Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Možnosti reálneho súboja v blossfechten
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Milan Kertész
Tlčhuba


Založený: 19 Apr 2008
Príspevky: 138
Bydlisko: Hlohovec, Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Júl 05, 2009 11:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mijamoto napísal:
Varpulis napísal .... a z Blossu je zrazu Kendo....

S tým nenarobíš nič...,

z x bojových umení sa stal šport - určili sa pravidlá, zásahové plochy, "vyhodili" sa nebezpečné techniky... a tak.
Osobne si neviem predstaviť, že pri "priateľskom" súboji používať železné meče, či už pierka, alebo hoci čo iné, tiež si neviem ako ochranu predstaviť železné rukavice, ani používať nebezpečné /bojové/ techniky, čert nikdy nespí.... a tak
osobne sa domnievam, že sa to ani nedá prihladnuc na bezpečnosť.
Veď iné je "dostať" železom, bokenom a iné je dostať so zviazanými bambusovými prútmi Laughing /štípe to jak sviňa/

ešte je tu jeden ochranný model : policajná "korytnačka" je výborná, ľahká, pružná, dobre ochráni, neobmedzuje na pohybe, len je dosť drahá Rolling Eyes

Prečítaj si ešte raz, čo sa tu popísalo. To, čo píšeš, je úplne irelevantné. Skrátka, máš úplne iný uhol pohľadu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Po Júl 06, 2009 7:36 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak. Kendo je pre nás rozhodne cesta späť, preto žiadne zviazané bambusové prúty. Chceme sa čo najviac priblížiť reálnemu blossu a preto si myslím, že je namieste pouvažovať nad dobovými prístupmi a trochu ich vylepšiť modernou technológiou. Za dobový prístup považujem cvičný meč ( http://www.thearma.org/pdf/JM15.htm) a ako ochranu prešívanicu (u nás hlavne takáto [/url]http://www.flickr.com/photos/8435962@N06/2819319319[url]) a moderné prvky sú maska a rukavice. Len sa treba ešte trochu pohrať s tuhosťou čepele a vyskúšať najviac možnotí tých rukavíc (zváračské sú k ničomu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Po Júl 06, 2009 7:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pardón trochu mi zblbol ten link na prešívku, takže ešte raz www.flickr.com/photos/8435962@N06/2819319319
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Po Júl 06, 2009 7:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcipán to sem síce zavesil, ale do inej témy tak to pre istotu nakopírujem aj sem http://www.youtube.com/watch?v=f2_pFhvzf-Q
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Po Júl 06, 2009 8:15 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mijamoto: Vypustiť nebezpečné techniky je to posledné čo by sme chceli. My sa snažíme rekonštruovať bojové umenie a aplikovať získané poznatky v praxi vo voľnom stretnutí. Načo by sme to potom robili ak by sme vypustili polovicu techník? Nezaujíma nás šport.

Inak prišli nám cvičné rapíre, čepeľ tuším 110 cm a sú pružné, teda vhodné na voľný šerm. Dnes ich ideme otestovať, už teraz však môžem povedať že je to sľubný začiatok možnosti reálne šermovať rapírové techniky na voľno a nie sa šľahať športovými čepeľami bez rozmyslu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Po Júl 06, 2009 8:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jj na slahanie je schleger
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po Júl 06, 2009 5:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok páni, rozumiem Vám, resp. myslím si čo chcete, ale neviem si to dobre predstaviť..,
To je to isté, ako keby som napr. v rámci voľného sparingu karate ako bojového umenia použil techniku bojovú techniku napr. nukite /pich otvorenou dlaňou na krk/, prípadne do očí, sek dlaňou na Adamov ohryzok, alebo že by som vyslovene útočil na citlivé, prípadne zakázané body, že by som naplno nasadil páku, alebo zatkačil na citlivé body. A ak by som aj takto utočil tak len veľmi pomaly a hovacky by som techniky kontroloval, lebo by som sa určite bál tie techniky použiť v rámci sparingu a určite by osmto neskúšal na niekom, kto je odo mňa technicky a fyzicky slabší.
Podľa toho, čo píšete ak by som to tak neurobil, tak by to nebolo ono...
Bojové športy vznikli z bojových umení aj preto, aby ľudia mohli otĺkať/ zápasiť a nie sa zabiť. Laughing

Apropó, to že si oblečiem na seba výstroj z kenda, to zo mňa ešte kendistu neurobí, tak isto zo mňa nerobí rytiera, ak sa oblečiem do brnenia.
Je dobré preberať a vyskúšať j niečo, čo je historicky odskúšané a funguje to. a zváračské rukavice úplne stačia pri bambuse... ak dostanem po prstoch,je to moja chyba, lebo zle blokujem...

Páni, ak raz budete voľne sparingovať so železnými mečmi a pri tom používať bojové techniky, prosím dajte mi vedieť, rád by som prišiel na to pozrieť Wink
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po Júl 06, 2009 5:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozrel som si ten link na voľný šerm a just si rypnem... trocha mi tam chýbajú údery hruškou, prípadne záštitou do hlavy, prípadne nakopnúť, súpera súpera kolenom na krátku vzdialenosť, podkopnúť... a tak... pokiaľ viem, tak takéto techniky sa bežne v boji využívali, nie je to tiež ochudobnenie šermu ako bojového umenia ? /samozrejme bez tých kopov/
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Po Júl 06, 2009 5:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Pozrel som si ten link na voľný šerm a just si rypnem... trocha mi tam chýbajú údery hruškou, prípadne záštitou do hlavy, prípadne nakopnúť, súpera súpera kolenom na krátku vzdialenosť, podkopnúť... a tak... pokiaľ viem, tak takéto techniky sa bežne v boji využívali, nie je to tiež ochudobnenie šermu ako bojového umenia ? /samozrejme bez tých kopov/


Preco sa nevylodili v Normandii najprv s tankami, preco tam bola najprv pechota? Preco isli Francuzi v Crecy do bitky po dazdi, ked bolo zvykom cakat na suchsiu zem? Preco vonku prsi, ked vacsinou byva slnecno v lete? Trochu mi chyba to slnko, ked ma byvat v lete teplo...

Ad1: Vseobecna dohoda na turnaji bola, ze prezatial vypustime udery hlavicou, durchlauffy ("prebehnutie" cez supera s jeho zhodenim)
Ad2: Vsetky akcie su vysledkom dynamickeho zhodnotenia situacie, t.j. v danej chvili sa ludia rozhodli po kratkom kalkule za danych podmienok pre urcitu akciu. Ked tam tie udery ci kopy nie su, asi to nikomu nenapadlo / nebol na to cas / nebola na to prihodna situacia a mnoho dalsich
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po Júl 06, 2009 6:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

matoS,
takže vopred dohodnuté pravidlá boja, určené/dohodmuté zakázané techniky, žiadne bojové/nebezpečné techniky, dôraz na vykonanie/ nasadenie do konca/likvidácia súpera /. bojovať dokiaľ sa súper hýbe/ ... čiže šport...
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Júl 06, 2009 6:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mijamoto, uz ma fakt zacinas iritovat...evidentne vobec nemas sajnu o tom, o co tu dotycnym ludom vlastne ide a ani o celej problematike tu rozoberanej, a jedinym cielom tvojich prispevkov je zviditelnit tvoju osobu, preto tu a v inych debatach rozbiehas prazdne debaty len pre to, aby si sa predviedol...preto ta opat vyzivam, opusti toto forum, ak nemas co zmysluplne ponuknut a povedat a zbytocne nezaprasuj kvalitne temy...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Martin Fabian
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 242
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Po Júl 06, 2009 6:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
matoS,
takže vopred dohodnuté pravidlá boja, určené/dohodmuté zakázané techniky, žiadne bojové/nebezpečné techniky, dôraz na vykonanie/ nasadenie do konca/likvidácia súpera /. bojovať dokiaľ sa súper hýbe/ ... čiže šport...


neviem, ci sme sa uplne pochopili. ale neva.

zalezi od toho, ako si vsetci zadefinujeme boj vs. sport, kriterialne ich vymedzime a vseobecne prijmeme.

ked si povieme, ze ak je teda boj determinovany smrtou ci nejakym urazom protivnika (je dalej neschopny boja) tak nech to, co robime je sport. pre mna, za mna, volajme to aj zemiak.

k teme sa obsirnejsie vyjadrim po tom, co prijmu moje prihlasky na statnice a budem mat viac casu na ulety:) arivederci...
_________________
http://sermiari.sk
Rozširujme šerm!
Nájdite nás na facebooku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po Júl 06, 2009 9:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

matoS,
domnievam sa, resp. myslím si, že sme sa pochopili, resp. že sa chápeme, aj keď si to možno nemyslíš.. .
Nemôžeš robiť "bojové umenie" akože, len tak na polovicu... možeš používať všetky techniky pri šerme, ktoré vieš, avšak ak používaš nahrádku meča a bojuješ, tak aby si neublížil, alebo neprišiel k újme, tak už to nie je "pravý boj" /bojové umenie, je to len nahrážka boja, /šport?, dokazovanie si sám sebe/ s tým nenarobíš nič, akurát môžeš o tom diskutovať.
Lebo keď nejde o život ide však vieš o čo..

POviem Ti to takto, aktívne praktikujem Karate cca viac ako 20 rokov, študujem ho, čítam literatúru, zúčastňujem sa seminárov, ktoré vedú fakt majstri. Okrem toho som zablúdil do KObudo, aj európskeho šermu a skúšal som porovnávať štýly a iné bojové umenia aj v rámci priateľských stretnutí..
Niekoľko krát som fest dostal cez hubu a to hlavne pri priateľských zápasoch a to vtedy dkeď sme blbli.
Mám 3x zlomený nos, 1x sánku, zlomené rebro, výrony, vybitý zub, monokle, modriny, otras mozgu... 2-3 krát som dostal KO, až ma kriesili, /a to boli športové zapasy s pravidlami, prípadne tie blbnutia/

I v mojom veku 40 + nejaké mesiace navyše Laughing si trúfnem nastúpiť na sparing /semi kontakt, ale len s chráničmiLaughing / aj to, ale len v mojom štýle a za pravidiel zápasu na ktoré som som zvyknutý ... / aj keď viem, že dostanem cez .. /hubu/ slušne povedané/, /Tiež si stále potrebujem niečo dokazovať, napr. že ešte stále na TO mám.../ veď endomorfíny, adrealín sú tie najlepšie drogy/

Nikdy, ale nikdy by som nenastúpil na "priateľský zápas" s holými rukami, bez chráničov i v prípade dohodnutých techník..
Aj pre toto je možné, že neverím, že sa dá "naplno" robiť skutočný bojový šerm so železným mečom, aj keď tupým... je to strašne riskantné a nebezpečné ..
Tí čo urobili šport z bojových umení, tak vedeli prečo to tak činia.... a určite to boli ľudia múdrejší a skúsenejší ľudia som ja, alebo hocikto iný..

Triarius, kamarát môj, ak ťa /naschvál to Ťa píšem s malým písmenom/ iritujú moje príspevky tak na ne vy...ser, prípadne prosím ťa nereaguj na ne vôbec neraaguje, tak ako ja nereagujem na tie tvoje..
ako vráví staré včelie príslovie, prípadne ako moja stará mať vraveli /Pánboh ich osláv/ " Nikdy sa nehádaj s blbcom aby si ťa ľudia nepomýlili".
prípadne ďalšie včelie príslovie "rozčulovať sa/iritovať sa nad hlúposťou iných, znamená ničiť sám seba,"
tak sa neirituj, nalej si pivko, vínko alebo hocičo iné, a ... ži si ako vieš

a kľudne to zmaž celé, lebo to je fakt čo skutočne dobre robiš...
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po Júl 06, 2009 9:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

matoS

Spojenci to v Normandii najpr dobre zbombardovali, rozstrieľali, potom tam išiel vzdušný výsadok.... a až poto sa až vylodila pechota, inak mali viac šťastia ako rozumu..

A Francúzy v Crécy boli blbý ako vždy, lebo fancúzi žiadnu vojnu nikdy nevyhrali, ja keď sem tam vyhrali nejakú bitku..

čo a týka toho súboja, súboj bol prevedený tak, ako ste sa dohodli, voči tomu nemám čo dodať, ale inak to bolo zaujímavé... /v dobrom slova zmysle/
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Júl 07, 2009 7:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

skusim to zjednodusiť:

cielom tejto temy nie je pochybovať o tom či je to vôbec možné spraviť ....ale priniesť konštruktívne navrhy ako je to možné spraviť .....
čim lepšie ....

ad bojovanie alebo športovanie .... nemam pocit že by som nešportoval ak šermujem (vo všeobecnosti)

a nemam pocit že by som nebojoval ked sa s kamaratom snažime pochopiť nejaku techniku a nacvičiť ju či najlepsie s adekvátnymi ochrannymi pomockami....

kazdy dalsi napad ako "vybabrať" s nebezpečenstvom ktoré hrozí tjs. zmenou vlastností zbrane alebo kvalitnejšou ochranou je krokom k vernejšiemu približeniu sa boju.

ak by sme k tomu pristupovali tak že palica nam staci ostal by serm asi nikde v 90 rokoch. a nikdy by ho nikdo neposunul ...prave preto že je tvorený pre meč nie pre palicu... tak keždé dalšie priblizenie sa realnosti posúva kvalitu smerom nahor lebo odhaluje chyby ktore bezne nie je mozné vidieť ....

ak niekto vzhliadne video z Č Kameňa bez predchadzajúcich asi 3 mesačných debát tak asi mu tam nieco bude chýbať ale vskutočnosti bol to 1 krok a budu nasledovať aj dalsie (lepsie)

to Mijamoto: asi stale bude velky rozdiel medzi karate a sermom... a nebude sa to mocť porovnavať....kedze ide o niečo uplne iné nezrovnatelné (mozno len na určitej urovni že je to bojové umenie)

ja si važne myslim ze vykonávam bojovú techniku ked cvicim s kamaratom a pritom športujem (podla mna sa to toťiž nevylučuje) nacvik boja je pre mna vyraznou fyz. aktivitou teda športom

to že kamarata nezabjem lebo ma šerm. masku a ja mam napr pierko alebo len obalenu špičku meča nerobí môj šerm menej hodnotnym
z bojového hladiska. Kedže viem že technika je pravá povôdna a bola použivana na zabitie nepriatela nemusim predsa zabiť kamarata tiez aby som sa "bojom" stal aj ja Smile

inač takato debata tu už bola a je to stale o tom istom ....pre určitu skupinu ludi bude šerm stale divadlom lebo po vykonanm seku nepadne ten druhy mŕtvy (žial je to realita ale predychame ju)
pre ostatnych (kam ratam aj seba) je to to najlepšie Smile

to Triarius: kludne premaž lebo toto je oničom (prosim pozri kde to stratilo niť a odtial to sekni)


Naposledy upravil Pavol Uličný dňa Ut Júl 07, 2009 7:58 am, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Baran
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 226

PríspevokZaslal: Ut Júl 07, 2009 7:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mijamoto: Táto téma vznikla podľa mňa preto že sa snažíme nájsť spôsob ako čo najlepšie simulovať boj dlhým mečom. S čo najmenej kompromismi. Zatiaľ sme na začiatku cesty a preto hľadáme ako sa čo najlepšie k tomuto dostať. Každý ma možno inú motiváciu prečo to robiť. Ale tá moja je v tom, že som fakt zvedavý ako to mohlo asi tak vyzerať, ako jednotlive techniky fungujú v reálnom boji a ako dobre sú použiteľné a účinné. Je pekné, že sa nám tu prezentuješ svojimi dlhoročnými skúsenosťami a zážitkami. Určite to všetkých zaujíma a radi si to prečítajú. Len ma mrzí, že po tých všetkých skúsenostiach trepeš 2 na 3. Preto pokiaľ nemáš niečo konkrétne k téme, niečo z vlastných skúsenosti v Blossfechten tak sa prosím ďalších komentárov zdrž. Bolo by nemilé keby z tejto témy vznikla 25 stranová exhibícia niekoho ega (á la rytier vs. samuraj) a hodnotné informácie sa hľadali len ťažko.

Moderátora poprosím aby OT príspevky (včetne tohoto) zmazal. Dik.
_________________
Under Jolly Roger
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Ut Júl 07, 2009 8:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mijamoto: To čo robíme nikdy nebude boj v pravom slova zmysle. jenoducho preto, že nebojujeme o život a preto každý akceptuje určitú mieru rizika a ide do akcí do ktorých by sa možno nepustil ak by vedel že hrá len "o jeden bod". My sa snažíme len rekonštruovať bojové postupy a odskúšať si ich funkčnosť to je trocha iné ako reálne bojovať. Nikto netvrdil že bojujeme na život a na smrť takže neviem prečo týmto argumentuješ. Chcem ťa zdvorilo poprosiť, pokiaľ skutočne nemáš čo k téme povedať, nepíš príspevky pre príspevky, nenúť nám tvoje skúsenosti z karate v každej jednej téme. Ak by nás to zaujímalo tak by sme sa spýtali to ti môžem sľúbiť. Prosím dodržiavaj požiadavku človeka ktorý tému založil (aby prispievali len tí čo majú čo povedať). Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Júl 07, 2009 9:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ma napadlo, ci by na ochranu ruk a predaktia nebolo pouzitelne nieco taketo


je to sice z ospreya, takze neviem, nakolko je to dolozitelne, ale fungovat by to mohlo celkom dobre...

P.S. to Palo: nepremazem, nie som tunajsi mod
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Andrej Janičina - Jabčo
Tlčhuba


Založený: 17 Jún 2006
Príspevky: 325

PríspevokZaslal: Ut Júl 07, 2009 9:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Triarius: Možno by mohlo. Predlaktie ale máme chránené prešívanicami, takže to je vyriešené - hlavne ide o prsty a chrbát ruky. A to sa mi zdá aj na tomto zobrazení ako vycpávaná rukavica. Také sú k dispozícii a je to zatiaľ to najlepšie čo používame, ale aj tak rana cez prsty držiace rukoväť poriadne bolí.
Preto rozmýšlam nad riešením pevnej ochrany prstov, ktorá by však neobmedzovala pohyb. možno je riešením plast a postup podobný ako pri plátových rukaviciach s drobnými článkami na prstoch - alebo možno aj nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Júl 07, 2009 9:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

a nedalo by sa to urobit tak, ze by sa to vsilo priamo do rukavice? sice by sa to potom neprekryvalo, ale zase by to potom bolo pruznejsie a pohyblivejsie ako nanitovane zvonka pri platovkach
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 2 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk