Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

filmy
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Ut Jan 02, 2007 9:12 pm    Predmet: filmy Odpovedať s citátom

dnes vecer som v ocakavani zaujimaveho zazitku sadol s tv
nedalo sa na to pozerat
tak ak ste videli nejaky film,ktory mal byt historicky verny (aspon podla nazvu) a bolo to totalne fau pax,mozte to mi to sem napisat

toto je ten moj- Legenda o Jurajovi a drakovi
-a bola to naozaj neskutocna blbost (ovela viac ako Pribeh rytiera- co je dalsi film,na ktory by som sermiarskych novacikov rad upozornil)
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Jan 02, 2007 9:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak pod toto spada vacsina filmov s podtitulom historicky a u americkych 99,9% (este tie starsie sa daju,tusim jeden)
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: Ut Jan 02, 2007 9:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

clovece pozri si Duelantov (the Duelists tusim v originali)
He-man ti mozno aj povie kto ten film spravil,ten je brutalne dobry,velmi sa mi paci

asi baroko...?
ale robia s tesakmi,a so sablami na konoch,aj s musketami
oplati sa to vidiet
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Jan 02, 2007 10:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to Thailandyr: moze byt, ja som skor myslel obdobie gotiky, tam je to vazne zufale...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Thailandyr
Tlčhuba


Založený: 18 Aug 2006
Príspevky: 165
Bydlisko: wild wild west

PríspevokZaslal: Ut Jan 02, 2007 10:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mohol by niekto taky dobry film z gotiky natocit Smile
ja bych si rad pozrel.mohla by sa vyhlasit sutaz o najlepsi sermiarsky kratky film z gotiky Razz samozrejme ze amaterske projekty,ale nakoniec by sa z toho mohlo spravit nieco vacsie Smile
_________________
Ten co sermuje nieje vzdy sermiar, ale ten co zhadzuje cudzie usilie JE VZDY SVINA...

Najlepsi cas na trening je TERAZ!

A nakoniec moje oblubene: "I just keep getting better!" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alois
Tlčhuba


Založený: 17 Okt 2006
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Ut Jan 02, 2007 10:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mne sa celkom videl alfred velky z anglickej televiznej produkcie...
a tiez par kostymov z kingdom of heaven (nevravim nic o filme samotnom...).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Ut Jan 02, 2007 10:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Triarius napísal:
tak pod toto spada vacsina filmov s podtitulom historicky a u americkych 99,9% (este tie starsie sa daju,tusim jeden)


no,len toto bolo nemecko-luxembursko britske (tusim)
uz som veril,ze to bude nieco normalnejsie...ale ked som videl,ako farar fici po ulici na doske s kolieskami (akoze skateboard), zacal som mat obavy
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Jan 02, 2007 11:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

s tym kralovstvom nebeskym suhlasim, malo to aj svetle momenty, ktore ma prijemne prekvapili aj ked ako celok Confused ...mne sa dost pacil jeden stary film, tusim sa to v ceskej verzii volalo Normani utocia, anglicky nazov si neviem spomenut, ale vedel by som to v pripade zaujmu zistit...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
harlequin
Bežný tlachal


Založený: 23 Jún 2006
Príspevky: 66

PríspevokZaslal: St Jan 03, 2007 1:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

a nahodou Warlorda (Charlton Heston) nepoznate? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: St Jan 03, 2007 8:04 am    Predmet: duelanti Odpovedať s citátom

Duelanti sú z obdobia napoleonskych vojen, odporúčam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AElfgar
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: St Jan 03, 2007 8:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Velmi dobry je Beowulf & Grendel.
http://www.imdb.com/title/tt0402057/
Tiez to nerobili Amici Smile. Inac na tom filme na najviac (milo) prekvapilo, ze hlavne postavy maju nitovane zbroje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scar
Tlčhuba


Založený: 12 Júl 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Nitrianske kniežatstvo

PríspevokZaslal: St Jan 03, 2007 10:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mna v Beowulfovi prekvapilo že v tej nitovanej krúžkovke plával.. Very Happy
_________________
Gvozd.........................................Aby sme sa rozumeli, nemám nič proti scénickému šermu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
He-man
Bežný tlachal


Založený: 18 Jún 2006
Príspevky: 93
Bydlisko: Praha2

PríspevokZaslal: St Jan 03, 2007 10:39 am    Predmet: Odpovedať s citátom

seventh seal (1957) - siedma pecat od ingmara bergmana, taky serversky film z 12-13. stor (ciernobiely) ale velmi pekny. Rytier vracajuci sa z krizovej vypravy hra sach so smrtou....
Scaramouche (1952) - neni to gotika, ale serm sa mi tam pacil.
Duellists (1977) -ridley scott sa nezaprie, su tu krasne urobene duely aj serm.
miayamoto musashi (1954)- to uz je tak trosku o inom, ale ty, ktory maju radi vychod si to radi pozru
seven samurai (1954) - povinna klasika od akira kurosawu:)
Beowulf & Grendell (2005) je to moc pekny film,ale pre tych co su zvyknute na tlacenky do hlavy (americke filmy), mozno sa to nebude pacit kazdemu, je to take inee. (americky divak by povedal, pomale a tiche Smile ). - este ze sme na slovensku Razz
no a potom odbocenie od temy Smile
ak sa niekomu pacili filmy Hero, a Tiger a drak. Tak vrelo odporucam tieto:
Wariors of heaven and earth
Seven swords
house of flying daggers
_________________
Nikdy nerob inym, co nechces aby robili tebe
Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Scar
Tlčhuba


Založený: 12 Júl 2006
Príspevky: 144
Bydlisko: Nitrianske kniežatstvo

PríspevokZaslal: St Jan 03, 2007 10:13 pm    Predmet: Re: filmy Odpovedať s citátom

servant napísal:
dnes vecer som v ocakavani zaujimaveho zazitku sadol s tv
nedalo sa na to pozerat
tak ak ste videli nejaky film,ktory mal byt historicky verny (aspon podla nazvu) a bolo to totalne fau pax,mozte to mi to sem napisat

toto je ten moj- Legenda o Jurajovi a drakovi
-a bola to naozaj neskutocna blbost (ovela viac ako Pribeh rytiera- co je dalsi film,na ktory by som sermiarskych novacikov rad upozornil)


Nechápem prečo si od filmu LEGENDA o Jurajovi a DRAKOVI očakával historickú autentičnosť. Ved je to rozprávka. A čo sa týka šermu, tak pri tej bitke s tými barbarmi, ked si prehadzovali tie sekerky a spolupravovali, tak to bolo dosť pekné, vtipné a dynamické. Ku kvalite filmu a kostýmov sa ale vyjadrovať radšej ani nebudem.
_________________
Gvozd.........................................Aby sme sa rozumeli, nemám nič proti scénickému šermu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: Št Jan 04, 2007 12:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Meno ruže, Jean d´Arc(ne z Yavovich..Sobiesky ma lepsiu viz. kvalitu), pre silnejsie zaludky(ktore prepacia helmu rimanku na Vikingovy) 13th century Wariors..Kingdom of Heaven sklamalo..potom odporucam Cyran d´Bergerac so super J.Depardie..
A pre Pirohu: Mony Pythoon a svätý grál Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Jan 04, 2007 8:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Hrbac na tri sposoby (najradsej mam toho s Vincentom Perezom, kvoli tej scene na zaciatku v sermiarni), Traja musketieri so Gerarrdom Barayom ci Michaelom Yorkom (ja mam radsej to druhe, podla mna je tam Oliver Reed ako Athos skvely), d´Artagnanova dcera so Sophie Mercau a Philipom Noiretom (Sophie je nadherna zena, je krasne ked sermuje "zensky" rapirom obojrucne), Cest a slava s R. Hrusinskym ci Komediant s Kaiserom (ceske filmy, dobre vykony, uzasna atmosfera tridsatrocnej vojny), Rob Roy (podla mna najlepsi filmovy sermiarsky duel na konci), Oliver Cromwell (videl som len ten "novy", kde Olivera hra Tim Roth - Archibald z Rob Roya), Ostrov pokladov s Charlesom Hestonom a Oliverom Reedom (moc nenasermuju, ale atmosfera je dobra, prestrelky tiez ujdu), Posledny mohykan (atmosfera dobra, skoda kresadloviek opakovaciek, hehe), seria o Sharpovi (napoleonske vojny), serial Hornblower (napoleonske vojny, ale namornictvo), Lekar neviemakeho casu (o doktorovi Jesenskom, obdobie okolo Bielej Hory), Cisarov pekar a Pekarov cisar (recesisticke dielko, ale kostmovo velmi schopne)...

Ak ste si vsimli, zdrvujuca vacsina tychto filmov je z europskej produkcie, chapeme vsetci preco, vsakano? Z toho, co tu zatial v tejto teme padlo si vazim jedine Cyrana s Depardiem... Kedze som nevidel duelantov...

A niekto sa pytal na film z "gotiky"... Co ta seria troch ci styroch flmov podla Jiraskovych knih z 50. ci 60. rokov, kde poradcu robil sam Wagner? Stare, herecke vykony skutocne srandovne, ale masove bitky boli skutocne masove (ziadny pocitacovy trik, vsetko zarucene vojaci ZVS, hehe), kostymovo ci vojensky tiez velmi na urovni...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Marián Baran
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 226

PríspevokZaslal: Št Jan 04, 2007 8:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Master and commander tiez vcelku vydareny film a uz si to presne nepamatam ale 1492 dobitie raja tiez zanechalo vcelku dobry dojem.
_________________
Under Jolly Roger
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AElfgar
Tlčhuba


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 158

PríspevokZaslal: Št Jan 04, 2007 9:15 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A este moj najoblubenejsi film: Misia s Robertom De Nirom a Jeremy Ironsom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tulkas
Tlčhuba


Založený: 26 Aug 2006
Príspevky: 134
Bydlisko: Samonhakdžratktlaktlal

PríspevokZaslal: Št Jan 04, 2007 11:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak pani..pri Misii som bulil jak male decko. Dakujem AElfgar Embarassed . Hudba Morriconeho(Good, Bad and Ugly)je uchvacujuca! Master and Commander je tiez super a odporucam vsetkym bez rozdielu "casoveho vyznania" Laughing

Ale co sa tyka Sharpa, len stare casti! Ta nova z Indie je bullshit! Cez sviatky to bezalo na STV1..moc ma to nechytilo..take naivne to bolo. Tie stare casti bolo fakt brutalne!

Je este jeden fest brutalny film..hlavnu ulohu v nom stvarnil herec, co hral v Da Vincihi kode albina. Neviem nazov, lebo som prepinal programy a zrazu som to uvidel a chytilo ma to! Bolo to na CT2.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan Olaff Madlenák
Tlčhuba


Založený: 13 Jún 2006
Príspevky: 929
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Jan 04, 2007 11:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa ten posledny diel Sharpa tiez moc nepacil, neuchvatil ma.... Ale tych predchadzajucich 14...Parada...

Jeziiiiiiiiiiiiiiiiis! A na Ohnom a mecom som zabudol!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Ďalší
Strana 1 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk