Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Jachim Meyer 1560

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Po Nov 10, 2008 10:02 am    Predmet: Jachim Meyer 1560 Odpovedať s citátom

Priatelia. Chcem sa s Vami podeliť o nový objav, Meyerovej učebnice, ale pozor z roku 1560. Do teraz boli známe (resp. dostupné dve edície, jedna z roku 1570 a druhá z 1600). Aby som bol korektný, popíšem vývoj ktorý smeroval k tomu, že sa dnes môžme o túto knihu spolu podeliť. Pred niekoľkými mesiacmi ma Martin Fabian upozornil, že v dokumente o európskych bojových umeniach ktorý vydala ARMA spozoroval farebné ilustrácie kde bolo vidno podpis Joachim Meyer. Na to sme nezáväzne každý po svojej linke rozbehli pátranie po tom, kde by sa táto kniha mohla nachádzať. Oslovil som niekoľko ľudí po svete ale väčšina sa tvárila že ani netušia že také niečo existuje. ARMA neodpovedala na moje maily. Nakoniec niekto na fóre ARMY spomenul knižnicu v Lunde vo Švédsku kam som ihneď volal. Potvrdili, že túto knihu majú a prisľúbili že ich oddelenie médií zistí koľbo by stál scan kompletnej knihy. Keď som žiadosť urgoval asi tretí krát, oznámili mi, že sa rozhodli sprístupniť učebnicu v PDF na ich stránke. Podľa toho čo viem na nich v jednom čase prišiel dopyt z viacerých strán, minimálne zo Slovenska viem o dvoch. Vyššie rozlíšenie (na publikovanie) bude stáť 50 EUR/ stránka. Nespomenuli nič o kvalitnejších scanoch na objednávku určených len na štúdium a nie na publikovanie, preto teraz zisťujem čo by stála taká verzia. Tu je link:

http://www6.ub.lu.se/externt/dokument/material/joachim_meyer.pdf

Neprinesie to zrejme nič prevratného ale zo zberateľského hladiska to môže byť príjemný prírastok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Po Nov 10, 2008 10:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Parada Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Tibenský
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 137
Bydlisko: TA

PríspevokZaslal: Po Nov 10, 2008 3:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Konečne sa po dlhej dobe dostáva na toto fórum niečo zaujímave a hlavne prínosné. Kolega Stettner ma už na to dávnejšie upozorňoval ale nevedel som, že záujem a iniciatíva bol aj od Vás. Zostáva len povedať Bravo. Dnes sa už takéto črepinky nachádzajú čoraz ťažšie.
_________________
Keby si mlčal bol by si filozofom, keďže si prehovoril stal si sa volom.

www.tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: Po Nov 10, 2008 4:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

sice je to pre mna zatial high-level serm ale asom viem aky kostym si zriesim Smile

krasa krasa a este raz krasa

dik marcipan Smile

edit: je niekto ochotny tu uploadnut aj jeho zvysne dve knihy ?
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Po Nov 10, 2008 5:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Piroha:

http://mdz10.bib-bvb.de/~db/0002/bsb00024580/images/

http://mdz10.bib-bvb.de/~db/0002/bsb00024583/images/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Po Nov 10, 2008 5:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tiez som tomu rad, ze to sem marcipan zavesil, pekne malby su tam, ale som prekvapeny, myslel som si ze to bude dlhsie, kedze to nieje tlacene. no kazdopadne vyborna vec.

piroha ostatne dve su vlasne iba jedna (reprinty) a aj ta je vlasne len rozisirena tato povodna vydana z vecim nakladom, z vecim financnym krytim, a v tlaci. pocitam ze nieje problem si ju vyguglit ale ked hces tak aj tu.

http://mdz10.bib-bvb.de/~db/0002/bsb00024580/images/index.html?id0024580&fip=158.195.161.252&no=3&seite=5

ps: uz ma m. predbehol.. Laughing
_________________
"Jaduru arik kek onak"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Škola Šermu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk