Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

ZACIATOCNIK
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jaroslav Svarc
Bežný tlachal


Založený: 08 Dec 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: zvolen

PríspevokZaslal: Po Dec 08, 2008 9:46 am    Predmet: ZACIATOCNIK Odpovedať s citátom

Zdravim vsetkych.. som na tomto fore ako aj v serme zaciatocnik. Zatial som prezil len prvu sezonu a chcem aby ste posudili video..http://www.youtube.com/watch?v=lmas6DJlgo0......... ci to ma vyznam pokracovat v tom dalej alebo sa nato vykaslat…. su tu skusenejsi na krytiku.. len vas prosim o konstruktyvnu kritiku..

Vdaka za pochopenie..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Po Dec 08, 2008 9:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jaq viem ze to mozno nie je slusne ale z akej si skupiny? ak s a smieme spýtať?

a dalej ma napadá ze asi nie si s niecim clkom spokojny ked si pýtaš kritiku takto verejne. hm ? Sad

ja si myslim ze vždy to ma zmysel pokarčovať, otázka je ci tymto smerom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Alchy
Tlčhuba


Založený: 14 Sep 2006
Príspevky: 305
Bydlisko: Pozsony - Dévényújfalu - (BA)

PríspevokZaslal: Po Dec 08, 2008 10:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si myslím, že to zmysel pokračovať má vždy.
Myslím, že ideš s tým najlepším smerom, keď nie si spokojný sám so sebou, a pozeráš sa na video.
Nebudem radiť, akou cestou sa dať, pozeraj, čo sa ti nepáči a zlepšuj. Pozeraj, či niekedy napríklad nepredbieha kryt ranu, či prvá štartuje ruka a potom noha. Potom začni rozmýšlať nad zmyslom každého seku.
Nie vždy Ti poradia najlepšie odborníci naslovovzatý, nie vždy je možné sa spoľahnúť len na vlastný úsudok.
Ale veľmi sa mi páči, že hľadáš a chceš zlepšovať, a nebojíš sa to priznať. To je niekedy viac ako vedieť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jaroslav Svarc
Bežný tlachal


Založený: 08 Dec 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: zvolen

PríspevokZaslal: Po Dec 08, 2008 10:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

skupinu zatial nezradim kvoli objektyvnej kritike.. spokojny niesom lebo ak je clovek spokojny so svojim vykonom tak skoncil clovek sa uci celi život .

Naposledy upravil Jaroslav Svarc dňa Po Dec 08, 2008 11:50 am, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Po Dec 08, 2008 10:43 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nie
_________________
"Jaduru arik kek onak"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jaroslav Svarc
Bežný tlachal


Založený: 08 Dec 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: zvolen

PríspevokZaslal: Po Dec 08, 2008 10:51 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tarkil trosku presnejsie prosim...


chcem sa prihlasit do skoli sermu mec a stit.. a neviem aky stit teda z akeho materialu by bol najlepsi??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Po Dec 08, 2008 1:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

co najlahsí Smile preglejka max 1 cm Smile aj tak ti ruka odumrie Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ivan Krajčovic
Bežný tlachal


Založený: 12 Sep 2006
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: Po Dec 08, 2008 1:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a viem presne o aku skupinu sa jedna Very Happy
...nekritizujem...
sermuj
_________________
Dokud nebudou uvedomeli, nebudou se bourit, a dokud se nevzbouri, nemohou se stat uvedomelymi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
izmaelt
Bežný tlachal


Založený: 10 Okt 2008
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava- Mlynské Nivy

PríspevokZaslal: Po Dec 08, 2008 3:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Môj skromný názor je, že ak Ťa to baví, tak pokračuj, a ak nie si spokojný so skupinou, je množstvo ďalších (čím Ťa ale nepobádam, aby si ju zmenil Wink )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Dec 09, 2008 4:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zmysel pokracovat to ma vzdy, ak ta to bavi, ale chce to vela roboty...na serm su tu povolanejsi ini...ale kostymovo to chce vela zmien...v prvom rade si treba ujasnit, co chces vlastne robit
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Jaroslav Svarc
Bežný tlachal


Založený: 08 Dec 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: zvolen

PríspevokZaslal: Ut Dec 09, 2008 5:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Triarius napísal:
zmysel pokracovat to ma vzdy, ak ta to bavi, ale chce to vela roboty...na serm su tu povolanejsi ini...ale kostymovo to chce vela zmien...v prvom rade si treba ujasnit, co chces vlastne robit



vdaka za upozornenie.. co to som tu uz poprecitova..a kvoli tomu som tu aby to aj kostymovo vzeralo.. no malo by to byt obdobie prelom 14-15 bruchy a gate mam site podla kostymy.cz presivanica tiez ale ten varkoc je trosku mimo je moc dlhy ked ziskam viac info popracujem na niecom lepsom len zatial neviem coho sa chitit...plechy su s kompletky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Dec 09, 2008 5:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no varkoc je na tu dobu uz kapanek mimo a aj tie plechy, podla toho na tom videu nie su v poriadku
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Jaroslav Svarc
Bežný tlachal


Založený: 08 Dec 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: zvolen

PríspevokZaslal: Ut Dec 09, 2008 6:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tie plechy boli robene na mieru a dotycneho som informoval o obdoby ukazal my katalog ze je to to rozhranie a ja som si vybral.. jeto komplettka z salierom a fuzom.. na videu prilba nieje.. a kam by si tie plechy zaradil??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Dec 09, 2008 6:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

netreba verit vsetkemu (nicomu) co ma nejaky vyrobca v katalogu!



z videa je tazko povedat nieco o plechoch, skus sem hodit fotku teba v zbroji alebo len zbroje a mozeme sa bavit konkretne...
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Dec 09, 2008 6:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

presne tak, posledny, komu by som veril, je predajca, tomu ide o kseft a nie o historiu...uz len ten salier s podbradim urcite nie je prelom 14-15
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Jaroslav Svarc
Bežný tlachal


Založený: 08 Dec 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: zvolen

PríspevokZaslal: Ut Dec 09, 2008 7:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zatial lepsiu nemam.. http://sk.fotoalbum.eu/skorpionja/a193304
a ak viete kam to radit tak prosim o blisie info vdaka....


Naposledy upravil Jaroslav Svarc dňa St Dec 10, 2008 3:42 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Dec 09, 2008 8:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no tak ja osobne by som to radil do 21. storocia, je to klasicka klampiarcina, ktorej je kopec, dokonca mi je to nejake povedome...taka normalna zlatanina vytvorena na zaklade autorovej fantazie (prepac)...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Jaroslav Svarc
Bežný tlachal


Založený: 08 Dec 2008
Príspevky: 26
Bydlisko: zvolen

PríspevokZaslal: Ut Dec 09, 2008 8:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

O.K beriem na vedomie. mozes to trosku rozobrat aby som sa vyvaroval chyb myslim ze aj pre vystrahu ostatnym?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Dec 09, 2008 8:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no to je na dlhsie, ale najlepsie, co ti mozem poradit je porovnat si to s dochovanymi zbrojami, dost foto sa da najst aj na nete, napr posurfuj po myarmoury.com ... napr, ked sa pozries na tvoju zbroj, tak sa jednotlive platy navzajom neprekryvaju, cize tam mas kopec nechranenych miest, na saliri je napr dost velky priezor, na originaloch som nikde taky nevidel, nohy su to, comu v cechach hovoria okapy (okapari onac nazyvaju ludi v takychto zbrojach), proste je to len ohnuty plech, ziadna anatomia atd...
najlepsie je si to porovnat s tymi originalmi, sam najdes rozdiely...no a ked si niekto pojde dat urobit hocijaku zbroj tak by mal postupovat asi takto:

1.dobre si rozmysliet, co chce
2. najst k tomu co najviac podkladov a nevymyslat si vlastne veci
3. informovat sa na konkretneho vyrobcu (napr. jednoduchou otazkou "poznate ho?" na fore
4. ist k vyrobcovi s presnou poziadavkou, co chces a nenechat si od neho nanutit jeho predstavu, vacsinou ti nanutia svoje shity a ojeby - v stretdoveku asi velmi dobre vedeli, preco to mali tak a nie inak - inak ti kvalitnejsi vyrobcovia ti vacsinou take kaleraby do hlavy tlacit nebudu (len skoda, ze ich je malo
5. mat pripravenych dostatok chechtakov, lebo kvalitna praca je drahsia (o dost) ako nekvalitna, ale zase sa to oplati
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: St Dec 10, 2008 3:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

skorpionj napísal:
O.K beriem na vedomie. mozes to trosku rozobrat aby som sa vyvaroval chyb myslim ze aj pre vystrahu ostatnym?


Můžu-li i já přidat svůj názor-Dobudoucna se vyvaruj hlavně výrobců,kteří používají signovačku.
Jak píše Triarius,je nejlepší najít si nějakou předlohu a trvat na tom aby se výsledný kus lišil co nejméně od originálu.
Zbroj nechat dělat na míru a nezapomět,že pod ni patří prošívka a kroužky.
Jo-a jedna z nevětších "ukrutností" je taková ta dlouhá strakatá suknice a pod ní holé nohy. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk