreh, v modernej technike ozbrojených zložiek sa tonfa používa kúsok inak ako klasicka, nerobí sa otočný pohyb zápästím, takže tonfa nemusí byť moc vyvážená. Ale to zase záleží aj na tom kto a čo koho učí. Ja osobne toto neučím napríklad, v Poľsko tiež nie. Niekde ani tonfy niesú legálne, ako napríklad u našej vojenskej polícii. A pravda je aj tá, že výcvik u našej polície atď je strašne v prdeli Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik Lach
Bežný tlachal


Založený: 05 Dec 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: St Júl 08, 2009 9:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mijamoto napísal:

Stettner, ak dôjde na "reálny" zápas s dlhými mečmi, tak určite nebudeš používať "meisterstucky" vystačíš si cca s 15-20 základnými technikami /seky/bloky/a s ich kombinácie.
Ak sa stretnú v boji dvaja rovnako technicky vyspelí súperi je to hlavne o psychike, taktike, motivácii a tak.
Ochrana je len "placebo" efekt, alebo prípadne je to o tom , že ak mi "to" nevyjde a súper ma trafí, tak ma to možno nebude bolieť. Nie každý rovnako znáša bolesť, ak sa bojím bolesti, tak kvôli prípadnej bolesti radšej nebudem robiť žiadnu akciu, lebo nikto nevie ako môžem dopadnúť ... auu /otužovanie úderových plôch/
a je jedno či je to BU so zbraňou, alebo bez zbrane, všade je to rovnako..


Rukavice viac menej, teda v boxe isto slúžili na to aby si udierajúci boxerista nezlomil hánky, teda nie na ochranu udieraného. V MMA sú tiež pravidlá, ktoré zakazujú práve to čo by si na ulici použil ako prvé, teda to najúčinnejšie - úder na krk, do oka atď.
Takže to podľa mňa nie je bojové umenie ale len šport o tom kto viac znesie tak, lebo vydržať úder na krk či do oka sa natrénovať nedá Wink

Pat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St Júl 08, 2009 9:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

fireball, prejdime do témy rytier vs. samuraj, toto je téma o šerme dlhým mečom,
príapadne ce SS, ozaj kde slúžiš Question


výcvik u našej polície atď je strašne v prdeli ... mi hovor.... Laughing
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: St Júl 08, 2009 9:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
/ je možné je to to tých 15-20 základných techník? /prípadne ich kombinácia/ ale majstrovsky prevedených ?


neviem, ci rozumiem presne otazke.

lichtenauer preferuje "monosignalnu obranu", resp. snazi sa minimalizovat a vymedzit najpotrebnejsie a najfunkcnejsie veci. vsetko potrebne je popisane v principoch a zedloch. o tom tu neni debata.

nemozes porovnavat kendo so sermom. lepsie povedane, nemozes ho porovnavat na tejto urovni. hrusky s jablkami. to je jak porovnavat karate s WTckom (obrazne povedane).

citácia:
Spojenci to v Normandii najpr dobre zbombardovali, rozstrieľali, potom tam išiel vzdušný výsadok.... a až poto sa až vylodila pechota, inak mali viac šťastia ako rozumu..

A Francúzy v Crécy boli blbý ako vždy, lebo fancúzi žiadnu vojnu nikdy nevyhrali, ja keď sem tam vyhrali nejakú bitku..


myslim, ze po kazdom mojom priklade napisem do zatvorky "obrazne povedane". dakujem za prednasku z historie.

Ja si myslim, ze najskor treba "vymysliet" pravidlá, nie preto aby to bol sport, ale aby to nebol sport. Pozrel som si spominany turnaj, teda jeho cast, chtiac nechtiac mi to pripominalo sportovy serm. To je ale v poriadku, zacat sa musi

Bojovalo sa so zastupnymi zbranami, ktore maju mnoho vlastnosti (v konecnom dosledku) posuvajucich ho (v tomto uhle pohladu) smerom k sportoveho sermu. Nasim cielom je vsak vymysliet zbrane a pravidla, ktore by nam umoznili vyuzivat povodne techniky spolu s ich ucinnostou v simulovanom boji.

Osobne si myslim, ze je to sposobom myslenia a pristupu. Ked prijmeme za svoju myslienku ohrozenia, a stotoznime sa s nou, mozno to naozaj bude vyzerat inak. Napriek tomu, v konani niektorych jedincov na turnaji na CK bolo badat strategiu aj taktiku, a myslim si ze vcelku solidnu. Oko laika to nemusi rozpoznat, rovnako ako ja si nedovolim analyzovat kvalitu prevedenej katy. Na druhej strane, priatelsky stret moze mat aj podobu sportoveho zapolenia, preco nie?

V nasich simulaciach ci hrach sa snazime vyuzivat minimum ochrannych prostriedkov (rukavice, maska, obalene spicky) a vyzera to potom trochu inak. Jasne, ze to dokaze aj poriadne zaboliet, rozdrbat necht, pichnut do krku, sposobit natriestene kosti ci opuchnut... Ale ved predsa nepredavame lizatka, ani netancujeme balet. Kazdy ide na svoje vlastne riziko a dava do toho svoje vlastne tricko.

Som zvedavy na kvalitu a vlastnosti pevnejsich paratov skrz Petra Vytopila v simulacii boja. Snad budu co najskor

m
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Št Júl 09, 2009 2:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ne niektorom z youtube videii som videl ludi cvičiacich s maskami a vzadz na hlave mali este nejaky cranič temena a zatylku a koženy zaves alebo niečo take je to niečo co sa dostane kupit alebo je ot ludova tvorivosť? ak totiz bude prechod do zapasu pripustný a utoky hlavicou tiež (nie som proti) ale treba obranit šišku zozoadu .... (netvrdim ze nieje mozne do nej zinkasovat sek)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Št Júl 09, 2009 3:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.youtube.com/watch?v=lqY6Imy5K0Q&feature=channel_page

cca od stvrtej minuty
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Júl 09, 2009 8:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

matoS,


nemozes porovnavat kendo so sermom. lepsie povedane, nemozes ho porovnavat na tejto urovni. hrusky s jablkami. to je jak porovnavat karate s WTckom (obrazne povedane)..., môžem,. Wink

zedel, alebo kendó, čert ako diabol, je to furt to isté, len trocha iné, prípadne inak sa to volá Laughing
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Júl 09, 2009 10:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A teraz by sme sa zo zelovocu vratit spat k turnajom v blossfechten, nie? Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Pi Júl 10, 2009 7:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak. Prosím späť k téme. Myslím, že bolo už viac krát pomerne jasne a stále slušne naznačené, že toto je téma o blosse a nie o karate, kende, alebo polícii. Ak by diskutujúcich niečo z týchto tém zaujímalo, určite Vám páni napíšu správu, alebo založia samostatnú tému. Neprispevajte už preto prosím zbitočnosťami.
Kendo a jeho prístupy, či ochranné pomôcky a zbrane sú pre nás nepoužiteľné, na tom sme sa asi zhodli všetci okrem s prepáčením "aziatskej" kliky. Uzavrime to preto.

Palo Lux: tie rukavice s toho poľského linku vyzerajú dobre. stálo by za to ich skúsiť.

maťoS: máte objednané tie vytopilove paraty? Koľko? ako dlho trvá dodávka?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Anton Kohutovič
Tlčhuba


Založený: 18 Okt 2006
Príspevky: 375
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Júl 10, 2009 7:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jabco:
Ja som dal objednat, ale vyzera to a Petr to tiez tvrdil, ze dorucovavia doba je cisto nahodna.
_________________
Stettner
Wer nach get hawen der darff ich kunst wenig fräwen.
Alle kunst haben leng und masse.
http://tsc.sk
http://forum.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 3 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk