Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

14. Storocie a vsetko k tomu
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 2:59 pm    Predmet: 14. Storocie a vsetko k tomu Odpovedať s citátom

sorry bracho, omylom som to vymazal, tak je to naspat...to, co bolo v tej druhej teme je len kecanie, takze to nema velky zmysel to sem prenasat, zbytocne by to len miatlo novo prichodzich
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 3:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

takze znova Laughing

tato tema je urcena pre skupiny ci ludi, ktori maju zaujem o 14. storocie z akehokolvek pohladu: serm, zivot, tabor, kuchyna, kostymova stranka, vystupovanie, atd....

Este na doplnenie, tato tema bude prisne moderovana a bez milosti sa budu mazat OT.
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk


Naposledy upravil Bystrík Holeček dňa So Nov 29, 2008 4:11 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
M Miroslav
Regrút


Založený: 29 Júl 2008
Príspevky: 8
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 3:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

paráda našiel som to ....

tak k tým kostýmom na pešiakov.... čo by ste mi doporučili?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 3:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

najprv zakladna vec, musite si presnejsie stanovit obdobie, ktore robite, lebo 14tka je dost siroky pojem...my robime cca 1330 - 1350 a potom este aj uzemie, ktore robite, lebo aj v tom sa to lisi...no a potom o akeho pesiaka ma ist, ci strelca z kuse, lucistnika, sudlicnika, tazkoodenca, lahkoodenca atd...je to dost dolezite, aby sa to dalo robit serioznejsie
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
M Miroslav
Regrút


Založený: 29 Júl 2008
Príspevky: 8
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 3:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no nechcel by som sa v tom období viazať na jednu geografickú oblasť alebo jeden štát takisto nechcem aby nikto z mojich ludímal na see rovnaký kostým ako tý druhý a vzhladom k možnostiam transporu a tomu že len začíname tak najlepší by bol asi lahkoodenec alebo aj tažkoodenec lebo krúžky vyrábam aj ja osobne a prilby z hladska bezpečnosti sú viac než vhodné

a obdobie by som chcel začiatok 14 storočie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 3:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no ono aj v ramci jedneho uzemia je ta pestrost fakt dostatocne rozmanita na to, aby sa to dalo robit zaujimavo...co sa tyka prilby, tak tu pouzivali v podstate vsetci, holt hlavu si treba chranit najviac...na zaciatok by som doporucil skor lahkoodenca, vyhoda je, ze zbroj sa da postupne doplnat az na dobreho tazkoodenca, my to robime tiez tak a je to tak lepsie aj kvoli prachom, lebo investujes postupne, netreba naraz...s kruzkami pozor, je to sice lakave, ze dnes sa to da robit lahko a na kolene, ale v tej dobe to bola dost draha zalezitost, takze k tomu treba aj dalsiu zotpovedajucu vystroj - z pesiakov ju pouzivali len ti, co si to mohli dovolit - mestske milicie, zoldaci, clenovia druzin bohatych panov....

...ja by som to na zaciatok doporucil asi takto: dat dokopy dobry zaklad, cize tunika, spodare, nohavice, capicka pre kazdeho clena...no potom by to chcelo dobru presivku, ta je zaklad, na hlavu batvat a lacnejsiu prilbu, klobuk je idealny, ako zbran kaslat na mec, ten bol pre slachtu, radsej nejaku drevcovku, sekeru, tesak, pastny stit...no a potom sa to uz moze podla potreby a financii postupne doplnat...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Juraj Vilém
Bežný tlachal


Založený: 26 Mar 2008
Príspevky: 12
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 3:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

M Miroslav napísal:
no nechcel by som sa v tom období viazať na jednu geografickú oblasť alebo jeden štát takisto nechcem aby nikto z mojich ludímal na see rovnaký kostým ako tý druhý a vzhladom k možnostiam transporu a tomu že len začíname tak najlepší by bol asi lahkoodenec alebo aj tažkoodenec lebo krúžky vyrábam aj ja osobne a prilby z hladska bezpečnosti sú viac než vhodné

a obdobie by som chcel začiatok 14 storočie


no podla mna by si si mal vybrat jednu geograficku oblast, ono to neznamena ze musia mat vsetci rovnake kostymy, ale ked povies ze budes robit francuzko, tak sa budes drzat francuzskej mody, ak povies taliansko tak sa budes drzat talianskej mody, ale kazdy moze mat na sebe daco ine... ale ked postavis vedla seba anglickeho lukostrelca a neajakeho mongola bude to vyzerat divne:)
_________________
Nie všetko sa dá liečiť Alpou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Juraj Vilém
Bežný tlachal


Založený: 26 Mar 2008
Príspevky: 12
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 3:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja by som este k tej presivke, z vlastnej skusenosti ti radim dobre si premysliet jak ma vyzerat a hlavne, ak ju chces mat ako zaklad zbroje, to znamena ziadne kruzky, platy tak ju spravit aj patricne hrubu a pevnu...
_________________
Nie všetko sa dá liečiť Alpou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
M Miroslav
Regrút


Založený: 29 Júl 2008
Príspevky: 8
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 3:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no tu bude problém pretože už každý z nás vlastní meč
a klobúk by sa asi velmi neujal

tak treba rátať s tým že všedci by boli vojaci bohatého pána a k tomu aj relatívne dobre ozbrojený a odetý

my radi používame varkoče na prešívanice

ale máme tu taký menší spor ohladom dlžky táchto varkočov ja tvrdím že by mali byť dlhé tak maximálne pod kolená ale vraj sa pužívali aj dlhšie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Juraj Vilém
Bežný tlachal


Založený: 26 Mar 2008
Príspevky: 12
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 3:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no mozes namiesto varkoca pouzit suknicu...
_________________
Nie všetko sa dá liečiť Alpou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 3:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no, tak pozor, treba si urcit priority medzi tym, co radi pouzivate a co je spravne....

ak chces robit dobre vystrojenu druzinu bohateho pana, tak sa nedoplatis - my robime nizsiu slachtu, zoldakov a mame v tom z teraz velke investicie...

co sa tyka varkocov, tak na tie radsej zabudnite - ich ulohou bolo identifikovat jednotlivych slachticov, neboli rozsirene medzi beznymi vojakmi, to je len nasa terajsia predstava...vojaci pouzivali na identifikaciu jednoduchsie (a lacnejsie !!) veci - tocenice, znaky pana na vystroji a tak...

...ak nie klobuky, o ak prilby by ste mali zaujem?
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 3:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

suhlas s chalanmi datacia (max. 10 - 20 rokov rozdiel) a uzemie su velmi podstatny odrazovy mostik

spravte si vsetci najskor zaklad, aby ste nebehali s holou ritkou...
cize nohavice (bruchy + lumpy) kosela, opasok, pokryvka hlavy (capicka je asi najjednoduchsie riesenie), pripadne nejaka vrchna tunika a urcite kapuca
(celkom fajn strihy na zaciatok su na www.kostym.cz)
a samozrejme topanky

potom jednoznacne ako dalsi krok presivka... ak ju budes mat pod zbrojou nemusi byt prehnane hruba...
ak je to pre postavu nizsieho rangu, cize nepojde na nu dalsia zbroj, urcite ju spravit hrubsiu...
ja osobne by som doporucoval presivane casi, ktore je vidno, presivat rucne...
my to tak nemame a je to urcite na nasu skodu (bracho toto je preistor sa zase zdokonalit)

ak budete mat tento zaklad, ma zmysel sa bavit dalej....
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
M Miroslav
Regrút


Založený: 29 Júl 2008
Príspevky: 8
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 3:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

4ngus

vieš naše scenky sú ladené do toho že sa stretnú dvajapáni každý z inej krajny a bijú sa ich zbrojnoši ale aj v rámci toho danécho štátu musím mať rozdieli

ale chcem aby ked sa bijú bolo vidno kto je kto aby boli rozdieli
aj ked sa robili turnaje tak tam neboli len rytieri z jedného štátu

alebo ked sacestovalo cez iný štát tak mali na sebeoblečené to čo doma preto chcem mať túto pestrosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 3:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Miroslav ... aj to je jedna z ciest, ale aj tak to vyzaduje dost opratrny pristup
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 3:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

M Miroslav napísal:
no tu bude problém pretože už každý z nás vlastní meč
a klobúk by sa asi velmi neujal

tak treba rátať s tým že všedci by boli vojaci bohatého pána a k tomu aj relatívne dobre ozbrojený a odetý

my radi používame varkoče na prešívanice

ale máme tu taký menší spor ohladom dlžky táchto varkočov ja tvrdím že by mali byť dlhé tak maximálne pod kolená ale vraj sa pužívali aj dlhšie


o aky mec ide? dufam ze nie 1,5 lebo ak hej, tak rychlo ich predajte....
co sa tyka varkocov, datuj obdobie, mozeme sa byvit o dlzke... kazdopadne o dlzke tvoho slachtickeho varkoca... ak nema tvoja druzina pozostavat s ku..va bohatych slachticov tak na varkoce treba rychlo zabudnut
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
M Miroslav
Regrút


Založený: 29 Júl 2008
Príspevky: 8
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 4:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Triarius

no tak týmto si mi teda dosť pomohol
a ide mi o to aby to bolo správne nechcem mať nič mimo doby
ale skús mi poradiť dáku inú vhodnejšiu prilbu niečo barbutoidné.... alebo tak
...ak nie klobuky, o ak prilby by ste mali zaujem?[/quote]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 4:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

barbuty nie, je to skor zalezitost mladsich obdobi (15.) ...okrem klobukov sa daju este slapy, lebky, ale aj klobukov je velmi pestry vyber...

pozri, najlepsie asi bude, ked si poprezeras nejake obrazky a stanovis si, co presne chces, potom sa mozme bavit o konkretnych sucastiach
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
M Miroslav
Regrút


Založený: 29 Júl 2008
Príspevky: 8
Bydlisko: Zvolen

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 4:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no jednoručné pochopitelne.....

ale som dosťzmený preto samožno ptam aj na banality lebo v skupine odkialsom odišiel som musel mať varkoč aj ked som robil zbrojnoša, lupiča, žoldáka proste to bol základ kostýmu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bystrík Holeček
Tlčhuba


Založený: 17 Sep 2006
Príspevky: 348
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 4:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

M Miroslav napísal:
Triarius

no tak týmto si mi teda dosť pomohol
a ide mi o to aby to bolo správne nechcem mať nič mimo doby
ale skús mi poradiť dáku inú vhodnejšiu prilbu niečo barbutoidné.... alebo tak
...ak nie klobuky, o ak prilby by ste mali zaujem?
[/quote]

neviem co si predstavujes pod slovom babutoidne...
ale moznosti su este slap ci lebka... tam mozes potom rozne (ale historicky) menit vizire ci nanosniky aby to vzdy vyzeralo inak
_________________
wer nicht kämpft, kann nicht gewinnen

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Nov 29, 2008 4:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

takto Miroslav, nema zmysel to tu teraz sit horucou ihlou, tak rychlo to nevyriesime...v prvom rade si nastuduj nejake materialy, napr. mrkni do Ospreyov a potom sa ma zmysel bavit dalej...

ad varkoce: jo, este stale je to dost popularne a kopec skupin to mava ako zaklad vystroje, ale je to fakt hovadina, varkoce mali ucel identifikacie jednotlivych slachticov, nie uniformy pre vojakov...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Regrúti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 1 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk