Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

filmy
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Andrej Kakos - Kakac
Tlčhuba


Založený: 31 Júl 2006
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Št Júl 05, 2007 7:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, pisem to presne o dva prispevky vyssie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Júl 06, 2007 8:27 am    Predmet: Odpovedať s citátom

videl som teraz vo štvrtok opät ten film a musím opravit nazor .....

pozrel som si to dokladne ako si spominal .....
no k obsahovej strane nebudem hovorit viac ako to že to nebolo take ako som si to pomaly z pred 5 rokov pamätal.... nebolo to zlé, ako som pisal predtým, ale popravde chybala mi tam nejaka akcia ... asi najdramatickejšie bolo ked jazdci pobili dedincanov... (v titulkoch uviedli Borseus)

doslo k 3 súbojom (teda skoro) (z radov hercov) ale asi som komerčno - konzumný a čakam od filmu aj akciu.....mozno to malo za ciel dokumentovat politicko spoločenske postavenie jednotlivých postav....
ak ano tak to bolo spravene celkom pekne ....ale moc do toho nevidim (ako laik)

a tu kvalitu kamery a strihu ...hlbku farieb a kompozície obrazov....čo si spomínal......(teraz)už viem čo mi tak strašne vadilo..... to je to svetlo... v naslnečnejšie dni natačené bliele veci žiarili ako striebro ako v rozprávkach ... všetko bolo presvetlene exteriery, interiery tak aj detaily silnými svetlami pričom sa herci leskli v roznych farebných "prirozdených tonoch" od tmavo modrej cez fialovú až po ružovú (tak typicku pre TV inscenácie) a to je to čo mi to tak pripomína (tv inscenáciu čiastočne točenú v exteriery) nemyslim to ako urážku tentokrat len vidim, že aj odbornici sa teda nedopracujú lepšiemu výsledku ako inscenácia (kde sa odražajú divadelne osvetlenia na všetkých kovových predmetoch) povedz ty ak si mysliš ze to svetlo nemohlo byť lepšie (prirodzenejšie) a tym by sa to zbavilo tej strojenej nálepky (niekedy menej je viac) co na tom ze by to vyzeralo pochnúrne.

na záver len opravujem nie je to až take ako som pisal predtým, je to trochu lepšie, až na to že to vyzera stále tak typicky po slovensky
... ako divadlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi Júl 06, 2007 2:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pribina ci knieza, je zly film, aj co do televizie, ako po kostymovej stranke, tak aj po umeleckej, vykony nic moc, a secko je to nasvietene jak pod jednou neonkou, vpodstate ako secky slovenske inscenacie.... na dobry film zo slovanskeho prostredia sa este stale len caka....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Andrej Kakos - Kakac
Tlčhuba


Založený: 31 Júl 2006
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: Po Júl 09, 2007 1:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Povedat ze vsetky SLOVENSKE inscenacie moze len clovek ktory nevie nic o slovenskej televiznej tvorbe, keby boli vsetky inscenacie zle ako pises, tak by asi tazko povyhravali vyznamne nmedzinarodne ceny a dokonca aj ceny festivalu v cannes, ze?
Inak podla mna ked si porovnas umelecku hodnotu Kniezata a napr. filmov z produkcie hallmarku ktore su svietene ako lunapark tak podla mna jasne vychadza vytazne slovenska inscenacia. Nehnevaj sa na mna ale skus mi povedat jeden lepsi film so slovanskou tematikou. Kostymy podla mna az take zle nie su, ani pribeh nie je uplne mimo. Nie si nahodou proti tomuto filmu koli tomu co sa o nom popisalo v novinach?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Po Júl 09, 2007 3:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kakac napísal:
skus mi povedat jeden lepsi film so slovanskou tematikou


Asterix a Slovania
Very Happy
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Scar
Tlčhuba


Založený: 12 Júl 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Nitrianske kniežatstvo

PríspevokZaslal: Po Júl 09, 2007 5:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ako píše Kakac, kostymy niesú zlé. až som sa čudoval, dali si na tom záležať z entografického hľadiska. nejaké extra chyby som tam nevidel, je to klasický raný stredovek, akurat chybaju klasicke slovanske šperky a podobne. veľa kostýmov sa mi tam páčilo a pre skupiny historického šermu robiacich slovanov môžu byť inšpiráciou. pekne štylizované farebné kombinácie látok. Sú tam lepšie kostýmy ako v Starej Basni!
_________________
Gvozd.........................................Aby sme sa rozumeli, nemám nič proti scénickému šermu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
woden
Tlčhuba


Založený: 24 Máj 2006
Príspevky: 224

PríspevokZaslal: Ut Júl 10, 2007 8:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A co tak natocit nieco svoje sermiarske ?
Kamosi teraz nieco vacsie tocia tak mozno neskor ak to vyjde a naucia sa vsetko dobre a lepsie robit by sa dalo. Kto by poskytol peniaze? Laughing
Bolo by to podla gusta kazdeho sermiara Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
igor vitovič
Tlčhuba


Založený: 25 Nov 2006
Príspevky: 419
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Ut Júl 10, 2007 8:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

woden napísal:
A co tak natocit nieco svoje sermiarske ?
Kamosi teraz nieco vacsie tocia tak mozno neskor ak to vyjde a naucia sa vsetko dobre a lepsie robit by sa dalo. Kto by poskytol peniaze? Laughing
Bolo by to podla gusta kazdeho sermiara Razz


ja poskytnem kameru. (az sa vrati z opravy Rolling Eyes )
_________________
Moj ty boh, aka som ja sermiarska sracka....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Júl 10, 2007 9:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

woden napísal:
A co tak natocit nieco svoje sermiarske ?
Kamosi teraz nieco vacsie tocia tak mozno neskor ak to vyjde a naucia sa vsetko dobre a lepsie robit by sa dalo. Kto by poskytol peniaze? Laughing
Bolo by to podla gusta kazdeho sermiara Razz


nechcem to nijak zhadzovat a ja som za každú takúto (amatersku fušku pretože často predči diela "profesionálov" ) ale nikdy neulahodiš všetkym šermiarom pretože to bude asi niečo z jedneho obdobia (ktoremu sa venuje asi len skupinka ci dve a šermom v tom diele neulahodiš tiež ...ty asi nečitaš debaty Smile takŽe tak či onak to nakoniec skonči ako interný material....ale nechcem vás odrádzať a držím palce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
woden
Tlčhuba


Založený: 24 Máj 2006
Príspevky: 224

PríspevokZaslal: Ut Júl 10, 2007 2:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To s tym ulahodenim bola skorej ironia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Dano
Bežný tlachal


Založený: 16 Jan 2007
Príspevky: 57
Bydlisko: Czeklész

PríspevokZaslal: St Júl 11, 2007 11:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nie som si isty ci sa to nespominalo ale mne sa pacil film kapitan alatriste je to z obdobia 30 rocnej vojny a je to spanielskom sermiarovi podla mna vyborne.

a este polsky ohnom a mecom, a ze vraj ma sa objavit rusky vola sa alexander nevsky
_________________
in medovina veritas est
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tarkil
Tlčhuba


Založený: 27 Sep 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: bratislava

PríspevokZaslal: Pi Júl 13, 2007 2:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

v tom filme svietilo neonove svetlo kde len mkohlo, aj na slnku Laughing a co do kostymov, rozhodne by som ich ako inspiraciu nebral, zvlast pre skupinu ktora sa chce zaoberat vylucne slovanmi... aj ked niektore boli lepsie ine zase horsie, daktore uplne mimo, ale proste bola to taka klasicka inscenacia nic viac, netreba byt z toho posrany, nic moc.... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Baran
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 226

PríspevokZaslal: Po Sep 24, 2007 8:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže, aby som vám opísal môj víkendový kinematograficky zážitok, úplné k tomu postačí jedno slovo – sračka. Absolútne znechutenie. Celé to začalo nevinným piatkovým rýchlonákupom drogérie a potravín v Auparku. Hovorím si, keď už som tu, pozriem aspoň čo dávajú v kine. Hneď ako som si začal čítať „kinomenu“ mi do oka padol názov Pathfinder – Cesta bojovníka. Zaujímavé. Historicky film z obdobia vikingov a ich údajných výprav do Severnej ameriky. Tak to si pozriem. A šup ho už aj som kupoval lístky pre mňa a pre priateľku. Po obligátnych 5 minút reklám to začalo. Prvé podozrenie, že som nespravil dobre prišlo asi po prvej ubehnutej minúte. Vynorili sa trosky nejakého zmutovaného drakkaru. Ále čo, pomyslel som si. Dnes nepotrebujem historický dokument. Dnes mi stačí aj dobre „urobená“ fantasy. To som ovšem ešte netušil, čo bude nasledovať. V prvých dvadsiatich minútach sa na mňa spustil príval nezmyslov najhrubšieho zrna od pôvodného obyvateľstva Ameriky žijúceho v akýchsi bizarných pavúčích domoch v povetrí až po severanov s prilbami zdobeným rohami najrôznejších tvarov a veľkosti odetých do kostýmov, v ktorých by hociktorá death/black/alebo akákoľvek iná metalová kapela mohla odštartovať hviezdnu kariéru. To však na tomto filme nebolo to najtragickejšie. To, čo robilo tento film obzvlášť neznesiteľným, boli nepresvedčivé herecké výkony, totálne obohrané a gýčovité zábery, o scénografii a kostýmoch som sa už zmienil vyššie, réžia 0 bodov. Proste sračka. Ako som spomínal na začiatku. Prvý krát v živote som odišiel z kina uprostred filmu. Stále rozmýšľam, kde sa stala chyba. Či nie som príliš kritický (asi nie, zvládol som v kine filmy ako 120 dní Sodomy, Matrix 3 alebo Jeepers Creepers dopozerať dokonca). Vyzerá to teda tak, že tá chyba nie je v mojom prijímači. Ne koniec teda ešte jedno upozornenie. Pre ľudí so záujmom o obdobie vikingov môže spôsobiť trvale poškodenie. U ostatných minimálne jednodňovú nasratosť. Mňa to od piatku ešte nepustilo.
_________________
Under Jolly Roger
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
woden
Tlčhuba


Založený: 24 Máj 2006
Príspevky: 224

PríspevokZaslal: Ut Sep 25, 2007 10:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Videl som to uz davnejsie a musim suhlasit. je to sracka.

Uz len 10 minutova scenka kde hlavny hrdina surfuje ako legolas na stite dole zasnezenym kopcom a nahanaju ho vikingovia na sankach.

A to nieje vsetko. takychto blbosti tam je kopec. A celkovy dojem je ze to je vykradacka roznych filmov.

Ano je to spoiler ale kludne ho tu poviem. Mozno to niekomu usteri peniaze.
_________________
Man only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Matej Biroš
Tlčhuba


Založený: 05 Nov 2006
Príspevky: 330
Bydlisko: Iglov

PríspevokZaslal: Ut Sep 25, 2007 3:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pathfinder je rambo vo vikingskom prevedeni Very Happy uplne rovnaky film, dokonca aj prvky ma fest podobne az na to ze v rambovi neslo aj o zensku
_________________
Piroha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Andrej Kakos - Kakac
Tlčhuba


Založený: 31 Júl 2006
Príspevky: 139

PríspevokZaslal: St Sep 26, 2007 8:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Prirovnavat nejaky sra*ku k Rambovi moze len niekto kto nikdy nevidel Ramba 1. To je vazne dobry film kde neide len o nejake drkobitie ale pribeh ma aj istu filozoficku hlbku. A dost pochybujem ze sa v Pathfinderovi riesi problem s adaptaciou a navratom do spolocnosti vojnovych veteranov v Amerike. Asi si mal na mysli nejake pokracovanie, nie? Tam to samozrejme uz islo hooodne dolu vodou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Št Sep 27, 2007 11:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak...prave som dopozeral Poslednu legiu
podla mna je to celkom pekny fantasy film
Very Happy
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vladimír Čepela
Bežný tlachal


Založený: 01 Jún 2007
Príspevky: 28

PríspevokZaslal: Pi Nov 23, 2007 11:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.1612film.ru/
http://www.slugagosudarev.com/
http://www.kinokadr.ru/films/s/slugagosudarev/
_________________
Plus vera ratio valet quam vulgi opinio.

http://tsc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: St Feb 06, 2008 7:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pred chvilou som videl Le frere du guerrier (bratstvo bojovnikov...ten nazov prelozili divne)
pribeh je zaujimavy,aj ked mozno trochu nudny na dnesok, kostymy lepsie ako vo vacsine pseudohistorickych filmov,aj ked su tam vymyslance
a serm...no povedzme,ze to ma byt v 13. storoci a kryje tam tenkou dykou na bodanie (mozno 16. st.) jednrucny mec...a bez problemov
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Št Feb 07, 2008 9:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Lodomerius 1 napísal:
http://www.1612film.ru/
http://www.slugagosudarev.com/
http://www.kinokadr.ru/films/s/slugagosudarev/


1612 - je pekný film ale pacil sa mi skor vizualne (pekne delá a pekné všetko pre ludí co sa im paci Husaria ) .....ako obsahovo .....no neviem je to taky snový mysticizmus ako keby to robil Jakubisko Smile

slugagosudarev .... to je pekne po serm. stranke neviem ohodnotit ale bavil som sa ... (dobry vyber hercov najme Peter sa mi pozdávall...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Ďalší
Strana 12 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk