Obsah fóra serm.sk serm.sk
Fórum pre a o šermiaroch
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
Banner MarkOffice Markepee Serm.sk

Propagacia sermu
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Ďalší
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut Okt 05, 2010 8:30 am    Predmet: Odpovedať s citátom

holt ono to bude asi tym, ze kazdy sudny clovek, co mu to aspon trochu mysli dokaze odlisit film od reality a ze v amerike to funguje kapanek inak
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Okt 05, 2010 9:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Raymond z Normanov napísal:
poznám Aragorna a fandím mu. Troška srandovné mi pripadá rozoberať jeho techniku alebo menzúru, myslím že je rozdiel použiť meč na tréningu proti niekomu o kom viem, že mu nechcem ublížiť a rozhodnúť sa niekomu ublížiť. Myslím že tá rozhodnosť a jednoznačnosť nie je taká stopercentná. Inak je to zvláštne, ale všetci pozeráme filmy, kde hrdina berie spravodlivosť do vlastných rúk, mydlí smradov čo to dá, ale keď sa ocitneme v podobnej situácií, ledva dýchame a stuhnutí jak štolverky rozmýšľame aké číslo má polícia, nech to vyrieši za nás. Mne je sympatické, že sa k tomu odhodlal.


ako som už pisal vyžsie obdivuhodná odvaha keď si uvedomíme že tam stal človek ktoremu agresívne spravanie evidentne nie je cudzie a neštastnik aragorn zdá sa cvičeniu s tmy mečom čo vytiahol moc nedá

(kľudne to mozeme zvalit na adrenalin, šok alebo strach - veci ktore pri bitke clovek bezne pocituje a je to normalne, ale niektore základne návyky, su podvedome prejavili by sa aj v tekejto situacii)

ešte raz velmi sympaticke pre mna (srdce odvážne) ale nerozvážne vzhladom na dovody uz vyžšie spomenute....lebo vedomosti pokuľhávaju na všetky 4 labky

(otazkou zostava, či by mal rovnake sympatie verejnosti ako teraz, keby predviedol "peknú čistú akciu" Smile ..... teraz mi pripadal ako ten hrdina z filmu Faintheart Smile )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
deCarabas
Tlčhuba


Založený: 05 Okt 2006
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ut Okt 05, 2010 9:51 am    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem co riesite, je evidentne, ze Aragorn sa snazil borca len udrzat v bezpecnej vzdialenosti. Keby ho chcel dostat, jebne mu po ksichte a vybavene. Je to vidiet, ze len stoji v naprahu. Tak isto mozme riesit taxikara s boxerom na ruke. Preco neskratil menzuru a nepustil sa do boja na vzdialenost, kde mec uz nema taku bojovu hodnotu? Smile Lebo len proti sebe stali a snazili sa zastrasit, cerili zuby. Nic viac. Ked sa k niecomu odhodlali (rozbijanie skla), tak len vtedy, ked ten druhy uz sedel v aute.
_________________
Peter - deCarabas - Madlenak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivan
Bežný tlachal


Založený: 31 Mar 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Dunajská Lužná

PríspevokZaslal: Ut Okt 05, 2010 10:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ak by som mohol trošku zasiahnuť
Všeobecne súhlasím s Mariánom a Danielom, ale k poslednému príspevku:
Ono keby bol "aragorn" fakt kluďas, a len sa bránil, tak do neho nesekne, iba vtedy ak by sa zahnal aj taxikár a po údere sa kukne na SPŽ, zastaví trošku obďaleč a volá políciu. Samozrejme že ak by mne niekto rozbil zadné sklo, tiež to nenechám tak Wink
Veď adrenalín a spol. funguje

A čo sa týka účinnosti meča na blízko. Aj podla mňa nie je Aragorn nejaký extra skúsený šermiar, ale určite vie, že akonáhle je pri mne súper blízko- kopem, udieram priečkou, hlavicou a pokúšam sa ho odstrčiť a zachovať bezpečnú vzdialenosť(a dostať hlavicou rebier nie je nič príjemne, viem z vlastnej skúsenosti).

thoť môj názor Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ivan
Bežný tlachal


Založený: 31 Mar 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Dunajská Lužná

PríspevokZaslal: Ut Okt 05, 2010 10:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW: čo človek na FB nenájde Very Happy
http://www.facebook.com/home.php?#!/photo.php?pid=194245&fbid=137079679673381&id=109204525794230&ref=nf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Raymond z Normanov
Bežný tlachal


Založený: 02 Mar 2010
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Ut Okt 05, 2010 12:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aragorn nie je skutočne šermiar podľa kunstu. Vie pár techník ktoré poskladá do súboja a ten potom predvádza, presne tak ako väčšina "NÁS ŠERMIAROV". Trošku ironicky- to ako keby Lopraiz povedal o nás ostatných- to nie sú žiadny šoféri, oni len používajú autá. A ešte pár reakcií na diskusné príspevky- Aragorn sa odhodlal aj keď ten druhý nesedel v aute- sek do ruky a to v útoku, a potom, nejde mi o odlíšenie reality a amerického filmu. Hovorím o tom, že sa stávame "civilizovaní, bezzubí a ustráchaní". Všetci sa v rozdielnej úrovni učíme bojovať, ale keď na nás vyskočí nejaký agresor, radšej voláme políciu, len aby sa nám nič nestalo, nedaj bože, aby nás potom z niečoho neobvinili .To je to, prečo som spomínal filmy - páčia sa nám, mnohí z nás o tom snívajú, ale on to proste spravil.........Tiež - poviem otvorene že ma pobúrila reakcia veľkej časti šer. obce- ešte sa nič nestalo a už sa preverovali paragrafy, či nás nedajú do nejakých odstavcov. Strach a obavy - a pre nič. To ako keď nejaký cigán umláti iného lopatou si budem vybavovať psychotesty a povolenia? Mám doma šesť lopát!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Raymond z Normanov
Bežný tlachal


Založený: 02 Mar 2010
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Ut Okt 05, 2010 12:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

trošku paradoxné - vyzerá to tak, že Aragorn spravil v Československu väčšiu propagáciu šermu než my ostatní
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Okt 05, 2010 3:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Raymond z Normanov napísal:
trošku paradoxné - vyzerá to tak, že Aragorn spravil v Československu väčšiu propagáciu šermu než my ostatní


s týmto sa neda než súhlasiť ... nech uz ju kazdy vníma akokoľvek
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tomáš Mrázek
Tlčhuba


Založený: 01 Mar 2009
Príspevky: 197
Bydlisko: Žilina/Košice

PríspevokZaslal: Ut Okt 05, 2010 10:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.youtube.com/watch?v=fsDSw8c7uUU
_________________
Samo napísal:
...dobový život chod robiť do talianska alebo švajčiarska, sme na slovensku, tak sa prispôsob, alebo rob akcie sám a ľudom ukáž ako sa v stredoveku spalo a nie bojovalo...



"Never trust another reenactor."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 6:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Raymond (Dušan, ak sa nemýlim)...nikto tu na nikoho nevyťahoval paragrafy, to si trochu mimo...my s Mariánom sme reagovali na otázku, ktorá tu bola nastolená, ako je to s použitím meča pri obrane u nás a keďže sa v tom kapánek vyznáme, tak sme sa pokúsili vec objasniť... a prepáč, ale ináč ako spomenutím paragrafov, ktoré sa toho priamo týkajú a pokusu aspoň trocha ich vysvetliť sa to ináč nedalo...a to, že to Marián vysvetlil na názornom príklade danej situácie je podľa mňa len plus, aspoň laici videli, ako by sa takéto niečo v praxi posudzovalo...alebo sme snáď mali doporučiť všetkým, aby bez váhania vytasili meč a išli do toho? prepáč, ale to je vtákovina na kvadrát...a že najlepšie riešenie je zbytočne neísť do konfliktu a nedaj bože boja a radšej zavolať políciu, to je vec, za ktorou si absolútne stojím...nikto tu na nikoho nevyťahuje psychotesty ani nič né, ale žijeme v 21. stor. a nie v stredoveku, takže vyťahovať na niekoho meč pri každom náznaku konfliktu mi príde kapánek mimo..a ak si nepostrehol, tak Aragornovi tu všetci fandíme...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 6:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ináč teraz ma ešte napadol aktuálny príklad...na našom feste sme mali kvôli parkovisku zopár podobných stretov, s podobnými borcami a stačilo povedať že zavoláme políciu, poprípade to aj pred nimi priamo spraviť a hneď skrotli...bez zbraní a fyzického stretu a bez následných problémov...
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kamil
Regrút


Založený: 04 Okt 2010
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 7:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to Daniel: No možno ste len "stretli" ľudí ktorí to ako tak mali v hlave poriadku...nikdy nevieš kedy stretneš niečo/niektorých omnoho sprostejších ľudí ak to mám takto povedať....je tu aj možnosť, že keď im oznámiš, že zavoláš/te políciu tak sa im pretočia kolieska v hlave a ešte sa do vás pustia (osobná skúsenosť, viď vyššie) a možno, kebyže mi vtedy nezavoláme Policiu, ešte pred začatím bitky tak verím, že by sme vyzerali horšie..lebo byť traja vs. minimálne desať ožratých borcov nebola žiadna sranda a som rád, že som len vyviazol s pestrofarebným monoklom...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivan
Bežný tlachal


Založený: 31 Mar 2008
Príspevky: 15
Bydlisko: Dunajská Lužná

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 7:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to nei je celkom pravda
hlavne vecer pri vstupe do arealu bolo dost rusno, ale chalani to dobre zvladli a nic vaznejsieho sa nestalo

Len pre info - ak si dobre pametam tak pri jednom vchode bol cerstvo otvoreny disco klub. Bola tam masa ludi a vela znich malo vypite
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St Okt 06, 2010 10:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj keď totoje téma na propagáciu šermu a momentálne s tu rieši niečo iné, rad by som sa ešte raz vyjadril k posledným príspevkom. Pozrel som si Aragornovo "videnie situácie" a stále som jeho fandom.

Na margo niektorých príspevkov, je dobré ak si "laici" mohli prečítať "právny vyklad" situácie, ktorá sa stala. /predpokladám že veľká väčšina prispievateľov na tomto fóre má vek priemerne okolo 20 rokov resp. menej a vtedy ešte nie všetci dostatočne "myslia", sú informovaní a uvedomujú si svoje konanie /tiež som kedysi nebol iný/ a zamyslia sa nad tým.

Je zbytočné meditovať, nad tým, čo by bolo, keby bolo ... a ako by bolo. Každý z nás by reagoval v danej situácii, úplne inak. Osobne neviem ako by som reagoval ja, /ale, ako sa poznám, tak vzhľadom k mojej cholerickej, nerváckej povahe a k fyzickým dispozíciam/ je možné, že za daných okolností by som karkulku udrbal jak hada

Osobne som za priame postavenie voči zlu a bezpráviu so všetkými následkami, /čo by veľa ľudí neurobilo, ja tiež len niekedy, ak by sa ma to malo dotknúť, lebo z cudzieho krv netečie/ /pár krát som na to už doplatil a hlavne om dopatil na moju "veľkú hubu"/ a Aragorn, našiel v sebe tú silu a odvahu a postavil sa voči silnejšiemu, za čo mu vzdávam hold.

Inak celé to "vystúpenie" oboch aktérov bolo obyčajné "naparovanie sa dvoch kohútov na smetisku" z ktorých nikto nechcel ísť do skutočného konfliktu. Karkulka si myslel, že ked je "väčší" tak si môže dovoliť, ale ke´d aragorn ukázal, že sa ho nebojí, tak stiahol chvost a ušiel.... a takto to je v 95% prípadov. Tých ostaných 5% to sú psychopati, ktorým sa treba vyhnúť, alebo svorka, ktorá je v prevahe a chce sa pobiť.

Ak sa však rozhodnem ísť do konfliktu, /a nie len do fyzického/ tak so všetkým čo k tomu patrí a to i v prípade súdneho sporu, ktorý je častokrát horší a zložitejší ako dať si po papuli.

To Kamil : "ustúpiť z boja sa rovná polovica víťazstva" Wink a ak 2 krát ustúpiš, to je tak ako keby si raz vyhral Rolling Eyes
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pavol Uličný
Tlčhuba


Založený: 13 Sep 2006
Príspevky: 808
Bydlisko: Dargov <-> Bratislava

PríspevokZaslal: Št Okt 07, 2010 12:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kamil napísal:
to Daniel: No možno ste len "stretli" ľudí ktorí to ako tak mali v hlave poriadku...nikdy nevieš kedy stretneš niečo/niektorých omnoho sprostejších ľudí ak to mám takto povedať....je tu aj možnosť, že keď im oznámiš, že zavoláš/te políciu tak sa im pretočia kolieska v hlave a ešte sa do vás pustia (osobná skúsenosť, viď vyššie) a možno, kebyže mi vtedy nezavoláme Policiu, ešte pred začatím bitky tak verím, že by sme vyzerali horšie..lebo byť traja vs. minimálne desať ožratých borcov nebola žiadna sranda a som rád, že som len vyviazol s pestrofarebným monoklom...


to je asi niekde vo vas nejaky blok ze neseknem neubližim ved som normalny ... toho sa zbav Smile lebo raz sa moze stať ze toneostane len pri monokloch... poznal som ľudi ktorý boli vážne dobrí (aj celkom ušpešní) v iných BU a vzdy dostali na zobák lebo mali tento blok ... a v rozhodujúcej chvlili nepouzili

to Marian: toto je slamník je jedno ze sme OT Smile az to tu vyhasne bude sa pokračovat v povodnej téme o ničom inom Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Okt 07, 2010 8:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To Pavol, ke´d sme už v tom slamíku,

"poznal som ľudi ktorý boli vážne dobrí (aj celkom ušpešní) v iných BU a vzdy dostali na zobák lebo mali tento blok ... a v rozhodujúcej chvlili nepouzili"

jeden môj dobrý kamarát takýchto "úspešných kvázimajstrov BU" nazýva že "salónny senseii, resp. telocvičňoví bitkári " alebo "baleťáci", totiž ak niekoho "nenaštartuje" rana do huby a táto skutočnosť neodstráni tzv. "blok" tak Aragorn je u mňa pán Majster šermiar, lebo on, to, čo sa naučil, resp. nenaučil, neváhal a použil to v reály... totiž bojovník nemusí mať genialnu techniku a tiež geniálna technika nerobí dobrého bojovníka... je to niečo iné, čo ho robí .... že by tzv."duch bojovníka" ?
a tí, kvázi majstri BU, čo dostali na hubu by mali vrátiť všetky tituly a hodnosti, lebo je jasné, že sa nič za tú dobu nenaučili, akurát rozhadzovať rukami-nohami po telocvični a "riešiť modelové situácie" ktoré x krát nacvičené aj tak nevedia použiť v reály. Dobrý bojovník nemusí byť technicky namakaný, dobrý bojovník musí vedieť aj "čítať situáciu" a počítať so všetkým, .... jeden taký citát

Ozajstný majster bojových umení musí vždy vedieť ovládnuť svoju skrytú silu, ak však príde k najhoršiemu a niet inej možnosti jedným pohybom dá útočníkovy vedieť s kým má dočinenia
Myiagi Chojun sesnei
inak zakladateľ Goju-ryu karate

sila = sa vedomosti a zručnosti, nie nejaká nadprirodzenú, duchovná sila/

Nenechaj sa udierať od ostatných
Neudieraj ostatných
Princípom je mier bez incidentu

to je tá polovica víťaztva ......

a mnohé iné
_________________
Pozorovateľ


Naposledy upravil Marián Kostolný dňa Št Okt 07, 2010 9:44 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marián Kostolný
Tlčhuba


Založený: 21 Okt 2008
Príspevky: 611
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št Okt 07, 2010 9:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Holeček - Triarius napísal:
holt ono to bude asi tym, ze kazdy sudny clovek, co mu to aspon trochu mysli dokaze odlisit film od reality a ze v amerike to funguje kapanek inak


Daniel, prečo len v Amerike?
Neviem či si videl sovietsky film, už neviem ako sa volal, ale bol tam hlavný hrdina mjr. Šatochin, ale na druhej strane je pravda, že na konci filmu zomrel.... a čo tí všetci sovietski hrdinovia a partizáni a čo ktp. Dabač? Rolling Eyes
a čo všetky tie čínske kug-fu filmy a iné easterny? Twisted Evil
_________________
Pozorovateľ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Holeček - Triarius
Tlčhuba


Založený: 04 Aug 2006
Príspevky: 1013
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Okt 08, 2010 4:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mainstream je proste z USA
_________________
Nón est victória sine évocátióne

www.kompania.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
BcLk
Bežný tlachal


Založený: 08 Aug 2009
Príspevky: 50

PríspevokZaslal: So Okt 09, 2010 2:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.facebook.com/AragornvPraze#!/photo.php?pid=549480&o=all&op=1&view=all&subj=122449237811090&id=1833240493 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tomáš Mrázek
Tlčhuba


Založený: 01 Mar 2009
Príspevky: 197
Bydlisko: Žilina/Košice

PríspevokZaslal: Ne Okt 31, 2010 10:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy
http://img213.imageshack.us/img213/6031/dsc6179y.jpg
_________________
Samo napísal:
...dobový život chod robiť do talianska alebo švajčiarska, sme na slovensku, tak sa prispôsob, alebo rob akcie sám a ľudom ukáž ako sa v stredoveku spalo a nie bojovalo...



"Never trust another reenactor."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra serm.sk -> Slamník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Ďalší
Strana 19 z 20

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk