Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

výroba muškety
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
musketier.30
Regrút


Založený: 10 Dec 2008
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Pi Dec 12, 2008 7:10 am    Predmet: diskusia sa rozbieha Odpovedať s citátom

Ako vidím, už to nie je len o irónii. Na povrch vychádzajú skutočnosti, že ak by som si predsa vyrobil mušketu doma, bol by som na tom istom alo väčšina skupín. Aj keď majú zbrane od skúsených výrobcov, títo asi nemajú vydanú zbrojnú licenciu na výrobu a zbrane neprešli certifikovanou skúšobňou. Takže za predchádzajúce úškrny o odkvapových rúrach by som sa asi začal hanbiť. Podľa zákona totiž ide o zakázané zbrane a nedovolenú výrobu a ozbrojovanie :-{ A tak ako píše, Alchy čaká sa na "prúser" a máme po vtákoch všetci.
Na druhej strane som sa kdesi vo fórach dočítal a podľa videných zbraní, že čo sa týka dimenzovania hlavní, väčšina by prešla overovaním. Takže hlavným problémom sú licencie na výrobu zbraní.
Zatiaľ ďakujem všetkým, ktorí doteraz prispeli do tejto nanajvýš zaujímavej témy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petr Indy Havelka
Bežný tlachal


Založený: 01 Júl 2008
Príspevky: 30
Bydlisko: Haná

PríspevokZaslal: Pi Dec 12, 2008 7:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím jaký máte zákon u vás. U nás je to podobné. Zákaz střelby mimo střelnici projektilem. Je však povolena v rámci kulturních akcí! Což jsou bitvy a vystoupení. Samozřejmě pokud máš tormentaci. A pokud si kvér uděláš sám a dodáš k němu alespoň trochu normální výkres, není problém ji ve st. zkušebně orazit. Základ je jakákoli absence svárů na komoře, a pořádný dnový šroub. Střílet jde téměř ze všeho, ale z lešeňové trubky ta mušketa není hezká! Laughing
_________________
UBI BENE - IBI PATRIA.
www.olomouckypluk.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jaroslav Svarc
Bežný tlachal


Založený: 08 Dec 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: zvolen

PríspevokZaslal: Pi Dec 12, 2008 12:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
skorpionj: Od Bercika udajne nic moc spolahlivost, zatial kazdy majitel pusky od neho, s ktorym som prisiel do kontaktu, si menili komplet zamky, osobne vyskusane nemam. Ale tie arkebuzy ma zaujali, nejake foto ci stranka?


no to neviem ci su alebo niesu spolahlive je pravda ze kedisi na zaciatku posobenia vyrabali zamky so strunami ale casom presli na V-pera. ja mam odnich tercovnicu strielam snou uz 5 rokov a zatial som snov nemal proble teraz som objednal kresadlove pistole.. akurat dokoncoval nejake kresadlove zamky pre Tarabasa na Spis a majster Koza ma tiez nejake muskety.. neviem posudit ostatne veci co robyli davnejsie..tak ze by som bol neobjektyvny.. som snimy kamarat tak to nechcem vychvalovat. je moznost si ich pozriet nazivo 20 Januara 2009 na Inchebe.. stranku nemaju pohladam ich propagacny letak tam su vsetky modeli co robia ale podla predlohy urobia cokolvek..

pri kupe si ju moze kazdy vyskusat oni zabespecia strelnicu a strilat moze kolko chce ak nebude spokojny nic sa nedeje vsetko je vich rezii


Naposledy upravil Jaroslav Svarc dňa Pi Dec 12, 2008 12:44 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jaroslav Svarc
Bežný tlachal


Založený: 08 Dec 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: zvolen

PríspevokZaslal: Pi Dec 12, 2008 12:40 pm    Predmet: Re: diskusia sa rozbieha Odpovedať s citátom

[quote="musketier.30"]Ako vidím, už to nie je len o irónii. Na povrch vychádzajú skutočnosti, že ak by som si predsa vyrobil mušketu doma, bol b

ono nie je problem ziskat licenciu len musis ukoncit puskarsku skolu. v uherskom brode to robia za 20 000kč a trva to jeden rok.. a unas v nitre tam to trva 3 roky ale to nieje podminka ak chces tak sa to da spravit za rok.. a skolne je nejakych 3000sk a dalej sa trba riadit pokynmy zivnostnenskeho uradu a policie Confused Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Dec 12, 2008 12:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A hlavne taka dielna, kolko stoji prachov... A to nie je nic v porovnani s byrokraciou s miestnymi uradmi a policiou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Jaroslav Svarc
Bežný tlachal


Založený: 08 Dec 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: zvolen

PríspevokZaslal: Pi Dec 12, 2008 1:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Olaff napísal:
A hlavne taka dielna, kolko stoji prachov... A to nie je nic v porovnani s byrokraciou s miestnymi uradmi a policiou...


tak to je bez debaty Wink Very Happy Very Happy


tumas ten prospekt to co je oznacene za nefunkcne je moznost urobyt aj funkcne popripade predloha originali a podlatoho repliku...

http://sk.fotoalbum.eu/skorpionja/a194464/00000001
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
steniels
Regrút


Založený: 05 Aug 2013
Príspevky: 3
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po Aug 05, 2013 9:36 am    Predmet: Odpovedať s citátom

materiál na hlaveň by sa mohol použiť 15230 ten sa používa na výrobu moderných hlavní pevnosť ma okolo 750 MPa a po zušlachtení 900 MPa

tormentacia: v LIeskovci pri Dubnici nad Váhom skúšky robia a neviem ža by rol problém od koho je hlaveň na danu zbraň teda ak sa jedná o repliku historickej zbrane veď práve ta tormentačná skúška preverí hlaveň a jej výdrž.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: St Aug 07, 2013 5:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

:DDD
na pevnost sa vy...
v tej hlavni bude aj tak vsetko namahane razovo
to si skor mrkni lomovu huzevnatost Wink
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
steniels
Regrút


Založený: 05 Aug 2013
Príspevky: 3
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St Aug 07, 2013 11:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

už som si naplánoval že pohľadám papiere z školy a prepočítam si celú vnútornú a vonkajšiu balistiku. A následne si určím presný materiál podal daných si nechám hlaveň navŕtať a rovno aj natormentovať v robote.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Ne Aug 11, 2013 9:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

sorry, ale videl som kožené delo, (plechová rúra, omotaná povrazom a kožou), takže o pevnosť v tlaku by som sa asi pri moderných materiáloch a Black Powdečr Only neobával...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
steniels
Regrút


Založený: 05 Aug 2013
Príspevky: 3
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po Aug 12, 2013 7:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

da sa všetko aj meč z pásoviny flexou vybrúsiť alebo u majstra kovača si nechať vykuť. zaleží len od ludí ako sa k tomu postavia a čo z toho chcú mať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Ut Aug 13, 2013 5:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Bolo na Malte v múzeu Maltských rytierov, a bol to originál... koniec 16 storočia...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Zbrane a kostýmy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk