Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

rytier vs samuraj
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Roman Popik
Bežný tlachal


Založený: 13 Okt 2008
Príspevky: 62

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 9:27 am    Predmet: rytier vs samuraj Odpovedať s citátom

niekde som tu videl uz spomeute to video kendistu proti sermiarovi, ale zaujimalo by ma o tom viac, mate niekto skusenosti alebo ste sermovali proti napr kendu? samuraji su v tv prezentovani prilis glorifikovane podla ma, ked ma niekto samurajsky mec kazdy ide na polovicu, ale videl som tam nejaky dokument o rapiroch a spanielskych sermiaroch... tak ma apadlo ze muselo dochdzat ku konfrontaciam medzi jedotlivimi stylmi, tak by ma zaujimali nejake osobne skusenosti, je tam niekde prevaha v niektorm stile je to vyrovnane alebo ako?

Naposledy upravil Roman Popik dňa Ut Okt 14, 2008 12:26 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
woden
Tlčhuba


Založený: 24 Máj 2006
Príspevky: 224

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 12:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy tot otazka zavaznejsia ako co bolo skorej. vajce alebo sliepka.


A vyriesenie tejto otazky najdes na strankach ako www.scherm.cz
_________________
Man only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Goryvald
Bežný tlachal


Založený: 05 Jan 2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Kosice

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 12:23 pm    Predmet: Re: rytier vs samuraj Odpovedať s citátom

lucifer66 napísal:
tak ma apadlo ze muselo dochdzat ku konfrontaciam medzi jedotlivimi stilmi, tak by ma zaujimali nejake osobne skusenosti, je tam niekde prevaha v niektorm stile je to vyrovnane alebo ako?

Tuho som rozmyslal, co je to za slovo, ten stil (stilus, stile, stilo ... netusim), az potom mi bliklo Idea
Taketo gramaticke chyby su uz vazne silna kava aj na mna, a ze toho fakt vela znesiem. Kazdopadne diky, zlepsil si mi den, konecne som sa zasmial. Wink
_________________
Vitae brevis est cursus, gloriae sempiternus
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman Popik
Bežný tlachal


Založený: 13 Okt 2008
Príspevky: 62

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 12:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no len aby si nahodou neschudol z tolkeho rozmyslania,
ludia co ste tu seci posadnuty demonom choronzonom, a musite rozvadzat na uplne nepodstatne temy , pytam sa na nieco a vy uplne o niecom inom.. ked nemam co k tomu povedat tak nezavadzam,
ked som cital diskusiu tak to sa casto krat stava,
potom sa tu zbytocne izolujete, vsetko je podla vas zle, a na niektore veci nema zmysel odpovedat, a ked sa spytam ze co...
tema je kendo vs serm

keby som mohol poprosit presnejsi link na tu stranku scherm.cz?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
woden
Tlčhuba


Založený: 24 Máj 2006
Príspevky: 224

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 12:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

napr tu:
http://www.scherm.cz/hlavni.php?Session=324b9ccbcfdfe2870ed045e5c09c79e5&spg=5&szaznam=699#titl
_________________
Man only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 12:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hovoris že podstata tu nie je? ale je
ty si robiš nejakú fantazy z 11 az 16 a rozhoduješ sa medzi japonskom a španielskym šermom. Super. taketo temy tu boli uz davno ked pohladaš najdeš. čim šemovať akou zbranou šermovať či je lepši Jacky Chan alebo Noris. alebo či by ninja porazil samuraja, samurja stredovekeho rytiera rytier mušketiera, alebo Rambo Konana. Treba ti to vedieť ?
nikoho to nezaujíma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 12:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lucifer: S kodem myslím,že SPORTOVNÍ šermíř-kordista toho samuraje-kendistu většinou "pobije". Very Happy
S mečem-nevím ale rozhodně bych vsadil na kendistu.

Otázkou zůstává jestli toto soupeření chápeš jako sport. disciplinu,tzn.kdo zasáhne dříve,bez ohledu na to,že zasařený boduje o zlomek sekundy také anebo ve smyslu: On zasáhne ale já ne.
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman Popik
Bežný tlachal


Založený: 13 Okt 2008
Príspevky: 62

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 1:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no , tam bola tiez pekna ukazka nepriatelskych ludi na fore ktory trepaly nezmysli mimo temy,
podla mna to nieje nezrovnatelne
ved zoberiem nejakeho kendistu a sermiara co su rovnoceny, a tam sa ukaze, ze ci to je vyrovane alebo ma niekto prevahu ... ma niekto aj take skusenosti (raz davo som na jedom fore zachytil ze nejaky majster nejakej skoli si tak meral sili s tiez nejakym lektorom kenda s nejakym danom, ked lektor vyzval ci si to chce niekto vyskusat tak na vyzvu zareagoval, sermiar mal len rukavice , kendista komplet, preto vraj sa kendo omedzoval na udery do ruk... ale ze aj sam bol zasiahnuty do tela... ) - preto ci to medzicasom nenapadlo niekoho vyskusat z vas sermiarov, kedze kendo klubov je tiez viacej

sice je pravda ze kendo uz velmy nieje to cim objovali samuraji, ale aj tak ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Leonidas
Bežný tlachal


Založený: 04 Apr 2008
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 1:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Samuraj by urcite vyhral. davnejsie som videl ako dokazal s katanov preseknut kusok hodvabnej latky a to tak ze na nu len padla. Nejake brnenie by mozno aj presekol lebo boli ovela viacerj trenovany a dysiplinovi ako rytiery.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman Popik
Bežný tlachal


Založený: 13 Okt 2008
Príspevky: 62

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 1:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kuno
no dajme tomu ze by islo hlavne o funkcnost, zeby ta rana bola aj efektivna nie ze mi s krodom prepichne nohavicu nato co ho celov silov katanov seknem po hlave

viem porovnat tie styli doverihodne je v dnesnej dobe asi nereale, predsa len so zbranou je to nebezpecnejsie, ako bez(UFC, tam idu do klietky rozne bojove styli , a ukaze sa co je funkcne, tiez je to niekedy o chlapoch, ale niekedy je jasne ze brazilske JJ je jedo z ajucinejsich , ked tym porazi aj obra 200 na 180 /vaha vyska, a take napr. tejkvondo je jasne ze ema ziadnu sancu, a to ehovorim o vychodnych majstroch roznych kugfu a neviem coho, taky tusim doteraz do takeho zapasu nenastupil)


Naposledy upravil Roman Popik dňa Ut Okt 14, 2008 3:23 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rado Striha - Banán
Mladší údržbár


Založený: 14 Jún 2006
Príspevky: 75
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 1:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

á... zase tu máme hrušky a jablká...

len tak pre pamäť som našiel toto:
http://www.kendo-decin.ic.cz/a_06_11_23.htm
ako si historickí šermiari prišli skúsiť kendo proti kendistom...
_________________
Banán
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
woden
Tlčhuba


Založený: 24 Máj 2006
Príspevky: 224

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 2:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hej dostali na rit ale je tam aj napisane ze su tam len techniky kenda. nie hist. sermu a pod.
_________________
Man only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 2:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Leonidas napísal:
Samuraj by urcite vyhral. davnejsie som videl ako dokazal s katanov preseknut kusok hodvabnej latky a to tak ze na nu len padla. Nejake brnenie by mozno aj presekol lebo boli ovela viacerj trenovany a dysiplinovi ako rytiery.


bingo,v cul si to zaklincoval
Very Happy

no ked sa Goryvald sulal na zaciatku od smiechu,tak teraz asi neprestane

ty brdo,tu aj padaju hlody
Kuna si premenoval na kunu...je vobec toto schopny niekto neumyselne vytvorit?

a aby som nebol mimo temu : podla mna je prevaha jednoznacne u azijskych bojovych umeni, preto ti odporucam vydat sa tymto smerom
Wink

jo a ak tazaujima nejaky ucebny material, skus si pozriet Kung - pow (alebo kung-prask)
Cool
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman Popik
Bežný tlachal


Založený: 13 Okt 2008
Príspevky: 62

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 3:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

woden napísal:
hej dostali na rit ale je tam aj napisane ze su tam len techniky kenda. nie hist. sermu a pod.


nie techniky kenda ale podla pravidiel kenda... a to je ze sa rata iba taky uder ktory je vedeny na zasahove miesto (tusim tam patri hlava ruky trup..), uder (sek, vpich..) musi mat patricnu silu aby realne aj poskodil nepriatela keby ze dostane normalnym mecom, a musi mat ducha bojoveho (to je tusim nejaky pokrik miesta ktore zasiahnes po japonsky )... cize sermovali asi po svojom ale ratali sa im hlavne tie spravne uderi.. ale v tom clanku pisal ze to bolo i na jednej i na druhej strane (uspesne zasahy)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Martin Janičina
Tlčhuba


Založený: 29 Okt 2006
Príspevky: 355

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 3:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mna mal kendista absolutnu prevahu v tom, ze ma natrenovane rozpoznanie kedy je v zasahovej vzdialenosti. J. Klepač doplatil na tych videach na to ze bol stale v dlhom hrote a nechal kendistu nech sa hraje s jeho cepelou co by nemal. Ale Peter Vytopil mi hovoril ze to bolo v reale tak 50 na 50 len kendisti uverejnili na stranke iba vlastne zasahy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman Popik
Bežný tlachal


Založený: 13 Okt 2008
Príspevky: 62

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 4:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcipán napísal:
Podla mna mal kendista absolutnu prevahu v tom, ze ma natrenovane rozpoznanie kedy je v zasahovej vzdialenosti. J. Klepač doplatil na tych videach na to ze bol stale v dlhom hrote a nechal kendistu nech sa hraje s jeho cepelou co by nemal. Ale Peter Vytopil mi hovoril ze to bolo v reale tak 50 na 50 len kendisti uverejnili na stranke iba vlastne zasahy.


mozno chceli dat na ukazku prevedenia zasahov.


Naposledy upravil Roman Popik dňa Ut Okt 14, 2008 6:58 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ladislav Vyoral
Tlčhuba


Založený: 12 Jún 2007
Príspevky: 354
Bydlisko: Malenovice Morava

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 5:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Přátelé,zkuste si to s tím kendistou a potom uvidíte. Já to zkouším každý týden.
Jak psal Marcipán,oni mají nadrilovaný perfektní odhad vzdálenosti a jsem si jistý,že je téměř nemožné je trefit aniž by vás třeba jen o zlomeček sekundy fatálně nezasáhli.
Aby se tak nestalo o tom v boji přece jde,ne?
Bude to hlavně tím,že oni mají kontinuitu,své tradiční školy,své skutečné mistry a hlavně to co cvičí (i když je to svázáno pravidly) mají možnost v realné rychlosti zkoušet,soutěžit a tím pádem se učit z chyb.

My máme zase tu výhodu,že o tom svém můžeme donekonečna vést spory a kecat. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Jsem jako zrcadlo.
Smějte se a já se budu smát na vás. Mračte se a já se budu mračit též.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jany -jan kober
Bežný tlachal


Založený: 16 Jún 2006
Príspevky: 81
Bydlisko: Stará Ľubovňa

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 8:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no ja si myslim ze ak by nemali tie rakosove mece, ale ostre zelezo ze by do tych sekov tak neliezli Very Happy Very Happy Very Happy rovnako ako nasi sportovy sermiari
_________________
risce mori
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlk
Bežný tlachal


Založený: 03 Dec 2006
Príspevky: 61
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Okt 14, 2008 9:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Leonidas napísal:
Samuraj by urcite vyhral. davnejsie som videl ako dokazal s katanov preseknut kusok hodvabnej latky a to tak ze na nu len padla. .....


No jasne vsetci sme videli osobneho strazcu Laughing Laughing Laughing

Ale vazne...rozhodnut kto by vyhral nie je mozne...kazdy ma svoej vyhody a nevyhody a tiez by zalezalo na jednotlivcoch ktory by proti sebe satli tak isto ako na stasti....aj keby sa urobil nejaky duel stale by to neznamenalo ze niektory je lepsi...stale zalezi na osobach ktore proti sebe stoja..
_________________
Nežijem aby som bojoval.Bojujem aby som žil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
miso
Tlčhuba


Založený: 02 Nov 2006
Príspevky: 791

PríspevokZaslal: St Okt 15, 2008 6:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuno napísal:
Přátelé,zkuste si to s tím kendistou a potom uvidíte. Já to zkouším každý týden.
Jak psal Marcipán,oni mají nadrilovaný perfektní odhad vzdálenosti a jsem si jistý,že je téměř nemožné je trefit aniž by vás třeba jen o zlomeček sekundy fatálně nezasáhli.


hmm,no, ale to je chyba,ze u nas take chyba
predsalen mensura je na nieco aj u nas
a ak chceme predvadzat suboj,co najrealnejsie,asi je dobre tiez si tu vzdialenost strazit
aj ked zase oni sa asi nekryju narozdiel od nas (niektorych) a tie seky maju o cosi kratsie ("naprah")
_________________
tuitio fidei et obsequium pauperum
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Ďalší
Strana 1 z 26

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk